A1 5G kućni internet

poruka: 42
|
čitano: 33.226
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
A1 5G kućni internet

Može li mi netko objasniti koja je razlika između A1 5G homebox usluge i 5G kućnog interneta? Osim što u prvom slučaju dolazi jedan (unutarnji) uređaj, a u drugom 2 uređaja (vanjski+unutarnji), oba su limitirana na 200 Mbps DL.

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet
igor001 kaže...
Ali stvar je u tome da je i moja adresa u dometu 5g.Zato mi nudi kućni 5g internet,ali on me ne zanima jer se dobije(kupuje) router koji nije preporučljivo seliti(fritzbox),a uz hombox 5g ide router zte 5g koji je 100% mobilan.Ako uzmem super homebox isto su mi brzine odlične samo ne s huawei 535 routerom već nekvim boljim(huawei 818,zte mc 801....)

 

Kod mene isto dostupan 5G internet ali nije 5G homebox pa sam malo testirao i mislim da je kvaka u udaljenosti od odašiljača. Kad upišem adresu koja je ful blizu odašiljača onda ponudi opciju 5G homebox, što zapravo i ima smisla jer 5G homebox dolazi samo s unutarnjim uređajem, dakle signal mora biti vrlo dobar i unutar stana/kuće.

DDavorin kaže da je ZTE MC801a najbolji ruter (dolazi uz 5G homebox) i vjerujem da jest ali iako ja imam direktan pogled na odašiljač udaljen 600m vjerojatno bi bilo dobro imati vanjsku 5G antenu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet

Evo uspio sam u A1 kupiti ZTE MC801A ruter.S obzirom da mi homebox 5g nije dostupan,a u njemu se nudi taj ruter,uzeo sam mobilni net l(169kn/mj,100gb po punoj brzini do 300mb/s)+neograniceni net(40kn/mj) i ruter 629kn za gotovinu.Znači mjesečno 209kn tarifa s flat 4g internetom.

Narudžba preko web shopa jučer nikako nije prolazila stalno je bacalo grešku,pa su me danas zvali iz web shopa i tvrdili da to nemaju u ponudi(mobilni net l +ZTE MC801A)nakon što sam im objasnio gdje je ta ponuda u webshopu,uspio sam napraviti narudžbu.malo čudno nude 5g router uz 4g internet.

Evo ako koga zanima taj ruter.

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: A1 5G kućni internet
igor001 kaže...

Evo uspio sam u A1 kupiti ZTE MC801A ruter.S obzirom da mi homebox 5g nije dostupan,a u njemu se nudi taj ruter,uzeo sam mobilni net l(169kn/mj,100gb po punoj brzini do 300mb/s)+neograniceni net(40kn/mj) i ruter 629kn za gotovinu.Znači mjesečno 209kn tarifa s flat 4g internetom.

Narudžba preko web shopa jučer nikako nije prolazila stalno je bacalo grešku,pa su me danas zvali iz web shopa i tvrdili da to nemaju u ponudi(mobilni net l +ZTE MC801A)nakon što sam im objasnio gdje je ta ponuda u webshopu,uspio sam napraviti narudžbu.malo čudno nude 5g router uz 4g internet.

Evo ako koga zanima taj ruter.

 

 

 Ako možeš testiraj doma jačinu signala i brzine na 4G i 5G (ako možeš doći do sim kartice sa 5G internetom). 

6 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
igor001 kaže...

Evo uspio sam u A1 kupiti ZTE MC801A ruter.S obzirom da mi homebox 5g nije dostupan,a u njemu se nudi taj ruter,uzeo sam mobilni net l(169kn/mj,100gb po punoj brzini do 300mb/s)+neograniceni net(40kn/mj) i ruter 629kn za gotovinu.Znači mjesečno 209kn tarifa s flat 4g internetom.

Narudžba preko web shopa jučer nikako nije prolazila stalno je bacalo grešku,pa su me danas zvali iz web shopa i tvrdili da to nemaju u ponudi(mobilni net l +ZTE MC801A)nakon što sam im objasnio gdje je ta ponuda u webshopu,uspio sam napraviti narudžbu.malo čudno nude 5g router uz 4g internet.

Evo ako koga zanima taj ruter.

 

 

A1 nema flat klasični da se ne zezneš, imaju 400 GB + flat noću. Nakon 400 GB brzina ti pada na jedva upotrebljive brzine.

9 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
Pozdrav jedno putanje. Uzeo sam homebox internet i danas ga ukljucim al nema mi veze izmedu njega i pca
Na router gori crvena lampica. Jel moram zvat sluzbu da mi ukljuce router ili to sano nadode nakon cca par sati?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 5G kućni internet
zee_15 kaže...
Pozdrav jedno putanje. Uzeo sam homebox internet i danas ga ukljucim al nema mi veze izmedu njega i pca
Na router gori crvena lampica. Jel moram zvat sluzbu da mi ukljuce router ili to sano nadode nakon cca par sati?

 Ako ti je došao poštom, aktivacija se vrši nakon što operater od kurirske službe dobije potpisane papire o uručenju pošiljke,obično bude idući dan.

Ako si ga uzeo u dućanu, aktivacija ide obično do kraja dana.U mom slučaju je aktivacija bila čim sam nakon pola sata došao doma, uključio ga i odmah je radio.

Probaj ga još koji put ugasiti i upaliti jer i kad puste aktivaciju,router se neće uključiti dok ga ne ugasiš i opet upališ.

 

 

12 godina
offline
A1 5G kućni internet

Jeli netko koristi 5G Homebox i router ZTE MC801a od A1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 5G kućni internet
Ja imam ruter mc801A ali sam karticu vratio jer je 5G radio slabije od 4G (indor 5G). Vratio sam se na 4G koji sa iskrinim antenama p56 radi izvrsno. Kod nekih korisnika čujem da izvrsno radi autdor 5G, sa onom vanjskom jedinicom i unutarnjim fritz boxom kao Ap.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 20:00 (Rocki).
12 godina
offline
A1 5G kućni internet

Od A1? Imaš veće brzine od 200Mbps? Pitam da znam dali je ograničen DL FW-om

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 5G kućni internet
Pa ja nisam na A1 sa indor 5G mogao postići brzinu preko 150 mbps. Sa super homboxom postižem više
na 4G+. sa B818-263. Pitao sam agente na A1 u vezi ograničenja brzine ali sam dobivao nejasan odgovor. Jedan kaže ograničena, drugi da nije a sam nisam mogao provjeriti.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 20:09 (Rocki).
12 godina
offline
A1 5G kućni internet

Ispod 200 ide ako je limitiran FW mene zaninaju brzine 300+ sa ZTE MC801a od A1

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice