Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.076.544
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Provjerih, nisam uspio pronaci model koji podrzava 800Mhz.

To je problem ako ne zivis u centru veceg grada kao ja...

6 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Recite mi koliko je realno važno što uređaj ne podržava 800Mhz. Da li bi se to osjetilo kod njegova korištenja? Koliko sam gledao nigdje ne pronalazim MI 6 koji to podržava. Ne znam jel krivo gledam ili stvarno ne postoji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jedini downside je što nećeš loviti 4G signal u ruralnim područjima, ovisno od operatera.

Kod mene Bonbon ima relativno dobru pokrivenost sa 4G ali svejedno koristim 3G čisto zbog baterije i nevidim nikakvu razliku (osim trajanja baterije)

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Znači u gradovima taj nedostatak ne bi ni osjetia, a na selima bi mi 3g radilo?

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cri.Lu99 kaže...

Znači u gradovima taj nedostatak ne bi ni osjetia, a na selima bi mi 3g radilo?

 Tako je, jedini problem koji može biti da nekim čudom naši operateri nude samo 4G SIM kartice pa bi moglo biti problema.

Ovako ako nemaš 4G+, jednostavno loviš 2G, H+, 3G i sve normalno radi.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Bilo bi super da je tako ali signal na 800Mhz jednostavno bolje prolazi kroz zidove, ima dulji domet itd..

To je i razlog zašto Vip i T-com koriste 800Mhz.

Kod mene u Crikvenici u kući imam 2G pun signal, 3G jedva, H+ ništa a 4G nešto manje od 2G.

 

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Koliko sam ja primijetio, ima verzija istog mobitela koje podržavaju i koje ne podržavaju 800MHz. Ove koje podržavaju imaju oznaku Global version, bude na kutiji mobitela naljepnica na kojoj to piše. U Neutrinu sam uzimao Redmi 4X i imao je tu naljepnicu a nisam ni znao što to znači. Tek kasnije sam gledao da Goldway na Aliju isto tako zove verzije s podrškom za 800MHz. Ima čak posebnu kategoriju Global version gdje možeš vidjeti sve modele s tom oznakom, takvi su malo skuplji. Ja ću definitivno ići na verziju s 800MHz jer se često vozim vlakom, a u vukojebinama kroz koje vlak ide vrlo često sa starim mobitelom lovim samo 2G. Na tomatu sam.

Dakle informacije koje o frekvencijama daju stranice kao GSMarena ne moraju biti točne. Treba provjeriti kod trgovca koju verziju ima.
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Peruneph kaže...
Koliko sam ja primijetio, ima verzija istog mobitela koje podržavaju i koje ne podržavaju 800MHz. Ove koje podržavaju imaju oznaku Global version, bude na kutiji mobitela naljepnica na kojoj to piše. U Neutrinu sam uzimao Redmi 4X i imao je tu naljepnicu a nisam ni znao što to znači. Tek kasnije sam gledao da Goldway na Aliju isto tako zove verzije s podrškom za 800MHz. Ima čak posebnu kategoriju Global version gdje možeš vidjeti sve modele s tom oznakom, takvi su malo skuplji. Ja ću definitivno ići na verziju s 800MHz jer se često vozim vlakom, a u vukojebinama kroz koje vlak ide vrlo često sa starim mobitelom lovim samo 2G. Na tomatu sam.

Dakle informacije koje o frekvencijama daju stranice kao GSMarena ne moraju biti točne. Treba provjeriti kod trgovca koju verziju ima.

 ma ti mobiteli većinom hvataju sve navedene frekvnecije. ali su zbog tržišta zaključane. a i licence za određeni spektar koštaju. pa da bi imali što nižu cijenu xiaomi se drži samo kineskih i indijskih frekvencija, tj. tamo di imaju najjaču prodaju.

 

vjerujem da ako im se europa pokaže kao dobro tržište da će ubacit i 800mhz kao standardnu global frekvenciju za 4G.

14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
TTTT kaže...
x18x05x kaže...

Gdje kupit kod nas remen za Mi Band 2? Na njuškalu traže 50kn ili više, što je malo previše.

 

Ako si blizu Križevaca, plati kavu, dam ti ja, imam jednu zapakiranu viska. 

 Hvala kolega, ni blizu. :)

All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Global version ne znači i podršku za 4G 800 mhz tako da se lako zeznuti pa pazite.
6 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da, da primjetio sam baš to. I kod onih sa oznakom global ne pronalazim podršku za taj famozni B20

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Dinkorac kaže...

Bilo bi super da je tako ali signal na 800Mhz jednostavno bolje prolazi kroz zidove, ima dulji domet itd..

To je i razlog zašto Vip i T-com koriste 800Mhz.

Kod mene u Crikvenici u kući imam 2G pun signal, 3G jedva, H+ ništa a 4G nešto manje od 2G.

 

 Ja u Crikvenici jedva hvatam Vip, ali na T-comu imam konstantno 4g. Dualsim na Mi5 koristim :)

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Kako onda sa sigurnošću provjeriti hvata li 4G 800MHz? Dakle dolazim u trgovinu, na kutiji piše global version, ali nema podataka o mreži, trgovac tvrdi da podržava 800MHz, ali ja želim provjeriti na licu mjesta. Što učiniti, kako biti siguran?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Peruneph kaže...
Kako onda sa sigurnošću provjeriti hvata li 4G 800MHz? Dakle dolazim u trgovinu, na kutiji piše global version, ali nema podataka o mreži, trgovac tvrdi da podržava 800MHz, ali ja želim provjeriti na licu mjesta. Što učiniti, kako biti siguran?

Pregledati specifikacije koji podržavaju a koji ne.

 

Honorbuy na faceu:

The RN4 and the Mi6 are official Global versions with English box, EU charger and more 4G LTE bands supported. The Redmi Note 4 supports the band 20 (800MHz), but the Mi 6 doesn't support it, we don't know why Xiaomi released a phone for the foreign market without the band 20. If a phone is a Global version it doesn't always mean it supports the band 20.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ne znam gdje si u Crikvi ali na mojoj lokaciji (Dvorska) situacija je ovakva, Tele2-ne može se koristiti, pucanje poziva a data jad i bijeda preko svih tehnologija, u kući gotovo da nema signala, T-Com i Vip ista stvar i jedni i drugi 2G full signal, 3G izvan kuće a 4g nešto lošije od 2G.

Mislim da Xiaomi jednostavno nije dovoljno dobro prilagođen za Europu i u tome je problem, nije 800Mhz izmišljotina Vipa ili T-com-a.

Uglavnom, ukoliko kupuješ mob. za duže vrijeme i nisi stalno u centru većeg grada nisam siguran da li je Xiaomi mudra kupnja....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2017 15:51 (Franzek).
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Zasto ne xiaomi? Ja sa redmi note 3 pro i tele2 lovio 4g na mjestima gdje g3 na vipu nije uopce signala imal i di s6e ili s7e (ne sjecam se koji je tad imal mob) je imal jedva 2g na tcomu... Em xiaomi koji "nije prilagoden" em je tele2 koji "nema nigdje signala"...

6 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav ekipa,

 

Jos jednom napominjemo da nas mozete pratiti i na FB stranici .

 

Svakodnevno cemo objavljivati zanimljive i povoljne Xiaomi proizvode po izuzetno povoljnim cijenama.

 

Dodite i provjerite !

Mi Hrvatska
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da se ne bi pogrešno razumjeli, koristio sam Xiaomi i nemam ništa protiv Tele2. 

Ja sam jednostavno opisao kakvo je stanje tamo gdje ja živim.

Da li bih uzeo MI6 da podržava 800Mhz?

Da, bez razmišljanja ali jednostavno to ne bi bilo smisleno jer ne podržava 800Mhz a 

što se Tele2 tice niti oni nemaju 4G na spomenutoj frekvenciji.

Uglavnom, u mojoj situaciji kombinacija Mi6 i Tele2 bila bi promašaj :-)

Naravno, to ne čini Xiaomi ili Tele2 lošima....

7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Zas ne mi6 i tele2? Dobro to si u pravu da neki modeli xiaomija nisu za vip i tcom zbog 4g na 800mhz, al sa tele2 je svaki kompaktibilan :D

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kada mreža radi na više frekvencija to je prednost a ne nedostatak.

Na žalost, Tele2 ne radi na 800Mhz

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Franzek kaže...

Kada mreža radi na više frekvencija to je prednost a ne nedostatak.

Na žalost, Tele2 ne radi na 800Mhz

 ne radi na 800mhz na 4g mreži. sve ostalo radi normalno. a jedini način da ti je to potrebno je da živiš negdje van većih gradova, gdje je glavna antena repetitor na 800mhz za 4g.  ako nije nego je na najnižoj za 4g 1800, opet ti je svejedno je li vip, ili tcom.

 

a 2019 će se ukidat neki spektar na 800 mhz koji je rezerviran televiziji, pa možda tele2 kupi 800mhz frekvneciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2017 18:28 (ranko091).
6 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Bok ekipa! Za početak pohvala ekipi koja je osmislila ovu ideju, a i da se sam pohvalim kako posjedujem powerbank (5000 mAh slim) i nedavno dragoj kupio Redmi Note 4x s kojim je prezadovoljna.

E sad, imam ja još puno Xiaomi želja ali najviše me zanima da li kupiti narukvicu Mi Band2 ili pričekati trojku? Navodno bi ovih dana trebala izaći na tržište. Jel se netko informirao o trojci..ima li nekih velikih razlika u perfomansama u odnosu na dvojku..?

Thx!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
igy kaže...
Peruneph kaže...
Kako onda sa sigurnošću provjeriti hvata li 4G 800MHz? Dakle dolazim u trgovinu, na kutiji piše global version, ali nema podataka o mreži, trgovac tvrdi da podržava 800MHz, ali ja želim provjeriti na licu mjesta. Što učiniti, kako biti siguran?

Pregledati specifikacije koji podržavaju a koji ne.

 

 

Gdje, koje specifikacije? Na kutiji mobitela ni na papiru kojeg sam dobio s njim ništa ne piše o frekvencijama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 13:14 (Peruneph).
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Isplati li se prodati mi max u odlicnom stanju za 1200 kn i nadoplatiti 600 kn za mi max 2?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Prije kupnje sam mislio. Imaš na stranicama honorbuya i gsmarene, a imaju i službene stranice.
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Gledao sam tamo, ali oni uopće ne spominju Global version. Jel ima neka aplikacija ili nešto slično da na samom mobitelu mogu provjeriti koje frekvencije hvata?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
nixa2210 kaže...
Isplati li se prodati mi max u odlicnom stanju za 1200 kn i nadoplatiti 600 kn za mi max 2?

 pa moj savjet ti je da nema smisla osim ako trazis samo bolju bateriju jer sve ostalo je isto osim tog chipseta koji je malo slabiji u performansama u mi max 2 te daje bolju bateriju, cak vidim da je i kamera losija, bar po MP, da sam na tvome mjestu cekao bi verziju sa sd 660 ..

16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Peruneph kaže...

Gledao sam tamo, ali oni uopće ne spominju Global version. Jel ima neka aplikacija ili nešto slično da na samom mobitelu mogu provjeriti koje frekvencije hvata?

 ne znam za takvu aplikaciju

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Johntra kaže...

Bok ekipa! Za početak pohvala ekipi koja je osmislila ovu ideju, a i da se sam pohvalim kako posjedujem powerbank (5000 mAh slim) i nedavno dragoj kupio Redmi Note 4x s kojim je prezadovoljna.

E sad, imam ja još puno Xiaomi želja ali najviše me zanima da li kupiti narukvicu Mi Band2 ili pričekati trojku? Navodno bi ovih dana trebala izaći na tržište. Jel se netko informirao o trojci..ima li nekih velikih razlika u perfomansama u odnosu na dvojku..?

Thx!

 Postoje nekakve najave za Mi Band3 ali nista konkretno.Pisalo se da ce izaci u srpnju,ali evo ga,jos par sati gotov a od mibanda 3 nista.Po onome sto sam vidio,nista novo spektakularno.Jaca baterija,malo vise softveskih mogucnosti i drukciji oblik narukvica.Veliki minus za miband3 ce biti cijena jer ce ti se u pocetku kretati izmedu 40-50$.Tako je i bilo sa miband2 pa se danas nade vec za 19-20$.

Moja definitivna preporuka je kupiti dvojku jer sigurno nece biti drasticne razlike od trojke osim u cijeni naravno

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Mislim se uzet Mi6. Di ga se najvise isplati uzet? Goldway?
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice