SBS 2011 - blokiranje stranica

poruka: 19
|
čitano: 6.676
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

Pozdrav,

 

U firmi imamo blokirane stranice preko DNS-a (Facebook, Youtube, Twiter itd.). E sad bi trebalo odblokirati Facebook jednom korisniku, pošto se mora služiti istim za potrebe firme.

(Server je Microsfot Small Business Server 2011 (uglavnom slično kao Server 2008 R2), klijenti su Win7)

Uglavnom, znam kako bi mogao kod korisnika lokalno, preko HOST filea, odblokirati, ali ne mogu nikako nači dobar popis IP adresa.

 

Ima ko kakvu ideju kako to riješiti? Pošto ja ne znam kako, trebam pomoč.

 

Hvala

 

 

DNS DNS
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 11:22 (West).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

u tvojem slučaju mi jedino prek palca pada na pamet da napraviš skriptu koja će mijenjati dns na njegovm pc-u. točnije trebat će ti dvije skripte:

- jedna da mu stavi neki public dns (al onda nema mejla i file share)

- druga da mu vrati tvoje dns server

 

(to je ovo kaj mi pada na pamet bez nekog ulaganja u sw ili hw tipa isa odnosno tmg)

 

 edit1: (malo mi je gužva sad al zanimljiv problem, budem još malo razmislio da se neko bolje rješenje složi)

 

edit2: ne sviđa mi se to što blokirate stranice stranice za posao (samo moje osobno mišljenje)

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 13:40 (cekpi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

hm, a zakaj u gp ne napraviš dvije grupe

jedna može slobodno na net, a druga grupa ima ograničenja

i samo po potrebi dodaješ članove u te grupe

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SBS 2011 - blokiranje stranica
Darky kaže...

hm, a zakaj u gp ne napraviš dvije grupe

jedna može slobodno na net, a druga grupa ima ograničenja

i samo po potrebi dodaješ članove u te grupe

 

 misliš da svaka grupa ima svoje host fajle (di je recimo facebook redirektan na localhost)?

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Re: SBS 2011 - blokiranje stranica

pa ima SBS na njemu ima i proxy

pa nek tamo u postavkama kaže xyz grupa ima zabranu pristupa domenama xxx

dok druga grupa povlaštenih korisnika ima slobodan izlaz

i kaj je najbolje onda više nisi ni vezan za lokalni stroj već imaš roaming profil

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 14:26 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

isa (proxy) je dolazila sa sbs 2003 a on ima sbs 2011

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

pa treba pogledati na Groups and user roles

tu sigurno ima opcija za to,

znači kreira dvije grupe jednu sa limitacijom i drugu bez

i kasnije samo korisnike dodaje unutra

ali i blokiranje internet prometa spada u sposobnosti admina ili kupovanje vanjskih aplikacija

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

Još nisam nikad vidio da netko na ovaj način rješava problem pristupa neželjenim domenama, ali dobro - ima nas svakakvih... {#} Ali recimo upravo situacija koja ti se sada događa je primjer zašto se to tako NE radi.

 

Anyhow, ja bi ovom problemu (u ovoj konkretnoj situaciji) pristupio tako da na DHCP-u napravim Reservation za NIC u tom računalu (preko MAC adrese) i onda se njemu složi posebna 033 - Static Route za FB ili možda 072 - World Wide Web (WWW) Servers opcija u DHCP postavkama.

 

Vjerojatno ima još pokoja alternativa, pitanje je što je od softvera / servisa aktivno na tom SBS-u?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

ko i uvijek ima hrpa alternativa samo treba vidjet kaj se kome isplati

 

edit: treba sjesti, pogledat okolinu, vidjet koje su želje, koje su mogućnosti ponudit nekoliko varijanti i odabrat onu koja najviše odgovara

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 16:57 (cekpi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

novi je server, 2 stara su se raspadala skroz.... sad se nabrzinu složilo tako. Krpa se još sve i svašta. SBS 2011 radi ko švicarska vurica.

 

Čim se stavio novi server, svi u firmi su shvatili da više nije blokiran facebook, youtube i slično i nitko nije ništa radio.... e sad se to moralo blokirati prije nego je direktor došao sa godišnjeg.

Pošto imamo vanjsku firmu koja se bavi serverima, a teško ih je tu i tamo dobiti da nam naprave ovakve sitnice :)

 

Pa eto da ovdje pitam za neko rješenje.

 Ja sam mislio preko host filea, ali nikako da mi uspije da nađem odgovarajuće IP adrese.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SBS 2011 - blokiranje stranica
West kaže...

novi je server, 2 stara su se raspadala skroz.... sad se nabrzinu složilo tako. Krpa se još sve i svašta. SBS 2011 radi ko švicarska vurica.

 

Čim se stavio novi server, svi u firmi su shvatili da više nije blokiran facebook, youtube i slično i nitko nije ništa radio.... e sad se to moralo blokirati prije nego je direktor došao sa godišnjeg.

Pošto imamo vanjsku firmu koja se bavi serverima, a teško ih je tu i tamo dobiti da nam naprave ovakve sitnice :)

 

Pa eto da ovdje pitam za neko rješenje.

 Ja sam mislio preko host filea, ali nikako da mi uspije da nađem odgovarajuće IP adrese.

čekaj a zakaj uopće blokirati?

pa imate šefa kaj ne?

pa nek radi posao i kontrolira kaj mu djelatnici rade i da ne pretjeruju sa internetom

tako da ovo boldano neide na ponos firme

(kakve to zaposlenike imate, i kakva je to uprava da moraju svi biti kao u zatvoru)

 

btw, pogledati neki dobar filmić od 2 min na youtube zna biti vrlo korisno, ekipa se nasmije, i orna nastavi sa radom.

uvijek možete reči da se korištenje određenih stranica može odraziti na stimulaciju na plaću.

 

iz iskusva znam da se te sve zabrane daju zaobići na 1001 način

i uvjek je to završilo kontraproduktivno

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 12:07 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
Re: SBS 2011 - blokiranje stranica
Darky kaže... 

čekaj a zakaj uopće blokirati?

pa imate šefa kaj ne?

pa nek radi posao i kontrolira kaj mu djelatnici rade i da ne pretjeruju sa internetom

tako da ovo boldano neide na ponos firme

(kakve to zaposlenike imate, i kakva je to uprava da moraju svi biti kao u zatvoru)

 

btw, pogledati neki dobar filmić od 2 min na youtube zna biti vrlo korisno, ekipa se nasmije, i orna nastavi sa radom.

uvijek možete reči da se korištenje određenih stranica može odraziti na stimulaciju na plaću.

 

iz iskusva znam da se te sve zabrane daju zaobići na 1001 način

i uvjek je to završilo kontraproduktivno

 

 sve se da zaobić al isto tako dvije minute nikad nije dvije minute

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

@cekpi

ako imaš odgovorne ljude koji rade kako treba onda ni 20 min nije previše

ako imaš roblje koje radi 10 sati i ima velikodušnu plaću od 2500 kuna (skupa sa prijevozom) a kaj se čude da je internet interesantniji od posla, takvima ionako nije mjesto u toj firmi tim više što je 400K ljudi na burzi.

 

samo mu šef kaže, biraj ili posao ili burza....

to je bolja mjera od svih softwerskih zabrana

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

Ne razumijem previše vaša riješenja :)

 

Ako može malo detaljnije?

 

meni bi bilo najjednostavnije, ako imate IP adrese za host file.

 

unaprijed hvala na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SBS 2011 - blokiranje stranica
West kaže...

Ne razumijem previše vaša riješenja :)

 

Ako može malo detaljnije?

 

meni bi bilo najjednostavnije, ako imate IP adrese za host file.

 

unaprijed hvala na pomoci

Po mojem razmišljanju bi bilo najbolje ako imate "viška" novca uzeti Microsoft Forefront Threat Management Gateway (Forefront TMG), ali ovo s DNS nije riješenje, a u slučaju da nemate "viška" novaca iskoristi stare kante i instaliraj ENDIAN Firewall, nećes se razočarati

14 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

možeš probat i sa http://www.untangle.com/ 

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

Ubiti smo kupili AirLive UTM Security Gateway RS-3000 (http://hr.airlive.com/product/product_3.php?pdid=PD1217408820902), samo još nije konfiguriran i postavljen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SBS 2011 - blokiranje stranica
West kaže...

Ubiti smo kupili AirLive UTM Security Gateway RS-3000 (http://hr.airlive.com/product/product_3.php?pdid=PD1217408820902), samo još nije konfiguriran i postavljen.

 

Jesi provjerio da možeš dodjeljivati pravila pristupa po korisničkim grupama? Jer ako to nema, onda ovo ne rješava problem.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
SBS 2011 - blokiranje stranica

IPCop i Advanced Proxy mogu ti svezati ovo s domenom i lako ćeš onda na IPCopu administrirati.

 

Štoviše, nemoraš uopće vezati s domenom, možeš ih blokati po IP-u.

 

Ulog ti je samo stara kanta.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice