Xiaomi Poco X3 NFC

poruka: 651
|
čitano: 223.724
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Mogu li se te sve Mi aplikacije na MIUI deinstalirati ili bar isključiti? Zanima me jer izgleda da će mi mobitel u budućnosti biti Xiaomi...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...

Mogu li se te sve Mi aplikacije na MIUI deinstalirati ili bar isključiti? Zanima me jer izgleda da će mi mobitel u budućnosti biti Xiaomi...

Trenutno vrlo lako sa Xiaomi ADBFastboot Toolsom

Ne znam da li na miui 12.5 ce to bit puno lakse, u hodu preko moba, bez spajanja na komp itd

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 21:43 (16OR).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
mzopg kaže...
vepar kaže...

Iskaču reklame, što mi je nevjerojatno. Otvorim Downloads iskaču addovi, Deep cleannig isto, File manager od MIUI-a, ista stvar.

Zašto ti je to nevjerojatno kad je Xiaomi javno objasnio i objavio zašto su te reklame u njihovim dodatnim aplikacijama.

Ako ti smetaju reklame ugasiš ih ili staviš drugu aplikaciju. Stvarno ne vidim tu nikakav problem.

 

https://www.gadgetsnow.com/how-to/miui-12-how-to-disable-ads-in-xiaomi-smartphones/articleshow/80591720.cms

Dakle, moram koristiti Ad Block ili deinstalirati njihove aplikacije i zamijeniti ih nekima koje rade kako spada. A oni se lijepo opravdaju i zarađuju na budalama...Super 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...

Mogu li se te sve Mi aplikacije na MIUI deinstalirati ili bar isključiti? Zanima me jer izgleda da će mi mobitel u budućnosti biti Xiaomi...

 Da, kak je kolega rekao, možeš preko adb-a deinstalirati kaj ti se ne sviđa. Tak sam ja riješio to na X3 jer mu nisam otključavao BL i stavljao eu rom.

Za Miui 12.5 su najavili da će količina tih app-ova biti minimalna. Kolko u tome ima istine, vidjet ćemo. Ak se ne varam, mislim da bi sad trebali početi dolaziti mobovi s 12.5.

 

 

13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Čekaj, mogu li se bar onemogućiti ili ni to bez ADB-a? Baš radi oglasa sam sumnjičav prema Xiaomiju.

 

Prvo ih nije bilo u EU i sad ih u zadnje vrijeme uveli. Rješenja na internetu i nisu baš neka; iskorištavanje "rupa" na koje je Xiaomi zaboravio i koje će sigurno u jednom od ažuriranja onemogućiti. Drugo od rješenja se navodi instalacija ad blockera, a treće instalacija custom ROM-a. 

 

Ako nema neki službeni način da se oglasi isključe, mislim da ću odustati od Xiaomija. Jer, iako imam lifetime licencu na AdGuard, ne želim da mi Xiaomi u pozadini nabija requestove i troši bateriju bez veze. A nemam ni namjeru instalirat custom ROM i riskirati garanciju uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 22:55 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...

Mogu li se te sve Mi aplikacije na MIUI deinstalirati ili bar isključiti? Zanima me jer izgleda da će mi mobitel u budućnosti biti Xiaomi...

Nisi pogledao link koji sam stavio? Tamo lijepo piše kako se ugase.

 

Mene zanima zašto misliš da će ti te aplikacije smetati? Ili reklame?

Znači radi se o nekoliko aplikacija koje korisnik uopće ne treba koristiti, što te briga što stoje negdje instalirane na uređaju. Ja sam ih u startu mislio maknuti, ali onda sam vidio da se bez veze opterećujem pizdarijama, neka stoje tamo, stavio sam aplikacije koje inače koristim i to je to. Od tih aplikacija pokrenem jednu dvije i to jednom tjedno i te reklame me ne diraju niti najmanje. Nebitne su, ne smetaju u radu, ne smetaju u ničemu.

 

Ovo je tipični primjer kako ljudi naprave slona od muhe. 

Ne mislim na tebe nego na ovu ekipu koja konstantno priča o nekakvim strašnim reklamama na Xiaomiju. Ja ih vidim 2-3 puta mjesečno i to isključivo kad pokrenem neku od tih aplikacija i to je to. Iskreno te aplikacije ni ne trebam koristiti, ali eto bubnem tu i tamo onu za "speed up" čisto jer na njoj piše nekakva brojka pa da se riješim toga... OKP.

 

vepar kaže...

Dakle, moram koristiti Ad Block ili deinstalirati njihove aplikacije i zamijeniti ih nekima koje rade kako spada. A oni se lijepo opravdaju i zarađuju na budalama...Super 

Trubiš bez veze, namjerno podbadaš. Drži se ti Realmea. 

Ajde objasni zašto moraš deinstalirati njihove aplikacije?

Računaj kao da ih i nema na uređaju, eto imaš stock Android za kojim mnogi potajno pate, pa onda instaliraš app koji ti odgovara. Kad te već te strašne reklame toliko ometaju u radu.

 

Marko :D kaže...

Čekaj, mogu li se bar onemogućiti ili ni to bez ADB-a? Baš radi oglasa sam sumnjičav prema Xiaomiju.

 

Prvo ih nije bilo u EU i sad ih u zadnje vrijeme uveli. Rješenja na internetu i nisu baš neka; iskorištavanje "rupa" na koje je Xiaomi zaboravio i koje će sigurno u jednom od ažuriranja onemogućiti. Drugo od rješenja se navodi instalacija ad blockera, a treće instalacija custom ROM-a. 

 

Ako nema neki službeni način da se oglasi isključe, mislim da ću odustati od Xiaomija. Jer, iako imam lifetime licencu na AdGuard, ne želim da mi Xiaomi u pozadini nabija requestove i troši bateriju bez veze. A nemam ni namjeru instalirat custom ROM i riskirati garanciju uređaja.

Stavio sam gore link sa uputama.

Jesi li ti vidio te reklame i kako to izgleda?

Neće ti nabijati nikakve requestove i trošiti bateriju, pa Xiaomi ima vrhunsko trajanje baterije, baš bi tako bilo da te "silne" reklame troše bateriju.

 

Ma brineš bez potrebe, ovo je stvarno tolika glupost sa tim reklamama da nije niti vrijedno spomena.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Pogledao sam i kao što sam rekao, to nije službeni način za isključivanje reklama. Ovo je "rupa" koju Xiaomi (još) nije pokrpao, pa se s tim mogu isključiti oglasi. Pitanje će biti na koji će se način moći isključiti oglasi kada zabrane isključivanje msa.

 

Drugo, naravno da me reklame smetaju. Da želim gledati reklame, ne bih koristio ad blocker i ugasio personalizaciju oglasa. Osim toga, mobitel sam platio. Da sam ga dobio besplatno ili po nekoj simboličnoj cijeni, još bih nekako i razumio. Ovako mobitel platiš i preko 2.000 kn i još dobiješ oglase uz njega. Xiaomi bi trebao navesti da njihovi mobiteli sadrže oglase, a ne šutjeti o tome i reći da je to njihov biznis tek kad ih se nešto upita o tome.

 

Postoje neke aplikacije koje sadrže oglase i kada ih blokiraš, aplikacija uredno baca zahtjeve prema oglašavačkom serveru svakih par sekundi i tako troši bateriju; pa čak i kad se ne koristi.

Ovo sam doživio i s Outlook aplikacijom; spajala se na www.facebook.com svake sekunde ako bih napravio pravilo za tu stranicu. Ako ne, jednom svakih pet minuta. Tih problema više nema, valjda su se u Microsoftu sjetili da to nije fora (vjerojatno ni po GDPR-u), pa su dodali postavke privatnosti/kolačića, tako da ako ih dobro namjestiš, aplikacija više nema veze s Facebookom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...

Drugo, naravno da me reklame smetaju. Da želim gledati reklame, ne bih koristio ad blocker i ugasio personalizaciju oglasa. Osim toga, mobitel sam platio. Da sam ga dobio besplatno ili po nekoj simboličnoj cijeni, još bih nekako i razumio. Ovako mobitel platiš i preko 2.000 kn i još dobiješ oglase uz njega. Xiaomi bi trebao navesti da njihovi mobiteli sadrže oglase, a ne šutjeti o tome i reći da je to njihov biznis tek kad ih se nešto upita o tome.

 Reklame su u određenim aplikacijama ne u operativnom sistemu. Znači želiš koristiti te aplikacije imaš reklame, ne koristiš te aplikacije nemaš reklame, ne vidim problem. Tražiš li od Googlea, FB-a, messengera, jubita i ostalih da maknu reklame kad instaliraš njihov app?

Gle, ako te to toliko brine kupi drugi mob i problem riješen, nije Xiaomi jedini proizvođač na svijetu, barem kod mobitela ima izbora koliko hoćeš.

 

Možda te MIUI 12.5 malo "umiri".

https://www.androidpolice.com/2021/02/08/xiaomi-will-let-you-uninstall-system-apps-in-miui-12-5-heres-when-it-will-come-to-your-phone/

 

Mene te reklame toliko diraju da ću sad naručiti Mi 11 Ultra za 6500kn. 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Fakat šta ste digli nepotrebni hype oko reklama koje se isključe u par klikova.
Ako Vam smeta uzmite neki drugi brand ili stavite custom rom.
Ja odgovorno tvrdim da je to nebitno.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
mzopg kaže...

Reklame su u određenim aplikacijama ne u operativnom sistemu. Znači želiš koristiti te aplikacije imaš reklame, ne koristiš te aplikacije nemaš reklame, ne vidim problem.

Ne znam, na internetu se pisalo (ima i slika) da su se oglasi počeli pokazivati i u postavkama uređaja, to je sustavna aplikacija koja se ne može zamijeniti. Zato sam i pitao mogu li se te njihove Mi aplikacije maknuti da ne gledam oglase. 🙃

mzopg kaže...

Tražiš li od Googlea, FB-a, messengera, jubita i ostalih da maknu reklame kad instaliraš njihov app?

Kolega, Xiaomi mobitel plaćam. Google, Facebook, YouTube ne plaćam. Tu je razlika.

mzopg kaže...

Možda te MIUI 12.5 malo "umiri".

https://www.androidpolice.com/2021/02/08/xiaomi-will-let-you-uninstall-system-apps-in-miui-12-5-heres-when-it-will-come-to-your-phone/

 

Mene te reklame toliko diraju da ću sad naručiti Mi 11 Ultra za 6500kn. 

Je baš me umirilo. Na Xiaomi i MIUI gledam kao na Microsoft i Windows 10; samo gledaju gdje će dodat nove oglase. 😄

7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...
mzopg kaže...

Reklame su u određenim aplikacijama ne u operativnom sistemu. Znači želiš koristiti te aplikacije imaš reklame, ne koristiš te aplikacije nemaš reklame, ne vidim problem.

Ne znam, na internetu se pisalo (ima i slika) da su se oglasi počeli pokazivati i u postavkama uređaja, to je sustavna aplikacija koja se ne može zamijeniti. Zato sam i pitao mogu li se te njihove Mi aplikacije maknuti da ne gledam oglase. 🙃

mzopg kaže...

Tražiš li od Googlea, FB-a, messengera, jubita i ostalih da maknu reklame kad instaliraš njihov app?

Kolega, Xiaomi mobitel plaćam. Google, Facebook, YouTube ne plaćam. Tu je razlika.

 
Ja imam Poco X3 i osobno...nikad nisam vidio nikakve reklame apsolutno nigdje, jer nisam nikad ni pokrenuo te njihove aplikacije koje imaju reklame i koje su mi uostalom totalno nepotrebne same po sebi.
U postavkama isto nula bodova, a ni ne vjerujem baš da će se u EU uređajima prikazivati čak i ako ih bude u kineskim ROMovima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Marko :D kaže...
mzopg kaže...

Reklame su u određenim aplikacijama ne u operativnom sistemu. Znači želiš koristiti te aplikacije imaš reklame, ne koristiš te aplikacije nemaš reklame, ne vidim problem.

Ne znam, na internetu se pisalo (ima i slika) da su se oglasi počeli pokazivati i u postavkama uređaja, to je sustavna aplikacija koja se ne može zamijeniti. Zato sam i pitao mogu li se te njihove Mi aplikacije maknuti da ne gledam oglase. 🙃

mzopg kaže...

Tražiš li od Googlea, FB-a, messengera, jubita i ostalih da maknu reklame kad instaliraš njihov app?

Kolega, Xiaomi mobitel plaćam. Google, Facebook, YouTube ne plaćam. Tu je razlika.

mzopg kaže...

Možda te MIUI 12.5 malo "umiri".

https://www.androidpolice.com/2021/02/08/xiaomi-will-let-you-uninstall-system-apps-in-miui-12-5-heres-when-it-will-come-to-your-phone/

 

Mene te reklame toliko diraju da ću sad naručiti Mi 11 Ultra za 6500kn. 

Je baš me umirilo. Na Xiaomi i MIUI gledam kao na Microsoft i Windows 10; samo gledaju gdje će dodat nove oglase. 😄

 Nema reklama u sistemu, tipa settings i slično. Možda u nekoj drugoj regiji tipa Indija ima, ne bi znao, oni imaju dosta povoljnije uređaje pa su im možda ubacili reklame, ali u globalnim, a i kineskim verzijama ih nema nigdje osim u tim dodatnim aplikacijama koje se teoretski uopće ne trebaju koristiti i onda nećeš niti znati da postoje nekakve reklame. Ja nisam znao za njih do nedavno, a koristim Xiaomi već ohoho godina.

Reklame su i navodno u Mi browseru, ali ja to čudo u 5+ godina nisam niti jednom otvorio, što će mi kad koristim provjerene browsere.

 

Vjeruj mi da je to toliko prenapumpano da će ti biti smiješno kad nabaviš Xiaomi mob. Vjerojatno će ti biti teže pronaći te reklame nego ih izbjegavati. 

 

Win10 mi je gori po tom pitanju, a i Google mi nije za baciti, evo koristim Keep za bilježke i sad mi je počeo u popise za kupovinu ubacivati reklame.

 

Jedino što po meni Xiaomi treba napraviti je omogučiti uninstall svih tih dodatnih aplikacija, pa ako ih netko želi koristiti ima reklame, a ako mu baš smetaju na mobu makne ih. Koliko vidim idu u tom smjeru sa MIUI 12.5.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Servis Bijelić, Osijek.

 

I ako ne budeš dosadan, ne gine ti sigurno 2-3 tjedna da "dođe na red".

Ja sam im se krvi napio, pa je tek nakon 10 dana stigla obavijest da je uređaj neispravan, iako je 4 dana "testiran" kod njih. 

 

Nova 5T u pogonu već danima, doslovno mi je X3 komedija naspram ovog "starog" Huaweia iz kraja 2019. godine.

 

Bolja kamera, duplo bolji zaslon ( baš me zanima "filozofija" ovih recenzanata koji svršavaju na 120hz ekran), prirodnije boje, oku ugodnije.

Nije onako "cheap" dojam u ruci kao X3, EMUI (Android 11) radi puno bolje nego MIUI na istome, pošto koristim Microsoft Launcher - i on stabilnije radi.

Nema "ne radi mi notifikacija, ne radi mi widget". 

Šta instaliram - instaliram i radi.

Ne moram tražiti tweek kako da proradi ovo kako ono.

Zvučnik za razgovor NORMALNO radi.

Zvuk je kvalitetniji, čišći, još jednom dokaz da je stereo samo "marketing" na svim tim jeftinim mobitelima.

 

Jedini nedostatak je što Nova nema double tap to wake i što se notifikacijka lampica slabije vidi pod svijetlom i iz određenih kuteva.

 

I sve to za 1100kn, glanc novo.

 

Žao mi je što su glupi Ameri dali ovu sankciju na Huawei, mislim da Xiaomi mora još puno žganaca klopati da složi dobar mobitel za srednju klasu.

 

Recimo mene bi bilo sram da bacim preko 5000kn za neki top Xiaomi, i da mu kasne notifikacije i ostale MIUI gluposti koje ima.

 

Ajde ovog ću furati maksimalno 12 mjeseci, i tad se nadam da se vraćam na P seriju Huaweia, samo da još 2 aplikacije dođu na njihov store i vraćam se na provjerenu kvalitetu.

hm hmmm, hm hm hmm
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 8:12 (Tomina).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
I sam koristim Nova 5T, a par dana i X3. Usporedba je smiješna. Nova 5T je toliko zreliji i bolji mob u svakom smislu, posebno softverskom.
Jedinom mi fali ono povlačenje za statusnu traku i još nisam dobio EMUI 11.

X3 je komedija. Lošiji ekran, spor i ćudljiv fingerprint, od baterije sam očekivao čuda, a dobio ćorak...😁

Kasne notifikacije, Gmail, Messenger, Viber...🤭

Nova 5T na njuškalu iste cijene ko i X3, a neki dan u Linksu 1800kn. Vrijedi svake lipe.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

E sad, i ja sam imao oba, slazem se da je 5T sveukupno nesto "zreliji", ali ekran nije nikako bolji, bar na mojim primjercima... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Na X3 prevladavaju žućkasti tonovi i ekran je nekako mutniji u odnosu na Novu 5T. Jedan pored drugog, lako mi je uočit koji mi se više sviđa.

Ipak je to onako osobna procjena, ne mora svako imati isto mišljenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
vepar kaže...
Na X3 prevladavaju žućkasti tonovi i ekran je nekako mutniji u odnosu na Novu 5T. Jedan pored drugog, lako mi je uočit koji mi se više sviđa.

Ipak je to onako osobna procjena, ne mora svako imati isto mišljenje.

Jedan je 412 a drugi 395ppi, svaka ti cas ako ti je ovaj od 395ppi primjetno mutniji. Zuckastotst se rijesi u settingsima, toplinu i zasicenost boja tamo stelas...

16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Ja isto koristim Nova 5t i poco x3 i meni nisu ni priblizno usporedivi. Nova 5t ostavlja dojam ko da je iz 2016te godine. Odvratno spor uredjaj, kamera super prosjecna, baterija mu traje jedva pola dana, nekonzistentan emui, sporo se puni za mob s takvom sprdacinom od baterije, a kaj se tice ekrana poco x3 ima tri svijetlosne godine bolji ips ekran (+ veci refresh rate). Sad kad si vec spomenu morao sam ga upalit i usporedit.
Dat cu si slobodu i izjaviti da onaj kome je Nova 5t bolji uredjaj je doslovno mentalno komprimirana osoba.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Uzro ženi, imala je Xiaomi A1, sad prešla na X3 NFC jer je ponuda bila oke.

Nije hardcore korisnik, evo po 2ipol dana joj drži baterija, iskreno i više sam očekivao od 5000mah.

Slike bolje nego na A1, puuuno fluidniji, 120hz ugašeno jer nakon što sam joj pokazivao razliku između 120 i 60 rekla je "glupost, ko da to neko vidi, to je isto" 🤣🤣

Double tap 2 wakr pozdravljam, i samo fali povlačenje notification bara ali zato je tu nova launcher.

Glasan je zvučnik dosta, čuje se iz treće sobe ladno.

Ostalo sve za sada radi kako je zamišljeno
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
ukay1000 kaže...
Ja isto koristim Nova 5t i poco x3 i meni nisu ni priblizno usporedivi. Nova 5t ostavlja dojam ko da je iz 2016te godine. Odvratno spor uredjaj, kamera super prosjecna, baterija mu traje jedva pola dana, nekonzistentan emui, sporo se puni za mob s takvom sprdacinom od baterije, a kaj se tice ekrana poco x3 ima tri svijetlosne godine bolji ips ekran (+ veci refresh rate). Sad kad si vec spomenu morao sam ga upalit i usporedit.
Dat cu si slobodu i izjaviti da onaj kome je Nova 5t bolji uredjaj je doslovno mentalno komprimirana osoba.

I ja ću sebi dati slobodu pa izjaviti da je onaj kome je X3 bolji mob u odnosu na Nova 5T, lagano podkapacitaran i nema pojma o mobitelima...

13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Prešao sa Poco F1 na X3 i tih 120Hz je najveći skok u fluidnosti sučelja koji sam generalno vidio otkad je smatfona. 

Definitivno deblji i teži fon ali ništa što bi mu pripisao kao minus.

 

Prije sam unlockao bootloader, stavljao custom recovery, romove, kernele, mijenjao FW modema, over i uncerclockao al sad reko ajd bok sve to, naprosto mi se ne da.

 

Stavio Blokadu za globalno blokiranje rekama i zamjenio preinstalirane aplikacije sa onima koje mi odgovaraju i ne mogu se načudit da za nekih 1600 kn (uzeo 64gb verziju + sd karticu) možemo dobit fon koji apsolutno leti, ima više kamera i ako ga se ne maltretira do iznemoglosti bateriju koja bez bada gura dva dana.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Takvih je telefona sve više na tržištu, očito su kompanije skužile da je veći profit na većem, ali financijski manje "sposobnom" tržištu (Indija).

Redmi Note 10 Pro mi izgleda bombastično.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
MewCore kaže...

 

Prije sam unlockao bootloader, stavljao custom recovery, romove, kernele, mijenjao FW modema, over i uncerclockao al sad reko ajd bok sve to, naprosto mi se ne da.

 Prije je to imalo i nekog smisla jer si rootanjem i/ili custom romom dobio stvari koje uređaji originalno nisu imali. Prvo mi na pamet pad npr 3-swipe za screenshot, ova gesture navigacija, svi oni xposed moduli, s custom romovima su mobovi bolje radili i baterije su dulje trajle.... Danas dobar dio tih stvari već imaju stock mobiteli, tak da osim stavljanje adblocka (ja to riješim preko private dns-a) i ne vidim neku potrebu za prčkanjem po androidu.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
robogo kaže...
Takvih je telefona sve više na tržištu, očito su kompanije skužile da je veći profit na većem, ali financijski manje "sposobnom" tržištu (Indija).

Redmi Note 10 Pro mi izgleda bombastično.

 Pa baš, ispada da će do kraja godine ti kakti entry level mobovi od 1500-2000kn imat 120Hz, amoled i 6 do 8gb rama, prije par godina apsolutno nezamislivo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
vepar kaže...
ukay1000 kaže...
Ja isto koristim Nova 5t i poco x3 i meni nisu ni priblizno usporedivi. Nova 5t ostavlja dojam ko da je iz 2016te godine. Odvratno spor uredjaj, kamera super prosjecna, baterija mu traje jedva pola dana, nekonzistentan emui, sporo se puni za mob s takvom sprdacinom od baterije, a kaj se tice ekrana poco x3 ima tri svijetlosne godine bolji ips ekran (+ veci refresh rate). Sad kad si vec spomenu morao sam ga upalit i usporedit.
Dat cu si slobodu i izjaviti da onaj kome je Nova 5t bolji uredjaj je doslovno mentalno komprimirana osoba.

I ja ću sebi dati slobodu pa izjaviti da je onaj kome je X3 bolji mob u odnosu na Nova 5T, lagano podkapacitaran i nema pojma o mobitelima...

 

+1

 

Stvarno ne razumijem jel pričamo o istim mobitelima, ali doslovno je X3 komad plastike - to je prvi dojam dok ga primiš u ruku.

Nemam pojma kako nekome X3 ima bolji ekran, kad Nova 5T je toliko oku ugodniji ekran da boli glava.

Čekaj ukay1000 - jel i ti koristiš famozni X3 sa famoznim settingsom za 90Hz ekran (radi baterije), a pričaš o 120Hz? hahahahha.

 

Ja razliku ne primjetim, mobitel mi služi za razgovor, poruke, bilješke i tu i tamo koji video preko društvenih mreža.

Uopće me se nije dojmio ekran na X3, niti njegovih 120Hz.

Baterije traju isto, SOT je bolji na Nova nego na X3, dok pak software manje troši na X3 nego na Nova. I tu su doslovno jednaki. Cijeli dan sam na mobitelu, navečer je oko 20-30%, pun je za sat i pol (max).

Kamere su iste kvalitete i na jednom i drugom, Nova ima bolju selfie kameru, X3 ima bolju kontrolu ekspozicije na glavnoj kameri.

 

MIUI se nemože boriti sa EMUI, barem po pitanju logike i kvalitete.

 

Tako da si onda ti duplo komprimirana osoba.

 

Nova se mogla kupiti za 1400kn u Linksu, prošli tjedan, ja sam upravo uzeo taj sa rasprodaje, ali ne u trgovini nego mi kolega prodao za 1100kn, a on je tamo imao neki popust na tih 1400kn - tako nešto bla bla.

 

Još sam svjestan toga da Xiaomi je možda ovako osrednji u ovoj klasi, no ako iste probleme ima u klasi +4 tisuće kuna, onda ne vrijedi tih novaca.

Pričam za software, nedolazak notifikacija, malo malo guglanje zašto ne radi ovo (radi neke glupe postavke) itd.

 

Uz sve to - meni glavna podrška od Xiaomia nikad nije priznala da X3 ima manu sa tim zvučnikom. Ne samo meni, nego na svim onim temama gdje ljudi doslovno kritiziraju Xiaomi - nije bilo povratnog odgovora.

Sličan slučaj na Nova 5T, ali uz opciju "double tape to wake".

Jako puno tema vezano uz tu opciju i "zašto" nije dostupna na tom mobitelu.

 

Ali odgovor postoji od Huaweia, i otvoreno su rekli da će možda na Android 11 omogučiti tu opciju - radi se o nekim nedostatcima u kernelu i zato nežele uključiti.

 

Meni Android 11 nije došao par dana, iako je dostupan - riješenje je da odete na aplikaciju support, imate dolje tab "servisi", pa na njemu "brzi servisi" i odaberete tamo "update". 

Tamo mi je odmah pronašao android 11, skinuo i sve uredno radi.

 

Tako da generalno ospoređujući ova dva uređaja, meni Nova više daje nego X3, a kad uzmem u obzir cijenu koju sam platio - ne trebam više komentirati.

 

Uz sve to uopće neželim uzeti u obzir nečije mišljenje da je X3 bolji uređaj - ako ta osoba ne vidi problem sa zvučnikom na X3 (koji očito postoji na 90% modela uređaja).

 

pozz.

hm hmmm, hm hm hmm
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...
vepar kaže...
ukay1000 kaže...
Ja isto koristim Nova 5t i poco x3 i meni nisu ni priblizno usporedivi. Nova 5t ostavlja dojam ko da je iz 2016te godine. Odvratno spor uredjaj, kamera super prosjecna, baterija mu traje jedva pola dana, nekonzistentan emui, sporo se puni za mob s takvom sprdacinom od baterije, a kaj se tice ekrana poco x3 ima tri svijetlosne godine bolji ips ekran (+ veci refresh rate). Sad kad si vec spomenu morao sam ga upalit i usporedit.
Dat cu si slobodu i izjaviti da onaj kome je Nova 5t bolji uredjaj je doslovno mentalno komprimirana osoba.

I ja ću sebi dati slobodu pa izjaviti da je onaj kome je X3 bolji mob u odnosu na Nova 5T, lagano podkapacitaran i nema pojma o mobitelima...

 

+1

 

Stvarno ne razumijem jel pričamo o istim mobitelima, ali doslovno je X3 komad plastike - to je prvi dojam dok ga primiš u ruku.

Nemam pojma kako nekome X3 ima bolji ekran, kad Nova 5T je toliko oku ugodniji ekran da boli glava.

Čekaj ukay1000 - jel i ti koristiš famozni X3 sa famoznim settingsom za 90Hz ekran (radi baterije), a pričaš o 120Hz? hahahahha.

 

Ja razliku ne primjetim, mobitel mi služi za razgovor, poruke, bilješke i tu i tamo koji video preko društvenih mreža.

Uopće me se nije dojmio ekran na X3, niti njegovih 120Hz.

Baterije traju isto, SOT je bolji na Nova nego na X3, dok pak software manje troši na X3 nego na Nova. I tu su doslovno jednaki. Cijeli dan sam na mobitelu, navečer je oko 20-30%, pun je za sat i pol (max).

Kamere su iste kvalitete i na jednom i drugom, Nova ima bolju selfie kameru, X3 ima bolju kontrolu ekspozicije na glavnoj kameri.

 

MIUI se nemože boriti sa EMUI, barem po pitanju logike i kvalitete.

 

Tako da si onda ti duplo komprimirana osoba.

 

Nova se mogla kupiti za 1400kn u Linksu, prošli tjedan, ja sam upravo uzeo taj sa rasprodaje, ali ne u trgovini nego mi kolega prodao za 1100kn, a on je tamo imao neki popust na tih 1400kn - tako nešto bla bla.

 

Još sam svjestan toga da Xiaomi je možda ovako osrednji u ovoj klasi, no ako iste probleme ima u klasi +4 tisuće kuna, onda ne vrijedi tih novaca.

Pričam za software, nedolazak notifikacija, malo malo guglanje zašto ne radi ovo (radi neke glupe postavke) itd.

 

Uz sve to - meni glavna podrška od Xiaomia nikad nije priznala da X3 ima manu sa tim zvučnikom. Ne samo meni, nego na svim onim temama gdje ljudi doslovno kritiziraju Xiaomi - nije bilo povratnog odgovora.

Sličan slučaj na Nova 5T, ali uz opciju "double tape to wake".

Jako puno tema vezano uz tu opciju i "zašto" nije dostupna na tom mobitelu.

 

Ali odgovor postoji od Huaweia, i otvoreno su rekli da će možda na Android 11 omogučiti tu opciju - radi se o nekim nedostatcima u kernelu i zato nežele uključiti.

 

Meni Android 11 nije došao par dana, iako je dostupan - riješenje je da odete na aplikaciju support, imate dolje tab "servisi", pa na njemu "brzi servisi" i odaberete tamo "update". 

Tamo mi je odmah pronašao android 11, skinuo i sve uredno radi.

 

Tako da generalno ospoređujući ova dva uređaja, meni Nova više daje nego X3, a kad uzmem u obzir cijenu koju sam platio - ne trebam više komentirati.

 

Uz sve to uopće neželim uzeti u obzir nečije mišljenje da je X3 bolji uređaj - ako ta osoba ne vidi problem sa zvučnikom na X3 (koji očito postoji na 90% modela uređaja).

 

pozz.

Danas je teško je kupiti loš mob bilo kog cjenovnog ranga i večina ljudi kupuje radi navike na neki brand, priznajem da sam isto u tom kalupu.

Nova 5T također zvuči kao super uređaj i vjerujem da uz njega, X3 ili nešto sedmo nitko neće biti zakinut na nešto. 

 

Uspoređivao sam MIUI sa Stock androidom i vrlo mi je bizarno što se i dalje govori o nekakvim ogromnim razlikama na sučelju jer koji god android uzeli unazad par godina iskustvo će biti vrlo slično.

Settings app ima search koji sve izbaci kajgod se koristilo, no ne vidim zašto bi ga nakon početnog setupa itko otvarao kad imamo toggleove (koji su isto već duže vrijeme standardizitani), kao i navigaciju koja je uz eventualanu promjenu rasporeda touch navigacije također identična. Tako da fakat kajgod na sučelje liči i ne kužim ovo kak nešto može bit intiuitivnije ili ne, otključam mob, kliknem app i identično izgleda ak je launcher isti na svemu što postoji.

 

Bio sam aktivan na xda, koristio xposed/magisk, modificirao profile u kernelima i štajaznam kakva sve već čudesa, sad to naprosto više nema smisla kao što su neki i napisali, ak je nekom fora da mu na mobu piše Poco, Huawei il Samsung pa nek mu piše.

Ovo što sad imamo od mobitela ja znanstvena fantastika i prije 10godina specijalne edicije flagshipova nisu bili do koljena današnjem budget segmentu.

Budget za te pare je bio baš ubi bože smeće, plastični ekran koji je doslovno škripio i instantno se grebao, touch na pritisak, doslovno moraš čekat koju sekundu da skužiš jel uopće registrirao dodir, kamera uz koju si jednostavno morao imat zasebni fotić itd. 

Evo jednostavno se ne mogu prisilit uživiti u ovo cjepidlačenje koje čitam ovdje.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Imam tu privilegiju među običnim ljudima da mi je posao takav da imam pristup bilo kojem Huawei uređaju i onda me tu neki uvjeravaju da je Emui bolji skin od Miui-a, pritom uspoređujući staru kramu od uređaja s novijim. A da ne velim da nova 5t i x3 nisu ni iste klase uređaja bez obzira kaj je nova 5t jeftinjara, usporedba je glupa jer se svi pokusavaju rešiti te stare krame sa skladišta.
Zadnjom nadogradnjom xiaomi je napravio grešku (R), dinamičan refresh rate je greška, ali to odmah ne znači da treba streljati jer ni jedna marka nije bez mana (osobno ne bih samsung ni besplatno, prodao bi ga i naručio odojka). U redu je kritizirati, uspoređivati i pričati, ali jebote zadnjih nekoliko stranica se javilo par dudeka koji imaju probleme sa zvučnikom i njegovom glasnoćom i deru se ko Jelena Veljača dok ima pms u duetu s udrugom Baba dok si ne uzmu prepisanu terapiju...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ukay - evo samo da znaš, ja sam te prijavio, i nadam se da ćeš popiti ban ako je ikakve pravde na ovome forumu.

 

Da remiziram - ti mene nazivaš "dudekom" jer sam se žalio na zvučnik, za koji je nakon 10 dana servisa - sami servis rekao da je mobitel neispravna, i od trgovine sam dobio povrat novaca?

 

I dakle ja sam "dudek", a recimo ostali korisnici istog mobitela koji imaju isti kvar i šute - nisu dudeki?

 

Bravo, stvarno imaš odličan zaključak.

 

 

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
robogo kaže...
Takvih je telefona sve više na tržištu, očito su kompanije skužile da je veći profit na većem, ali financijski manje "sposobnom" tržištu (Indija).

Redmi Note 10 Pro mi izgleda bombastično.

Redmi Note 10 Pro je fenomenalan uređaj. Da u ovom trenutku kupujem novi mobitel, mislim da bi mi to bio prvi odabir. Jedina mana tog uređaja, bar po meni, je AMOLED ekran. AM(OLED) ekrane mrzim iz dna duše jer su skupi i imaju više minusa nego pluseva. Za mene je IPS još uvijek broj jedan od ekrana i volio bih ih vidjet na više uređaja. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 15:25 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
MewCore kaže...

Prije sam unlockao bootloader, stavljao custom recovery, romove, kernele, mijenjao FW modema, over i uncerclockao al sad reko ajd bok sve to, naprosto mi se ne da.

 Ali i dalje ni jedan mobitel nema long press volume for flashlight, tak da je custom rom i dalje obavezan...

Šteta, da ijedan mob ima tu opciju, kupio bih ga kad mi Xiaomi krepa (ako ima koji, zamolio bih kolege da mi kažu, hvala unaprijed).

Marko :D kaže...

Redmi Note 10 Pro je fenomenalan uređaj. Da u ovom trenutku kupujem novi mobitel, mislim da bi mi to bio prvi odabir. Jedina mana tog uređaja, bar po meni, je AMOLED ekran. AM(OLED) ekrane mrzim iz dna duše jer su skupi i imaju više minusa nego pluseva. Za mene je IPS još uvijek broj jedan od ekrana i volio bih ih vidjet na više uređaja. 

 +1

kad svi počnu izbacivati isključivo AMOLED ekrane na mobitelima, vratit ću se na dumbphone i za mene smartphonei više ne postoje.

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice