Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.913
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
hahhaajaads kaže...

Ima tko 1.6 i-DTEC 88kw ovdje ? Na kolko ce opcenito radi veliki servis, jel se mjenja lanac (nasao sam jedino jedan portal koji govori kao da se lanac ne mjenja, no nekak nisam siguran u to bas), kakvi su problemi opcenito sto se tice auta (nasao sam jedino EGR i dvomaseni, kao i na svima, jel ima kakvih drugih problema) na CRV-u 4 gen (od 2012). Svjestan sam da mozda nije ponajbolji motor za ovakvu masu od auta no imao sam se priliku vozit u jednom i isao je sasvim solidno...

 Lanac se na svakome autu mjenja kad se krene čuti ili ako se rastegne(moraš ga provjeravati redovito nakon 150tisuća odprilike-tako barem mi u servisu radimo).

 

Upošto ima lanac, ulje filter ulja, preporučam svakih 15tisuća km max. Ako si možeš prouštiti radi svakih 10t. Iliti jednom godišnje bez obzira na km.

 

 

@ivanzu

Da, vuklanizeri stisnu na 300nm, a šta kad bi ti rekao da ima mekaničara koji stisnu na pištolj, i ondajoš na polugu od 2m?

 Ma ovdje se radi o autu sa tipa 100-150tkm, navodno kao da se radi pregled lanca tek na 200tkm iako dosta njih tvrde da je lanac "ko nov" i nakon 300tkm. Ali eto, nisam naisao niti na jedan post da je netko mjenjao lanac na tom 1.6 idtecu pa ono, vjerovatno je onda odlican. Ulje/filter mjenjam kak god na 10tkm.

4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav. 

 

Koliko dugo traje proces uvoza auta od trenutka kad se doveze u hr? Znači odlazak na carinu ,sakupljanje i predaja papirologije itd.

 

Ne znam na koliko vremenski da računam jer ovisi koliko dugo ću bit bez auta (jer sam svoj prodao -iskočila prilika).

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Ma ovdje se radi o autu sa tipa 100-150tkm, navodno kao da se radi pregled lanca tek na 200tkm iako dosta njih tvrde da je lanac "ko nov" i nakon 300tkm. Ali eto, nisam naisao niti na jedan post da je netko mjenjao lanac na tom 1.6 idtecu pa ono, vjerovatno je onda odlican. Ulje/filter mjenjam kak god na 10tkm.

 Čuj, mi smo na zloglasnom N47 danas mjenjali lanac, 250tisuća km prva izmjena,nije se čuo, imao je llufta skoro 3mm. Lik mjenjao ulje svakih 10t. Prva generacija tog motora koji se stavljao u e87. Baš sam mislio slikati motor, ali previše posla sam imao svojeg. Nikakve čađe poljepljene po motoru, doslovno obrišeš krpom, ko novo. Kojigod poklopac, karter, štagod takneš, sjaji se.

 

Kogod ima lanac, ulje mjenjari što češće to bolje. Vječno će trajati.

 

Pogotovo direktaši kojima je kontaminacija ulja katastrofalna, pogotovo

ako se radi servis kako board comp kaže, ili ovlašteni(puj đubrad).

 

Imam frenda s puntom dvojkom redizajn 1.3mjet, 340tisuča, još lanac nije mjenjao, drugi vlasnik, radi servis svakih 8t.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baš bi mogao uzeti taj udarni odvijač ako ga uspijem uloviti u Lidla. 

Znam da su taj fake Makita udarne sa Aliexpressa nahvalili, samo bi ipak odabrao sa kabelom. Aku koliko god praktičan bio, mi nema previše smisla ako se često ne koristi.

Ništa ne ostavljam nezavrš
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ma ovdje se radi o autu sa tipa 100-150tkm, navodno kao da se radi pregled lanca tek na 200tkm iako dosta njih tvrde da je lanac "ko nov" i nakon 300tkm. Ali eto, nisam naisao niti na jedan post da je netko mjenjao lanac na tom 1.6 idtecu pa ono, vjerovatno je onda odlican. Ulje/filter mjenjam kak god na 10tkm.

 Čuj, mi smo na zloglasnom N47 danas mjenjali lanac, 250tisuća km prva izmjena,nije se čuo, imao je llufta skoro 3mm. Lik mjenjao ulje svakih 10t. Prva generacija tog motora koji se stavljao u e87. Baš sam mislio slikati motor, ali previše posla sam imao svojeg. Nikakve čađe poljepljene po motoru, doslovno obrišeš krpom, ko novo. Kojigod poklopac, karter, štagod takneš, sjaji se.

 

Kogod ima lanac, ulje mjenjari što češće to bolje. Vječno će trajati.

 

Pogotovo direktaši kojima je kontaminacija ulja katastrofalna, pogotovo

ako se radi servis kako board comp kaže, ili ovlašteni(puj đubrad).

 

Imam frenda s puntom dvojkom redizajn 1.3mjet, 340tisuča, još lanac nije mjenjao, drugi vlasnik, radi servis svakih 8t.

Ma N47 je prica za sebe, vrve googleom na koji god forum odes dok kod ovog motora ima foruma ali nisam nasao niti jedan post o nekom problemu, izgleda da ona garancija od milju km je stvarno stavljena sa razlogom...

 

btw, upisem "1.6 idtec 88kw chain problems" i jedino sta nudi je kupnja i to je to, i "korisnici takodjer pretrazuju" samo BMW timing chains 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 23:55 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

i kakvo je onda ovo sredstvo za felge iz lidla? taman sam pri kraju sonaxa, pa bi isprobao lidlovo...

a realno gledajuci, i kraj sonaxa gusi...sve je to isti K

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Procitaj je li ima HCL na etiketi. Ako ima, a felga ti bude poderana moze doci do reakcije. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ima tko 1.6 i-DTEC 88kw ovdje ? Na kolko ce opcenito radi veliki servis, jel se mjenja lanac (nasao sam jedino jedan portal koji govori kao da se lanac ne mjenja, no nekak nisam siguran u to bas), kakvi su problemi opcenito sto se tice auta (nasao sam jedino EGR i dvomaseni, kao i na svima, jel ima kakvih drugih problema) na CRV-u 4 gen (od 2012). Svjestan sam da mozda nije ponajbolji motor za ovakvu masu od auta no imao sam se priliku vozit u jednom i isao je sasvim solidno...

 Kod mene je 1.6 i-dtec 118 kW (4. generacija, 2015. godište). Početkom sljedeće godine ću vjerojatno imati oko 120000 km i veliki servis. Nije predviđena izmjena lanca. U uputama vidim samo inspekcije lanca svakih 20000 km.

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
hahhaajaads kaže...

Ima tko 1.6 i-DTEC 88kw ovdje ? Na kolko ce opcenito radi veliki servis, jel se mjenja lanac (nasao sam jedino jedan portal koji govori kao da se lanac ne mjenja, no nekak nisam siguran u to bas), kakvi su problemi opcenito sto se tice auta (nasao sam jedino EGR i dvomaseni, kao i na svima, jel ima kakvih drugih problema) na CRV-u 4 gen (od 2012). Svjestan sam da mozda nije ponajbolji motor za ovakvu masu od auta no imao sam se priliku vozit u jednom i isao je sasvim solidno...

 Kod mene je 1.6 i-dtec 118 kW (4. generacija, 2015. godište). Početkom sljedeće godine ću vjerojatno imati oko 120000 km i veliki servis. Nije predviđena izmjena lanca. U uputama vidim samo inspekcije lanca svakih 20000 km.

 Znas otprilike sto spada pod veliki servis, i koje su cijene ?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vodena pumpa(ako je obicna) i zamjena kanalnog remena u pratnji sa pratecim dijelovima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 12:07 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

i kakvo je onda ovo sredstvo za felge iz lidla? taman sam pri kraju sonaxa, pa bi isprobao lidlovo...

a realno gledajuci, i kraj sonaxa gusi...sve je to isti K

Meni se nije dobro pokazao, ne skida ništa.

Sonaxov je 10x bolji od ovoga.

 

Onu rukavicu si uzmite, odlična je za ručno pranje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 18:51 (BORG).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

samo da javim mozda nekom pomogne jer ja sam trazio nocima dok mi je konacno neko pomogao na njemackom forumu.

 

radi se o ovome.

 

Audi A4B9 07/2016 2.0 Dizel 190ks

 

vracao sam se sa godisnjeg nazad u njemacku jedno 1000km i kada sam stigao i hocu da parkiram auto nesto pucketa(ima video)

 

auto je i dalje vozilo normalno nikakve razlike ali eto otisao spavat i kontam narednih dana vidit cu sta je.

 

Eeeehh uglavnom.

 

sutradan i naredne dane testiram, nekad vozim samo par kilometara i nema niti jednog zvuka ali ako sam vozio preko 20 odnosno bas dobro zagrijao auto zvukovi pocnu kad usporavam na semaforu ili kad ubrzavam ili kad parkiram( uglavnom samo kad idem sporo to se cuje i auto mora biti toplo)

 

bio kod 3 mehanicara niko veze nema sta je, jedan kaze letva volana sto nema logike jer se desavalo i kad idem pravo, drugi nista nije cuo kao ni treci.

 

Zvao jedan VW servis i jedan Audi servis svi kazu ma hajde dodji pa cemo vidit (a neda mi se trosit novac na "dijagnostiku")

 

i naletim na forumu stranom bas na problem koji je kod mene i momak mi posalje oficijalni dokument kako je to audiju poznat problem u produkciji.

 

na slikama cete vidit kakva je to glupost i kako oficijalno nema alata za taj popravak, vec audi kaze da se mora uzeti metalna sipka i saviti na odredjenom dijelu i onda odozdo zabit u jednu rupu i udarit par puta cekicem 

 

 

 

sorry na dugom postu ali et mozda nekome pomogne, uglavnom iako je poznat problem jos od 2018te, momak koji mi je slao ovo ima model kraj 2019te i samo 65ts km i opet isti problem.

 

Problem se moze desiti na svim A4/A5 modelima, naravno nebitno benzin il dizel.

opis+na+njemacki,zagrijavanje+materijala+itd opis+na+njemacki,zagrijavanje+materijala+itd
u+opisu+naprijed+desno+kao+i+kod+mene,ali+moze+isto+tako+biti+i+na+lijevoj+strani u+opisu+naprijed+desno+kao+i+kod+mene,ali+moze+isto+tako+biti+i+na+lijevoj+strani
ako+auto+nije+dovoljno+zagrijano+onda+moraju+oni+ga+zagrijat ako+auto+nije+dovoljno+zagrijano+onda+moraju+oni+ga+zagrijat
Priprema+"alata" Priprema+"alata"
priprema+alata priprema+alata
i+dalje+alat i+dalje+alat
skidanje+sarafa skidanje+sarafa
zabijeno+i+sad+trepa+odvojit+metal+od+metala+sa+cekicem zabijeno+i+sad+trepa+odvojit+metal+od+metala+sa+cekicem
ovdje+se+vidi+sta+se+zapravo+odvajalo+u+nosacu(metal+od+metala) ovdje+se+vidi+sta+se+zapravo+odvajalo+u+nosacu(metal+od+metala)
BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 21:03 (mersimh).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
hahhaajaads kaže...

Ima tko 1.6 i-DTEC 88kw ovdje ? Na kolko ce opcenito radi veliki servis, jel se mjenja lanac (nasao sam jedino jedan portal koji govori kao da se lanac ne mjenja, no nekak nisam siguran u to bas), kakvi su problemi opcenito sto se tice auta (nasao sam jedino EGR i dvomaseni, kao i na svima, jel ima kakvih drugih problema) na CRV-u 4 gen (od 2012). Svjestan sam da mozda nije ponajbolji motor za ovakvu masu od auta no imao sam se priliku vozit u jednom i isao je sasvim solidno...

 Kod mene je 1.6 i-dtec 118 kW (4. generacija, 2015. godište). Početkom sljedeće godine ću vjerojatno imati oko 120000 km i veliki servis. Nije predviđena izmjena lanca. U uputama vidim samo inspekcije lanca svakih 20000 km.

 Ja također nisam našao za svog swifta (benzinac bez turbine) interval izmjene lanca, jednostavno nigdje ne piše, ni u service manual-u, al da samo inspekcija je navedena...

(u pravilu se lanac produlji za svaku kariku malo i tako dok ne dođe do određene točke di se više ne može produljit, a predpostavljam da produljenje lanca kompenzira uljni španer lanca, pa se po njemu može diagnosticirati ako se lanac puno razvuće, samo treba obratit pažnju kod paljenja motora dal lanac zvekeće dok se ne postigne adekvatni pritisk ulja i uljni španer ne našpana/napne lanac...)
Mada se ne bojim previše, ne stišćem ga dok se ne zagrije, a ulje sipam motul svakih 8 000km

+ što je lanac stvarno kvalitetan, nije od bicikla kao na bmw-u

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ti je tihi lanac, dugo traju samo treba mijenjati redovito ulje. Ako budes gurao tu sipku u Audija  naspricaj unutra nesto da ne krene hrda ako ostetis metal. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 21:47 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dobro da nemaš Astru s PSA motorom, ne da bi vidio, čuo bi interval zamjene lanca!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
1.6CDTI nije PSA motor nego GM.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja imam 1.3 CDTI Astru GTC 2006. Godina sad ce 220 000... Motor je Fiatov kako sam vidio... Ljen je ko stelna krava, nije za nikakvo blesiranje i neznam sta ali trosi ko upaljac... Po zimi u Zgu oko 5 litara... A preko ljeta do 4,5 litre, ukupno je oko 5 prosjek zima, klima, ljeto....Isto imam lanac i za sad je sve ok... Servis redovan i to je to...kod mene je 100 000, uvezen iz Njemacke i najskuplji kvar mi je puknuce federa jednog nazad...
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na PSA turbacima benzincima ćeš prije istopiti klip nego mjenjat lanac. Namjenjali smo se tih motora, nema im broja.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.6THP? Znam da 1.2 Puretech imaju sranja ali oni nemaju lanac nego remen koji isto radi probleme. 

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ima mi stari 2010 Leona R line sa 1.4 benzinca turbaka sa lancem

 

ujutro kad je hladan cuje se kao da ima dizela, ali onda nakon sto krene i vozi minutu tisina, ima 160000km, mislite da bi trbao preventivno mjenjati lanac?

 

koliko to uopce kosta?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Oko 2500kn, ako se cuje i kada je motor zagrijan trebalo bi pod hitno zamjeniti.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jocommb kaže...
Ja imam 1.3 CDTI Astru GTC 2006. Godina sad ce 220 000... Motor je Fiatov kako sam vidio... Ljen je ko stelna krava, nije za nikakvo blesiranje i neznam sta ali trosi ko upaljac... Po zimi u Zgu oko 5 litara... A preko ljeta do 4,5 litre, ukupno je oko 5 prosjek zima, klima, ljeto....Isto imam lanac i za sad je sve ok... Servis redovan i to je to...kod mene je 100 000, uvezen iz Njemacke i najskuplji kvar mi je puknuce federa jednog nazad...

 Imao moj bratić Corsu isto godište sa istim motorom i imao problem sa dizama, znam da ga dosta koštalo. Kolko sam vidio da nisu loši motori ako se dobro održavaju

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Oko 2500kn, ako se cuje i kada je motor zagrijan trebalo bi pod hitno zamjeniti.

ma samo na pocetku kad ga upali i kasnije nakon minute ili kad ode iznad 1800 okretaja u tome startu, ne cuje se nista

 

i onda naravno tokom dana vise nema te buke, jedino ujutro, to jest pri hladnom startu

 

ako to nije nista strasno, zamjenit cu mu ga na sljedecem servisu na proljece

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Ezio kaže...
hahhaajaads kaže...

Ima tko 1.6 i-DTEC 88kw ovdje ? Na kolko ce opcenito radi veliki servis, jel se mjenja lanac (nasao sam jedino jedan portal koji govori kao da se lanac ne mjenja, no nekak nisam siguran u to bas), kakvi su problemi opcenito sto se tice auta (nasao sam jedino EGR i dvomaseni, kao i na svima, jel ima kakvih drugih problema) na CRV-u 4 gen (od 2012). Svjestan sam da mozda nije ponajbolji motor za ovakvu masu od auta no imao sam se priliku vozit u jednom i isao je sasvim solidno...

 Kod mene je 1.6 i-dtec 118 kW (4. generacija, 2015. godište). Početkom sljedeće godine ću vjerojatno imati oko 120000 km i veliki servis. Nije predviđena izmjena lanca. U uputama vidim samo inspekcije lanca svakih 20000 km.

 Znas otprilike sto spada pod veliki servis, i koje su cijene ?

U ovlaštenom cca 5500 kn (za automatik). Izmjena ulja motora, ulje mjenjača, stražnji diferencijal ... ostalo valjda sve kao na malom.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 12:35 (Ezio).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

1.6THP? Znam da 1.2 Puretech imaju sranja ali oni nemaju lanac nego remen koji isto radi probleme. 

 Na 1.6 se tope klipovi ko blesavi. Dal bio "čipan" ili ne, motori su sranje.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@Remzi ... A sta da ti kazem... Ja ga sad moram mjenjat jer mi fali mjesta, obitelj i beba i to sve... Inace idealan za na posao, nekog tko je poceo tek vozit i tako... Ima opreme dosta.. navi, tempo, park senzori, parking kamera, muzika... Neznam zasto ga je svabo koji ga je novog uzeo, uzeo s tim motorom... 90 konja, 6 brzina... Al super je za grad, i otvorenu cestu recimo slavonija.... Zadnji put kad sam za Zg isao do Kutine starom cestom i 3.5 litara (natovaren, i bajk na krovu).... Al onda autoput vec razlika do nekih 120 je ispod 5 litara a sve brze dosta dize potrosnju....
VenAtoR#2231
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav je to leon r line? Ni sam seat ne zna da ih je proizvodio...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Kakav je to leon r line? Ni sam seat ne zna da ih je proizvodio...

  i ja sam htio prokomentirat....

 

možda ovi aero branici, linea r?

 

http://www.automagazin.rs/vesti/430/3800/seat-leon-linea-r

 

 

samo facelift 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

monovolumen-r 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice