Srpski prijevod na hrvatski

poruka: 37
|
čitano: 26.318
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Jednom je u Bugu bio spomenut program koji prevodi srpske subtitlove na hrvatski. Ne mogu se sjetiti kako se taj program zove. Jel zna netko?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski

A srpski je nerazumljiv?

 

Ako ti je do ručnog prevođenja, imašSubtitleWorkshop.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 18:05 (Sum_of_all_fears).
16 godina
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski
Sum_of_all_fears kaže...

A srpski je nerazumljiv?

 

Ako ti je do ručnog prevođenja, imašSubtitleWorkshop.

Ne ne ručno. Bio je program koji baš automatski prevodi. Nije 100 % preccizan, ali pogodi oko 90 %.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
protjeran
offline
Srpski prijevod na hrvatski

imaš B3S subtranslator.

mba.vozibrale.com

blue3systems

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Ja koji debilizam...ako ti treba za to program onda stvarno...ma najgore je kad vidim tako nesto...kao ne razumiju ljudi srpski jezik pa im treba prevod...

He who dares, wins
Moj PC  
10 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Pa kako ne možeš srpski razumjeti.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski

pa i meni nekad treba prijevod za srpski nekad ih pola ne razumijem,a i stvarno ne želim to čitati

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Mogu razumjeti, ali me živcira kad piše razumećemo umjesto razumjet ćemo.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski
Sum_of_all_fears kaže...

A srpski je nerazumljiv?

 

Ako ti je do ručnog prevođenja, imašSubtitleWorkshop.

Ne treba mu subtitle workshop za to. To moze i u notepadu. Al zal boze vremena ;)

 

15 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Ajde molim te sta to je toliko nerazumljivo u srpskom jeziku pa da ne mozes razumjeti??

He who dares, wins
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Nisam otvorio temu za raspravu, nego samo da mi kažete za program i to je to.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski

neke izraze koriste da se nekad potpuno iživciram kad gledam srpske prijevode pa jednostavno ponovno skinem titlove na hrvatskom a i zašto bih koristio srpski kad imam ovaj moj hrvatski

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
Srpski prijevod na hrvatski

SCG titlovi

 

imaš ovdje

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Srpski prijevod na hrvatski

program koji san ti preporučio je prilično dobar.

samo treba malo poradit na riječniku, nove riječi spremiš u njegov riječnik da ih drugi put prepozna.

 

 

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski
malina22 kaže...

Ajde molim te sta to je toliko nerazumljivo u srpskom jeziku pa da ne mozes razumjeti??

Nije stvar da se ne razumije ali zašto bi čovjek čitao ekavicu ako mu ide na živce?

Mene isto nekad zna živcirati titl na ekavici (pogotovo zbog mase izraza koji nisu bliski našem jeziku). Ipak se već 20-tak godina ne koristi to ovdje.

 

Osim toga razumijem ja i recimo slovenski pa bi poludio da mi je titl na slovenskom čitav film Belji se

Lijep pozdrav ;)
16 godina
online
Srpski prijevod na hrvatski

 Srpski razumijem ali nikada ne bih gledao film s srpskim prijevodom. To mi je iznimno iritantno! Razgovarati, s druge strane, baš i nije.

 

Slovenski prijevod također mi ne bi puno pomogao - ni razumijem ga ni 5% :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Mene u srpskim prijevodima najvise zivcira "prijevod po Vuku" :). Tj. imena likova i takve stvari, a tu mislim da program ne bi pomogao :).

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Srpski prijevod na hrvatski
Solo761 kaže...

Mene u srpskim prijevodima najvise zivcira "prijevod po Vuku" :). Tj. imena likova i takve stvari, a tu mislim da program ne bi pomogao :).

 

Znate ono: "Govori, bre, srpski, da te ceo svet razume" :D no hard feeling Da i meni smeta samo kad prevode po Vuku, a ostalo mi je svejedeno, uostalim titklove citam samo kad nesto ne cujem, jer u dosta slucajeva gledam filmove bez titla, pogotovo kad naletim na kakae bezvezne titlove, di je sve nepovezano.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Da prevoditi titlove sa srpskog na hrvatski? I za to još postoji poseban program, koja piz.... Cool

A pola ih nezna ni hrvatsku gramatiku...

Eto neke nervira. Ali kao da će to točno prevesti pa onda neće nervirati gramatičke i ostale greške koje napravi taj program?

 

Mene npr. više nervira nepoznavanje č i ć nego gde i gdje!

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2010 14:44 (brixy).
 
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski
brixy kaže...

Da prevoditi titlove sa srpskog na hrvatski? I za to još postoji poseban program, koja piz.... Cool

A pola ih nezna ni hrvatsku gramatiku...

Eto neke nervira. Ali kao da će to točno prevesti pa onda neće nervirati gramatičke i ostale greške koje napravi taj program?

 

Mene npr. više nervira nepoznavanje č i ć nego gde i gdje!

mene nervira onaj koji je izmislio slovo ć i dž i koji je na sport dodao š.

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
15 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Ne sporim ja da su srpski subtitlovi nekad smece nevidjeno...ali najgore je vidjeti srpski film na hrvatskoj televiziji a ispod dole idu hrvatski subtitlovi...ne zelim nikoga uvrijediti ali to je stvarno idiotizam čisti, sta oni glume da je hrvatski jezik toliko razliciti od srpskog da se ne moze razumjeti i mora se prevoditi...toliko glupih izraza su ubacili u taj hrvatski i od njega napravili vjestacki jezik ali samo da se razlikuje od srpskog...ocit primjer je ono sto je neko spomenuo u postu iznad š u riječi sport...

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 13:07 (malina22).
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
RE: Srpski prijevod na hrvatski
malina22 kaže...

Ne sporim ja da su srpski subtitlovi nekad smece nevidjeno...ali najgore je vidjeti srpski film na hrvatskoj televiziji a ispod dole idu hrvatski subtitlovi...ne zelim nikoga uvrijediti ali to je stvarno idiotizam čisti, sta oni glume da je hrvatski jezik toliko razliciti od srpskog da se ne moze razumjeti i mora se prevoditi...toliko glupih izraza su ubacili u taj hrvatski i od njega napravili vjestacki jezik ali samo da se razlikuje od srpskog...ocit primjer je ono sto je neko spomenuo u postu iznad š u riječi sport...

Reci mi koji je bio srpski film na tv-u a hrvatski titlovi? "toliko glupih izraza su ubacili u taj hrvatski i od njega napravili vjestacki jezik ali samo da se razlikuje od srpskog" želiš li reći možda su su hrvatski i srpski jedno te isto? Go back to school!

15 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Naravno da su isto...sa malim razlikama, pa uzmi gramatiku oba jezika uporedi je pa onda pricaj nesto...

 

A evo ti malo pa procitaj...

 

http://dalje.com/hr-hrvatska/srpski-filmovi-moraju-imati-titlove/17987

 

i jos jedan:

 

http://dalje.com/hr-scena/glumci-protiv-titlovanja-srpskih-filmova/18059

 

 

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 14:13 (malina22).
Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Srpski prijevod na hrvatski
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 13:02 (CrniDan).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Srpski prijevod na hrvatski

Pa srpski, more, ceo svet razume!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Srpski prijevod na hrvatski

AUTOR

Eni Generalić

Kemijsko-tehnološki fakultet u Splitu

Ruđera Boškovića 35, 21 000 Split, Hrvatska

e-mail: enig@periodni.com

URL: https://www.periodni.com/

 

LINK

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2021 14:54 (drljo).
Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Srpski prijevod na hrvatski
drljo kaže...

AUTOR

Eni Generalić

Kemijsko-tehnološki fakultet u Splitu

Ruđera Boškovića 35, 21 000 Split, Hrvatska

e-mail: enig@periodni.com

URL: https://www.periodni.com/

 

LINK

 

 

 svaka cast na brzom odgovoru ;) Nije proslo ni 7 godina ;) Samo 6 ;)

15 godina
offline
Re: Srpski prijevod na hrvatski
Mozda neki i danas imaju isti problem...😁
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Srpski prijevod na hrvatski
boxer kaže...
Mozda neki i danas imaju isti problem...😁

 prosto da ne poveruješ ali u nas i njih postoje sudski tumači (!) za srpski i hrvatski, kao neporeciv dokaz u kojoj meri nam je vlast kretenski imbecilno-debilna, gora od vagona nedresiranih majmuna ili dece u vrtiću. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Srpski prijevod na hrvatski

prijevod na hrvatski ili srpski ili prevod na srpski ili hrvatski?

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice