Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.354
|
čitano: 13.534.147
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Dex.pwn kaže...

Jel možete vi iskusniji pogledat ovo pa reć svoje mišljenje?

 Dobro da nisi stavio Nugata ...

 

Nekako mi ne ide taj glas haha

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sve je danas isto smeće slagano od Bosch,Siemens,Denso, Valeo, Luk, ZF itd. dijelova. Sve ovisi kakve si sreće. 

 

Najviše me zanima ovo oko senzora i amper s vodom :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam gledao do toga dijela sa amperom, vjerojatno senzor radilice zajebavao pa ne želi upaliti, inače taj kvar bude kod renaulta često . 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 17:46 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj senzor je i mene zeznuo jednom u Alfi 156 2.0 JTS. Petak navečer, bio na praoni na Škurinjama i idem po curu pa van na večeru i izlazak. Na glavnom raskrižu stojim prvi na semaforu i ugasi se. Iza mene gužva od 300m. Neki majmuni trube, drugi se smiju ("vidi Alfu sa dignutom haubom"). Imao sam u autu OBD Bluetooth i spojio mob sa Torque, isčitao grešku, pricekao 15 min da se ohladi i ravno kod mehaničara. U ponedjeljak popodne sam došao po auto.

Mičite tog jazavca koji pametuje a nema pojma niti čavao zabiti u zid.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Moji imaju šesticu pa da znam šta me potencijalno čeka po ljeti.

Al ovo da se ne može popravit senzor ne vjerujem...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tvoji imaju dizela, oni više trebaju brinuti o hladnjaku EGRa i diznama. Ovaj što je imao golfa mogao se komotno odmah pripremiti na crkavanje mjenjača poslje 150k km jer taj mjenjač već vuče probleme od golfa4.

PS

Treba pogledati vrata da ne zadržavaju vodu pogotovo pripaziti ako se parkira na kosini. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 18:55 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Jasno je to meni, dok se voziš, upuhivat će hladniji zrak izvana, a dok stojiš topliji, al kolega se nije vozio 130Km/h po autoputu i mjerio grijanje, već stajao na mijestu i mjerio, dok stojiš bi temperatura trebala biti približna temperaturi rashladne tekućine...

 

A to je upravo to kolko je kolega izmjerio 84.6C° od 90C°...

 

BTW: kružno kretanje zraka, tj recirkulaciju imaju svi auti, i jugić to ima, jako korisna stvar kad se neki smrad od dizela nađe ispred tebe, pa zatvoriš klapnu da ti ne usisava iz vana zrak-smrad, već vrti zrak u kabini-recirkulira

 

Dvica nema kružno kretanje zraka. Ja sam ranije na autoputu izmjerio 81°C, a evo danas sam izmjerio 86°C(vozio ekonomično 80-100km/h što je 2000-2500 obrtaja) s tim da sam danas stao u zaustavnu da bi mogao fotografisati, dok prošli put kada sam izmjerio 81 to je bilo u vožnji, nisam stajao jer nisam fotografisao. Činjenica je da bi ja na 130km/h izmjerio sigurno više jer meni sa dvicom na 130km/h je preko 3000 RPM, tako da se motor više grije, kazaljka ode preko pola, preko radne temperature, pa se upali ventilator i stalno radi dok vozim tolikom brzinom, sigurno ispod 100°C ne bude na toj brzini i obrtajima.
Dvica nema čak ni filter kabine, odnosno čuo sam da neke imaju ali ja to još nisam vidio uživo.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dobar countach.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bog

da li itko ima iskustva s darovnim ugovorom?

da li se placa porez u slicaju da sin daruje ocu automobil?

ukoliko da, da li treba ici na poreznu ili se sad sve radi u stanici za tehnicki?

 

unaprijed zahvaljujem

CARPE DIEM
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

bog

da li itko ima iskustva s darovnim ugovorom?

da li se placa porez u slicaju da sin daruje ocu automobil?

ukoliko da, da li treba ici na poreznu ili se sad sve radi u stanici za tehnicki?

 

unaprijed zahvaljujem

 

Po toj liniji, dijete-roditelj, se placa porez. Tako se sam ja zahebao jer sam mislio da ako se ne placa kada s roditelja ide na dijete da se ne placa ni za ovo tako da pripazi.

A sad gdje se placa ne znam, ja sam isao na poreznu, ali prema tome da je doslo do promjene zakona ne mogu komentirat za trenutnu situaciju.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

koliko sam ja upucen prva linija nasljednika (sin/kcer) ne placaju porez, a od 1.1 nakon porezme, ostalo sve rjesavas na STP-u

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 23:13 (DodoNJa).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kaj ti je to ispod šajbe? 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Planiram kupit bmw keca, 118d ili 120d. Ima li ga tko i kakva su vam iskustva? Znam za probleme s lancem da li ima još kakvih problema s njim? Kolko košta redovno održavanje(ulje, filteri, diskovi)?

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemam ga ja ima mi vga kako dobar prijatelj. 118d iz 2008g. Kupljen 2012 mislim da sa 90tkm. Sad ima 270tkm.

od kvarova je mjenjao nesto na kardanu 500kn,mjenjao je prednje amortizere i sva 4 diska na oko 200tkm.

 

oostalo je samo servis. Ulje se mjenja svakih 15tkm i jos je original lanac gore iako ima skoro 300tkm. Ima start/stop i dpf. Auto jos uvijek ima oroginal akumulator.

 

unutra tih,bez nekih cvrcaka, kilometri se ne osjecaju mit na ovjesu nit na motoru iako meni osobno taj motor jako glasno i ruzno radi za jednog premium proizvodaca. 

 

Ali sve u sve auto je odlican. Pouzdan je,mali potrosac, 105kw ga tera jako lijepo. Vozio sam ga x puta i meni je auto super.

eh da zaboravio napisati na onom malom narandastom displeju od radija se sjebu pixeli i nista se ne vidi, navodno boljka svima. Frend to nije ni dirao vozi se tak.

 

PSN:Tomislav025
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka oko ugradnje CAI-a?
K&N je bezobrazno skup, razmišljao sam da napravim instalaciju sam. Cijev se lako nađe, lako pripaše, veći problem bi bio OCC pipac prave veličine, na to filter i još dovod zraka izvana, to se isto lako riješi.

Zapravo pitam, jel imate preporuku gotovog seta za ugradnju ili preporuku samo filtera i tekućine?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Dobar countach.

 Hvala :D
Wurth dijelio uz H7 sijalice, dobio od jednog autoelektričara koji kupuje H7 halogene sijalice od Wurtha.

Dex.pwn kaže...

Kaj ti je to ispod šajbe? 

Na šta tačno misliš, na Lambu ili parking senzore :D

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Nemam ga ja ima mi vga kako dobar prijatelj. 118d iz 2008g. Kupljen 2012 mislim da sa 90tkm. Sad ima 270tkm.

od kvarova je mjenjao nesto na kardanu 500kn,mjenjao je prednje amortizere i sva 4 diska na oko 200tkm.

 

oostalo je samo servis. Ulje se mjenja svakih 15tkm i jos je original lanac gore iako ima skoro 300tkm. Ima start/stop i dpf. Auto jos uvijek ima oroginal akumulator.

 

unutra tih,bez nekih cvrcaka, kilometri se ne osjecaju mit na ovjesu nit na motoru iako meni osobno taj motor jako glasno i ruzno radi za jednog premium proizvodaca. 

 

Ali sve u sve auto je odlican. Pouzdan je,mali potrosac, 105kw ga tera jako lijepo. Vozio sam ga x puta i meni je auto super.

eh da zaboravio napisati na onom malom narandastom displeju od radija se sjebu pixeli i nista se ne vidi, navodno boljka svima. Frend to nije ni dirao vozi se tak.

 

 Može on biti sto puta premium, ali diesel motor 4 zylinder ne može zvučati bolje nego na nekom Fiatu. Unutra se ne čuje toliko da bi smetao.

 

Što se tiče ekrana, to je BMWova mana još od 80ih godina. Ne postoji E30/E34/E32 kojem nisu otišli pixeli ekrana kvragu. Postoji način da se do vrati na prvobitno stanje i nije jako skupo.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lambo znači.
Moji drže nekog pauka. Koji običaj haha
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam prije godinu i pol dobio auto putem darovnice i nije bilo poreza

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Može on biti sto puta premium, ali diesel motor 4 zylinder ne može zvučati bolje nego na nekom Fiatu. Unutra se ne čuje toliko da bi smetao.

 

Što se tiče ekrana, to je BMWova mana još od 80ih godina. Ne postoji E30/E34/E32 kojem nisu otišli pixeli ekrana kvragu. Postoji način da se do vrati na prvobitno stanje i nije jako skupo.

 

Upravo tako, dizel je dizel, po meni se tek u ovim najnovijim modelima dizel malo manje cuje (npr. novi A4).

Al bio sam vozen u 120d te geenracije i unutra stvarno ne smeta.

 

sstrmi kaže...

Ja sam prije godinu i pol dobio auto putem darovnice i nije bilo poreza

 

Moguce jedino ako si od roditelja dobio.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Upravo tako, dizel je dizel, po meni se tek u ovim najnovijim modelima dizel malo manje cuje (npr. novi A4).

Al bio sam vozen u 120d te geenracije i unutra stvarno ne smeta.

 

 Šestak, bio redni ili V, zvuči sasvim ok. Kad se složi neki dobar auspuh, meni osobno zvuči bolje od benzinaca 4 zylinder.

5 cilindraš također ima odličan zvuk. U leru nije miran i uglađen kao šestak ali u vožnji je čak još agresivniji.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da,od roditelja

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
omomomomoomm kaže...

Nemam ga ja ima mi vga kako dobar prijatelj. 118d iz 2008g. Kupljen 2012 mislim da sa 90tkm. Sad ima 270tkm.

od kvarova je mjenjao nesto na kardanu 500kn,mjenjao je prednje amortizere i sva 4 diska na oko 200tkm.

 

oostalo je samo servis. Ulje se mjenja svakih 15tkm i jos je original lanac gore iako ima skoro 300tkm. Ima start/stop i dpf. Auto jos uvijek ima oroginal akumulator.

 

unutra tih,bez nekih cvrcaka, kilometri se ne osjecaju mit na ovjesu nit na motoru iako meni osobno taj motor jako glasno i ruzno radi za jednog premium proizvodaca. 

 

Ali sve u sve auto je odlican. Pouzdan je,mali potrosac, 105kw ga tera jako lijepo. Vozio sam ga x puta i meni je auto super.

eh da zaboravio napisati na onom malom narandastom displeju od radija se sjebu pixeli i nista se ne vidi, navodno boljka svima. Frend to nije ni dirao vozi se tak.

 

 Može on biti sto puta premium, ali diesel motor 4 zylinder ne može zvučati bolje nego na nekom Fiatu. Unutra se ne čuje toliko da bi smetao.

 

Što se tiče ekrana, to je BMWova mana još od 80ih godina. Ne postoji E30/E34/E32 kojem nisu otišli pixeli ekrana kvragu. Postoji način da se do vrati na prvobitno stanje i nije jako skupo.

 A gle dizlo je dizlo rokce svaki neovisno koliko ima cilindara, ja ih ne volim previse iako i sam vozim dizla od 4 cilindra. Ali taj bmw dizel mislim da je N47 je bas glasan izvana, unutra u autu nije. Ali kaj se tice tog motora odlican je, ide i ide. Treba pripaziti na lanac koji je najbolje preventivno zamijeniti na nekih 150tkm i onda si miran. Moj frend ga nije jos no sad zamijenio a ima skoro 300tkm ocito ima srece.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koji je onda smisao lanca ako se mijenja na 150t km, toliko drži zupčasti remen na vag dizelašima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 19:05 (bruno11).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

Koji je onda smisao lanca ako se mijenja na 150t km, toliko drži zubčasti remen na vag dizelašima.

 ZuPčasti*

 

Lanac inače nema neki određeni interval izmjene. Na tim N47 motorima su zeznuli stvar i znaju pucati pretežno između 150 i 200 tisuća kilometara. Zna se dogoditi i ranije a zna trajati kao svaki drugi lanac u BMW motoru kao što je prijatelju od čovjeka koji je gore pisao. Činjenica je da je i BMW potvrdio grešku i pozvao na izmjenu. U 90% slučajeva se čuje da melje i to znači da se je rastegnuo. Ima i onih 10% gdje samo pukne bez najave

 

Izmjena ovisi o motoru. Na mom bivšem Audi A6 2.5 TDI je bio 120.000km. Na Alfi 2.4 JTD 100.000km. Na Alfi 1.9 JTD 80.000km.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 19:14 (MatijaZG).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
del4nec kaže...

Planiram kupit bmw keca, 118d ili 120d. Ima li ga tko i kakva su vam iskustva? Znam za probleme s lancem da li ima još kakvih problema s njim? Kolko košta redovno održavanje(ulje, filteri, diskovi)?

Iman ja 118d i osim lanca nema nekih drugih boljki. U 4-5 godina šta je kod mene samo potrošni materijal je otiša. Filtere i ulje  sam kupujem na internetu i dam mehaničaru da promini, izađe me 800-1000kn (mann ili mahle filteri, castrol ili bmw ulje). Sve u svemu pre zadovoljni.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel moze neispravan senzor temperature rashladne tekucine iz cista mira paliti ventilator motora i gasiti pa opet paliti,spojio na dijagnostiku nema greske,a svi kazu da on zeza pa cu ga promijeniti...

 

A ovaj Nedim,necu ni komentirati,covjek vozi benzinca 1.4 i komentira kako nema snage auto,sta reci...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba spojiti na dijagnostiku pa gledati koje vrijednosti senzor izbacije i pratiti ih.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok

Ima netko iskustva sa AS osiguranjem i Osiguraj.me. Gledao sam preko njih, ispada cca 900kn za octaviu 2001 1.6 55kw, samo brine me kakvi su po slucaju ako dođe do isplate i slicno

 

Hvala i lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Jel moze neispravan senzor temperature rashladne tekucine iz cista mira paliti ventilator motora i gasiti pa opet paliti,spojio na dijagnostiku nema greske,a svi kazu da on zeza pa cu ga promijeniti...

 

A ovaj Nedim,necu ni komentirati,covjek vozi benzinca 1.4 i komentira kako nema snage auto,sta reci...

 Mislim da golf 5 i dalje ima termoprekidac koji pali ventilator...pogledaj na kileru imas li prekidac u cosku donjem...ako da onda on pali vent.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice