A1 5G kućni internet

poruka: 42
|
čitano: 33.047
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
A1 5G kućni internet

Evo A1 je pokrenuo uslugu 5G kućnog interneta:

https://www.a1.hr/privatni/internet/5g-internet

 

Ograničenje je brzine na 200 mbita i 1TB prometa (zašto samo 1TB na 5G ), a nakon 1TB smanje brzinu na 5mbita. Ne spominju brzinu uploada.

 

Koristi vansku antenu:

"Naš tehničar će te nazvati, s tobom dogovoriti termin dolaska  te će ti instalirati dva uređaja - vanjski (antena koja može na staklo ili zid) koji osigurava najbolji prijem signala i povezivanje s 5G mrežom te unutarnji (router koji podržava WiFi 6) koji će ti osigurati najbolji WiFi signal."

 

Usluga se može seliti iako ne preporučuju radi antene:

"5G Internet (outdoor) uslugu ne preporučamo seliti.
Naš tehničar je instalirao opremu i odredio najbolju poziciju uređaja kako bismo ti osigurali najbolju kvalitetu usluge pa iz tog razloga preporučujemo da se usluga ne seli.
U slučaju da i dalje želiš sam preseliti uslugu, ne možemo garantirati da će usluga na novoj lokaciji nesmetano funkcionirati jer je potrebno uređaj postaviti na način da je najbolje pozicioniran u odnosu na (5G) baznu stanicu. "

 

 

Ako netko već ima ovu uslugu neka komentira instalaciju, brzine uploada i downloada, ping...

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 13:46 (Sasoon).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 5G kućni internet

Njihov 4G korisitim par godina ali za ovaj 5G mi javlja nedostupno na mojoj adresi :(.

A sto se tice 1TB limita, da, to je bezveze jer sta mi vrijedi 200Mbit ako ce biti tako limitiran na 1TB, onda mogu i dalje za 40-50kn manje biti na 4G koji mi ide 80-220Mbit (u gluho doba naoci potegne preko 200, a inace prijepodne oko 150-170, dok predvrce kad svi dodju kuci s posla je oko 80-90).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
Sasoon kaže... 

Ograničenje je brzine na 200 mbita i 1TB prometa (zašto samo 1TB na 5G ), a nakon 1TB smanje brzinu na 5mbita. Ne spominju brzinu uploada.

 

A šta bi trebali stavit 100TB...

 

Daj uživajte u životu, izađite malo van, prestanite visit po toorentima...

14 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet

 Čuj, nije tema o zdravom životu, nego od prometu u 5G tarifi. Vjerujem da postoje forumi koji se bave tvojim tvrdnjama.

14 godina
offline
A1 5G kućni internet

Kod mene dostupno, koje uređaje daju, Fritz box ili ...

Što im je fon za 10 kuna, da li besplatni pozivi prema svima sa mobilne linije?

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 5G kućni internet

Po meni isto nije problem promet od 1 TB, nego ograničenje brzine. Ja na 4G imam konstantno veću brzinu, a za manje novca (HT-ov Gigabox), a bitna je brzina - ne je li 4G ili 5G.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
Joe Cooker kaže...

Kod mene dostupno, koje uređaje daju, Fritz box ili ...

Što im je fon za 10 kuna, da li besplatni pozivi prema svima sa mobilne linije?

 U kojem si mjestu ili kvartu? Ja sam od njihove centrale na Vrtnom putu, gdje sam na speedtestu mjerio i 1.3 Gbps brzine,udaljen 1.7 km zračne linije(u Kozari putevima sam) i po provjeri adrese mi nije ništa dostupno od ovih novih 5G HB tarifa..

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 9:51 (Conan_Zg).
12 godina
offline
A1 5G kućni internet

Kod mene u Trnavi nedostupna usluga ...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
skupo
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
A1 5G kućni internet

Evo meni dostupno u Kaštel Lukšiću, imaju problema sa poštanskim brojevima za online ugovor, pa sam imao razgovor sa call centrom i zatražio 5G Internet..

Bez ugovorne obveze 229kn mjesečno, ne plačaš ništa uređaj, 15 dana za raskid ako ti ne odgovara, i min 6 mjeseci korištenja jer u protivnom opale penal (250kn).

A baš me zanima koja će brzina biti, 4G+ odašiljać u blizini je katastrofa (15/5mbit), a od interneta imam Iskon 35/5 (ne podnosi više parica), tako da sam već par godina osuđen na tu brzinu.

Optika je bila krenila preprošle godine (4 DČ) i onda stalo.. Pa naslovi kako kreće se dalje u 3mjesec na 100 portala i naravno sad je 12 mjesec, nikakav info niti su počeli raditi (bbzone.hakom.hr)..

 

Ništa vidit ćemo kad će doć tehničar sa antenom i routerom..

 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet

Sretno i javi svakako kad bude jel čemu. Meni je dostupan, al još važem.

dododomba
14 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
trigra kaže...

Evo meni dostupno u Kaštel Lukšiću, imaju problema sa poštanskim brojevima za online ugovor, pa sam imao razgovor sa call centrom i zatražio 5G Internet..

Bez ugovorne obveze 229kn mjesečno, ne plačaš ništa uređaj, 15 dana za raskid ako ti ne odgovara, i min 6 mjeseci korištenja jer u protivnom opale penal (250kn).

A baš me zanima koja će brzina biti, 4G+ odašiljać u blizini je katastrofa (15/5mbit), a od interneta imam Iskon 35/5 (ne podnosi više parica), tako da sam već par godina osuđen na tu brzinu.

Optika je bila krenila preprošle godine (4 DČ) i onda stalo.. Pa naslovi kako kreće se dalje u 3mjesec na 100 portala i naravno sad je 12 mjesec, nikakav info niti su počeli raditi (bbzone.hakom.hr)..

 

Ništa vidit ćemo kad će doć tehničar sa antenom i routerom..

 Pozdrav, jesi zadovoljan uslugom?
Ja sam iz Kambelovca pa me zanima jer na žičanome ne ide preko 20mbita.

9 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
Pozdrav,
Vjerovatno sam fulao temu ali evo da i ovdje pitam.
Kroz par dana prelazim na pretplatu u A1, pa me zanima dali bi netko htio povezati usluge u mozaik, da dobijemo jeftinije usluge…

Ako je netko zainteresiran, može se javit privatno.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 5G kućni internet

Evo presao sam sa A1 4G na 5G internet. Brzina je u mome slucaju cca 120/100. U odnosu na 4G nista posebno sto se tica download-a dok je upload visestruko veci. Medjutim sama stabilnost/kvaliteta veze neusporedivo je bolja. Ja recimo dosta gledam IPTV i tu se odmah osjeti razlika. Ping je oko 10 u odnosu na 40 kod 4G a jitter 1-2 u odnosu na 20 - 25 kod 4G. Sve skupa zasad zasad djeluje stabilno i bez vecih oscilacija. Brzina mi je u koje god doba mjerim gore navedenih 120/100 +- 5 mb. Tesko je donosit neke zakljucke nakon samo 2 dana koristenja a i pitanje je sta ce se dogodit kad vise ljudi uzme ovu uslugu no zasad sam vise nego zadovoljan jer sam dobio bas ono cemu sam se nadao znatno stabilniju i kvalitetniju vezu.

 
4 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet

Pretpostavljam da će doći do zagušenja i pada brzina, kao u 4G mreži. Kod mene je 4G već duže vrijeme solidan i uz Flatbox tarifu (1TB) nemam potrebe za prelazak na 5G.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 10:35 (Ord Mantel).
8 godina
offline
A1 5G kućni internet

dupli post

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 18:16 (Prte).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 5G kućni internet

Jučer prešao na A1. Jučer sam bio zadovolja, a danas ne znam što da kažem 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet

Kod mene u Zd A1 5G lose,bar na mojoj poziciji.5G signal je full ali brzina varira od 5 do 80.

14 godina
offline
A1 5G kućni internet

Kod nas u Vukovaru izgleda da je 4G bolji nego kod vas 5G. Konstantno...

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
BMT kaže...

Po meni isto nije problem promet od 1 TB, nego ograničenje brzine. Ja na 4G imam konstantno veću brzinu, a za manje novca (HT-ov Gigabox), a bitna je brzina - ne je li 4G ili 5G.

 Gigabox je 400 Gb zar ne na punoj brzini za magenta korisnike, nakon toga pada, nema konstantne veće brzine.

8 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
gogica kaže...

Kod mene u Zd A1 5G lose,bar na mojoj poziciji.5G signal je full ali brzina varira od 5 do 80.

 A i ja sam u Zd. Novi Bokanjac

Evo sad vidim da je net došao sebi ali isto od straha neću mjeriti brzinu 

15 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
love2ml86 kaže...
BMT kaže...

Po meni isto nije problem promet od 1 TB, nego ograničenje brzine. Ja na 4G imam konstantno veću brzinu, a za manje novca (HT-ov Gigabox), a bitna je brzina - ne je li 4G ili 5G.

 Gigabox je 400 Gb zar ne na punoj brzini za magenta korisnike, nakon toga pada, nema konstantne veće brzine.

 Jest, ali i ovo je ograničeno na 1 TB. Meni je i 300 GB dosta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2022 9:21 (BMT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet
Antenu sam prebacio na poziciju gdje imam samo jednu crtu 5G signala(los signal),ali jedino na toj poziciji imam konstantnih 150-160 mbts tokom cijelog dana(takodjer i manji ping za 2-3 ms).Ako ju stavim prema tornju,dobijem full signal ali uzasne i nestabilne brzine koje variraju od 5-80 mbts.
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet
bezimeni kaže...

Evo presao sam sa A1 4G na 5G internet. Brzina je u mome slucaju cca 120/100. U odnosu na 4G nista posebno sto se tica download-a dok je upload visestruko veci. Medjutim sama stabilnost/kvaliteta veze neusporedivo je bolja. Ja recimo dosta gledam IPTV i tu se odmah osjeti razlika. Ping je oko 10 u odnosu na 40 kod 4G a jitter 1-2 u odnosu na 20 - 25 kod 4G. Sve skupa zasad zasad djeluje stabilno i bez vecih oscilacija. Brzina mi je u koje god doba mjerim gore navedenih 120/100 +- 5 mb. Tesko je donosit neke zakljucke nakon samo 2 dana koristenja a i pitanje je sta ce se dogodit kad vise ljudi uzme ovu uslugu no zasad sam vise nego zadovoljan jer sam dobio bas ono cemu sam se nadao znatno stabilniju i kvalitetniju vezu.

 

Pozdrav, koji si ruter dobio za 5G internet? Jesi li provao ubaciti SIM karticu od mobilne tarife koja podržava 5G pa testirati brzinu?

Ja se isto razmišljam da li učiniti isti potez i za 20-30kn više prijeći na 5G pokućni.

12 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet

Cini mi se iz tvoga posta da ti govoriš o 5G Homebox usluzi, dok ja imam 5G internet sto nije isto pa ti nažalost nemogu odgovorit na tvoja pitanja.

12 godina
offline
A1 5G kućni internet

paxdbk  A1 5G internet dobiješ vanjska jedinica 5G modem Askey RTL 6300 i unutarnja jedinica FRITZ!Box 7530. 

       A1 5G Homebox dobije se ZTE MC801a 5G router.

Vabjska+jedinica+5G+internet Vabjska+jedinica+5G+internet
Unutarnja+jedinica+5G+Internet Unutarnja+jedinica+5G+Internet
5G+Homebox 5G+Homebox
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 13:33 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
A1 5G kućni internet

Pozdrav ekipa.

Imam pitanje u vezi homebox 5g.Naime prema provjeri dostupnosti homebox 5g usluge ona na mojoj lokaciji nije dostupna(dostupna je samo super homebox 4g,kućni internet 5g),a vidim da je dostupna na adresi 60 m od moje adrese.E sad moje pitanje glasi da li postoji kakva opcija da ipak uzmem homebox 5g?Preko webshopa ne mogu uzeti jer sustav na mojem kućnom broju veli da je nedostupno,a i poziv službi za korisnike ista stvar.Samo vele sustav veli da nije dostupna,a na moje pitanje da je dostupno 60m od moje adrese vele za sada nije dostupno možemo vas staviti na listu,pa vam javimo kad bude dostupno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 5G kućni internet

Ako njima u sustavu piše da ne možeš,onda ne možeš.

Bilo je riječi o tome da ti možda neki susjed koji je u dometu 5G-a uzme na sebe i da tebi na korištenje,e sad kako je to izvedivo...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet
Conan_Zg kaže...

Ako njima u sustavu piše da ne možeš,onda ne možeš.

Bilo je riječi o tome da ti možda neki susjed koji je u dometu 5G-a uzme na sebe i da tebi na korištenje,e sad kako je to izvedivo...

Ali stvar je u tome da je i moja adresa u dometu 5g.Zato mi nudi kućni 5g internet,ali on me ne zanima jer se dobije(kupuje) router koji nije preporučljivo seliti(fritzbox),a uz hombox 5g ide router zte 5g koji je 100% mobilan.Ako uzmem super homebox isto su mi brzine odlične samo ne s huawei 535 routerom već nekvim boljim(huawei 818,zte mc 801....)

6 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
igor001 kaže...
Conan_Zg kaže...

Ako njima u sustavu piše da ne možeš,onda ne možeš.

Bilo je riječi o tome da ti možda neki susjed koji je u dometu 5G-a uzme na sebe i da tebi na korištenje,e sad kako je to izvedivo...

Ali stvar je u tome da je i moja adresa u dometu 5g.Zato mi nudi kućni 5g internet,ali on me ne zanima jer se dobije(kupuje) router koji nije preporučljivo seliti(fritzbox),a uz hombox 5g ide router zte 5g koji je 100% mobilan.Ako uzmem super homebox isto su mi brzine odlične samo ne s huawei 535 routerom već nekvim boljim(huawei 818,zte mc 801....)

Po logici stvari homebox nije vezan za lokaciju. Vidi s A1 što kažu u prodaji ljudi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice