Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

poruka: 14
|
čitano: 4.763
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

Pozdrav svima!

 

Tražim zvučnike i neki mini amp za svoj kućni komp, namjena je slušanje glazbe i filthy casual gaming.

Ne treba mi ništa preveliko pa sam bacio oko na zvučnike Magnat Monitor Supreme 102.

Ima li takva nabava smisla za takvu namjenu?

Koji biste mini amp preporučili, i koje kablove?

Biste li preporučili spajanje takvog mini ampa s računalom preko usb-a ili usb-c, ako toga uopće ima?

I zadnja muzička, ima li mini ampova sa time-out funkcijom?

 

Hvala svima!

 

 

Edit: ti Magnt 102 su oko 600-700 kn, i na glasu kao dobri za te novce, pa ako ima smisla nabaviti još neki mini amp za sličnu lovu, recimo da je cijeli budžet oko 1500kn s ciljem ipak nešto čiščeg zvuka nego s nekim aktivnim desktop konfekcijskim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 8:20 (Schabarikandi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

zakaj si ne uzmeš aktivne bookshelf zvučnike? imaš fino integrirano pojačalo u njima...

 

zaprati malo Edifier temu tu na forumu - imaju hrpu takvih aktivnih u ponudi upravo za tvoje potrebe

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

Nisi napisao cijenu ali imam zvučnike za prodati, cijena ide dolje za forumaše https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-oberon-1-oglas-38731318

 

Koristio sam ih svojevremeno za PC.

 

Dosta dobar mini amp je ovaj https://nadelectronics.com/product/d-3020v2-hybrid-digital-amplifier/ ima izlaz i za sub ako trebaš evo ga https://www.njuskalo.hr/zvucnici/aktivni-subwoofer-yamaha-ns-sw50-oglas-38731417

 

Još jedan skupi mini amp https://www.bojezvuka.hr/proizvod/yamaha-wxa-50/

 

Što se tiče komentara ma Edifier i aktivne zvučnike to si kupi ako si prosječan korisnik kojemu je otprilike svejedno, ako želiš dobar zvuk onda preporučujem pojačalo plus bookshelf zvučnike. 

 

Imao sam Edifier i ne bih nikada više, umjesto toga koristim Adam Audio T5V. Za to ti treba dodatni audio interface tipa Scarlet 2i ili Audient id4.

 

 

Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2022 19:15 (robisierra92).
10 godina
offline
Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

usporedba Adama i nekih Edifiera ispod 700kn za desktop nema ama baš nikakvog smisla :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

Radilo se u Ediferima R2000 koji koštaju toliko kako se i zovu, 2000 kuna, ne znam od kuda ti usporedba sa zvučnicima od 700 kuna. 

 

Poklonio sam ih i dan danas kad dođem u goste i kad ih čujem sjetim se tog zvuka kojeg ne bih više htio imati u blizini. 

 

Ako je linkao Magnat pasivne zvučnike od 2000 kuna a traži pojačalo i kablove ne vjerujem da ga zanimaju zvučnici od 700 kuna. 

 

 

Tempus fugit
14 godina
online
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?
Schabarikandi kaže...

Pozdrav svima!

 

Tražim zvučnike i neki mini amp za svoj kućni komp, namjena je slušanje glazbe i filthy casual gaming.

Ne treba mi ništa preveliko pa sam bacio oko na zvučnike Magnat Monitor Supreme 102.

Ima li takva nabava smisla za takvu namjenu?

Koji biste mini amp preporučili, i koje kablove?

Biste li preporučili spajanje takvog mini ampa s računalom preko usb-a ili usb-c, ako toga uopće ima?

I zadnja muzička, ima li mini ampova sa time-out funkcijom?

 

Hvala svima!

 

 Zvučnici Edifier - MR4, 2 komada, crni | Ozone.hr

 

Edifier - MR4, ne treba ti pojačalo, aktivni su i zvuče izvrsno.

10 godina
offline
Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

fora je kaj sam ja spomenuo Edifier, a ti spomenuo Adam...

 

kad mi netko veli da treba desktop zvučnike, ne očekujem da misli kupovat zvučnike od par tisuća kuna (osim ak se ne misli bavit i produkcijom nekakvom osnovnom) jer tu razliku u lovi na stolu kraj monitora neće ni skužit :)

 

imam Edifiere 1855db, meni su skroz ok za telku, ali ja nisam prezajthevan audiofil i meni oni zvuče sasvim ok (pogotovo za 1300kn koliko su koštali) - da može i bolje, može, ali ne u toj cijeni sigurno... 

 

frend je nedavno uzeo one KEF-iće kaj imaju tweeter u glavnom driveru - koštali su valjda 5x više od mojih Edifiera plus kaj ima i neki DAC za njih i solidno pojačalo, al da je zvuk 5x bolji od mojih - bome nije :) (usporedio na istim pjesmama)

 

al kak se veli - ukusi ovoono...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

ak ništa, sad bar ima opcije za manje i za više para :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?
robisierra92 kaže...

 

Ako je linkao Magnat pasivne zvučnike od 2000 kuna a traži pojačalo i kablove ne vjerujem da ga zanimaju zvučnici od 700 kuna. 

 

Ti zvučnici koštaju oko 700 kuna.

 

OP, ako želiš pasivne zvučnike, ciljaj na neko malo pojačalo, 30W će ti biti sasvim dovoljno.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?
Father_Dougal kaže...

OP, ako želiš pasivne zvučnike, ciljaj na neko malo pojačalo, 30W će ti biti sasvim dovoljno.

 Eh, da, to me malo hebe kod traženja. Što uzeti? Na specki od tih Magnat monitor supreme 102 piše 20-110W amp.

Za Floyde, Laufer i God is an Astronaut i ponekad Solar Fields, (i recimo Fallout 4 i Elite Dangerous) tj. moje skromne slušačke potrebe čine mi se ok.

Ali... koji amp?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 9:01 (Schabarikandi).
6 godina
offline
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?
Za amp pogledaj , loxjie a30 ,SMSL AD18 , aiyima a07 , aiyima t9 .
Nećeš pogriješiti bilo koji odabereš.
16 godina
offline
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?
Schabarikandi kaže...

Ali... koji amp?

 

 Ne bih išao na to.

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/denon-upa-f88-oglas-38710588

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pioneer-a-109-oglas-38209870

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/onkyo-a-8430-2x50w-oglas-38248403

 

Za sebe sam uspio naći Philipsa koji je visok samo 10 cm, pa mi na njemu stoji monitor. Sve ovisi o prostoru kojeg imaš raspoloživo.

Uglavnom, IMO, radije rabljeno pojačalo poznatog branda nego ChiFi, ali to je samo osobna preferencija. Imam puno godina i nepovjerljiv sam prema ChiFiju :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?
Father_Dougal kaže...

Ti zvučnici koštaju oko 700 kuna.

 

OP, ako želiš pasivne zvučnike, ciljaj na neko malo pojačalo, 30W će ti biti sasvim dovoljno.

 

 

599, akcija u chipoteci

Uzeo ih prije par godina na BF-u za još manje ali ih nisam upogonio. Mislim da je to bio BF prije potresa i korone i nikako nisam nabavio pojačalo (imam već sustav doma a ovo sam mislio za drugu sobu). I tak sada stoje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 10:20 (spiderhr).
3 godine
neaktivan
offline
Zvučnici i pojačalo za desktop računalo?

Hvala svima za info. U tijeku je pržiona na poslu pa ne nalazim baš vremena za biranje pojačala.

Kolega mi je dao onako usput preporuku za SMSL A100. Mene zanima, budući da taj model nema bass/treble kontrole, jel ima netko takvu ili sličnu kombinaciju za PC i kako to funkcionira? Tone control preko softvera ili nešto drugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice