A1 tv box (nema veze s vezom) :D

poruka: 5
|
čitano: 5.054
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
A1 tv box (nema veze s vezom) :D
dakle, imam A1 3u1 paket. optički kabel mi je doveden u dnevni boravak i tamo mi se nalazi huawei echo life hg8145v5 (a1 wireless modem), a u sobi u kojoj nemam nikakve veze sam stavio tp link wireless router model: TL-WR840N i povezao ga wireless na A! modem.
kad tv box (KAONMEIDA VM-1200) spojim na A1 modem sve radi savršeno, al kad ga spojim na tp link u sobi ne daje nikakve znakove života. tp link ima vezu, isprobao sam spojit komp na njega žicom i wireless i mob preko wirelessa i sve uredno radi.
ima li netko ideju u čemu je tu problem? jel moguće da tv box ima nekakvu zaštitu i tako nešto ili je samo stvar u postavkama tp link routera i ako je, kako ih konfigurirati?

hvala unaprijed :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 tv box (nema veze s vezom) :D

STB (Kaonmedia) ti mora biti spojen na eccho life (router/modem), jer onda modem kuži da je port na koji si ga uštekao rezerviran za TV. Ovako, kad spojiš TP link pa na njega onda STB, ne radi. Mislim da ne možeš ništa učiniti po tom pitanju, STB ide u router i gotovo. Ispravite me ako griješim. Na Iskonu je ista stvar.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 15:42 (Punti).
10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 tv box (nema veze s vezom) :D
k kao kvragu! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 tv box (nema veze s vezom) :D
makemee kaže...
dakle, imam A1 3u1 paket. optički kabel mi je doveden u dnevni boravak i tamo mi se nalazi huawei echo life hg8145v5 (a1 wireless modem), a u sobi u kojoj nemam nikakve veze sam stavio tp link wireless router model: TL-WR840N i povezao ga wireless na A! modem.
kad tv box (KAONMEIDA VM-1200) spojim na A1 modem sve radi savršeno, al kad ga spojim na tp link u sobi ne daje nikakve znakove života. tp link ima vezu, isprobao sam spojit komp na njega žicom i wireless i mob preko wirelessa i sve uredno radi.
ima li netko ideju u čemu je tu problem? jel moguće da tv box ima nekakvu zaštitu i tako nešto ili je samo stvar u postavkama tp link routera i ako je, kako ih konfigurirati?

hvala unaprijed :)

 Vidim da želiš u drugu prostoriju staviti stb. Jednostavno kupiš powerline adapter i radit će ti. 

 

6 godina
offline
Re: A1 tv box (nema veze s vezom) :D
Ako su sobe na istoj strujnoj fazi radit će powerline adapter,ako nisu neće
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice