Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.722
|
čitano: 13.869.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Ziga kaže...

Danas je nemoguće varati na kilometraži, prilikom svake posjete ovlaštenom servisu, stanici za tehnički pregled se može provjeriti stanje u kilometrima.

Zašto misliš? Šta ja ne bi mogao prije svakog tehničkog/servisa vratiti malo kilometražu? Inače recimo praviš 30k km, a ti prije svakog servisa/tehničkog spustiš za 10k km recimo...

Sve je moguće... ako ne znate o čemu pričate.
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Pero Dinamit kaže...

Zašto misliš? Šta ja ne bi mogao prije svakog tehničkog/servisa vratiti malo kilometražu? Inače recimo praviš 30k km, a ti prije svakog servisa/tehničkog spustiš za 10k km recimo...

Istina, posve si u pravu.

 

Inače vraćanje kilometraže je kazneno djelo {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
RuskeGTT kaže... 

btw. imam novog favorita za svakodnevni auto:

 

http://www.kia.hr/rio4/?gclid=CIW0ifOY164CFYS9zAodz2rTiw

Dobar i ne preskup auto, 1.4 110ks benzinac, jako lijepo. Makar sumnjam da ga se ispod 9,10L može voziti po gradu, ali ne možeš dobiti sve, i jeftin i pouzdan auto, sa tonom garancije, dovoljno snage, opremom, itd. Za 110tkn nov nofcat.

 

Mislim ipak da bi ja danas išao na Cruze, da ne postoji ništa trenutno u smislu best-buya što ga može nadmašiti na našem tržištu.

 

http://ww1.psc-zagreb.com/chevrolet/files/cjenik/cruze.pdf

 

1.6 16V 124ks, solidna oprema, jedina praktički mana je što nema polovnih i zamjenskih dijelova, i što bi se servis, ne daj Bože karambol, mogao pokazati neisplativim, i strašno skupim.

 

LS+ oprema je čisto ok, eventualno doplatiti za metalik boju i ćao bao.

 

Opet, za šaku kuna više, tu je Golf Olympic akcija, tu bi čak uzeo 1.2TSi sa 105ks, taj motor bi morao biti sjajan.

 

http://www.volkswagen.hr/files/hr/element/file_download/olympic.pdf

 

119tkn. Ima izbora..da ga j*beš, više nego ikad za 100,120tkn.

Cemetery gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 12:49 (thedream).
14 godina
odjavljen
offline
Vaš Auto Snova

Ma uopće se ne isplati kupovati nov auto.

Bistar sam kao katran.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...

Ma uopće se ne isplati kupovati nov auto.

Ima svojih prednosti, gotovo više nego rabljeni usudio bi se reći, uz sve dulje i šire tvorničke garancije. Jedna od najisplativijih i popularnijih kupnji su bili jahreswageni za 20-30% nižom cijenom i niti 10 000km u godini, do god nešto max. starosti. To se po meni isplati uzeti, praktički nov auto za 30% nižu cijeni, gdje ćeš bolje.

Cemetery gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 12:56 (thedream).
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...

Ma uopće se ne isplati kupovati nov auto.

Ako se ima novca, i ako se može...zašto ne...

 

No ja sam kupio 2 god star automobil od ovlaštenog distributera, točno 45% manje sam ga platio od cijene istog takvog novog na cesti.

Dobio sam auto koji je bio pic mic, s 42.000km na satu.

 

Evo danas ima 83.000 i dalje ide ko zmaj (samo što ne baca vatru) {#}

16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...
Jakovp kaže...

Ma uopće se ne isplati kupovati nov auto.

Ima svojih prednosti, gotovo više nego rabljeni usudio bi se reći, uz sve dulje i šire tvorničke garancije.

Te dulje garancije su skoro pa samo navlakusa, uvijek ovlasteni servis, origigi dijelovi...

Pa se na kraju ispostavi da taj auto i nije tako jeftin.

 

Onaj tko ima dobar standard i koji si moze priustit novi auto, zasto ne...

 

Al recimo kako vecina digne kredu za novi auto pa ga lagano otplacuje, to po meni nije bas najpametniji potez.

Za jedno 5 god bi se primjerice navedena Kia mogla prodat za cca 60% cijene, ako i tolko.

Na svakom novom autu spusis love, a pogotovo na Kia-ji, Hyundai-u, Chevroletu itd...

 

Imam malog Avea 2008. godiste i platio ga 5000 soma € (starci ga platili), 30 000 prijedjenih km, 84KS motorcic i sasvim fer oprema.

Definitivno se moze pronac dobar rabljeni autic, sam treba znat kaj trazis.

Truth in engineering.
14 godina
neaktivan
offline
Vaš Auto Snova

Kažem, salonski automobil od ovlaštenog distributera, godinu, dvije star se da ćapati za bagatelu, nije to od jučer niti sam ja to izmislio, i to čak smatram novim automobilom, u kakvom su često stanju, kako i Ziga kaže.

 

Što se tiče gubitka na cijeni, apsolutno, onda kad kažem uzeti Golfa Olympic za 119tkn umjesto Cruzea, bivam posran na 50 strana. Ali daleko od toga da se radi o lošim, čak i lošijim automobilima, i u slučaju one Kie, i tog Chevroleta. Danas to vrlo respektabilno djeluje u cjelini.

 

Da uzimam novi/salonski od par godina, baš bi taj 1.2TSi sa 105ks Golf 6 potražio, frend mi je uzeo prije mjesec i po dana 1.6TDi, isto ova akcija čini mi se, neki dan smo se vozili, znaš onaj osjećaj kad je auto nov novcat? {#} Ono, bez mucice..

 

 

Cemetery gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 13:06 (thedream).
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Kažem, salonski automobil od ovlaštenog distributera, godinu, dvije star se da ćapati za bagatelu, nije to od jučer niti sam ja to izmislio, i to čak smatram novim automobilom, u kakvom su često stanju, kako i Ziga kaže.

Tocno ta situacija je bila samnom, napisano u postu iznad :)

Truth in engineering.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Kažem, salonski automobil od ovlaštenog distributera, godinu, dvije star se da ćapati za bagatelu, nije to od jučer niti sam ja to izmislio, i to čak smatram novim automobilom, u kakvom su često stanju, kako i Ziga kaže.

Ma ti salonski su izmrcvareni.

 

Naravno da nekomu tko ima para nije problem uzeti novo, ali objektivno, auti prebrzo gube vrijednost, a još danas ljudi smatraju da poslije 5 godina treba uzimati novi auto.

Bistar sam kao katran.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...
thedream kaže...

Kažem, salonski automobil od ovlaštenog distributera, godinu, dvije star se da ćapati za bagatelu, nije to od jučer niti sam ja to izmislio, i to čak smatram novim automobilom, u kakvom su često stanju, kako i Ziga kaže.

Ma ti salonski su izmrcvareni.

 

Naravno da nekomu tko ima para nije problem uzeti novo, ali objektivno, auti prebrzo gube vrijednost, a još danas ljudi smatraju da poslije 5 godina treba uzimati novi auto.

Teško to možeš u globalu govoriti, na koncu konca ne kupuješ test vozilo, nego salonski primjerak od godine, dvije dana starosti. Možeš dobiti super autić kao Batista za šaku kuna ili Ziga, a možeš financijsku bombu. Opet - imaš tvorničku garanciju sa 90% sranja valjda, pa si pomozi kako znaš i umiješ.

 

Danas je naći kvalitetan rabljeni automobil prava umjetnost, neću reći nemoguće, jer je to pretjerivanje, ali ono, nije stvarno lako. Čak i kad suziš izbor poput moje stare koja si želi Suzuki SX4, opet naletiš na, kako sam rekao, bombu, pa povedeš lakirera sa sobom da bi on skužio da vozačeva vrata nisu originalna, tj. 1 lak, nego da je auto imao karambol, a star godinu i po dana.

 

Uvijek ima sranja, samo ih treba prepoznati i izbjeći ako je moguće.

Cemetery gates
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Da uzimam novi/salonski od par godina, baš bi taj 1.2TSi sa 105ks Golf 6 potražio, frend mi je uzeo prije mjesec i po dana 1.6TDi, isto ova akcija čini mi se, neki dan smo se vozili, znaš onaj osjećaj kad je auto nov novcat? {#} Ono, bez mucice..

 

 

Kolko KS je taj 1.6TDi, 90 ili 105KS ?

 

Kak ti se cini taj motor ?

 

A kaj se tice tih malih TSI-a, testovi govore kak su stvarno stedljivi kad se uzme  u obzir da su benzinci, a ljudi koje znam vele da su pijancine...

Truth in engineering.
14 godina
offline
Vaš Auto Snova

dobar je cruze, ali mi je rio sedan 10x privlacniji...cruze mi jedino radi motora bolji, ima 1.4T i dizele...

 

da rio ima 1,1 ili 1,4 crdi u ponudi, onda bi bilo super...ili DAJ BOZE 1,7 crdi 136ks iz sportage-a...bila bi prava pila tako!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Batista kaže...
thedream kaže...

Da uzimam novi/salonski od par godina, baš bi taj 1.2TSi sa 105ks Golf 6 potražio, frend mi je uzeo prije mjesec i po dana 1.6TDi, isto ova akcija čini mi se, neki dan smo se vozili, znaš onaj osjećaj kad je auto nov novcat? {#} Ono, bez mucice..

 

 

Kolko KS je taj 1.6TDi, 90 ili 105KS ?

 

Kak ti se cini taj motor ?

 

A kaj se tice tih malih TSI-a, testovi govore kak su stvarno stedljivi kad se uzme  u obzir da su benzinci, a ljudi koje znam vele da su pijancine...

 Napišem ti post od pola metra i stisnem x gore, da izađem, mislio da sam poslao, jao kakav fail {#}. Sad moram skratiti, uglavnom -

 

Odličan motor - razumno tih, nikakvih spektakularnih ubrzanja ali ipak mrvu življi od mojeg, razumljivo, nakon 12g. iako bi ja to sve u postocima rekao 5-10%, potrošnja je pravi blagoslov, frend je skoro 1 000km evo baš napravio sa tankom, nešto nevjerojatno, 5L kombinirano, mislim da je to sjajno.

 

Još kad se motor razradi malo, ide to i preko 1 000, garant.

 

Meni je Golf 6 mrak, samo mi fali tu nekako onaj sic efekt koji ti je recimo 4-rka 1.9 pružala, sa troje vrata i 130ks, 6 brzina, ako me kužiš, taj auto je jeo malu djecu recimo, jedan od najboljih dizli u kojima sam se ikad vozio, baš show.

 

Sumnjam da to i ovi 2.0 sa 140ks danas imaju, takav da kažem, boost.

 

Ipak, cijelo vrijeme me pratio nekako osjećaj, gledam svoj metuzalem, gledam novi Golf, mislim si, pa zar ovo zaista vrijedi poput tri moja, a istu razinu opreme imamo kvragu i 90ks TDi u oba automobila. Neki čudni osjećaj me odmah ono, obuzme i smiješak. Mislim si, pa čekaj moj je 40000kn, s tim još ovaj 130ks, ovaj preko 120, zar zaista, mah..ne bi ja to dao ni da imam, i slično {#}, znaš taj osjećaj? Subjektivnost kad te uhvati do kraja i  kad gledaš nov i stari auto, sa isto ks i istom opremom..možda je pretjerivanje, ali čisto seljački 1+1 mislim da ne vrijedi tri moja, ali da vrijedi kao auto općenito, apsolutno, mrak je Golf VI.

 

Mali TSi? Svakako da, mislim da na polu i golfu 6 govora o pijančevanju nema, i da preko 6,6.5 litara normalne vožnje sa povremenom agresijom nema problema. Ako ga voziš kao manijak, to i tankaš zar ne..onda vjerojatno ide preko  7L.

 

Ja na rotoru igram košarku, u Viti, ima jedan pajdo Leona tamo, nekad dođe crnog, TSi, ali 160ks čini mi se, e to je tek pijanac, kaže ispod 11L po gradu, brat bratu, 1. ne možeš taj auto vozit sporo {#} kad te zove iznad 5000rpm da ga počupaš, a 2. stvarno je to 160ks benzinac + zagreb krkljanci, nezgodno.

 

Ali dobio ga je za šaku kuna, mislim čak nešto tipa 7 000e, bilo je hitno liku prodati, i ćapao mu ga je.

 

Cemetery gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 14:29 (thedream).
16 godina
offline
Vaš Auto Snova

U današnje vrijeme nije nikakav problem kupit auto sa 150+ konja, imaš ih hrpu do 6000-7000 €.

Problem je kad taj auto treba tankirat i održavat.

Ja sam samo ovaj tjedan dao preko 1000 kn na gorivo, 420 u Stila i skoro 600 u Alfu, a da ne govorim o troškovima održavanja (preko 4000 kn je samo ove godine otišlo {#} )

 

PC RULES!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
mika2210 kaže...

U današnje vrijeme nije nikakav problem kupit auto sa 150+ konja, imaš ih hrpu do 6000-7000 €.

Problem je kad taj auto treba tankirat i održavat.

Ja sam samo ovaj tjedan dao preko 1000 kn na gorivo, 420 u Stila i skoro 600 u Alfu, a da ne govorim o troškovima održavanja (preko 4000 kn je samo ove godine otišlo {#} )

 

2g starih kao taj Leon (kraj 2009.)?{#}

Cemetery gates
16 godina
offline
Vaš Auto Snova

Ja sam sklopio super deal što sam 45% ispod cijene kupio automobil. ne samo da sam dobio i produženo jamstvo od 1 god na sve mehaničke dijelove. Dobio sam i kupone

1x šlep gratis, 10x vanjskih i unutarnjih pranja, 2x montaže i balansiranje guma, 2x sezonsko čuvanje 1 seta guma, 2 sata rada lakirera gratis, 2 sata rada limara gratis, 1 bojanje komponente karoserije po izboru,1 set original tepiha, 1 set ukrasnih zavjesa za prozore, nov protupožarni aparat i pola tanka eurodizela.

 

Blaženi bili automobili s 7 godina jamstva. Blaženi odlasci u ovlašteni servis u tom periodu. Ljudi su lakovjerni, puše reklame i marketing bez pardona.... a ne čitaju što jamstvo ne pokriva...

 

npr. akumulator, kočnice, kvačilo, getribu, auspuh, zamašnjak, elektroservo....

 

Kupite novu Kiu ..7 god jamstva, recite mi..kamo bi ste ju odveli na "privatan" servis.. Jel' postoji lokalni meho za Kie? Hyundaie?..dignete poklopac motora i kao u 99% današnjih auta sve je skriveno ispod zaštitnih poklopaca, elektronika je na svakom ćošku.

 

Sjećam se tipa koji radi u Hyundai ovlaštenom servisu, za bagatelu (cuga-ćevapi) ugrađuje Xenon u Hyundaie.. a kad sam ga pitao da li može meni, rekao je nema problema, samo da mu kažem koji auto vozim. Rekoh Peugeot 307 1.6 HDi, na što sam dobio hladan tuš... "Po elektronici Peugeota ne želim ni blizu pa da kasnije ne budem odgovoran za greške na BSI-ju".

Eto bolje odmah odustati nego se upuštati u nešto što ne znaš

 

Lokalnih meha za Opel, VW ima na svakom ćošku, dijelova također.. a za Peugeot? Hyundai? Mazdu? Kiu?

 

Lako je kupiti automobil, teško je to održavati, pogotovo ako se desi nešto neočekivano.

 

Sjećam se dobro jednog lika prije par godina, kupio je ganjc novu Astru GTC prekrasne crvene boje. Non stop se vozikao, preseravao svojim 17" felgama i šlapama, mjuza tresla non stop..sve dok jednog dana nije skrivio sudar njegovom greškom.... Naravno auto totalka, kasko nije imao, policiji napuhao 2,1 promil, srećom nije nitko poginuo niti ostao invalid

 

Auto otplaćuje i dan danas banci, ako se ne varam ima još cca 2 godine a auto je zgužvana hrpa lima.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vaš Auto Snova
pirat01 kaže...

Sta mislite o novom Lambu?

Meni je prenakicen, ali na to su valjda i isli..

Može li mi netko reći koji je ovo model?

 

Ružno izgleda,btw.

Blablabla
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova

Lambo Aventador J

 

Meni je ljepši normalni, tj. sa fiksnim krovom {#}

Sve je moguće... ako ne znate o čemu pričate.
12 godina
protjeran
offline
Re: Vaš Auto Snova
Pero Dinamit kaže...

Lambo Aventador J

 

Meni je ljepši normalni, tj. sa fiksnim krovom {#}

Što se mene tiče,ovi noviji modeli su preoštro dizajnirani.Kad se samo sjetim Miure i Countacha... Od ovih novijih jedino mi se sviđa Gallardo.Ne znam je li Reventon izašao pa 

 ne mogu prosuditi,ali mi je već konceptna verzija solidno izgledala.

Blablabla
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Pa jednostavnom matematikom dodes do rezultata od 15t km ako prosjek ostane ovakav. Eto ti objasnjenjr.
Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Reventon je izasa ima vec par godina
Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

160ks benzinac + zagreb krkljanci, nezgodno.

 

Ma mislim da su krkljanci stvar prošlosti u ZG-u.. slavonska nikada nije bila prazna kao zadnjih 2 mjeseca..

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova

greška -.-

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 17:27 (nine).
14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Batista kaže...

Kolko KS je taj 1.6TDi, 90 ili 105KS ?

 

Kak ti se cini taj motor ?

 

A kaj se tice tih malih TSI-a, testovi govore kak su stvarno stedljivi kad se uzme  u obzir da su benzinci, a ljudi koje znam vele da su pijancine...

1,6TDi je odličan motor u Golfu. Prilično štedljiv(imam verziju sa 105KS, 5,7L trenutno), vozim ga na kratke rute pa je zato i nešto veća potrošnja. A nije da ga ne forsiram još, tak da ima tu mjesta za prosjek manji od 5L, pogotovo preko ljeta.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vaš Auto Snova
Mitsuoka kaže...
Reventon je izasa ima vec par godina

Eto što se dogodi kad ne pratim automobilizam više od godine dana{#}Hvala na informaciji.

Roćka
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova

  Po toj cijeni ih ećeš prodat nikad. cijeniš 1500€ svakog više nego što realno dođe.

 

edit: evo mog poloića, u utorak kupljen, nisam još stigao do MUP-a promjeniti tablice na ZG (tj. nije mi se dalo)

 

I have nothing to say. Thank you and goodbye.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 18:14 (FlyBoy).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
FlyBoy kaže...

  Po toj cijeni ih ećeš prodat nikad. cijeniš 1500€ svakog više nego što realno dođe.

Više od 1500. Ovog 206 ćeš jaaako teško prodat po toj cijeni. Ja bih rekao da nećeš dobiti više od 3400E.

Bistar sam kao katran.
13 godina
offline
Vaš Auto Snova

Kupio sam pred 2 mjeseca Golfa 1.6 TDI sa 105 konja, inače auto je prva liga, samo da je bio malo jeftiniji, al opet ne možeš dobiti ovce i novce...

 

Uglavnom, zanima me mogu li mladi vozači (mlađi od 24 godine) voziti auto od 105 KS, npr. spomenuti Golf? Znam da je granica 105KS pa jel mora bit manje od 105 ili je 105 uključen? Ja sam imao problema dok je granica bila na 100 KS, tada sam vozio Golf Plus od roditelja i imao je 102 KS pa me je murija stalno gnjavila oko ta 2 konja više a i nakon opomene sam dobio i kaznu od 700 kn...

 

Od pred nekoliko dana sam iznad tog limita, ali ovo pitam jer bi mlađi brat malo vozio.

How about sexy ass bitch?
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
Hornet_93 kaže...

Kupio sam pred 2 mjeseca Golfa 1.6 TDI sa 105 konja, inače auto je prva liga, samo da je bio malo jeftiniji, al opet ne možeš dobiti ovce i novce...

 

Uglavnom, zanima me mogu li mladi vozači (mlađi od 24 godine) voziti auto od 105 KS, npr. spomenuti Golf? Znam da je granica 105KS pa jel mora bit manje od 105 ili je 105 uključen? Ja sam imao problema dok je granica bila na 100 KS, tada sam vozio Golf Plus od roditelja i imao je 102 KS pa me je murija stalno gnjavila oko ta 2 konja više a i nakon opomene sam dobio i kaznu od 700 kn...

 

Od pred nekoliko dana sam iznad tog limita, ali ovo pitam jer bi mlađi brat malo vozio.

Sve si krivo rekao. Granica je bila 75kW, a sada je 80kW. Konji su potpuno nebitni, gledaš po onome šta piše u prometnoj, u kW. Smiješ voziti auto uglavnom.

 

Koliko si ga platio?

Bistar sam kao katran.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice