Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Moguce je ako je potrosnja u zadnjih par km voznje bila oko 5.7L..

 

Ne stima mi tu sve - pokusavam razumjeti kako racuna tu procjenu rangea.

 

Tank je standardnih 58 l. 

Ako ja dobro racunam, racunalo vraca range od 940 km sa punim tankom, a to bi znacilo da uzima 6.18 l/100 km (tj. 58 litara * 100 km / x = 940 km => x ~ 6.18 l/100 km).

 

 

Short-range na zadnjem tripu od 345 km je prijavio 5.9 l/100 km (vidi sliku).

Long-range potrosnju na cjelokupnu kilometrazu prijavljuje 8 l /100 km (u to je ukljucena potrosnja iz zime i istodobnog razradjivanja motora - znaci, realisticno motor bi trebao trositi manje....barem dok se ne stvore znacajne karbonske naslage, a 11 000 km bi trebalo biti premalo za to, znaci to mozemo ignorirati).

 

Ako bi, naivno, racunalo uzimalo jednostavno prosjek potrosnje izmedju long i short rangea, onda bi trebao racunati procjenu sa prosjekom od (8 + 5.9) / 2 = 13.9 / 2 = 6.95 l/100 km, a racunalo uzima 6.18 l/100 km.

Pretpostavlja da dosta stvari jos uzima u obzir, bas me zanima koje - ima li netko neki Audi OBD-2 device kod sebe? Bi li se to moglo s tim dokuciti?

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberK kaže...
Quantum kaže...

Novi na temi, nemojte sto zamjeriti - prekjucer sam snimio ovu procjenu rangea nakon tankiranja i jos uvijek sam u nevjerici.

Nisam mogao niti sanjati da ce benzinac od 250 KS dobijati ovakve brojke niti u ludilu. Ne znam koliko je to tocno (ipak se doima malo pretjerano), ali na slijedecem tankiranju cu definitivno obratiti paznju.

Moj put prosli vikend, ovo je skoro idealni slucaj: ~110km autoceste pri 120-130km/h, ~75km van grada 90-100km/h s par stop znakova i 2 sela gdje sam isao ~60, i 3-4km po gradu, prosjek za put je 93km/h, nisam se bas vukao (limit na autocestama je kod mene 100). No svejedno, EPA za van grada je 8.1L, za prosli auto (I4 atmosferac) mi je EPA bio 6.6, a nisam nikad ispod 7.2-7.3 cak i pod boljim uvjetima. Obicno mi je po autocesti ~6.5, no za auto od 2t i V6/340KS benzinac, super zadovoljan. Po gradu i po zimi je uglavnom >11L :(
Dolje crveno zaokruzeno je resetirano pri punjenju, pa samo zbrojit s onim gore, rezervoar je 73L. Obzirom da je ostatak bio po (vele)gradu, malo je zbroj opao...

 

Po zimi naravno da ce potrosnja otici u toilet, ali mi se svejedno ovo cini kao odlican rezultat za takav motor - to je sa 48V mild-hybrid sustavom? Jesi li kad isao pratiti koliko ti racunalo grijesi u procjeni?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Quantum kaže...
ivanzu kaže...

Moguce je ako je potrosnja u zadnjih par km voznje bila oko 5.7L..

 

Ne stima mi tu sve - pokusavam razumjeti kako racuna tu procjenu rangea.

 

 

 Na osnovi punog tanka i zadnje prosjećne potrošnje i režima vožnje (prosječna brzina)

 

ako sam došao na rezervi na benzinsku s prosječnom potrošnjom od 5.7 on će nakon punjenja pokazati da mi je doseg 820km

Jučer kada sam s prosječnom 4.2 došao na tankanje pokazao mi je da mogu prijeći još 1300km.

No čim sam s otvorene ceste ušao u grad s 1250 je spalo na 1000, zatim je spalo na 920

 

ovo je od Vodica do Zagreba jučer starom cestom, samo od Posedarja do nakon Svetog Roka sam išao autoputem,

dakle s 137kn sam prešao 327km

 

autoputem sam išao tamo Zg - Šibenik - Biograd na Moru, to se ne isplati 152kn cestarine + cca 250kn goriva ( brze vožnje)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 9:41 (Ziga).
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

jebeš sve kad imaš auto od 250ks a voziš ga na parama..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Fun fact of the day! Svi benzinci se voze na parama!

 

A svi traktori se voze na ulje..

Na plin se kuha, to se zna.

Joza vozi hibrid - ugradio si je plin vu Stila.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozis na aerosol. 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Svako, svog konja hvali. Moj 1.9 tdi troši 6,ne 5 po gradu. I od potrošnih materijala u zadnjoj godini samo lijevi blatobran uredio kod limara.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko ovdje da nema digitalnu instrument plocu? 

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tko se tu razumije u auto ozvucenja?
Koje su sad aktualne auto audio marke ?
Promjenio bih stock zvucnike u autu , pogonio sa stock radiom 4x50w.
Naprijed idu 2x 165 odvojene konponente, iza 2x 165 coaxial.
Spreman sam izdvojiti oko 250eur.

Prije 10tak god sam u prijasnji auto slozio hertz ozvucenje kojim sam bio relativno zadovoljan..

Sad sam naletio na ove, recenzije jako hvale, priliku za cuti nemam, znaci kupijem na "majkemi". Ima tko sa ovom markom iskustva?
https://www.german-maestro.de/Englisch/Products/caraudio/alpha/#as6511

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 12:47 (bik).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Ima li netko ovdje da nema digitalnu instrument plocu? 

 Imam ja 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 12:55 (Ziga).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne lazi - vidis da ti je u sredini digitalna ploca

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax Beast 70kn u tokiću kome treba.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Question. Crijevo turba, Golf 4. Je li ga jednostavno sam zamjeniti? Trebam otkvačiti ove dvije šelne na krajevima, maknuti crijevo, staviti novo, zategnuti šelne i to je to, ili ima neki međukorak za koji ne znam? Plug & play ili? Ne bih plaćao majstoru za rad ako ga mogu sam zamijeniti jednostavno.

 Plug and play tada jos nije bilo ovih space shuttle plasticnih konektora koji pucaju. Ocisti od ulja sto mozes kada vec skidas ako bude bilo. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da samo te dvije šelne, usput pogledaj malo egr, pa odluči dali da ga daš na čišćenje ili ne.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

A ja sam mislio kako moj puno troši

 

BTW: ovo je kombinirano zaobilaznica + Zagreb...

 Bio sam jucer u ZG, isto kombinirano pa da te malo provociram.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 17:51 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Ima li netko ovdje da nema digitalnu instrument plocu? 

 evo ima

 

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Quantum kaže...

Po zimi naravno da ce potrosnja otici u toilet, ali mi se svejedno ovo cini kao odlican rezultat za takav motor - to je sa 48V mild-hybrid sustavom? Jesi li kad isao pratiti koliko ti racunalo grijesi u procjeni?

Aha.
A ovo drugo - i nisam bas neki ljubitelj te informacije jer se bazira na potrosnji zadnjih X km, a u praksi je rijetko slucaj da ce ostatak bit isti tip voznje. A i skroz se azurira, pri tankanju je bilo 960km, i nakon 395 procjena je spala za 270. Mozda na 10-20K km ima smisla jer se statisticki izravna, no na jedan rezervoar bas i ne.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

Sonax Beast 70kn u tokiću kome treba.

 Kruzi prica da su Sonax proizvodi na popustu u Kauflandu, alo nisam stigao pogledati danas

Di2 & EPS FTW!
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

evo kad svi stavljate potrošnju, danas bacio mali đir do obližnjeg gradića, 70% otvorena cesta, ostatak grad uz minimalno stajanja i semafora..

 

ovo je hr. - de.. ne sjećam se točno u kojem smijeru, ali zima.. u svakom slučaju

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
1BIT kaže...

A ja sam mislio kako moj puno troši

 

BTW: ovo je kombinirano zaobilaznica + Zagreb...

 Bio sam jucer u ZG, isto kombinirano pa da te malo provociram.

 

 

 Evo mojeg na obilaznici.

Na 130kmh ide pola litre gore.

Average po kompjutoru je 5.2l, a poklapa se i sa stanjem na benzinskoj

 

Zadnja slika je negdje slikana prosle zime, 1400km domet, ilitiga 4.3l potrosnja.

Otvorena cesta po Austriji. 

 

Btw jel koristite koji app za praćenje potrošnje? Ono, na benzinskoj ukucaš kolko si natočio, kolko platio, kolko km od zadnjeg tankanja, itd.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 19:12 (nixass).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ne koristim, ne pratim ja previse potrosnju osim kada bude zezancija u drustvu pa se natjecemo tko ce manje potrositi naspram proslog prosjeka. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberK kaže...
Quantum kaže...

Po zimi naravno da ce potrosnja otici u toilet, ali mi se svejedno ovo cini kao odlican rezultat za takav motor - to je sa 48V mild-hybrid sustavom? Jesi li kad isao pratiti koliko ti racunalo grijesi u procjeni?

Aha.
A ovo drugo - i nisam bas neki ljubitelj te informacije jer se bazira na potrosnji zadnjih X km, a u praksi je rijetko slucaj da ce ostatak bit isti tip voznje. A i skroz se azurira, pri tankanju je bilo 960km, i nakon 395 procjena je spala za 270. Mozda na 10-20K km ima smisla jer se statisticki izravna, no na jedan rezervoar bas i ne.

 

Da budem iskren, nisam niti ja - cini mi se kao neki running average, ali me intrigira kako ga racuna, buduci da po dostupnim podacima ne vidim kako dolazi do tih brojki.

 

Vozis model iz 2019? Jesi li zadovoljan s tom sesticom? Kako zivis s tolikim touch screenovima?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
 

 

Btw jel koristite koji app za praćenje potrošnje? Ono, na benzinskoj ukucaš kolko si natočio, kolko platio, kolko km od zadnjeg tankanja, itd.

 

Ja sam koristio paralelno Fuelly i aplikaciju od auta - nakon cca. 9000 km sam prestao pratiti jer su se rezultati prosjecne potrosnje poceli poklapati sa rezultatima sa putnog racunala u prvu decimalu.

 

Ne znam koliko s novi(ji)m autima te aplikacije uopce imaju smisla.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni koristi samo za praćenje kolko eura ode na dizel 😶 (spritmonitor)

Onboard je poprilično točan

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

 

Btw jel koristite koji app za praćenje potrošnje? Ono, na benzinskoj ukucaš kolko si natočio, kolko platio, kolko km od zadnjeg tankanja, itd.

 

Ja koristim jer mi auto nema BC, a ionako uvijek tocim do cepa pa mi nije problem ukucat podatke.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Bio sam jucer u ZG, isto kombinirano pa da te malo provociram.

 

 

 Eh, ko mi kriv, kad sam si želio kupit auto bez tubine

Prioritet kod kupnje auta mi je bio da ide visoko u okretaje i prvobitno sam gledao clia sport ili civic type-r, ali ajde razum mi je rekao swift sport

Rega i osiguranje clia sport ili civica type-r u Zagrebu košta kao rega 3 obična auta u ostatku Hrv...

A potrošnju i da ne spominjem

 

Inaće sam si želio priuštiti tračak povjesti, visokoturažni atmosferski motor, doba kad je formula 1 urlala na V12, V10, V8 atmosferskim motorima (1995-2013), nakon toga je došao 1.6 v6 turbo i ništa više nije isto, formula je ostala bez predivnog zvuka koji ju je obilježio, to je kao da manekenke ošišamo na ćelavo...

Na poslu me redovno zezaju kako njihov 1.5dci troši 4.5L, duplo manje nego moj 1.6vvt

 

Al bome već si vidim u budućnosti zamjeniti swifta sa corollom hybrid, 2.0 hatchback, protošnja 4L, a ubrzanje 7.5sec do 100, taman im cijena padne na prihvatljivu razinu a predivan dizajn imaju

BTW: Ono kad za 20 godina potrošnja od 4L bude ogromna


EDIT:
Eh da bar mazda oće napravit wankel + hybrid uff

I da sa nekim kvalitetnijim materijalima poboljšaju motor i produlje vijek trajanja wankela...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 20:40 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

GM je vec bio razvio potrebne materijale za wankel motore 70-ih koje bi osigurale dugovjecnost motora ali je bilo preskupo za masovnu proizvodnju, a taman je tada dosla kriza i stroze eko norme pa je sve propalo jer wankel uvijek trosi ulje. 

http://vauxpedianet.uk2sitebuilder.com/vauxhall---rotary-engine-project

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mazda je imala super snazan motor, ali trosio je puno ulja + nakon 100.000km je uglavnom za smece, nekad i prije.

 

Eco norme nebi prosle nikako.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
luka94 kaže...

Sonax Beast 70kn u tokiću kome treba.

 Kruzi prica da su Sonax proizvodi na popustu u Kauflandu, alo nisam stigao pogledati danas

 Moguće, vidio sam sliku na balkan detailing da čak imaju i rich foam shampoo tamo sad

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

I da sa nekim kvalitetnijim materijalima poboljšaju motor i produlje vijek trajanja wankela...

 

nisu samo materijali problem, nego sam dizajn.. problem ti je što ti se paljenje i ispuh dešavaju uvijek na jednoj strani, dok usis na drugoj, što ti rezultira time da je razlika temperature između te dvije strane velika, i zbog toga karike (ne znam kako bi to drugačije nazvao za rotary, jer nisu obruči kao na otto motoru) ne mogu dobro dihtati.. zbog toga ti se kroz usis i jednu rupicu direktno u komori ubrzigava  i malo ulja, kako bi karike bolje dihtale, što pak opet uzrokuje potrošnju ulja..

emisije i eko norme su isto problem, a razlog za to je (uz to kaj kuri i ulje) što gorivo ne stigne izgoriti jer se komora za izgaranje doslovno kreće, odnosno rotira u smijeru u kojem plamen ide prema ispuhu .. često na videima vidiš kako wankeli pljuju vatru iza, to ti je zbog toga 

 

neće wankel nikada biti daily driver, ali ništa na svjetu ne para uši kao dobar quad rotor 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice