Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

poruka: 49
|
čitano: 9.771
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
pitanje

Kupio sam laptop i na njemu mi je instalirana Vista,e sad...ja bas nisam zadovoljan s Vistom, moze li mi 'ko dati savjet dali je bolje da sada podignem sedmicu ili XP....???

Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
prihvaćeno rješenje

Imao sam na laptopu prvo Vistu, pa XP i prešao na 7 RC, i jako sam zadovoljan. Toplo preporučam

HP Compaq 8710w
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2009 17:28 (Pavo).
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
Pavo kaže...

Imao sam na laptopu XP i prešao na 7 RC, i jako sam zadovoljan. Toplo preporučam

 aha....okke, onda cu stavit si i na kompu 7, dali ja mogu staviti onu drugu BETA verziju, i dali ce mi on automatski update-irati na RC verziju???

da nemoram skidat opet novu verziju!
Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2009 17:31 (Tionio).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
prihvaćeno rješenje

Najbolje skini zadnju RC sa Microsoftovih stranica, najbezbolnije rješenje.

HP Compaq 8710w
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Ako ti se ne sviđa Vista koiu si kupio onda ti se neće ni sedmica svidjeti, koja još uvijek nije izašla u finalnoj verziji. Za XP postoji mogućnost da ne nađeš sve potrebne driver za taj laptop, i vjerojatno bi umjesto orig windowsa išao stavljati nekog pirata.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

na svom compu(vidi moj pc)....sam instalirao i vistu i sedmicu....i mogu ti reci da sedmica stvarno radi brze.....

tako da nju instalitaj ..ali jos nije izasla završna verzija....RC build 7100 mozes skinuti s ove stranice

 

a najnoviji build koji kruži torrentima je 7201

krpelj..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

I obrati pozornost na slijedeće:

 

Beta  Starts shutting down every two hours: July 1, 2009 Expiries: August 1, 2009

Relese candidate Starts shutting down every two hours: March 1, 2010 Expiries: June 1, 2010

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
archer02 kaže...

I obrati pozornost na slijedeće:

 

Beta  Starts shutting down every two hours: July 1, 2009 Expiries: August 1, 2009

Relese candidate Starts shutting down every two hours: March 1, 2010 Expiries: June 1, 2010

 a...sta da radim nakkon toga????
Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
Tionio kaže...
archer02 kaže...

I obrati pozornost na slijedeće:

 

Beta  Starts shutting down every two hours: July 1, 2009 Expiries: August 1, 2009

Relese candidate Starts shutting down every two hours: March 1, 2010 Expiries: June 1, 2010

 a...sta da radim nakkon toga????
 do tog ce ti doc finalna verzija pa ju "kupis"
amd-ati http://demigodmp.blogspot.com/
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
hrvatskafarkasevec kaže...
Tionio kaže...
archer02 kaže...

I obrati pozornost na slijedeće:

 

Beta  Starts shutting down every two hours: July 1, 2009 Expiries: August 1, 2009

Relese candidate Starts shutting down every two hours: March 1, 2010 Expiries: June 1, 2010

 a...sta da radim nakkon toga????
 do tog ce ti doc finalna verzija pa ju "kupis"
 a, dali je treba ponovno instaliravat, ili se to rijesi zakrpom i aktivacijskim kodom..jer mi se neda ponovno sve instaliravat...!!!
Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Imam laptop na kome je vista a htjela bi je nadigraditi na win 7(imam boot dvd) a na kraju bi htjela imati dualboot 7-mice sa xp.Kako da to napravim i kojim redoslijedom?Ako bi mi htio netko pojasniti bila bih zahvalna....

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

@ Tionio.... mislim da ćeš zasukati rukave i ponovo instalirati

@ seonara.... prekopaj temu Windows7- dojmovi

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Ja duboko preporučam VISTU ULTIMATE SERVICE PACK 2. Najbolji os kada bi se uspoređivala sa WINDOWS XP SP 3 i sa WINDOWS 7 RC.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar

evo upravo sam podigao tu sedmicu i odusevljen sam!!!!.....puno,puno bolje dojmove je ostavila, nego sto je ostavila Vista...MRAK OS!!!!.....sve pohvale, jedino me brine to; sto ce mi istec.....

Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
Tionio kaže...

evo upravo sam podigao tu sedmicu i odusevljen sam!!!!.....puno,puno bolje dojmove je ostavila, nego sto je ostavila Vista...MRAK OS!!!!.....sve pohvale, jedino me brine to; sto ce mi istec.....

 zašto te to brine?! pa sedmica se može bez problema besplatno aktivirat i koristit
Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

win 7 definititivno troši manje resursa od xp (barem kod mene)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
RPG vs TENK kaže...

win 7 definititivno troši manje resursa od xp (barem kod mene)

 kod mene troši oko 150 mb više rama, nego xp
Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
jurluk kaže...
RPG vs TENK kaže...

win 7 definititivno troši manje resursa od xp (barem kod mene)

 kod mene troši oko 150 mb više rama, nego xp
 meni xp troši oko 300mb a win7 s aero i AV oko 230
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

bolje je instelirati sedmicu..ne troši puno rama...a nije ni vista loša...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2009 9:50 (start).
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
start kaže...

windows vistu se ne isplati instelirati jer vise se ne izrađuju nikakve podrške za vistu.... sve sad prelazi na sedmicu.....

 A hahahahahaha!!!
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
start kaže...

windows vistu se ne isplati instelirati jer vise se ne izrađuju nikakve podrške za vistu.... sve sad prelazi na sedmicu.....

 Jel si ti shvatio da jos nije ni izasla cijela verzija sedmice?
krpelj sa bazukom :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
BORG kaže...
start kaže...

windows vistu se ne isplati instelirati jer vise se ne izrađuju nikakve podrške za vistu.... sve sad prelazi na sedmicu.....

 Jel si ti shvatio da jos nije ni izasla cijela verzija sedmice?
da....ali koristi se može....a kad izađe cijela verzija...onda ce to biti ono kako treba...
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

I zadnje verzije 7ce su daleko u prednosti ispred Viste (bilo da je SP1 ili SP2), potpuno stabilan OS i podrska za programe i drivere je vec krenula kako treba, naravno da se moze pronaci i nekolicina programa starih koji ne bi mogli raditi na 7ci, ali sve u svemu dosta bolje nego svi prijasnji windowsi, barem meni... Bugova normalno da ima, ali to je sve u fazi "peglanja" i vremenom ce sve bolji i stabilniji biti, vec skoro 2 mjeseca koristim 7cu i nemam nikakvih problema, igram nove igre koje mi rade savrseno, cak nemam gresaka kako u software-u tako i u hardwareu koje sam imao i sa XP-om i Vistom, a Vistu ne bih vratio ni za trenutni Jackpot u Hrvatskoj :)

Prije nekoliko sam rusio sistem na nekoliko laptopa, Lenovo modeli i odlucim probati kako ce 7ca da radi, prije toga na 1 od njih sam XP digao i morao sam rucno driver po driver skidati sa Interneta, prijavljivati - update raditi itd. a 7ca mi je sve i jedan driver sama instalirala!

 

Za sve koji sumnjaju, odmah se prebacite i isprobajte 7cu (prvi RC je build 7100, trenutni koji se moze skinuti i zadnji je 7227 - s tim da "veceras" pojavi se 7320).

 

Šta se bijeli u gori zelenoj...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Kupio novi lap sa Vistom business, smeće od OS-a.. Napravio downgrade na XP, sve radi vrhunski, sutra stavljam Win 7 7201 na bratovu preporuku, dual boot, pa ću vidjeti kako će se vrtiti.. a dobri stari XP neka ostane, zlu ne trebalo..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
jurluk kaže...
Tionio kaže...

evo upravo sam podigao tu sedmicu i odusevljen sam!!!!.....puno,puno bolje dojmove je ostavila, nego sto je ostavila Vista...MRAK OS!!!!.....sve pohvale, jedino me brine to; sto ce mi istec.....

 zašto te to brine?! pa sedmica se može bez problema besplatno aktivirat i koristit
Da li ce se RC moci upgrejdat na full verziju ili ce se morati raditi reinstall za pola godine kada sedmica izadje? Bas mi se ne radi reinstalacija OS-a svakih pola godine.
Think locally, act globally...
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
Irfan kaže...

I zadnje verzije 7ce su daleko u prednosti ispred Viste (bilo da je SP1 ili SP2), potpuno stabilan OS i podrska za programe i drivere je vec krenula kako treba, naravno da se moze pronaci i nekolicina programa starih koji ne bi mogli raditi na 7ci, ali sve u svemu dosta bolje nego svi prijasnji windowsi, barem meni... Bugova normalno da ima, ali to je sve u fazi "peglanja" i vremenom ce sve bolji i stabilniji biti, vec skoro 2 mjeseca koristim 7cu i nemam nikakvih problema, igram nove igre koje mi rade savrseno, cak nemam gresaka kako u software-u tako i u hardwareu koje sam imao i sa XP-om i Vistom, a Vistu ne bih vratio ni za trenutni Jackpot u Hrvatskoj :)

Prije nekoliko sam rusio sistem na nekoliko laptopa, Lenovo modeli i odlucim probati kako ce 7ca da radi, prije toga na 1 od njih sam XP digao i morao sam rucno driver po driver skidati sa Interneta, prijavljivati - update raditi itd. a 7ca mi je sve i jedan driver sama instalirala!

 

Za sve koji sumnjaju, odmah se prebacite i isprobajte 7cu (prvi RC je build 7100, trenutni koji se moze skinuti i zadnji je 7227 - s tim da "veceras" pojavi se 7320).

 

 da, ali zasto ja kada skidam 7cu, uvijek dobijem verziju 7100....di bi trebao ici da skinem tu novu verziju, moze mi neko dati link????....i dali se to uopce isplati ili je bolje skinuti 7100  pa je update-ati
Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
16 godina
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Torrenti? Rapidshare?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
tnakir kaže...

Torrenti? Rapidshare?

 a....isplati li se to??...ili da samo updateam???....sto mi preporucate???
Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
Tionio kaže...
tnakir kaže...

Torrenti? Rapidshare?

 a....isplati li se to??...ili da samo updateam???....sto mi preporucate???
 
Postoji mogucnost da pokupis i koji virus(jer Torrenti su Torrenti)... Inace sigurnija je RC verzija(ako je vec nemas), ja je imam i NIPOŠTO ne namjeravam skidati ove novije sa Torrenta, RC 7100 ver. je odlicna i stabilna...
Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2009 19:48 (BLOGERX4).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

meni sedmica troši 1,53GB memorije

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice