Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji

poruka: 76
|
čitano: 31.329
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Windows 7 service pack1 problem pri instalaciji

Ovako skinuo sam windows service pack 1 koja ovdje ima na forumu.I krene instalacija dodje do pola  i izbaci mi 0x800f081e.Kada odem na net da vidim o cem se radi.Dobijem ovo

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/troubleshoot-problems-installing-service-pack

 

ugasim avast i comodo firewall ali opet isto :(

 

Pa ako neko zna bio bi zahvalan da pomognete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack1 problem pri instalacij

najbolje da prvo formirati i onda instalirati driver i programi onda zadnji staviti Service Pack 1 i to je to mene je dobro prosao bez problema

15 godina
offline
Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji

Evo,ja sam noćas odradio na frišku instalaciju Win 7 x64 i prošlo bez ikakvih problema.

No,prije toga sam pokušao na malo stariju instalaciju istog OS-a i kako sam imao Blade temu od Mr.Grima,

nije mi uspjelo(nije niti šteta i tako sam morao ponovo raditi install OS-a)

 

Dakle,ako si slučajno patch-ao system file-ove u svrhu instaliranja visual style-a moguće da je to problem.

Jer obično theme imaju modane systemske datoteke i onda ih SP neće prepoznati...

Naravno,može biti i štogod drugo,ali moguć razlog je i ovaj koji sam napisao.

 

Edit:

1.)Install OS

2.)Install drivers

3.)Install SP1 RTM

Insomniac XD
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2011 20:18 (fromcelltohell).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

A je nisam formatirao od 5 mjeseca prosle godine.Znaci 6 mjeseci sada logicno mi se postavlja pitanje dal se isplati ako nije neki znacajan napredak.Ali vjerovatno hocu {#} Usao vrag u mene i ne da mira{#}

15 godina
offline
Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji

Gle...najsigurnije je na clean instalaciju OS-a.

Ne bih niti ja to jučer nego mi stigli diskovi

pa je logično bilo da ću na WD Black 640Gb instalirati.

 

Inače sam imao na prastarom Seagate disku od 160 Gb...tek toliko...

dok ne stigne prava stvar...

Insomniac XD
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

 

E da je samo do patchanih tema!

 

Ja sam prije pokretanja instalacije napravil check sistemskih fileova (sfc /scannow) baš zbog toga i zbog sigurnosti ,već poučen iskustvima iz XP-a i Viste!

Ali ,ipak se sra{#}e dogodilo i instalacija je prekinuta!! {#}

 

U slučaju da koristite Driver Sweeper kod mjenjanja drivera (recimo za grafičku) ,morate znati da s njim brišete i generičke drivere!

Kad krenete na link da bi saznali u čemu je problem otvara se ova stranica!

 

E sad ,kakav je{#}eni vLite?! Na OS-u koji je original i popravljeni su svi fileovi?!

 

Stvar je u sljedećem : Driver folder C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\atiilhag.inf_amd64_neutral_951c1812f542740a fali!!

 
 

Bez njega nejde!! Rješenje je u napraviti novi ,prazan folder i dati mu ime atiilhag.inf_amd64_neutral_951c1812f542740a

Ili ,još bolje ako čuvate system image čiste instalacije (clean install) ,iz njega izvaditi folder i kopirati ga u FileRepository! 

 

Tad ponovite instalaciju i nadajte se da se još nešto ne izrodi!!

 

Inače ,sve greške i razlog prekida možete naći u C:\Windows\Logs\CBS\CBS.txt na dnu ,samo tražite Error na lijevoj strani!

Naprimjer :

 

Edit : Najbolje je prije instalacije skinuti The System Update Readiness Tool i instalirati ga i ponovno pokrenuti instalaciju SP-a!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 1:59 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
kizo2703 kaže...

 

Stvar je u sljedećem : Driver folder C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\atiilhag.inf_amd64_neutral_951c1812f542740a fali!!

Bravo Kizo!

Baš sam htio napisat da je to zbog navedenog fajla-foldera:)

Na 2 računala mi je bacalo grešku.

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 1:13 (F1-IVO).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Da ,ali ja sam odustal za danas ,jel se je{#}em s tim SP-om od pet popodne!

 

Četiri puta mi je prekidalo i sad već dolazim u napast da vratim clean image i krenem isponova s instalacijama programa!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
kizo2703 kaže...

Da ,ali ja sam odustal za danas ,jel se je{#}em s tim SP-om od pet popodne!

 

Četiri puta mi je prekidalo i sad već dolazim u napast da vratim clean image i krenem isponova s instalacijama programa!

Ja uvijek SP instaliram na čist sustav te se tako rješavam muke zvane ˝greške prilikom instalacije SP-a˝.

Jest da je teže sve isponova ali isto tako je i najsigurnije.

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Znam ,dosad sam i ja ,ali sam ipak mislil da su i to sredili i ispolirali ko sve ostalo na Sedmici!

 

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
kizo2703 kaže...

Znam ,dosad sam i ja ,ali sam ipak mislil da su i to sredili i ispolirali ko sve ostalo na Sedmici!

Onda bi bilo prelako:)

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Da ,ipak je to MS! Zakaj bi bilo sve jednostavno! A i da ne zaboravimo dobre ,stare dane!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
kizo2703 kaže...

Znam ,dosad sam i ja ,ali sam ipak mislil da su i to sredili i ispolirali ko sve ostalo na Sedmici!

 

 

Moš si mislit kak su ispolirali, malo sutra nisi SP1 niti trebal instalirat u ovom trenutku ali kaj sad ništa.{#} Ja ga nit necu instalirat, jer ne dobivam ništa zapravo ionak imam sve bitnije zakrpe instalirane a za ovo ostalo me boli đon zapravo bugova je bilo i bit ce ih bio SP1 instaliran ili ne.{#}{#}

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Hoćeš - nećeš morat ćeš ga instalirati! Sad još ne moraš ,ali kad dođe za koji tjedan u WU sam će ti se skinuti ili nećeš moći uopće više skidati novije update ,jel će svi prvo tražiti SP!

 

A ako misliš isključivati WU ,dobro ,tvoja stvar ,ali ja se s original OS-om neću zezat!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Evo me poslije friske clean instalacije wina 7.Iskreno 6 mjeseci je proteklo od posljednjeg formata i ja sam jedan od onih dok radi ne diraj, i instalirao sam SP1 na 7 iskreno ono sto me dojmilo i pomalo mi kidalo zivce je ogroman broj upodeta mislim da sam skinuo preko 2 gige upodeta raznih {#}Sada mi samo jedna stvar nije jasna evo sada na clean instal i instalirao sam samo avast imam max 10 tak servisa koji rade, kako da odjednom sa tog broja (prosli format isto) skoci na nekih 60 {#} Sve u svemu podjelio sam vam svima TU i zahvalio vam se zaista ste pomogli iako sam sumnjao dal da radim to radi SP ali ipak mislim da se isplatilo kanta sada dise ''punim plucima'' Hvala svima.

16 godina
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
kizo2703 kaže...

Hoćeš - nećeš morat ćeš ga instalirati! Sad još ne moraš ,ali kad dođe za koji tjedan u WU sam će ti se skinuti ili nećeš moći uopće više skidati novije update ,jel će svi prvo tražiti SP!

 

A ako misliš isključivati WU ,dobro ,tvoja stvar ,ali ja se s original OS-om neću zezat!

Kod mene ti se ništa automatski ne skida, nit instalira kroz Windows Update taman posla malo sutra ja biram kaj se bude kak i ak se bude uopce instaliralo.{#}{#}

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
311008 kaže...

Sada mi samo jedna stvar nije jasna evo sada na clean instal i instalirao sam samo avast imam max 10 tak servisa koji rade, kako da odjednom sa tog broja (prosli format isto) skoci na nekih 60 {#}

to je klasika.

kad se nadjidja sve sto koristis,ode to na 60 lako.

posebno ako su laptopi u pitanju.

na desktopu se to sve pogasi,ali mi je stupidno pogasit na laptopu od tacpeda,do bt-a i wifi-a kojeg trebam :)

...a finger senzor :))

neka radi,bilo potrebno ili polupotrebno, bitno da ne vrti apsolutno nepotrebno.

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji

Uf, neznam jesam li sve dobro pročita, al bio je onaj jedan neoznačen update prije ovog SP1(ne mogu se sad sjetit koji, u history mi ne stoji kako treba) i oni u microsoftu su govorili da će taj biti zaslužan za pravilnu instalaciju svih budućih apdejta, dakle zadnji sa praznim checkbox-om(ako netko može točno reći koji) - neću tvrdit da je do njega ali eto tako su u microsoftu rekli.

 

Kod mene winsi godinu i mjesec dana!

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 3:34 (brixy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
rambox kaže...

Kod mene ti se ništa automatski ne skida, nit instalira kroz Windows Update taman posla malo sutra ja biram kaj se bude kak i ak se bude uopce instaliralo.{#}{#}

Ko što rekoh - tvoj izbor! Moji Windowsi su Genuine ,ne moram se bojat nikakvih WAT updatea niti ičeg sličnog ,a dosad ni s jednim updateom nije bilo problema!

brixy kaže...

Uf, neznam jesam li sve dobro pročita, al bio je onaj jedan neoznačen update prije ovog SP1(ne mogu se sad sjetit koji, u history mi ne stoji kako treba) i oni u microsoftu su govorili da će taj biti zaslužan za pravilnu instalaciju svih budućih apdejta, dakle zadnji sa praznim checkbox-om(ako netko može točno reći koji) - neću tvrdit da je do njega ali eto tako su u microsoftu rekli.

 

Kod mene winsi godinu i mjesec dana!

Update history se briše kad instaliraš SP ,pa čak i kad napraviš reimage sistema ko ja sinoć nakon neuspješne instalacije SP-a.

Ali to je očito do MS update servera ,jel su sinoć i nakon reimagea updatei bili u history-u.

A sad je history prazan!!

Sistem nije čišćen i ništa nije brisano!!

 

A i folder SoftwareDistribution (C:\Windows\SoftwareDistribution) je bil težak preko 1 GB ,a sad je 227 MB!

I treba uzeti u obzir jednu stvar : Bez obzira kaj svi vele da je ovaj SP RTM ,nije službeno potvrđen od MS-a i mislim da je bolje

ostaviti ga na miru i pričekati da izađe na WU!

 

A i čim izađe na TechNetu (barem tjedan dana prije WU) znat će se da je to onda ''pravi'' SP!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 11:51 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji
Zar nije najlakse sacekati da sp1 izadje uopste pa onda instalirati? Nikad necu shvatiti tu zurbu da se instalira nesto za sta niko ne zna sta je na sistem koji uredno radi.
:)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Čuj ,ja sam reko - ajde da vidimo kak će to ići , s obzirom da je na VM-u (ali na čistoj instalaciji) instalacija prošla bez problema.

 

Pošto imam nekoliko spremljenih backupa nije problem vratiti system image ,kaj sam sinoć i napravil!

A naravno da je bolje strpit se i dobit ''pravu stvar'' ,jel vrlo lako se može dogodit da će svi koji su instalirali ovaj SP za koji tjedan morat počet ispočetka!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

VM je ok. To ionako sluzi za eksperimentisanje. Barem meni ali stavljati neki SP1 sa nekih ruskih stranica na poptuno ispravnu instalaciju je teska budalastina. Mislim cemu? Da budes prvi u selu? (ne mislim direktno na tebe vec pricam uopsteno ;))

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Čuj ,da je s nekih ruskih stranica sigurno ga nebi ni taknul ,ali Softpedia je ipak stranica s provjerenim linkovima i nikad dosad nisu puštali neki fake!

A pošto su oni maknuli linkove za download ''RTM-a'' očito nešto nije u redu!!

 

Inače ,WZOR ,koji je zaslužan za većinu leakova original Windows 7 beta ,RC-a i preRTM buildova je dosad bil pouzdan ,ali očito se i on požuril!!

 

A najbolja stvar je ,sad su na njegovom siteu linkovi za download cijelih imagea windowsa s integriranim SP1! KLIK

 

I ne pitajte za linkove ,nemam ih! Ko hoće imat te Windowse nek se malo pomući u traženju!! {#} {#}{#}

 

Edit :

Inače ,isti izvor (WZOR) navodi da se već neko vrijeme u Redmondu ''kuha'' i SP2 ,koji bi trebao izaći sredinom 2012.

Više...

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 15:17 (kizo2703).
15 godina
offline
Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji

Ne vidim razloga da ovo nije onaj "pravi SP1". Razlog je samo da je procurio prije oficijalnih downloada,što je Softpedia iskoristila da digne posjećenost stranica i broj downloada. Uostalom,zar i sami windowsi RTM nisu bili dostupni za skidanje prije nego je to bilo moguće na MS serverima?

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

Kako zelite. To na moje kompove nece ni kad zvanicno izadje odmah a kamoli iz sumnjivih izvora, Nigdje ne gori.

:)
15 godina
offline
Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji

Tvoj izbor. Ja sam ga instalirao prošli vikend i ne vidim nikakvih problema a sama instalacija je prošla bezbolno na windowse stare godinu i dva mjeseca. Ako slučajno nešto krene po zlu,uvijek imam svježi image za vratiti,mada mislim da neće biti potrebe.

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci

OK. Moze kontra pitanje? Sta si popravio ili dobio sa time?

:)
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
kizo2703 kaže...

 

A pošto su oni maknuli linkove za download ''RTM-a'' očito nešto nije u redu!!

 

Inače ,WZOR ,koji je zaslužan za većinu leakova original Windows 7 beta ,RC-a i preRTM buildova je dosad bil pouzdan ,ali očito se i on požuril!!

 

 

  Maknuli su zbog toga sto moraju tintrati Microsoftov ego i naravno zbog prituzbe od strane Microsofta

 

Note: The Windows 7 SP1 RTM download link has been removed at Microsoft's request and will be added back as soon as Windows 7 SP1 is officially released.

 

Sada link vodi do RC a ne do RTM-a. WZor i dalje stoji na tvrdnju da je sve u redu sa SP-om, odnosno da je to definitivno finalna verzija.

Mozda se kod tebe iskomplicirale stvari zbog vise-jezicnosti SP-a? Naime, SP koji je za engleski, francuski, njemacki i japanski ima oko 330 MB a ostali visejezicni (centralna Europa) idu od 550 MB (Softpedia) pa sve do 2 GB (gledano na WZoru)

A programmer is just a tool which converts caffeine into code
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Windows 7 service pack 1 problem pri instalaciji

@Kizo

 

Jesi li instalirao ovu nadogradnju prije SP-a?

 

Update for Windows 7 (KB976902)


Install this update to enable future updates to install successfully on all editions of Windows 7 or Windows Server 2008 R2. This update may be required before selected future updates can be installed. After you install this item, it cannot be removed.

More information:
http://support.microsoft.com/kb/976902


A programmer is just a tool which converts caffeine into code
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 service pack 1 problem pri instalaci
logic kaže...

OK. Moze kontra pitanje? Sta si popravio ili dobio sa time?

Konkretno ništa osim malo bržeg boot-a. Međutim,kako nakon izvjesnog vremena SP postaje obavezan,odlučio sam to skinuti s dnevnog reda....

www.hrphotocontest.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice