Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 512.202
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Soundbar-preporuka

Molim malu pomoć oko odabira soundbara :) ako sam dobro shvatio trgovca u trgovini, sounbar ima svoj daljinski upravljač i zapravo onda moram korigirat glasnoću i na tv-u i na soundbaru. Ali mi je rekao da kao ako je od istog proizvođača tv i soundbar da se može koristit daljinski od tv-a samo.

 

Pa jel mi netko može potvrditi ako je to zbilja tako? Konkretno imam Philipsov televizor, ako kupimo bilo koji Philipsov sounbar hoće bit dosta jedan daljinski?

 

I jel ima neki model za preporučit možda? Rečeno mi je da treba gledat 2.1 sustave. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ja imam LG tv (webos) i Sony kucno HT RT3 (https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-rt3)

Upaljen HDMI arc za zvuk i HDMI cec za gasenje/paljenje/ vol +/- (sa lg daljinskim se istodobno pali kucno i tv, gasi, pojacava i smanjuje zvuk na kucnom)

Ovisi o proizvođačima al u globalu bi trebalo raditi ako ima HDMI cec opciju (tv/kino)

 

Edit:

Kod Philipsa taj se feature zove Easy Link (https://www.usa.philips.com/c-f/XC000010078/how-to-set-easylink-on-philips-tv-and-on-other-devices)

Btw o kojem se modelu tva radi, te koji kucno kino bi uzeo?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2023 22:18 (Ivan_cno).
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ivan_cno kaže...

Ja imam LG tv (webos) i Sony kucno HT RT3 (https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-rt3)

 

Uh, to je bolje nego bilo koji soundbar Dolby Atmos.

 

Svaka ti dala što si to kupio, a ne pseudo kućno kino zvano dolby Atmos.

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

a sta je to sto je linkao nego soundbar sa dva zadnja satelita.

4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
daniel2809 kaže...

Molim malu pomoć oko odabira soundbara :) ako sam dobro shvatio trgovca u trgovini, sounbar ima svoj daljinski upravljač i zapravo onda moram korigirat glasnoću i na tv-u i na soundbaru. Ali mi je rekao da kao ako je od istog proizvođača tv i soundbar da se može koristit daljinski od tv-a samo.

 

Pa jel mi netko može potvrditi ako je to zbilja tako? Konkretno imam Philipsov televizor, ako kupimo bilo koji Philipsov sounbar hoće bit dosta jedan daljinski?

 

I jel ima neki model za preporučit možda? Rečeno mi je da treba gledat 2.1 sustave. Hvala!

 Evo izvoli ove, pošto već pikiraš na Phillips!

 

 https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici/philips-tab8505-soundbar

 https://www.njuskalo.hr/zvucnici/soundbar-philips-tab5305-bezicnim-sobwooferom-hdmi-aux-opticki-oglas-39018588

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

a sta je to sto je linkao nego soundbar sa dva zadnja satelita.

 Da, danas pokušavaju progurati 5.1 sistem samo u prednju jedinicu soundbara i bass zvučnik da zvuči kao "kućno kino", (to zovu dolby Atmos) no nema velikog efekta, jer strop mora biti određenih dimenzija, širina prostorije, namještaj, sve utječe na soundbar zvani dolby Atmos, dočim kod klasičnog kućnog kina koje je on linkao sa dva zadnja zvučnika dobiješ pravu kvadrofoniju s prednjom jedinicom koja ima dva zvučnika i bass jedinicom.

 

Tko nije čuo pravo raspoređene zvučnike kućnog kina, njemu je soundbar s Dolby atmos ok. 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 18:21 (Zaporožac).
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Od kako sam kupio Panasonic RP-HD605N (zajebo se Malll pa mi prodao za 150 kn ) niš drugo mi nema smisla, film si pošteno pijačam i ne smetam nikome ni kasno po noći, tak da soundbar ili zvučnike rijetko i palim više ili rade na 20% snage.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
dennocro kaže...

a sta je to sto je linkao nego soundbar sa dva zadnja satelita.

 Da, danas pokušavaju progurati 5.1 sistem samo u prednju jedinicu soundbara i bass zvučnik da zvuči kao "kućno kino", (to zovu dolby Atmos) no nema velikog efekta, jer strop mora biti određenih dimenzija, širina prostorije, namještaj, sve utječe na soundbar zvani dolby Atmos, dočim kod klasičnog kućnog kina koje je on linkao sa dva zadnja zvučnika dobiješ pravu kvadrofoniju s prednjom jedinicom koja ima dva zvučnika i bass jedinicom.

 

Tko nije čuo pravo raspoređene zvučnike kućnog kina, njemu je soundbar s Dolby atmos ok. 

 ako nema zadnje satelite ne bi smio biti 5.1 a to prodavanje magle jbg.

7 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ivan_cno kaže...

Ja imam LG tv (webos) i Sony kucno HT RT3 (https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-rt3)

Upaljen HDMI arc za zvuk i HDMI cec za gasenje/paljenje/ vol +/- (sa lg daljinskim se istodobno pali kucno i tv, gasi, pojacava i smanjuje zvuk na kucnom)

Ovisi o proizvođačima al u globalu bi trebalo raditi ako ima HDMI cec opciju (tv/kino)

 

Edit:

Kod Philipsa taj se feature zove Easy Link (https://www.usa.philips.com/c-f/XC000010078/how-to-set-easylink-on-philips-tv-and-on-other-devices)

Btw o kojem se modelu tva radi, te koji kucno kino bi uzeo?

 Hvala puno na objasnjenju :) Znači ako sam dobro shvatio će mi trebat dva kabela, al bi mogli funkcionirat s jednim daljinskim?

Imamo TV s linka, a za soundbar nismo još niš konkretno odlučili, prvo sam htio provjerit ovdje kako to funkcionira.

EDIT: zaboravio link https://www.philips.hr/c-p/43PUS7304_12/7300-series-4k-uhd-led-android-tv-s-tehnologijom-ambilight-s-3-strane

Vavoom kaže...
daniel2809 kaže...

Molim malu pomoć oko odabira soundbara :) ako sam dobro shvatio trgovca u trgovini, sounbar ima svoj daljinski upravljač i zapravo onda moram korigirat glasnoću i na tv-u i na soundbaru. Ali mi je rekao da kao ako je od istog proizvođača tv i soundbar da se može koristit daljinski od tv-a samo.

 

Pa jel mi netko može potvrditi ako je to zbilja tako? Konkretno imam Philipsov televizor, ako kupimo bilo koji Philipsov sounbar hoće bit dosta jedan daljinski?

 

I jel ima neki model za preporučit možda? Rečeno mi je da treba gledat 2.1 sustave. Hvala!

 Evo izvoli ove, pošto već pikiraš na Phillips!

 

 https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici/philips-tab8505-soundbar

 https://www.njuskalo.hr/zvucnici/soundbar-philips-tab5305-bezicnim-sobwooferom-hdmi-aux-opticki-oglas-39018588

 

 

Uh, ovaj u Mallu nam se jako sviđa, zbilja je dobra cijena, al je došla u krivo vrijeme, nadao sam se tak nečemu idući mjesec :D Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 8:48 (daniel2809).
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
daniel2809 kaže...
Ivan_cno kaže...

Ja imam LG tv (webos) i Sony kucno HT RT3 (https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-rt3)

Upaljen HDMI arc za zvuk i HDMI cec za gasenje/paljenje/ vol +/- (sa lg daljinskim se istodobno pali kucno i tv, gasi, pojacava i smanjuje zvuk na kucnom)

Ovisi o proizvođačima al u globalu bi trebalo raditi ako ima HDMI cec opciju (tv/kino)

 

Edit:

Kod Philipsa taj se feature zove Easy Link (https://www.usa.philips.com/c-f/XC000010078/how-to-set-easylink-on-philips-tv-and-on-other-devices)

Btw o kojem se modelu tva radi, te koji kucno kino bi uzeo?

 Hvala puno na objasnjenju :) Znači ako sam dobro shvatio će mi trebat dva kabela, al bi mogli funkcionirat s jednim daljinskim?

Imamo TV s linka, a za soundbar nismo još niš konkretno odlučili, prvo sam htio provjerit ovdje kako to funkcionira.

EDIT: zaboravio link https://www.philips.hr/c-p/43PUS7304_12/7300-series-4k-uhd-led-android-tv-s-tehnologijom-ambilight-s-3-strane

 HDMI arc i cec su funkcije koje palis i gasis u podesavanjima televizora i sve ide preko jednog HDMI kabela....

7 godina
offline
Soundbar-preporuka

Tnx, znači ako sam dobro shvatio, kako @ivan_cno kaže, može raditi i s ostalim brendovima ako podržava ARC i CEC funkcije, ne samo Philips, jel? Ako je tako, ima nekih bitnih razlilka među brendovima ili neki bust buy do 300€?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 9:28 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Samo jedan HDMI ovo su opcije koje trebaju biti podržane na tv/soundbaru. Tv ima ovo: 

EasyLink (HDMI-CEC)

  • Slanje komandi s daljinskog upravljača putem mreže
  • Kontrola zvuka sustava
  • Stanje pripravnosti sustava
  • Reprodukcija jednim dodirom
  •  

A soundbar sa mall hr linka: također navedeno

1 HDMI izlaz (eARC/ARC)

EasyLink (HDMI-CEC)

 

 

Manufacturers often call CEC by different names, including:

  • Anynet+ (Samsung)
  • Aquos Link (Sharp)
  • BRAVIA Link and BRAVIA Sync (Sony)
  • HDMI-CEC (Hitachi)
  • CE-Link and Regza Link (Toshiba)
  • SimpLink (LG)
  • HDAVI Control
  • EZ-Sync
  • VIERA Link (Panasonic)
  • EasyLink (Philips),
  • Realink for HDMI (Mitsubishi)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 9:47 (Ivan_cno).
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

U načelu da ako soundbar/kucno kino ima navedene opcije CEC ili kako ga već zovu pod tim imenom (Philips npr easy link), ne škodi pogledat malo recenzije i eventualne probleme. Meni radi odlično, ali ako upalim hdmi cec na ipvtv boxu od terrakoma, on mi radi probleme pa ga držim isključenim.

4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
daniel2809 kaže...

Tnx, znači ako sam dobro shvatio, kako @ivan_cno kaže, može raditi i s ostalim brendovima ako podržava ARC i CEC funkcije, ne samo Philips, jel? Ako je tako, ima nekih bitnih razlilka među brendovima ili neki bust buy do 300€?

 Mislim da neće sa svim brandovima raditi, sa Phillips soundbarom će 100% raditi, a s ostalim tek tako.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Da trebalo bi proguglati model tv i soundbara/kina koje bi se uparilo i vidit dal je netko to već spajao. Ili ići na sigurno pa uzeti od istog proizvođača.

7 godina
offline
Soundbar-preporuka

Super, puno ste mi problema riješili, držat ću se Philipsa. Ionako će i sljedeći TV biti Philips zbog Ambilighta, pa eto :)

 

Hvala puno!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ljudi, jel ima ko od vas iskustva sa Sonos Beam Gen 2?

 

Pošto mi telka nema eARC, a neki soundbarovi koje gledam imaju Dolby Atmos, pitanje je, kako bi to zvučalo dok je soundbar spojen na "obični" hdm arc?

 

Gledam soundbarove da su isključivo bez woofera, a namjena je sveopća, muzika, filmovi i gejmanje, pa je više prioritet kvaliteta zvuka.. 

Bacio sam oko na Harman Kardon Citation MultiBeam 700, Bose soundbar 600, Denon home sound bar 550 i Sonos Beam Gen 2..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

nemam ni ja earc, nego samo arc, i q930b sam spojio na arc, a FS 4K max u SB direct i imam dolby atmos. i sve radi uredno bez problema

4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
zvonac kaže...

Ljudi, jel ima ko od vas iskustva sa Sonos Beam Gen 2?

 

Pošto mi telka nema eARC, a neki soundbarovi koje gledam imaju Dolby Atmos, pitanje je, kako bi to zvučalo dok je soundbar spojen na "obični" hdm arc?

 

Gledam soundbarove da su isključivo bez woofera, a namjena je sveopća, muzika, filmovi i gejmanje, pa je više prioritet kvaliteta zvuka.. 

Bacio sam oko na Harman Kardon Citation MultiBeam 700, Bose soundbar 600, Denon home sound bar 550 i Sonos Beam Gen 2..

 

 Većina soundbarova koje sam gledao, a koji imaju HDMI ARC, nemaju Atmos, samo obični DD, a kolega gore je napisao da mu Samsungov eARC soundbar najnormalnije radi sa TV-om koji ima samo ARC 

 

 Od ovih koje si naveo bi ti preporučio Bose i Denona, sa njima nećeš pogriješiti ako kaniš koristiti soundbar za mjuzu :)

 

 Javi koji si uzeo i napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 13:47 (Vavoom).
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Kolko sam skuzio, da, atmos radi na telki sa ARCom, al ne onak kak bi trebalo, kaj ne? 

Sad je pitanje, jel imam kakve razlike u zvuku? Vi koji imate soundbar dolby atmos i telku sa ARCom znate bolje..

 

@Vavoom, vidit cu jos, ovaj Sonos Beam 2 nije los, a on je i najjeftiniji od svih, cca, 500tinjak kn.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
zvonac kaže...

 

 

Gledam soundbarove da su isključivo bez woofera, a namjena je sveopća, muzika, filmovi i gejmanje, pa je više prioritet kvaliteta zvuka.. 

Bacio sam oko na Harman Kardon Citation MultiBeam 700, Bose soundbar 600, Denon home sound bar 550 i Sonos Beam Gen 2..

 

 Imao sam Denon DHT-S217 soundbar bez subba,i prodao ga, te kupio jeftiniji LG Sn4 https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-lg-sn4.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Preporod u odnosu na pseudo bass s Denona.

Možeš podesiti volumen subba do -5 (od -5 do +5) da ne tutnji...

 

Savršen stroj za male novce.

 

"Nema Bass zvuka do sanduka"

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Koje postavke zvuka koristis na Lg-u? Ja sam danas u elipsu ga uzeo za 149e, nije los soundbar ali fali malo stelanje zvuka, ali inace za tu cijelu je dosta glasan, cist zvuk i jak bass
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Gravyri kaže...
Koje postavke zvuka koristis na Lg-u? Ja sam danas u elipsu ga uzeo za 149e, nije los soundbar ali fali malo stelanje zvuka, ali inace za tu cijelu je dosta glasan, cist zvuk i jak bass

na TV-u, ili na LG soundbaru ? 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Na soundbaru :)
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Gravyri kaže...
Na soundbaru :)

e, sad, ovisi što gledaš..

 

bass mi je stalno na nuli, visoki na + 5 , srednji (ako je oznaka WF baš to, nisam siguran.. možda je opcija potiskivanja buke, moram provjeriti) na +6, jer soundbaru je jedina mana taj spektar srednjih tonova, ako gledam film postavim (AI) Sound Pro, pa se soundbar prilagodi situaciji.

kad je bitniji glas pojača ga, kad je bitniji zvuk nekakve pucnjave zvuka okoline on sam pojača to...

zato držim bass jedinicu na krajnjem minusu, jer gruva iovako prejako.

 

ponekad stavim DTS Virtual:X ... ili Bass blast, kad slušam glazbu

 

najbolji zvuk meni je opet preko optike+zvučnici televizora, jer zvučnici televizora+ soundbar daju jasnije glasove, i dobiješ od zvučnika tv-a srednje tonove koje film zna zagušiti.

 

možeš postaviti i Standard, sve to ovisi što preferiraš, nema tu nekakve kalibracije za "najbolji" zvuk za "sve i svakoga"

 

najbolje je što tebi paše...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 10:03 (Zaporožac).
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Hvala na odgovoru, ja se malo igram s tim postavkama jer bih htjeo pronac neki balance da je plug and play, jer sam lijen cackat postavke svaki put, nisam probao preko optike, meni spojeno putem hdmi arc
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ekipa...sta se kod nas nudi do nekih 250-300e?

Prodao sam svoje krk rokit pa gledam uzet neki soundbar.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...

E sad, mene zanima što još se može tu staviti da je bolji zvuk?
Što je "sound bar mode control" i "TV sound mode share" na postavkama c1?

I sto postaviti na " DTV AUDIO SETTING"? bilo je na auto, ja sam stavio na DD+?
Kako je bolje?

Također, koje postavke na samom sb postaviti?
Zvuk je bolji standardno ili adaptivno?
Koje još postavke tu dirati? Aktivno pojačavanje glasa?

Hvala

 Ponavljam pitanje od kolege, i mene zanima a njemu nitko nije odgovorio 😁 (lg + q800)

 

Zaporožac kaže...
Ivan_cno kaže...

Ja imam LG tv (webos) i Sony kucno HT RT3 (https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-rt3)

 

Uh, to je bolje nego bilo koji soundbar Dolby Atmos.

 

Svaka ti dala što si to kupio, a ne pseudo kućno kino zvano dolby Atmos.

 

 

 Imala isti setup pa zamijenila sony za q800 i osjetno je bolji zvuk iako (jos) nemam zadnje zvucnike

dennocro kaže...

nemam ni ja earc, nego samo arc, i q930b sam spojio na arc, a FS 4K max u SB direct i imam dolby atmos. i sve radi uredno bez problema

Kako spojis FS u SB, meni ne stane u onu rupu na "letvi" u koju idu kablovi?

6 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
zvonac kaže...

 

 

Gledam soundbarove da su isključivo bez woofera, a namjena je sveopća, muzika, filmovi i gejmanje, pa je više prioritet kvaliteta zvuka.. 

Bacio sam oko na Harman Kardon Citation MultiBeam 700, Bose soundbar 600, Denon home sound bar 550 i Sonos Beam Gen 2..

 

 Imao sam Denon DHT-S217 soundbar bez subba,i prodao ga, te kupio jeftiniji LG Sn4 https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-lg-sn4.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Preporod u odnosu na pseudo bass s Denona.

Možeš podesiti volumen subba do -5 (od -5 do +5) da ne tutnji...

 

Savršen stroj za male novce.

 

"Nema Bass zvuka do sanduka"

 Denon je tata za lg po pitanju zvuka. Tako da ti je usporedba smiješna. Ja imam Denon dht s416 i pojede tog tvog LG-a za doručak u svakom pogledu. Al nek si ti kupio jeftino. Mogao si koristiti i zvučnike od tv-a još bi jeftinije prošao za neznatnu razliku u kvaliteti.

11 godina
offline
Soundbar-preporuka

meni je na zidnom nosacu la sam ga uglavio nekako izmedju zida i SB. malo se vidi, jedino da nabavim duzi kabel pa bi ga mogao sakriti skro iza

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice