Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 615.614
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Lazarus Long kaže...
..

Problem je kao kod razlomaka kada ih trebaš svesti na zajednički nazivnik - oba videa bi trebali imati isti fps da bi ih mogao kombinirati bez degradacije. Međutim, u praksi baš nije tako jednostavno, tim više što je jedan video interlacan a drugi nije. Pitanje je i što bi bio krajnji rezultat? Ako je to prikaz na tv-u, tada ti odgovara da je rezultat interlacan, ako je namjena web ili sl., tada ti je poželjan progresivni video. Problem je slijedeće prirode; nema pretvaranja fps-a kako god ti paše, zapravo nema uopće u ovom slučaju, već moraš malo ubrzati/usporiti klip da to bude moguće ili raditi pulldown. I onda to baš nije to, ali nemaš zahtjeve baš za broadcasting :P

 

Što napraviti konkretno? Ako je 1. klip koji je 29,97 fps - pulldown 23,97 fps (inverse telecine), tada je najlakše ubrzati taj klip na 25 fps, što je cca 4% i nije nešto uočljivo. Ali sumnjam da je ta varijanta jer bi tada klip bio interlacan, pa pretpostavljam da kamera tako snima- 29,97 fps progresivno. U tom slučaju mislim da bi bolje bilo da 25i klip mjenjaš u 29,97 fps. Ili da radiš 2:2:3:2:3 pulldown tog klipa. U svakom slučaju moraš klip deinterlacati, promijeniti fps i veličinu. Svaki od spomenutih pojmova je područje za sebe i da ne idem previše u širinu - nema deinterlacanja bez gubitka kvalitete.

 

Moram priznati da i nisam baš pretvarao pal u ntsc, već mi je sukus obrnut. Ali to bi otprilike ovako nekako išlo;

avisynth;

 

Mpeg2Source("path/ime filea.d2v") - ako koristiš dgindex

DirectShowSource("path/ime filea.mpg) - ako se odučiš za taj dekoder

 

SBDeint () - Bob, Yadif, SBDeint ili neki od mali milion deinterlacera

 

ChangeFPS(59.94)

SeparateFields()

Selectevery(4,0,3) - dobiti ćeš bottom field, za upper koristi 4,1,2

LanczosResize(1280, 360) - povećavaš veličinu na željenu

Weave()

 

I rezultat bi trebao biti 1280 x 720 29,97i video. Tada deinterlacaš taj video ako želiš da krajnji rezultat bude progresivan ili interlacaš 1. video klip ako želiš da rezultat bude interlacan. Kvalitetu ćeš svakako izgubiti, tim više ako dva puta denterlacaš. Drugi način je da radiš 2:2:3:2:3 pulldown i to jednostavno možeš napraviti ovim programom, uz napomenu da ti ulaz treba biti progresivni video - znači moraš ga deinterlacati prije ovog programa. Treći način je da ubrzaš video (Assume 29.97) što je već dosta vidljivo. Pada mi još x varijanti na pamet, ali obzirom da se nisam time igrao, ne znam što daje najbolji rezultat. U prvom slučaju mogao bi imati i problema s audiom. Ako se odlučiš za prvu varijantu, objasniti ću ti za audio. Uglavnom trebaš dobiti klipove istih fps-a i tek onda ih možeš (uspješno) kombinirati..

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Problem je zapaziti kvalitetu onih 720p klipova.

 

 

Konkretno evo sto se zbilo. Snimak (snimke) su nastale u crkvi gdje su svjetlosni uvjeti nepovoljni (tamno i svece) Prilika je bila takva da sam se ja iz fotografa "presaltao" u snimatelja a moj drug je snimao Sony kamerom (HDD, HQ standard definition)

Snimke nastale na fotoaparatu su, za divno cudo, sjajne dok one iz kamkordera, ajmo reci ...dobre (:

 

I tako, ja sav zajapuren mislio da cu montirati materijal koji je sniman u isto vrijeme iz razlicitih uglova kad ono.... razliciti fps, dimenzije, kvaliteta.....

 

 

Nece pomoci da ih povecam sa 720x576 na 1280x720p sa trenutnim fps-om?

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Lazarus Long kaže...
 Nece pomoci da ih povecam sa 720x576 na 1280x720p sa trenutnim fps-om?

Neće pomoći.. Ako ih misliš rezati - montirati kao jedan video.

 

Isprobao sam ovaj DGPulldown i moram reći da nije loše. Probao sam i progresivni i interlacani stream za input i nisam primjetio neku drastičnu razliku..

Workflow, rastaviš ovaj *.mpg na elementarne streamove bilo kojim demuxerom npr (tsmuxer) i dobiješ video *.m2v i audio (najvjerojatnije *.ac3). Video ovim gore opisanim dgpulldown programom pretvoriš iz 25 u 29,97 fps. Taj dobiveni *.m2v sada ima isti fps kao i prvi klip, samo ga trebaš povećati ako želiš da bude i iste veličine kao i prvi klip. Ili smanjiti prvi. Muksaš natrag u mpg kontejner audio iz početnog klipa i video kojem si pretvorio fps. I imaš isti fps :P NLE programom povećavaš / smanjuješ režeš.. To ti je najjednostavnije..

14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
tajo1960 kaže...

da ne kopam po svim postovima /inače nisam pratio ovu grupu i temu/ - kojim programom iz mkv kontejnera izvuči dio zapisa - i sliku i zvuk, naravno, a pritom sačuvati kvalitetu u originalnoj prvoj postavi? dakle, recimo... iz koncerta koji je velik 14 giga u komadu - izvuči i posebno spremiti jednu skladbu, dvije... nije bitno, ali znači dio konncerta.

svaka pomoć i savjet dobrodošli; hvala!

Evo, sa ovime bi trebao uspjeti...LINK

 

Jel tako? Tako je!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

treba mi preporuka programa koji ce stabilizirat sliku ili barem ublazit pretjerano treskanje videa, izazvano nemirnom rukom.

bilo bi dobro da bude free,jednostavan program i da odgovorite brzo posto nemam puno vremena

 

vec sam pronasao neki

ali mi se cini prekomplicirano

 

 

EDIT:vise mi ne treba

http://www.slike.com/slike/screenkfk.jpg
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2012 21:23 (Sir_Henry_Dale).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav,

nisam siguran da li je ovo prava tema, ali siguran sam da bi me netko mogao usmjeriti!

Naime, zanima me postoji li program koji omogućava da spojim Iphone sa PC-om i da na njemu vidim sve što radim na iphone-u! Popriličan sam lajk za ove stvari tako da bih molio za razumijevanje! :D

Htio bih snimiti video sa iphone-a bez da se vidi tipkanje po zaslonu telefona! Možda postoji nekakva aplikacija za iphone koja snima sve što radiš, pa video samo prebacim na pc?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

kojim softverom i kako oznaciti nekog na videu.. primjer na youtube na 0:48

 
unaprijed hvala 

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Alen kaže...

kojim softverom i kako oznaciti nekog na videu.. primjer na youtube na 0:48

 
unaprijed hvala 

 

Probaj sa Vegasom, ako ne, After Effects.

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
11 godina
protjeran
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Želim napraviti video tutoriale i sa strane bi pisao upute samo neznam što mi sve treba da to uradim i kako da stavim text sa tim programom.

14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
DisplayGuy kaže...

Želim napraviti video tutoriale i sa strane bi pisao upute samo neznam što mi sve treba da to uradim i kako da stavim text sa tim programom.

Camatasia studio, preporučam program se plača ali je predobar za tutoriale. 

Škotska - Viski Rusija - Votka Mexico - Tequila Njemačka - Jagermeister Zagorje - Vino, rakija, višnjevac, viski, jagermeister, tequila, votka, bambus......
11 godina
protjeran
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Nije problem snimiti video nego kako nakon završetka snimanja obradit video tj, stavit opise što radim u tom tutorialu. U kojem programu napisat taj opis u videu?

14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
DisplayGuy kaže...

Nije problem snimiti video nego kako nakon završetka snimanja obradit video tj, stavit opise što radim u tom tutorialu. U kojem programu napisat taj opis u videu?

u Camatasi-ji imaš kao neke balončiče na kojima možeš pisati i sve to možeš napraviti opis videa, kad ima i za obradu i za snimanje :) probaj 

Škotska - Viski Rusija - Votka Mexico - Tequila Njemačka - Jagermeister Zagorje - Vino, rakija, višnjevac, viski, jagermeister, tequila, votka, bambus......
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi video softvera.

 

Planiram pokrenuti youtube channel i obrađivati neke video isjecke, rezati sa jednog videa, ubacivati u drugi i ubacivati efekte. Znam dosta programa s kojima bih to mogao napraviti ali me zanima jel netko mozda ima iskustva u tome i koji bi program mogao biti najjednostavniji za to, ili ako treba vise programa nije problem.

 

Primjer videa je ovdje

 

 

Unaprijed hvala na pomoci!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Sony Vegas bi bio dovoljan.

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Upoznajte Microsoft Cliplets, program za laku izradu clipleta ili Cinemagraph-ova ["smrznuta" slika sa jednom pokretnom sekvencom]

Koliko sam gledao tutorijale za izradu ovih (gif!) slika nije bas bilo brzo. Sada je ovo dovedeno do trivijalnosti

 

 

 

Microsoft Research

Cliplets: Juxtaposing Still and Dynamic Imagery 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
0 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

ekipa zanima me kako bi na avisynthu dodao grain samo za jednu scenu 

muku mucim sa ovime 

 

source - http://www.pohrani.com/f/22/lE/3psxibIA/58504assadsd.png

encode - http://www.pohrani.com/f/3Q/3m/2BcxiI7L/256asdas.png

 

(dignut je kontrast da lakse uocite)

 

gledajte ljevi kut dolje

nikakve x264 postavke ne utjecu na to niti bitrate (20 000kb/s+ sam stavljao)

i jedini nacin da to popravim je da stavim filmskog zrna ,ali treba mi samo za tu scenu

za ostale ne samo bi smetao

 

Hvala

http://x264blog.org/
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 12:20 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Mogao bi s applyrange..

 

14 godina
neaktivan
offline
Pinnacle studio, uvoz videa

Pozdrav svima!

Kao prvo početnik sam u obradi videa.

Snimio sam dosta materijala sa kamerom Sony na HQ. Kamera mi snima na mini DVD u dvd formatu (vob. file).

Za obradu sam uzeo Pinnacle studio 12 ili noviji 15, skužio sam otprilike kako radi i to je ok!

Pojavljuje mi se problem kod uvoza tog video filea u Pinnacle! Pinnacle ne prepoznaje datoteke sa vob extenzijama, već mpeg, avi itd.

Pokušao sam sa raznim konverterima prebacit iz vob. u mpeg, avi ali nakon toga dobijem video sa katastrofa slikom mutna, trza itd.

Kolega mi je rekao da pokušam ručno zamijenit ekstenziju tog filea iz vob. u mpeg jer vob file je u biti kodiran sa mpeg 2.

Ali kad to napravim i ubacim u pinnacle prepoznaje mi oko cca 2,5 min videa, znači nešto "šteka"!

 

Pomoću programa G spot sam pročitao da mi je   video file rezolucije 720 x 576, Pics/s 25000, Frames/s 25000, Fields/s 50000

Prema tome video je dobre kvalitete ako sam dobro zaključio.

 

Koristio sam programe za konvertiranje: Winx, Ojosoft, Xilisoft, Alldj, i svi mi naprave isto, pa zaključujem da nije problem u konvertorima, već u nekim postavkama.

 

Molim pomoć kako da to iskonvertiram ili ...?

Toth Mladen
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

probaj avi-mux gui 

nema konventiranja niti promjene kvalitete

 

http://www.alexander-noe.com/video/amg/

http://x264blog.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pinnacle studio, uvoz videa
sean007 kaže...

Pozdrav svima!

Kao prvo početnik sam u obradi videa.

Snimio sam dosta materijala sa kamerom Sony na HQ. Kamera mi snima na mini DVD u dvd formatu (vob. file).

Za obradu sam uzeo Pinnacle studio 12 ili noviji 15, skužio sam otprilike kako radi i to je ok!

Pojavljuje mi se problem kod uvoza tog video filea u Pinnacle! Pinnacle ne prepoznaje datoteke sa vob extenzijama, već mpeg, avi itd.

Pokušao sam sa raznim konverterima prebacit iz vob. u mpeg, avi ali nakon toga dobijem video sa katastrofa slikom mutna, trza itd.

Kolega mi je rekao da pokušam ručno zamijenit ekstenziju tog filea iz vob. u mpeg jer vob file je u biti kodiran sa mpeg 2.

Ali kad to napravim i ubacim u pinnacle prepoznaje mi oko cca 2,5 min videa, znači nešto "šteka"!

 

Pomoću programa G spot sam pročitao da mi je   video file rezolucije 720 x 576, Pics/s 25000, Frames/s 25000, Fields/s 50000

Prema tome video je dobre kvalitete ako sam dobro zaključio.

 

Koristio sam programe za konvertiranje: Winx, Ojosoft, Xilisoft, Alldj, i svi mi naprave isto, pa zaključujem da nije problem u konvertorima, već u nekim postavkama.

 

Molim pomoć kako da to iskonvertiram ili ...?

 

Preporučio bi ti da prvo pokušaš s nekim drugim softwerom za video obradu. isti je princip, samo su razlike u nijansama. Drugo, pronađi na netu program VideoReDo. S njime  konvertiraj vob fajlove u .mpg i učitaj u software za video obradu.

 

 

 

Sve bi ja to, rođo, šmajserom!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

skinuo sam program Avi mux video, ali on skida samo audio sa videa! Meni treba kompletan video !

Toth Mladen
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

VOB2MPG converts your DVD to MPG file(s). It goes through a whole DVD VIDEO_TS folder and joins up the various vobsets to produce MPGs for the different titles. It does NOT reconvert the video and audio. Requires Net framework 2.

 

Enjoy{#}

He died for you, why not live for Him!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Thanks, I'll try with this software.

Toth Mladen
11 godina
neaktivan
offline
Lijepljene titliova na film (po ko zna koji put)

Evo nakon pustog google-anja kako zaljepiti titl na film dolazim do zaključka da ne postoji JEDAN program koji objedinjuje SVE dolje navedene zahtjeve:

 

- ljepljenje titlova na više različitih vrsta formata filmova (avi, mkv, mp4,...)

- da samo ljepljene traje neko razumno vrijeme od par minuta (bitno radi obrade većeg broja filmova)

- da se može manipulirati veličinom slova i ubaciti crna pozadina iza titlova

- da se ne sroza kvaliteta filma nakon obrade (ljepljenja titlova)

 

Zašto mi sve to treba? Jer imam TV (sa USB ulazom za HDD ili mem.stick) koji prikazuje titlove sa jako malim fontom i ne stavlja crnu pozadinu iza titlova

 

Ako netko može pobiti moj zaključak bio bi mu jako zahvalan {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lijepljene titliova na film (po ko zna koji pu
spuzh kaže...

.. 

Zašto mi sve to treba? Jer imam TV (sa USB ulazom za HDD ili mem.stick) ..

 -kupi 'kutijicu' (DVBt s USBom ili media player) za 150-200kn, može i do 400.. i rješio si sve probleme ili flashaj firmware TVa (pazi lako se pretvara u 'ciglu').

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljene titliova na film (po ko zna koji pu

Ne postoji firmware (kontaktirao sve servise, kako vani tako u HR) => ljudi na kupujte Grunding!!!

Znači moram se dati u trošak... a nekako nisam ni mislio da ću proć "đabe". Kako se ono kaže: Tko ne plati kurvu plati likara!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljene titliova na film (po ko zna koji pu
spuzh kaže...

Evo nakon pustog google-anja kako zaljepiti titl na film dolazim do zaključka da ne postoji JEDAN program koji objedinjuje SVE dolje navedene zahtjeve:

 

- ljepljenje titlova na više različitih vrsta formata filmova (avi, mkv, mp4,...)

- da samo ljepljene traje neko razumno vrijeme od par minuta (bitno radi obrade većeg broja filmova)

- da se može manipulirati veličinom slova i ubaciti crna pozadina iza titlova

- da se ne sroza kvaliteta filma nakon obrade (ljepljenja titlova)

 

Zašto mi sve to treba? Jer imam TV (sa USB ulazom za HDD ili mem.stick) koji prikazuje titlove sa jako malim fontom i ne stavlja crnu pozadinu iza titlova

 

Ako netko može pobiti moj zaključak bio bi mu jako zahvalan {#}

Iz vlastitog iskustva sa trajnim ljepljenjem titlova na avi format preporučio bih ti avisub bez ikakve štete za kvalitetu videa.

11 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam neke audio snimke koje su puna šuškanja i zanima me kao bi ih mogao izbaciti i dobiti čistu snimku?

Može li mi neko preporučiti neki program i objasniti kako? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
11 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice