Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

poruka: 130
|
čitano: 100.791
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

vidjevši da se jako puno forumaša što starih, što novih još uvijek muči s lijepljenjem titla (podnaslova) na divix/xvid filmove, napravio sam mali tutorijal kako bi se izbjegle ponavljajuće teme o tom problemu.

 

isprobavši dosta programa za lijepljenje podnaslova većina nas se složila da program Format Factory to radi odlično, što više, taj program koji je besplatan i posjeduje još bezbroj funkcija, no mi ćemo se danas zaustaviti na "trajnom" lijepljenju podnaslova na divix/xvid film.

 

program preuzmete ovdje Format Factory

zadnja službena verzija je 2.6 no nije ni bitno jer će uskoro i nova pa sam samo napisao Format Factory.

 

program se jednostavno instalira, no prilikom instalacije obavezno odaberite jezik instalacije odn. jezik na kojem ćete raditi s programom HRVATSKI.

 

sličice sam poredao jednu pored druge da ne bi zauzimale previše prostora.

 

film kojim ćemo raditi sam stavio u mapu MY Documents no vi možete staviti film gdje hoćete, programu to ne smeta.

 

program izvrsno konvertira podnaslove i zato su trajno na filmu, odlično barata s našim dijakriktičkim znakovima č,ć,š,ž,đ i pokazuje ih točno, samo postavite program kao na slikama.

 

ako vam FONT ne izgleda dobro, na prvoj slici imate na vrhu opcije Mogućnosti i tamo promijenite (ako već nije ) Font slova u Calibri ili koji vam se već sviđa.

 

 

... ako dođe do nekih problema slobodno pitajte, jer na forumu ima jako puno forumaša koji odlično barataju s ovim programom !!

 

 

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2011 19:04 (Bugofil).
Moj PC  
24 0 hvala 27
14 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !
Car si.

samo ja imam problem sve sam uradio kako treba ,ali stavio sam stik u resiver i pokrenuo film ima titl ali prevod mi je skroz dole pola ga se nevidi kako to rijesiti?
Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

stvarno nisam do sad imao takav problem !?

 

 

imaš li 4:3 TV ili 16:9 ?

 

pokušaj ovako;

 

imaš u opcijama pod Aspect Ratio opcije za razne veličine ekrana pa pogledaj da nije film u 16:9 i ti mu stavljaš titl za 16:9 a imaš TV 4:3 ili 5:4

ako ostaviš opciju Aspect Ratio "auto" program će automatski prilagoditi titlove veličini filma.

 

novi LCD i plazme su 90% 16:9 aspekt dok su klasični TV-i 4:3 ili 5:4.

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2011 19:14 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Može li se ovo sa DVD filmovima, znači baš DVD format? Da u izbornik titlova u filmu ubacim titlove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Hvala Bogu da se netko sjetio napraviti tutorial, više mi slabo dođe kad vidim da netko po petstoti put otvara temu o ovome {#} Možda ih sad bude manje {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Bugofil kaže...

stvarno nisam do sad imao takav problem !?

 

 

imaš li 4:3 TV ili 16:9 ?

 

pokušaj ovako;

 

imaš u opcijama pod Aspect Ratio opcije za razne veličine ekrana pa pogledaj da nije film u 16:9 i ti mu stavljaš titl za 16:9 a imaš TV 4:3 ili 5:4

ako ostaviš opciju Aspect Ratio "auto" program će automatski prilagoditi titlove veličini filma.

 

novi LCD i plazme su 90% 16:9 aspekt dok su klasični TV-i 4:3 ili 5:4.

U mene je LCD?!

Pokusao sam i konvertirati u 16:9 isto *ranje. :(

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2011 21:22 (tpg).
16 godina
protjeran
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
tpg kaže...

U mene je LCD?!

Pokusao sam i konvertirati u 16:9 isto *ranje. :(

nisam još čuo za takav slučaj s ovim programom ako su tilovi ispravni, ako je film ok, jedino mogu posumnjati na USB port s receivera.

 

ako ti u računalu u WM playeru pokazuje tilove dobro, mora i na TV-u.

 

pokušaj ponovo s postupkom ali stavi neki drugi film i možeš odmah prije konverzije pogledat kako će ispast tilovi.

pogledaj sliku 11 i prije nego stisneš "Uredu" klikneš na "Mogućnosti" i program će počet reproducirat film preko svog playera.

 

ako je tu sve u redu mora bit i završni proizvod, dakle, problem je u receiveru.

 

SLIKA

 

 

 

 

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 18:04 (Bugofil).
13 godina
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Sve si to lijpo napisao ali meni ne pokazuje čćšđž a u mogućnostima ne mogu promijeniti font imas kakvo rijesenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Kako ne mozes? Nemas tu mogucnost ili je zasivljena?

:)
13 godina
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

evo ti slika

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

klikni na pregledaj i pratis putanju c:\\windows\fonts i nadjes calibri.ttf

:)
13 godina
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

nemam tamo fonts vec sam probao

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Gdje tamo? U c:\\windows?

:)
13 godina
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

ima tamo al kada idem preko programa traziti nema kada stavim da mi pokaze sve datoteke kaze da nemam dopuštenje otvoriti tu datoteku

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Pokreni program kao administrator. Desni klik na ikonu i run ac administrator.

:)
16 godina
protjeran
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
yaga01 kaže...

nemam tamo fonts vec sam probao

ne mora ići u windowse ni kao admin.

 

odi u Control panel-Fonts- iskopiraš .ttf file Calibri u Local disk C i kad otvoriš Pregledaj u Format Factoriju, samo ponovno odeš u Local disk C (tamo gdje si kopirao .ttf calibri file i uvezeš ga).

 

(by muhaqeri) {#}

f = 2^{12k/12} \times 440 \,\mbox {Hz} = 2^k \times 440 \,\mbox {Hz}
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2011 20:33 (Bugofil).
13 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Napravim ja sve to i na kompu radi sve. Titlovi su u redu, ali mi ne moze ocitat film na DVD-u

Pa sad u koji format da konvertujem  da bi 100% moglo ic i na DVD-u?

Uradio sam sve po tutorialu ali DVD ne cita film.

A sto se tice DVD playera, on je "Hustek" jeftini, piste da cita DIVIX, MPEG2 I MPEG4.

Potpisao.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 18:30 (El_Nino_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Bugofil molim te za pomoć!!{#} Sve sam napravio po tvojim uputstvima, stavio sam font Calibri, probao sa Arial i dalje mi ne daje slova č,ć,š,đ,ž ali uredno zalijepi tekst na film. Ovo je vec po neznam koji put da encodiram i nikak da mi da ta slova.

Sta da napravim? Imaš kakvu ideju? Poludit cu više{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

ja pratio sve kao na slikama ali opet mi fale čćžšđ? gdje je problem? 

 

Sve je ok napravio osim sto nema tih znakova... :O

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
bojanoo7 kaže...

ja pratio sve kao na slikama ali opet mi fale čćžšđ? gdje je problem? 

 

Sve je ok napravio osim sto nema tih znakova... :O

Titlove prebaci u .ssa format pomoću subtitle edit-a i otvori taj .ssa titl pomoću notepada te zadnju 0 promjeni u 1

 

 

 

Ili koristi ovaj tutor

12 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Mnogo hvala za ovu temu i za tutorial, predobro objasnjeno, i uspjelo mi je od prve, a ovima kojima nece čćđž i tako to, to je samo radi fonta.
I samo jos jedno pitanje ima li nacin da upravljam velicinom fonta ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Evo se i ja uključim u ovu temu.Pokušao sam sve po uputstvu u FF, ali mi ne želi zalijepiti podnaslove.I kaj sad? Radio i u PocketDivXEncoder, ali mi neće lijepit .srt fileove već samo .sub.Pomozite drugu u nevolji!

zalutao u svijet jedinica i nula
13 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 13:46 (bradonja_85).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv
Bugofil kaže...

vidjevši da se jako puno forumaša što starih, što novih još uvijek muči s lijepljenjem titla (podnaslova) na divix/xvid filmove, napravio sam mali tutorijal kako bi se izbjegle ponavljajuće teme o tom problemu.

 

isprobavši dosta programa za lijepljenje podnaslova većina nas se složila da program Format Factory to radi odlično, što više, taj program koji je besplatan i posjeduje još bezbroj funkcija, no mi ćemo se danas zaustaviti na "trajnom" lijepljenju podnaslova na divix/xvid film.

 

program preuzmete ovdje Format Factory

zadnja službena verzija je 2.6 no nije ni bitno jer će uskoro i nova pa sam samo napisao Format Factory.

 

program se jednostavno instalira, no prilikom instalacije obavezno odaberite jezik instalacije odn. jezik na kojem ćete raditi s programom HRVATSKI.

 

sličice sam poredao jednu pored druge da ne bi zauzimale previše prostora.

 

film kojim ćemo raditi sam stavio u mapu MY Documents no vi možete staviti film gdje hoćete, programu to ne smeta.

 

program izvrsno konvertira podnaslove i zato su trajno na filmu, odlično barata s našim dijakriktičkim znakovima č,ć,š,ž,đ i pokazuje ih točno, samo postavite program kao na slikama.

 

ako vam FONT ne izgleda dobro, na prvoj slici imate na vrhu opcije Mogućnosti i tamo promijenite (ako već nije ) Font slova u Calibri ili koji vam se već sviđa.

 

 

... ako dođe do nekih problema slobodno pitajte, jer na forumu ima jako puno forumaša koji odlično barataju s ovim programom !!

 

 

 Hm hm. Ja sam napravio sve točno kao i ti i upalio video koji je pio u FFoutputu , i sve se pokrene i nema titla???!!!. Napravio jos par puta , pa convertirao iz sub ssa,pa opet nece. Nikako nece.ASAP{#}

lamiso
12 godina
neaktivan
offline
Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstvo !

Pokušavam filmove (avi divix idr.) sa kompa u FF obraditi i staviti u MPG2 na stik tako da mogu sa stika gledati filmove na crt televiziji 4:3, sve ispadne dobro ali evo već treći dan se mučim i obradio sam hrpu filmova ali mi titlovi uvijek ispadnu prenisko tako da se vidi samo pola slova. Molio bi da mi neko kaže gdje griješim ili što bi trbao raditi. Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Da li su titlovi "odsječeni" kod gledanja na TV-u ili na PC-ju?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Isprika, na pc-u radi OK, na tv-u 55cm radi ok (titlovi su dosta nisko ali se vide u cijelosti i sitnija su slova za moj ukus) najbitnije na koji stalno i gledam (nalazi se u konobi) je tv-37cm gdje su titlovi odsiječeni tu je moj problem, tv uredan i ispravan.

14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Izgleda da je problem preniskih titlova u kombinaciji sa "krađom" dijela slike koji se javlja kod CRT TV-a. Kod nekih modela ta "krađa" je više, a kod nekih manje izražena. Nije valjda da sve filmove režeš u 4:3 format (radi punog ekrana), jer ne vjerujem da bi bilo problema da je u pitanju 16:9 format?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Ma sve sam formate pokušao u svim rezolucijama i uvijek isto ispadne samao je razlika u težini filma i kvaliteti slike. tx

14 godina
offline
Re: Lijepljenje podnaslova na divix/xvid - Uputstv

Ne razumijem. Ako si sliku enkodirao u 16:9 formatu, kako titlovi mogu "ispasti" iz ekrana ako ni sama slika nije ni blizu njegovog ruba?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice