Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.963
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Jel narucivao tko preko aliexpressa kakav OBD2 citac da ima dobra iskustva s njim? Ne trebaju mi nikakve svemirske funkcije, samo citanje kodova i live data.

Ja uzeo ovaj i kažu da je jedini original od ovih ELM 327 bluetooth OBD2 skenera. 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iskustva sa Opel Astrom H 1.7 CDTI? Mane, problemi (osim alternatora i CIM modula)? Naletio sam na jednu za 2500€, 2007 godina sa 240k km.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Spone stabilizatora

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A kako ga registrirat?

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

novi milestone..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

novi milestone..

 A kaj se nisi mogao uklopit, pa usporit na 88Km/h

 

 

 

Off topic:
sneak peek za sutra

  

 Ostali samo dugmići

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 19:46 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 A kaj se nisi mogao uklopit, pa usporit na 88Km/h

 

 nije mi uopće palo na pamet.. jbg možda na nekom idućem autu 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
 Ostali samo dugmići

 

 A kaj žnjaraš sa desnom rukom kad je lijeva strana tako izlizana?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
nine kaže...

novi milestone..

 A kaj se nisi mogao uklopit, pa usporit na 88Km/h

 

 

 

Off topic:
sneak peek za sutra

  

 Ostali samo dugmići

 

 Kad vidim da naprave volan gdje tipke budu samo na jednoj strani dode mi kao prst u oko. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Btw, Tifon u Sk ima prilicno dobru bengu, sad nakon 3 puta rezervara mogu reci da je potrosnja

kak spada, a i jednom sam pokusao nocnom voznjom bez klime vozati kao "baba" 60kmh po selima

Posavine, i uspio sam doci do prosjecne potrosnje od 4.5L/100.

 

 

Plus jedna danasnja oprostajna prije puta.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najniza potrosnja mi je bila oko 4L kada sam prakticki konstantno vozio 50kmh jer je bilo puno traktora i pijandura na cesti, ruta nekih 40km i ravna slavonska cesta. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo je sa 60 na iskotrljavanje i 50 u krivinama, tako gubim najmanje energije i dobijem najvecu ustedu.

Pred brijeg ubrzam i onda do gore iskotrljam do 40, i spustam se opet "dzabe", bitno da na ravnom ubrzam do 80 i to je to.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ovo je sa 60 na iskotrljavanje i 50 u krivinama, tako gubim najmanje energije i dobijem najvecu ustedu.

Pred brijeg ubrzam i onda do gore iskotrljam do 40, i spustam se opet "dzabe", bitno da na ravnom ubrzam do 80 i to je to.

 Fina ti je vožnja, uživancija...

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Btw, Tifon u Sk ima prilicno dobru bengu, sad nakon 3 puta rezervara mogu reci da je potrosnja

kak spada, a i jednom sam pokusao nocnom voznjom bez klime vozati kao "baba" 60kmh po selima

Posavine, i uspio sam doci do prosjecne potrosnje od 4.5L/100.

 

 

Plus jedna danasnja oprostajna prije puta.

 

Ima vise tifona tamo ili 1 ? Ja sam danas oko 11 bio kod onog konzumovog tifona, potrosnja do VG cca 5.5l autocestom isto bez klime, a preko autoceste sam do doma dosao u roku kesk dok pod starom cestom dodjem za 100 sati pogotovo kad se nadju svakakvi proljevi 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ja znam samo za jedan, Tifon pred Konzumom u "Naselju".

https://www.google.com/maps/place/TIFON/@45.4525021,16.3687331,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4766ee795114bdd9:0x299658ea364affa9!8m2!3d45.4525021!4d16.3709218

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko kakvih rutu za predložit Zagreb Munchen za izbjegavanje ovih covid gužvi na granicama? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ma bolje planiraj po danu i klasika, preko Passaua...

 

odi na ww.waze.com i napravi si rutu, a Waze ti ima i prikaže gustoću/protok po danima...

 

vidiš da su Austrijanci na par prelaza s Slovenijom po svom izboru i ljude u tranziitu zaje....li, pa ne možeš znati gdje će se baš taj dan zapiknuti...

 

s time da si uzmeš digitalnu vinjetu:

 

https://www.asfinag.at/

 

tamo ti je i karta radova...

 

e da za digitalku, samo napiši da je za firmu (imaj OIB firme) ali ti ništa ne pregledavaju, jer za privat osobe treba 14 dana...

 

pronađi si put, uplati i za autocestu i za tunele (ne zaboravi na njih!), vrijedi i povratno...

 

i kad ju izdaju, isprintaj si, za policijske patrole blizu granice, da te odmah puste...

 

pred tunelima, idi u krajnji lijevi trak (ima neki zeleni logo) i kamere automatski očitaju regu (i naše šumnike! - piši regu kak je) i diže ti rampu...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

moja najniza potrosnja ikad je bila 3.2, isao sa c2 1.4 hdi ri-zd, 15km od centra ri mi se upalila rezerva, rekao ajde idemo probati, u karlobagu mi se ugasila i zadnja crtica benzina (od total 6) i dosao na ulaz u zd na inu i tankirao...racunam da je okvirno bilo 7l i par deci na startu i napravio ravno 222km

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bokte ja napravim s focusom 550km po autocesti s punim tankom...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hajduk1962 kaže...

Ima li netko kakvih rutu za predložit Zagreb Munchen za izbjegavanje ovih covid gužvi na granicama? 

ja sam jucer krenuo u 16:25 iz Preckog i usao u 22:05 u svoju garazu u Minhenu.

Precko > pauza na benzinskoj kod Zacretja 10min > Macelj > Spielfeld > pauza kod Triebena 15-20min > Wels > Braunau > Minhen.

 

5.5h na cesti, pola sata pauze ukljuceno.

onaj dio oko Braunau je lokalna magistrala, bez problema drzis 110-120kmh.

na Macelju i Spielfeldu nisam proveo 5min ukupno.

 

austrijanci kod salzburga stoje sa mitraljezima, kod braunau i spielfelda nista 😅

  

 

 

na temu o potrosnji, potrosio samo pola tanka zg-muc

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1124406.html

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 11:10 (nixass).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Bokte ja napravim s focusom 550km po autocesti s punim tankom...

kaj se ti nisi ono bunio da ni sa hybridom nisi dobio neku kilometrazu?

don't blame the machine 🤓😅

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio moment kljuc na Ali-u direkt od tvornice, 5-60Nm 4%. Platio 210kn kada je bio popust, sada je oko 320kn, na carinu nije isao i ako je paket velicine tipkovnice. Kvaliteta mi se cini dobra, rucka se lagano okrece bez zapinjanja, oznake/gravure su odlicno oznacene i kvalitetno, nema lufta u mehanizmu i klik se glasno cuje. Mislim da bi ovo kod nas islo za 500-600kn po trgovinama, za moment kljuceve iz Bauhausa je kao da je Gedore, a ne alat sa Ali-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 12:03 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

ja sam jucer krenuo u 16:25 iz Preckog i usao u 22:05 u svoju garazu u Minhenu.

Precko > pauza na benzinskoj kod Zacretja 10min > Macelj > Spielfeld > pauza kod Triebena 15-20min > Wels > Braunau > Minhen.

 

5.5h na cesti, pola sata pauze ukljuceno.

onaj dio oko Braunau je lokalna magistrala, bez problema drzis 110-120kmh.

na Macelju i Spielfeldu nisam proveo 5min ukupno.

 

austrijanci kod salzburga stoje sa mitraljezima, kod braunau i spielfelda nista 😅

 

Ovo je moja ruta godinama, izbjegavam SLO autoput i Karavanku, te cekanje na SLO-HR granici od 1h+, i na Karavanki 1-2h+.

https://www.google.hr/maps/dir/Sisak/Lupinjak/Lavam%C3%BCnd,+Austria/Felbertauern,+Austria/Innsbruck,+Austria/@46.1500959,12.4380183,7z/data=!4m32!4m31!1m5!1m1!1s0x4766e5306f2ca433:0x400ad50862bbab0!2m2!1d16.3731156!2d45.4850767!1m5!1m1!1s0x47658d8c515a845d:0x10bbdcb66f0b2956!2m2!1d15.7370321!2d46.209544!1m5!1m1!1s0x476fe51fc89a6301:0x181338331026fd52!2m2!1d14.9488018!2d46.6407766!1m5!1m1!1s0x47770a61d3ffb56b:0x52aca18ae3da40f9!2m2!1d12.49765!2d47.11911!1m5!1m1!1s0x479d6ecfe1f8ca73:0x9d201c7d281d9b0d!2m2!1d11.4041024!2d47.2692124!3e0

 

 

Nije "najbrza" ruta po Googleu, ali da idem SLO autoputom i da nema stajanja i cekanja na granici i na Karavanki,

onda bi se i isplatilo - a svo vrijeme koje "ustedim" autoputom, izgubim cekanjem, i onda putujem duze nego sto trebam.

 

Takodjer preskacem njemacki cosak kod Salzburga, jer tu je uvjek zastoj, nekad 15min, nekad 2h. Sad za vrijeme Cov19 je bilo svega,

od 5h cekanja, kao i na Karavankama (tu su ljude zlovenci patili i preko 6h, s malom djecom, uzas), a za veliku granicu SLO-HR necu ni govoriti,

to je kriminal, bojkot, osobito kad je sezona.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
hajduk1962 kaže...

Ima li netko kakvih rutu za predložit Zagreb Munchen za izbjegavanje ovih covid gužvi na granicama? 

ja sam jucer krenuo u 16:25 iz Preckog i usao u 22:05 u svoju garazu u Minhenu.

Precko > pauza na benzinskoj kod Zacretja 10min > Macelj > Spielfeld > pauza kod Triebena 15-20min > Wels > Braunau > Minhen.

 

5.5h na cesti, pola sata pauze ukljuceno.

onaj dio oko Braunau je lokalna magistrala, bez problema drzis 110-120kmh.

na Macelju i Spielfeldu nisam proveo 5min ukupno.

 

austrijanci kod salzburga stoje sa mitraljezima, kod braunau i spielfelda nista 😅

  

 

 

na temu o potrosnji, potrosio samo pola tanka zg-muc

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1124406.html

 Tu rutu ja koristim u zadnjih 3 god... Branau dionica mi je bas okey, sve dok ne naletim na konvoj slepera :/

 Ima onaj dio sjebanog autoputa jedno 50-ak km prije Munchena di imas osjecaj da ti fali utega na felgama...

 Kad sam prvi put isao vec sam googlao broj od ADAC-a misleci da mi se nest na autu sjebalo...

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Tu rutu ja koristim u zadnjih 3 god... Branau dionica mi je bas okey, sve dok ne naletim na konvoj slepera :/

 Ima onaj dio sjebanog autoputa jedno 50-ak km prije Munchena di imas osjecaj da ti fali utega na felgama...

 Kad sam prvi put isao vec sam googlao broj od ADAC-a misleci da mi se nest na autu sjebalo...

haha ista stvar kad sam isao za hr (prvi put tom dionicom), gledam koji K, trazim senzore za tlak na kompjutoru, usporavam, pratim..

a sinoc je neki lik stajao u zaustavnoj i gledao si gume, bogec

 

jebote :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 12:16 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Opet ja! 

Nakon svih pitanja prošli tjedan, kući se dovezla Astra H 1.6 Gtc (2008)! Danas idemo dovršiti prijepis vlasništva, s obzirom da smo jučer dosta kasno dovršili kupoprodajni ugovor i same dogovore i ostalo. Vozilo je registrirano do 06/21, tako da se samo plaća porez i trošarina za reg. pločice i gas :) 

Zanima me sad konkretno, preporuka žarulje za kratko svijetlo te pozicije, isplati li se gledati LED žarulje ili bolje Nightbreaker itd, te na koji način najbolje popraviti manje nedostatke u bijeloj metalik boji.  

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zaboravi na LED, samo smiju ici zarulje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zaboravi na LED, samo smiju ici zarulje.

 Zaboravljeno! Preporuka žarulje? Radi se o faru bez leće, ako je to bitna stavka.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nightbreaker, X-treme vision i tako.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice