Xiaomi Mi Note 10

poruka: 233
|
čitano: 63.103
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Xiaomi Mi Note 10
11 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Note 10 pro ce imati 855+ ali i puno vecu cijenu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
thebatman kaže...

Ne uspoređujem mobitele nego kvalitetu senzora, a tu nikakvo softversko poliranje ne može pomoc.

Senzor je oštar pri sredini, na rubovima je kriminalno mekan i to je to.

Teško mi je točno definirati problem iz tog cropa, može biti sto razloga, od loše postavljenog fokusa do loše softwarske obrade, ali gotovo sam siguran da to nema nikakve veze sa senzorom.

 

To si slikao u portret modu sa umjetnim bokeh efektom? Ili je to prirodni bokeh sa glavnog senzora, što mi je teško povjerovati.

 

Ukoliko je u pitanju smartphone bokeh efekt, vjerujem da znaš kako on funkcionira i da nema nikakve veze sa senzorom već sa post processing obradom. Prilikom te obrade software određuje rubove i pokušava odvojiti podlogu od objekta koji je u fokusu, zatim blura podlogu kako bi se dobio bokeh efekt. Tu često dolazi do "grešaka" i software zna zblurati što treba i što ne treba.

 

Sudeći po količini blura na pozadini ovog cropa djeluje mi kao umjetni bokeh, ali teško mi je to odrediti bez cijele fotke.

 

Sad si me zaintrigirao. 

Šteta što moj primjerak još nije stigao, baš bi s guštom odradio par testova.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mariolla79 kaže...

Note 10 pro ce imati 855+ ali i puno vecu cijenu

Mislim da Note 10 Pro već imamo i on je teoretski isti kao Note 10 s tim da ima više memorije (RAM/ROM) i kamera/leća se sastoji od 8 dijelova, dok kod normalne verzije ima 7 dijelova.

 

Međutim u najavi je Mi 10 Pro, koji stiže sa istim 108MP senzorom, SD 865, 66W punjenjem... na prvu djeluje vrhunski. Još ako cijena bude oko 600-700$ biti će pun pogodak.

13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

I još da ima 90Hz ekran... Ni trenutak ne bih razmišljao

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
zuper kaže...

I još da ima 90Hz ekran... Ni trenutak ne bih razmišljao

 Mislim da će ići sa 120Hz 

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Samo da se ne prešaltaju na ips, vidim da ce k30 imat ips 120hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Onda, vi koji imate mobitel malo duže, dojmovi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Kamera je impresivna, kao i baterija (China Developer ROM).

A sve ostalo mi je kao i na svakom drugom mobitelu koje koristim, nisam nekakav zatjevan korisnik samo social networks za komunikaciju korisnim i to je to, ne igram igrice.

 

Ako te zanimaju nekakvi detalji, slobodno javi

 

 

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Cromaki kaže...

Kamera je impresivna, kao i baterija (China Developer ROM).

A sve ostalo mi je kao i na svakom drugom mobitelu koje koristim, nisam nekakav zatjevan korisnik samo social networks za komunikaciju korisnim i to je to, ne igram igrice.

 

Ako te zanimaju nekakvi detalji, slobodno javi

 

 

 Ajd napravi review

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

 

Glavna karakteristika mobitela su kamere, i to je njegov selling point.

Ultrawide, 108mp, hybrid tele lens i macro kamere su jednostavno kao švicarski nož jer imaš sve na mjestu i zanimljivo se poslužiti njima u raznim situacijama iako 98% korisnika koristi samo glavnu kameru, a ove ostale se samo isprobaju jer eto postoje.

 

Baterija od 5200mah će izdržati cijeli dan, ja otprilike izvučem 1h i 15 min u prosijeku po 10% potrošene baterije, i koristim dark mode.

Do sada nikada nisam bateriju izmuzao do kraja da vidim hoće li SoT stvarno biti oko 10-11h, jer stvarno ne znam što bi toliko radio po mobitelu pored posla i obveza.

 

Mobitel ima odličan amoled ekran, podržava always on display tako da se tu može dosta igrati sa postavkama, iako ja to ne koristim.

Zvučnici su sasvim pristojni za moje privatne koncerte dok se tuširam i nemam nikakvu primjedbu. In display fingerprint nije brz kao onaj odozada što ima recimo Mi MIX 3, ali eto jednostavno se navikneš.

 

++ 30W punjenje je fantastično, ali ne podržava wireless charging.

 

Za svakodnevno korištenje je više nego odličan, ali po cijeni kojoj se prodaje ja ga osobno ne bi uzeo.

Realno bi ga procijenio na cca 2000kn, barem za ovaj model 6/128GB kojeg ja trenutno koristim.

 

 

Xiaomi Mi MIX3 5G
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 22:26 (Cromaki).
Moj PC  
2 0 hvala 3
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Jel mozes usporedit zvucnik sa nekim drugim mobom?

Također jesu li updateovi rjesili probleme sa sporim okidanjem fotografija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Pa meni se čini da je bolja kupnja Mi9T pro ima  jači CPU jasno kome kamera neznači nešto posebno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
MUĆAK kaže...

Pa meni se čini da je bolja kupnja Mi9T pro ima  jači CPU jasno kome kamera neznači nešto posebno.

 Mogu se složiti s time da ako nekome ne treba jaka kamera nego procesor, da će kupiti mobitel s slabijom kamerom i jačim procesorom 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Jel mozes usporedit zvucnik sa nekim drugim mobom?
Zvučnik je normalne glasnoće. Nikakva razlika u odnosu na druge mobitele. Jedini problem koji sam primijetio se odnosi na slučaj kad je BT spojen u automobilu pa me ljudi loše čuju preko mikrofona, to nije bio slučaj kada sam koristio S10. Možda je stvar podešavanja kodeka.

Također jesu li updateovi rjesili probleme sa sporim okidanjem fotografija?

Riješili. Vrlo brzo okida. Uspoređivao ga sinoć sa S10 i razlika u kvaliteti fotografija je više nego očita jedino bih rekao da je wide kamera bolja na S10.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 9:03 (Bgang).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10

Fora je kaj će Mi 10 pro bolje procesuirati slike jer ovom treba malo duže.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Cromaki kaže...

 

Glavna karakteristika mobitela su kamere, i to je njegov selling point.

Ultrawide, 108mp, hybrid tele lens i macro kamere su jednostavno kao švicarski nož jer imaš sve na mjestu i zanimljivo se poslužiti njima u raznim situacijama iako 98% korisnika koristi samo glavnu kameru, a ove ostale se samo isprobaju jer eto postoje.

 

Baterija od 5200mah će izdržati cijeli dan, ja otprilike izvučem 1h i 15 min u prosijeku po 10% potrošene baterije, i koristim dark mode.

Do sada nikada nisam bateriju izmuzao do kraja da vidim hoće li SoT stvarno biti oko 10-11h, jer stvarno ne znam što bi toliko radio po mobitelu pored posla i obveza.

 

Mobitel ima odličan amoled ekran, podržava always on display tako da se tu može dosta igrati sa postavkama, iako ja to ne koristim.

Zvučnici su sasvim pristojni za moje privatne koncerte dok se tuširam i nemam nikakvu primjedbu. In display fingerprint nije brz kao onaj odozada što ima recimo Mi MIX 3, ali eto jednostavno se navikneš.

 

++ 30W punjenje je fantastično, ali ne podržava wireless charging.

 

Za svakodnevno korištenje je više nego odličan, ali po cijeni kojoj se prodaje ja ga osobno ne bi uzeo.

Realno bi ga procijenio na cca 2000kn, barem za ovaj model 6/128GB kojeg ja trenutno koristim.

 

 

Sve odlično napisano, jedino ne mislim da je realna cijena 2000kn, barem kad ga se uspoređuje s konkurencijom. Trenutna cijena je oko 2900kn što je po meni za ovaj uređaj jako dobra cijena, za očekivati je da će pasti na oko 2500kn.

 

Ovo je uređaj koji ima top kamere, odličan AMOLED ekran, odličnu bateriju i vrlo dobar SoC. Po meni jedino nema wifi punjenje i malo je deblji i teži. Da ima SD855/865 i wifi punjenje bio bi u rangu flagshipa koji koštaju 1000$+, tako da mislim da je cijena od 430$ skroz korektna.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10

Domaća recenzija:

https://www.racunalo.com/xiaomi-mi-note-10-recenzija-nudi-mnogo-vise-od-vrhunskih-kamera/

 

Baterija rastura, 15h SOT. Kamera očekivano vrhunska. Display isto odličan.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...

Domaća recenzija:

https://www.racunalo.com/xiaomi-mi-note-10-recenzija-nudi-mnogo-vise-od-vrhunskih-kamera/

 

Baterija rastura, 15h SOT. Kamera očekivano vrhunska. Display isto odličan.

 Jedino kome vjerujem (osim sebi haha) vezano za kameru je gsm arena. A i njih uzmem s dozom rezerve.

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Dolazi mi popodne, star 5 dana, 3000kn

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
gnomisa kaže...
mzopg kaže...

Domaća recenzija:

https://www.racunalo.com/xiaomi-mi-note-10-recenzija-nudi-mnogo-vise-od-vrhunskih-kamera/

 

Baterija rastura, 15h SOT. Kamera očekivano vrhunska. Display isto odličan.

 Jedino kome vjerujem (osim sebi haha) vezano za kameru je gsm arena. A i njih uzmem s dozom rezerve.

Nisu mi oni baš pouzdani ili ja ne kužim njihov sistem ocjenjivanja, evo primjer:

 

Mi Note 10
3G Talk time 33:34
Web browsing 12:32
video playback 22:20
rating: 95h

 

Xiaomi Mi A3
3G Talk time 30:48
Web browsing 12:35
video playback 21:22
rating: 101h

 

Sony Xperia XA2 Plus
3G Talk time 29:22
Web browsing 12:22
video playback 12:51
rating: 104h

 

Samsung Galaxy Note10+
3G Talk time 32:32
Web browsing 12:07
video playback 18:50
rating: 107h

 

Mi Note 10 je po svemu bolji od nabrojanih, a ima najlošiji rating. Ili oni još nešto gledaju, nisam imao vremena pročitati ona silna objašnjenja oko ocjenjivanja, ali prema glavne tri "karakteristike" je bolji pa ne vidim kako može imati toliko lošiji rating.

 

Uz to ima još jedna bitna stvar, a to je da oni uglavnom testiraju uređaje čim se pojave na tržištu sa prvom verzijom firmwarea, a svi znamo da proizvođač puno toga popegla kroz par mjeseci od izlaska.

 

I za kraj nemam razloga ne vjerovati našim recenzentima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
thebatman kaže...

Dolazi mi popodne, star 5 dana, 3000kn

 

 

 Očekujemo recenziju, naravno fokus na fotke, brzinu i slično. 

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Zvučnik je sasvim solidan i dovoljno glasan, meni je tu u razini sa Mi MIX 3. Ako se pojača do 100% osjeti se šum što je oubičajeno.

Kada fotografiraš u 108mp, potrebno je 3sec da procesira fotku, to je čisti limit procesorske snage.

 

A ove benčmarkove baterija i 15h sot što oni mjere sa kojekakvim aplikacijama objesite mačku o rep.

Ne može aplikacija izračunati kakav će biti sot, na kraju dana je računica jednostavna, po nekakvim normalnim 4g data surfingom i auto brightness očekivati je realno 10%=~1h Sot ovisno o aplikaciji. 

 

Zato ne volim nikakve recenzije čitati jer se koriste alatima za mazanje očiju, u praksi je to uvijek dosta drugačije...

 

I jedna važnija stvar, primijeti se nedostatak LTE bandova, na područjima gdje MIX 3 hvata 4g+ Mi Note 10 u određenim mjestima hvata lošiji signal. 

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...
thebatman kaže...

Dolazi mi popodne, star 5 dana, 3000kn

 

 

 Očekujemo recenziju, naravno fokus na fotke, brzinu i slično. 

 Pa prvi dojam je pozitivan, stavio sam karticu i gacc unutra.

 

- ovo je velik i težak telefon, iziskuje malo prilagodbe kad se pređe s recimo pocophonea na njega

- SD730g je sasvim ok, ne vidim neku drasticnu razliku u odnosu na 845 u koristenju telefona, pokretanju aplikacija itd. Ne igram neke zahtjevne igre.

- Primjecujem cca 2sec lag među okidanjima kad sam u 108mp modu i 0,5sec kad sam u 27mp modu. Sasvim ok.

- ekran je odlican

- otisak prsta nije najbrži ikad, ali je precizan jako. Dakle otkljuca al malo sporije. Mislim ako se iskljuci animacija otkljucavanja da ce bit i bolje

- nisam nešto kameru drkao previše, ali sam usporedio sa koleginim 1+7 pro i pojede je ova primarna za dorucak

 

Sutra istestiram kameru i bateriju detaljno pa napišem.

Eh da, predao zahtjev za UL BL-a, pa ide EU rom za 7 dana.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Ajd onda slike na flickr stavi, bas da vidimo tu kameru..
I naravno, iznesi svoje detaljnije dojmove o samom smartfonu:)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Cromaki kaže...

A ove benčmarkove baterija i 15h sot što oni mjere sa kojekakvim aplikacijama objesite mačku o rep.

Ne može aplikacija izračunati kakav će biti sot, na kraju dana je računica jednostavna, po nekakvim normalnim 4g data surfingom i auto brightness očekivati je realno 10%=~1h Sot ovisno o aplikaciji. 

 

Zato ne volim nikakve recenzije čitati jer se koriste alatima za mazanje očiju, u praksi je to uvijek dosta drugačije...

 

I jedna važnija stvar, primijeti se nedostatak LTE bandova, na područjima gdje MIX 3 hvata 4g+ Mi Note 10 u određenim mjestima hvata lošiji signal. 

Naravno da ne može precizno odrediti potrošnju jer to ovisi od korisnika do korisnika, ali može postaviti nekakve okvire. Ta aplikacija "simulira" korištenje raznih aplikacija koje korisnici obično koriste, tipa fb, youtube, maps, twitter, browser... i sve je to realno korištenje tih aplikacija, međutim dosta toga ne može ubaciti u tu računicu poput 3G/4G, lošeg signala, razgovora, dvije sim kartice, intenzivno korištenje fotoaparata... U svakom slučaju svi se testiraju istom aplikacijom pa se može dobiti nekakav omjer, ako je jedan na 10h, a drugi na 15h vjerojatno će i u praksi biti slična razlika.

 

Kako misliš nedostatak LTE bandova? Što nije Mi Note 10 globalna verzija koja podržava sve bandove?

 

thebatman kaže...
mzopg kaže...
thebatman kaže...

Dolazi mi popodne, star 5 dana, 3000kn

 

 

 Očekujemo recenziju, naravno fokus na fotke, brzinu i slično. 

 Pa prvi dojam je pozitivan, stavio sam karticu i gacc unutra.

 

- ovo je velik i težak telefon, iziskuje malo prilagodbe kad se pređe s recimo pocophonea na njega

- SD730g je sasvim ok, ne vidim neku drasticnu razliku u odnosu na 845 u koristenju telefona, pokretanju aplikacija itd. Ne igram neke zahtjevne igre.

- Primjecujem cca 2sec lag među okidanjima kad sam u 108mp modu i 0,5sec kad sam u 27mp modu. Sasvim ok.

- ekran je odlican

- otisak prsta nije najbrži ikad, ali je precizan jako. Dakle otkljuca al malo sporije. Mislim ako se iskljuci animacija otkljucavanja da ce bit i bolje

- nisam nešto kameru drkao previše, ali sam usporedio sa koleginim 1+7 pro i pojede je ova primarna za dorucak

 

Sutra istestiram kameru i bateriju detaljno pa napišem.

Eh da, predao zahtjev za UL BL-a, pa ide EU rom za 7 dana.

 

Taj lag je sasvim podnošljiv, nećemo bezveze lupati 108MP slike nije baš da malo zauzimaju. 

Može kad stigneš i malo osvrt na video stabilizaciju i kvalitetu zapisa.

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Našao sam dvije zamjerke kamere koje me onako poprilicno nerviraju.

 

1) Loš zvuk u videu, dakle testirao sam snimanje videa sa mi note 10, mi8, realme x2 pro. Od sva tri realmi je najbolje uhvatio zvuk, pa mi8 pa tek onda mi note 10. Kao da je za 50% lošiji/tiši nego ova dva.

Vjerujem da je to nekad korisno tipa kad se snima na mjestu gdje ima dosta vjetra, ali ovako standardno za snimanje nekoga dok razgovara, užasno tiho.

 

2) Lag u night modu. Dakle kad okinete sliku u night modu treba mu dobrih 10 da je obradi prije nego možete pogledati rezultat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...

Taj lag je sasvim podnošljiv, nećemo bezveze lupati 108MP slike nije baš da malo zauzimaju. 

Može kad stigneš i malo osvrt na video stabilizaciju i kvalitetu zapisa.

 Nema potrebe a niti se dobije nešto značajno ak se fotkaju tako ogromne fotke. 

 

thebatman kaže...

Našao sam dvije zamjerke kamere koje me onako poprilicno nerviraju.

 

1) Loš zvuk u videu, dakle testirao sam snimanje videa sa mi note 10, mi8, realme x2 pro. Od sva tri realmi je najbolje uhvatio zvuk, pa mi8 pa tek onda mi note 10. Kao da je za 50% lošiji/tiši nego ova dva.

Vjerujem da je to nekad korisno tipa kad se snima na mjestu gdje ima dosta vjetra, ali ovako standardno za snimanje nekoga dok razgovara, užasno tiho.

 

2) Lag u night modu. Dakle kad okinete sliku u night modu treba mu dobrih 10 da je obradi prije nego možete pogledati rezultat.

 1) Taj zvuk nije bajan ni na Mi9...tu su sjebali gadno iako ne bi ni skužio da nisam prije imao S9. Mislim, nije tih na Mi9 koliko je frekva loša, onak malo "plitak" zvuk. Iako nije tako loše kako neki pišu.

 2) Za night mode ti je ionako bolje koristiti gcam...meni daje puno bolje rezultate nego stock app

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 9:23 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...

 

Kako misliš nedostatak LTE bandova? Što nije Mi Note 10 globalna verzija koja podržava sve bandove?

 

 Na slici desno je Mi MIX 3

Xiaomi Mi MIX3 5G
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Cromaki kaže...
mzopg kaže...

 

Kako misliš nedostatak LTE bandova? Što nije Mi Note 10 globalna verzija koja podržava sve bandove?

 

 Na slici desno je Mi MIX 3

 To što Mi Mix3 podržava 10 bandova više ništa ne znači, jer u HR se koriste samo BAND 1, BAND 3, BAND 7 i BAND 20, ostali se ne koriste. Koliko vidim jedan i drugi podržavaju sve te bandove, tako da ne bi trebalo biti razlike u signalu.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
thebatman kaže...

 Pa prvi dojam je pozitivan, stavio sam karticu i gacc unutra.

 

- ovo je velik i težak telefon, iziskuje malo prilagodbe kad se pređe s recimo pocophonea na njega

- SD730g je sasvim ok, ne vidim neku drasticnu razliku u odnosu na 845 u koristenju telefona, pokretanju aplikacija itd. Ne igram neke zahtjevne igre.

- Primjecujem cca 2sec lag među okidanjima kad sam u 108mp modu i 0,5sec kad sam u 27mp modu. Sasvim ok.

- ekran je odlican

- otisak prsta nije najbrži ikad, ali je precizan jako. Dakle otkljuca al malo sporije. Mislim ako se iskljuci animacija otkljucavanja da ce bit i bolje

- nisam nešto kameru drkao previše, ali sam usporedio sa koleginim 1+7 pro i pojede je ova primarna za dorucak

 

Sutra istestiram kameru i bateriju detaljno pa napišem.

Eh da, predao zahtjev za UL BL-a, pa ide EU rom za 7 dana.

 

Gotovo identicno iskustvo je i moje, potpisujem sve napisano.

 

Najvise me plasio S730, a na kraju u svakodnevici ne primjetim nikakvu razliku u odnosu na S845 u Pocophoneu koji sam imao prije ovoga.

Ovo je lijepo zaokruzen mobitel kojem nista ne nedostaje, a bonus je trenutno najbolja kamera.

 

Evo i par mojih fotki sa tim mobom:

 

https://flic.kr/s/aHsmLepKtJ

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Xiaomi Mi Note 10
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice