Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.008
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa za grad dusu dalo, i jos je kvalitetan i izdrzljiv auto...

 Pa da, al 1500 eura plafon za to.. I to sam puno reko

Stara kanta i jos japanska limarija poznata po kvaliteti ma prva liga.. 

 

 A cuj, ili ovo sa eto vjerovatno pravih 100+tkm ili golf trica iz 97 sa 500+tkm i samo ceka da se zamjene svi dijelovi... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa za grad dusu dalo, i jos je kvalitetan i izdrzljiv auto...

 Pa da, al 1500 eura plafon za to.. I to sam puno reko

Stara kanta i jos japanska limarija poznata po kvaliteti ma prva liga.. 

 

 A cuj, ili ovo sa eto vjerovatno pravih 100+tkm ili golf trica iz 97 sa 500+tkm i samo ceka da se zamjene svi dijelovi... 

 A gdje ti to golf trica iz 97 kosta 3000 eura.. Pa za te novce se uzima focus 1.6 ili leon i to par godina mladi od te toyote iz tackice segmenta

 

Ne kazem ja da je yaris smece za izbjegavati da se razumijemo.. Ali ne razumijem kako neko uopce dode na ideju da stavi 3000 eura cijenu i jos manje razumijem kako neko moze smatrat da je 2600 realna cijeni za tackice iz 2004 godine sa limarijom koja je medu najgorima.. Dzaba malo km kad ce ga godine pojest.. I opet aj da je to 1000-1500 eura al 2500 do 3000 za to.. Sick

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...
domac5 kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa za grad dusu dalo, i jos je kvalitetan i izdrzljiv auto...

 Pa da, al 1500 eura plafon za to.. I to sam puno reko

Stara kanta i jos japanska limarija poznata po kvaliteti ma prva liga.. 

 

 A cuj, ili ovo sa eto vjerovatno pravih 100+tkm ili golf trica iz 97 sa 500+tkm i samo ceka da se zamjene svi dijelovi... 

 A gdje ti to golf trica iz 97 kosta 3000 eura.. Pa za te novce se uzima focus 1.6 ili leon i to par godina mladi od te toyote iz tackice segmenta

 

Ne kazem ja da je yaris smece za izbjegavati da se razumijemo.. Ali ne razumijem kako neko uopce dode na ideju da stavi 3000 eura cijenu i jos manje razumijem kako neko moze smatrat da je 2600 realna cijeni za tackice iz 2004 godine sa limarijom koja je medu najgorima.. Dzaba malo km kad ce ga godine pojest.. I opet aj da je to 1000-1500 eura al 2500 do 3000 za to.. Sick

 Ma mislio sam za ovih 1500€ ili nize sta si spomenuo. Mogu oni uzet svasta za 3000€ ali ovo je auto koji bas ne privlaci poglede stoga ga mladi nece nit gledat, a kad je to u pitanju znaci da auto nece bit "silovan" kao upravo ti Leoni ili pak one Honde.

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

 

ima li ko ideju sta je ovdje pokvareno.

 

da napomenem zvuk nije uvijek tu, vecinom tek kad se auto dobro zagrije i onda kad se vracam kuci i sporije vozim.

 

npr lagano usporavam (kocim) ili jednostavno i ovako kad parkiram cuje se.

 

zatim 2h poslije udjem u auto provozam se 5-6km i tad naravno niti jednog jedinog zvuka.

 

 

tek cu u utorak ili srijedu svom majstoru jer je jos na godisnjem.

 

zvuk je kao da je nesto stegnuto prejako ne znam ni ja.

 

nema nikakvih problema pri voznji.

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Moguce da je homokineticki. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

lezaj amortizera

12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Kolika je kazna za prekoracenje brzine do nekih 10kmh, 300kn? Lopovi su stavili kameru na dno laganog brda pa nisam uopce skuzio da auto ubrzava jer sam pustio gas i brzina otisla na nekih 60-65kmh, a ogranicenje kroz to neko selo je 50.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 17:59 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kolika je kazna za prekoracenje brzine do nekihkmh, 300kn? Lopovi su stavili kameru na dno laganog brda pa nisam uopce skuzio da auto ubrzava jer sam pustio gas i brzina otisla na nekih 60-65kmh, a ograncinje kroz to neko selo je 50.

 ja sam jednom dobio kaznu za 3kmh preko ogranicenja (nakon oduzimanja tolerancije), 500kn kazna iliti 250kn unutar 3 dana

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Pa da, al 1500 eura plafon za to.. I to sam puno reko

Stara kanta i jos japanska limarija poznata po kvaliteti ma prva liga.. 

 

 

Bas, ne znam tko bi za gradsku kanticu te generacije dao 3000 eur kad za tu lovu idu generaciju noviji automobili.

Jos kad vidim ovakve seratore od prodavaca... Padne mi mrak na oci.

 

ivanzu kaže...

Kolika je kazna za prekoracenje brzine do nekih 10kmh, 300kn? Lopovi su stavili kameru na dno laganog brda pa nisam uopce skuzio da auto ubrzava jer sam pustio gas i brzina otisla na nekih 60-65kmh, a ogranicenje kroz to neko selo je 50.

 

Lako moguce da ne dobijes nista, -10km/h tolerancija+cajger koji nesto laze i eto te na 50km/h.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 18:10 (gamer34).
12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Vozio sam 65kmh po cajgeru koji laze za 5kmh kada sam ugledao kameru, znaci prava brzina 60kmh. Vidjeti cemo ako stigne ista za 3 dana. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 18:35 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemoj se prerano opustit, mene su upecali prosle godine u 8. mjesecu, a čestitka stigla u 10. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ni kazne ne mogu u roku poslati. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ni kazne ne mogu u roku poslati. 

 Ovo je jos rekord gore, inace im treba minimalno 3 mjeseca do 3 godine  btw sto se tice kamere, sve ovisi kak su ju namjestili... dal vata odma ili tek na 60 pa onda jos zbrojis da ti auto laze za cca 5kmh, uglavnom vidjet ces za par mjeseci ili godina 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I da, ako je to jedna od onih novih ovalnih, moguće da nisu još stavili kameru unutra već samo namontirali kućište, mi u Vukovar imamo 3 ili 4 takva kućišta i jednu kameru koja se stalno rotira sa jedne na drugu lokaciju.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

I da, ako je to jedna od onih novih ovalnih, moguće da nisu još stavili kameru unutra već samo namontirali kućište, mi u Vukovar imamo 3 ili 4 takva kućišta i jednu kameru koja se stalno rotira sa jedne na drugu lokaciju.

 E i to isto, a pogotovo ukoliko netko putuje Velika Gorica - Sisak, znaci cesta/naselje na ulasku/izlasku autoceste iz Siska. Ima kao nekakve palete i izmedju paleta neka stvar koja lici na kameru da boli glava (znaci stalno tamo stoji, bilo isao sad ili za par mjeseci), ali nema sanse da odgonetnem jel stvarno kamera (zbog toga sto se po onome vidi neki "objektiv"). I prije par dana sam isto vidio presretaca (srebrni mercedes) zavucen doslovno u sumetinu i ceka zrtvu...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
luka94 kaže...

I da, ako je to jedna od onih novih ovalnih, moguće da nisu još stavili kameru unutra već samo namontirali kućište, mi u Vukovar imamo 3 ili 4 takva kućišta i jednu kameru koja se stalno rotira sa jedne na drugu lokaciju.

 E i to isto, a pogotovo ukoliko netko putuje Velika Gorica - Sisak, znaci cesta/naselje na ulasku/izlasku autoceste iz Siska. Ima kao nekakve palete i izmedju paleta neka stvar koja lici na kameru da boli glava (znaci stalno tamo stoji, bilo isao sad ili za par mjeseci), ali nema sanse da odgonetnem jel stvarno kamera (zbog toga sto se po onome vidi neki "objektiv"). I prije par dana sam isto vidio presretaca (srebrni mercedes) zavucen doslovno u sumetinu i ceka zrtvu...

 Ja putujem dnevno Vukovar - Osijek zbog posla, na raskrižju Bobota-Vera ima kamera, ali isto vidim malo malo presretača (crna opel insignia) koja stoji prekoputa kamere i čeka da upeca nekoga

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vozio sam 65kmh po cajgeru koji laze za 5kmh kada sam ugledao kameru, znaci prava brzina 60kmh. Vidjeti cemo ako stigne ista za 3 dana. 

 ja sam vozio 60kmh,a dozvoljena brzina 40 kmh spustili mi za 10kmh dobio 500kn...platio sam u roku 3 dana onda je bila 250 kn 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je auto manje krut u voznji, leon ili focus? 

Mislim da 1.6 vag bolje podnosi plin od fordovog zeteca no opet ovaj nema puno km i par godina je mladi i iznutra mi se vise svida iako s ovim radiom nije tolka tragedija ovaj leon iznutra.. 

Koji bi bio po vama bolji odabir? 

1 Leon 1.6
14 Focus 1.6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Imam pitanje prijatelj zapeo za ovo da pogledam jer zivim u  

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.4-d-4d-101500km-odlicna-diners-ili-american-60-rata-oglas-32184884

Meni iskreno malo preskupo obzirom na godine i kakvi su ti toyota dizeli? 

Uz sve djeluje malo izgrebano te cini se ko uvoz iz vanka italija pa mi odmah ova km djeluje sumnjiva... 

On zeli da pogledam ali ne znam sto da gledam ne kuzim se ja puno. 

 Imam tu Toyotu (identičnu samo novjiu 2 godine). Auto je nevjerojatnjo izdržljivo i štedljivo. Kupio sam  ga prije 4 godine (auto je 2005 godište) za 3000€ i pređenih (gledajuči po satu) 165000 km. Inače je te modele teško naći jer kad ih neko kupi, teško ih prodaje. Znači u ove 4 godine vlasništva u auto se samo točilo gorivo i mijenjalo ulje i filteri. Sada je na satu 210.000 km, bez ikakvih promjena na podvozju, mjenjaču, potrošnji goriva, ubrzanju...., a auto je korišteno 80% gradska vožnja od po 2-10km udaljenosti sa potrošnjom 3.5 otvoreno - 5 gradske l/100.

 

Evo ti stranica na kojoj možeš provjeriti sve od auta iz uvoza (plaća se doduše) https://www.carvertical.com/en/landing/v3?utm_source=infl&a=dragongarage&b=0d7540bc&voucher=dragongarage (primjer kako izgleda povijest auta)

 

Ukolikom auto pali bez problema, radi na leru super, ubrzava odlično, motor laganop brunda kao kamion (po meni se toyotini dizelaši čuju kao kamionski motor, a vozio sam i Land Cruiser i RAV4 dizel).... uzimaj nećeš pogriješiti.

 

Ako i u kakvom slučaju radi loše na leru (obara obrtaje) ovo je rješenje: https://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/85740-idle-eratic-d4d-yaris-solution/ 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Koji je auto manje krut u voznji, leon ili focus? 

Mislim da 1.6 vag bolje podnosi plin od fordovog zeteca no opet ovaj nema puno km i par godina je mladi i iznutra mi se vise svida iako s ovim radiom nije tolka tragedija ovaj leon iznutra.. 

Koji bi bio po vama bolji odabir? 

 Inace 1.6 100ks je klasika atmosferac bez varijabilnih bregastih kod forda. i taj je rock solid motor cak i s plinom. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
domac5 kaže...

Koji je auto manje krut u voznji, leon ili focus? 

Mislim da 1.6 vag bolje podnosi plin od fordovog zeteca no opet ovaj nema puno km i par godina je mladi i iznutra mi se vise svida iako s ovim radiom nije tolka tragedija ovaj leon iznutra.. 

Koji bi bio po vama bolji odabir? 

 Inace 1.6 100ks je klasika atmosferac bez varijabilnih bregastih kod forda. i taj je rock solid motor cak i s plinom. 

 Odlicno, daj mi reci kakva je udobnost dok je sve serijski? Ne zelim opet ovako kruti auto na kojem jako lupa ovjes na losim cestama kao alfa 147

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Odlicno, daj mi reci kakva je udobnost dok je sve serijski? Ne zelim opet ovako kruti auto na kojem jako lupa ovjes na losim cestama kao alfa 147

 Pa ono. Neka sredina. Nisam vozio nikad 147 pa nemrem usporediti. Ali ak hoces dođi probat mojeg.

Premda je na 18 cola i oprugama dosta tvrđi al niš strašnog...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Serijski ford ti inače ima jedno od najboljih ležanja na cesti među konkurencijom. Ovjes ne bi trebao lupat osim ak nešt nije razlokano već a frajer nije mijenjao. Meni više leže udobnije složeni auti kao francuzi ili Astra nego Ford ili WV ali ima nas raznih.

12 godina
online
Auti - ultimativna tema

To ti ovisi od generacije Astre, Astra J je udobnijeg ovjesa dok je Astra K kao daska. Imao sam Focus mk2 i meni je auto bio udoban, interijer je bio pun skripanja i vibracija, brtve curile iza, potrosnja oko 9L po gradu 1.6 benz., od kvarova selen blok i ta brtva. Obratiti paznju na hrdu i zvukove od servo pumpe. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To ti ovisi od generacije Astre, Astra J je udobnijeg ovjesa dok je Astra K kao daska. Imao sam Focus mk2 i meni je auto bio udoban, interijer je bio pun skripanja i vibracija, brtve curile iza, potrosnja oko 9L po gradu 1.6 benz., od kvarova selen blok i ta brtva. Obratiti paznju na hrdu i zvukove od servo pumpe. 

 Istina, astra j je jedan od najudobnijih hatchbacka u kojima sam se vozio.. Zanima me jel megane 3 tu negdje po udobnosti kao i ta astra pa da se mogu po tom orijentirat.. Siguran sam da bolje upija lose ceste nego focus i jos kad bih nasao 1.6 110 ks sa 6 brzina to bi mozda bio dobar izbor samo mislim da je focus robusniji iznutra dok megane izgleda nekako slabo, bas ruzna plastika u generation opremi a vecina 1.6 je generation iz turske tvornice

A focus 2 ide od 2005 a megan od 2009 jel se ta 2 modela uopce mogu usporedivat ili je megane 3 konkurent focusu 3?

12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Tu je negdje po udobnosti, interijer u Meganeu je po meni ništa posebno, graničnici vrata odlaze, plastike se uvijaju, na jednom nije bilo vijka u centralnom naslonu iz tvornice na kraju ga pronašli ispod sjedala, prijatelju otpala plastika s vrata i upala u krilo kada je zatvarao vrata, opruga na sjedalima brzo ode pa moraš kemijati da popraviš inače imaš rupu u naslonu za leđa, 1.6 Benz. varijator faze crkava, tipke od klime/radija se ogule, plastični volan isto, mjenjač često zajebava s rikvercom, zadnji diskovi kratko traju i nosači motora su toliko mekani da se mjenjač pomiče po 1cm naprijed nazad kada voziš. Plastika nije radila nikakve ružne zvukove tijekom vožnje osim ponekad preko zime. Ne znam kakav je u top opremi, može biti totalno drugačiji auto. Megane 3 je za usporedbu s Focus Mk2.5/3.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 18:05 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko koji je proizvođač prve ugradnje kočnica na Hyundaiu ix35? Treba kod starog mjenjat a nezna šta da stavi.

Trebalo bi komplet diskove i pločice.

 

AUTO Krešo

ATE- Prednji diskovi= 930kn; Stražnji diskovi= 723kn; Prednje pakne= 492kn; Stražnje pakne= 326kn; UKUPNO: 2471 kn
TEXTAR- Prednji diskovi= 770kn; Stražnji diskovi= 500kn; Prednje pakne= 430kn; Stražnje pakne= 270 kn; UKUPNO:1970 kn
MAXGEAR- Prednji diskovi= 420kn; Stražnji diskovi= 280kn; Prednje pakne= 186kn; Stražnje pakne= 114kn; UKUPNO:1000 kn

Silux

BOSCH- Prednji diskovi= 800kn; Stražnji diskovi=600kn; Prednje pakne= 300kn; Stražnje pakne= 260kn; UKUPNO:1960 kn

 

I delphi bi ispao oko 1200kn iz lokalne trgovine.

E sad 90% sam siguran da bosch je samo rebrand nekog drugog ali neznam koga.

Jel vrijedi taj ATE 2,5 puta više od maxgeara?

 

 

 

7 ATE
13 TEXTAR
0 MAXGEAR
2 BOSCH
0 Delphi
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 19:54 (ZooZ).
12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Mando radi kocnice, ja bi uzeo Textar. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 20:00 (ivanzu).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Jel vrijedi taj ATE 2,5 puta više od maxgeara? 

ATE vrijedi i 3x više od Maxgeara, ali ne i od Textara (ili TRW-a).

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, zna netko ima nedi neki komplet za ručno poliranje uzeti, krpa, lak i ako još nešto treba? 

Gamer
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice