Odabir Windowsa za vaše računalo izdvojena tema

poruka: 601
|
čitano: 200.069
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Ohhh... a gdje su starije verzije npr. win 95, 98 i Me

-windows NT

- a da ne spominjem windows 3.0 i 3.1...

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
zokabl kaže...

Trebao bih da instaliram windows 7 sp1 x64 a imam sljedeci komponente pa me interesuje kako ce raditi na ovome:

Intel(R) Celeron(R) CPU 2.53GHz

Type   DDR
         Size   1024 MBytes
         Channels #   Dual
         DRAM Frequency   133.3 MHz

ATI RADEON X300/X550 Series   Memory   512 MB

Hard Drives: Western Digital Capacity    78GB

1gb rama? mozda bolje da stavis x32

13 godina
protjeran
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo
Ovako imam konfiguraciju pod Moj PC, trenutno imam Windows 7 Ultimate 32 bit SP1 i Windows 8 Developer Prewiew. Primarni OS mi je Windows 7, ali sa Developer Prewiewom nisam zadovoljan, znači mjenjao bih ga. Znam da će mnogi misliti pa nemoraš nikakav, ali ja sam navikao na Dual Boot, i inače da imam dva operativna sistema iz više razloga. PC koristim za surfanje internetom, programiranje, poneka igra, MS Office,.... Možda Windows XP, Windows Vista, modža i server verzija, ali mi to nije potrebno za sad.
SENAID
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav svima! Moja konfiguracija je pod Moj PC. Isplati li se u mom slučaju prelaziti na Win7 64-bit? Mislio sam eventualno dodati još 2 GB RAM-a, pa možda zbog toga i zbog DirectX-a 11. Ima li uopće smisla na mojoj konfi igrati pod DirectX-om 11? Mislim da je CPU donekle problem.

Na PC-u ne koristim nikakve zahtjevne aplikacije osim igara. Možda tu i tamo obradim koji home-made video pomoću Ulead Video Studio.

 

Još jedno malo (donekle off topic) pitanje: kad zahtjevi za neku igru kažu - RAM 2 GB recommended for XP; 4 GB for Vista,7  ..... odnosi li se to na Win7 32- ili 64-bit verziju?

 

Puno hvala! Pozdrav!!!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
diskDEfragmenter kaže...

Pozdrav svima! Moja konfiguracija je pod Moj PC. Isplati li se u mom slučaju prelaziti na Win7 64-bit? Mislio sam eventualno dodati još 2 GB RAM-a, pa možda zbog toga i zbog DirectX-a 11. Ima li uopće smisla na mojoj konfi igrati pod DirectX-om 11? Mislim da je CPU donekle problem.

Na PC-u ne koristim nikakve zahtjevne aplikacije osim igara. Možda tu i tamo obradim koji home-made video pomoću Ulead Video Studio.

 

Još jedno malo (donekle off topic) pitanje: kad zahtjevi za neku igru kažu - RAM 2 GB recommended for XP; 4 GB for Vista,7  ..... odnosi li se to na Win7 32- ili 64-bit verziju?

 

Puno hvala! Pozdrav!!!

 

Ako stavis jos 2 gb rama prijedi na x64.Ocni malo procesor i vecinu igara ce ti komp odradit solidno na dx11 na manjim rezama.To podebljano se odnosi na DX10 i DX11,kao i za same sustave da bi funkcionirali.Odnosi se na obe verzije(x64 i x86).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
zoharbizo kaže...
diskDEfragmenter kaže...

 

Ako stavis jos 2 gb rama prijedi na x64.Ocni malo procesor i vecinu igara ce ti komp odradit solidno na dx11 na manjim rezama.To podebljano se odnosi na DX10 i DX11,kao i za same sustave da bi funkcionirali.Odnosi se na obe verzije(x64 i x86).

Ocni, valjda overclockaj procesor, ili ako ti je muka to pisati napiši, oc-aj procesor, reza-kakve veze ima sa rezolucija?

SENAID
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Senaid_gates kaže...
Ovako imam konfiguraciju pod Moj PC, trenutno imam Windows 7 Ultimate 32 bit SP1 i Windows 8 Developer Prewiew. Primarni OS mi je Windows 7, ali sa Developer Prewiewom nisam zadovoljan, znači mjenjao bih ga. Znam da će mnogi misliti pa nemoraš nikakav, ali ja sam navikao na Dual Boot, i inače da imam dva operativna sistema iz više razloga. PC koristim za surfanje internetom, programiranje, poneka igra, MS Office,.... Možda Windows XP, Windows Vista, modža i server verzija, ali mi to nije potrebno za sad.

Anybody?

SENAID
15 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
BugHacker kaže...

WIN 7 32bit.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

BugHacker može ić Win7 32bit al preporučujem da isključiš aero

Ovdje može biti VAŠA reklama!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
xhopeon kaže...

BugHacker može ić Win7 32bit al preporučujem da isključiš aero

Dualcore je,ima 2 gige rama i 3xxx seriju,raditi ce Win 7 i sa aerom ukljucenim bez ikakvih problema.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

trenutno imam vistu sp2 i sve savrseno radi.Imali neki poseban razlog da  se prebacim na windows 7?

I ja bi volio imat windows 7,al ako sve savršeno ide s vistom,jel ima razloga onda prebacivat se?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
BugHacker kaže...

trenutno imam vistu sp2 i sve savrseno radi.Imali neki poseban razlog da  se prebacim na windows 7?

I ja bi volio imat windows 7,al ako sve savršeno ide s vistom,jel ima razloga onda prebacivat se?

Nema razloga.Iako bi ja osobno presao na Win 7.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
BugHacker kaže...

trenutno imam vistu sp2 i sve savrseno radi.Imali neki poseban razlog da  se prebacim na windows 7?

I ja bi volio imat windows 7,al ako sve savršeno ide s vistom,jel ima razloga onda prebacivat se?

Onda nema nekog razloga.

12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav svima! Moja konfiguracija je pod Moj PC. Interesira me koje Windows-e bi mi preporučili.

Igranje novih igara, gledanje videa.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Ba'alzamon kaže...

Pozdrav svima! Moja konfiguracija je pod Moj PC. Interesira me koje Windows-e bi mi preporučili.

Igranje novih igara, gledanje videa.

 

Hvala

Windows 7 x64 bit

15 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Uskoro ću reinstalirati windowse pa sam mislio pokušati sa win7, do sada sam korsitio XP SP3. Koja je vaša preporuka da stavim 32 ili 64 bitnu verziju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo

AMD64 3700+ 2.2GHz

Abit KN8 Ultra
 2 GB DDR 400
XFX 4830

 

Na ovo ,samo 32 bita! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...

AMD64 3700+ 2.2GHz

Abit KN8 Ultra
 2 GB DDR 400
XFX 4830

 

Na ovo ,samo 32 bita! {#}

OK, a koja bi mi razlika bila kad bi stavio 64 bitne. Ne koristim nikakve profesionalne programe, samo igre koje mi rade i net, dakle ništa specijalno. Da li bi sa 32 bitnom imao manjih problema sa driverima?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Miro7 kaže...
OK, a koja bi mi razlika bila kad bi stavio 64 bitne. Ne koristim nikakve profesionalne programe, samo igre koje mi rade i net, dakle ništa specijalno. Da li bi sa 32 bitnom imao manjih problema sa driverima?

Neces imati problema sa driverima, vec ti 64bit nije potrebno na toj konfiguraciji.

posebno zato sto kazes da ne koristis nikakve profesionalne programe stavi x32 i uzivaj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Miro7 kaže...

OK, a koja bi mi razlika bila kad bi stavio 64 bitne. Ne koristim nikakve profesionalne programe, samo igre koje mi rade i net, dakle ništa specijalno. Da li bi sa 32 bitnom imao manjih problema sa driverima?

Imaš prastari procesor ,matičnu ,ram i slabu grafiku. Da i uspiješ staviti 64 bita ,sve bi ti se vuklo i onda bi bilo ''Windows 7 je sranje''.

 

A tu su i driveri ,jel je pitanje ima li 64 bitnih drivera za pojedine komponente s tvog sistema ,s obzirom da je većina drivera za XP (nešto sitno za Vistu)!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav,

imam jedno pitanje...

jel bi win 7 32 bit ok radio na ovom kompu pod moj pc?

I koju verziju win 7 da stavim:

pro,ultimate,home basic ili neku drugu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
gamer 2138 kaže...

jel bi win 7 32 bit ok radio na ovom kompu pod moj pc?

I koju verziju win 7 da stavim:

1gb rama, radio bi, al mozda budes trebao iskljuciti aero.

a home premium bi bio dovoljan.

13 godina
odjavljen
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Muči me ovo: Dali da se vratim sa 7-ice na XP? Konfiguracija je u Moj PC, s time da mislim dodat još 1X1GB RAM-a. 

Inače, kompjuter koristim za edit HD(1080p i 720p) i 360p videa pomoću Sony Vegas Pro 10-ke, i After Effects. Koristim ga i za PES, te ostale novije igre, kao npr Assassins Creed 2(ubrzo i Revelations {#}), POP, GTA 4 i još poneka, koja se nađe. 

Možda opcija dodavanja 1x2GB RAM-a, i instaliranje Windows 7 64-bit?

 

Hvala.

 

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
footballer kaže...

Muči me ovo: Dali da se vratim sa 7-ice na XP? Konfiguracija je u Moj PC, s time da mislim dodat još 1X1GB RAM-a. 

Inače, kompjuter koristim za edit HD(1080p i 720p) i 360p videa pomoću Sony Vegas Pro 10-ke, i After Effects. Koristim ga i za PES, te ostale novije igre, kao npr Assassins Creed 2(ubrzo i Revelations {#}), POP, GTA 4 i još poneka, koja se nađe. 

Možda opcija dodavanja 1x2GB RAM-a, i instaliranje Windows 7 64-bit?

 

Hvala.

 

A ako staviš još 2GB rama onda ti treba i x64 sustav da taj ram prepozna i iskoristi, XP x64 se ne isplati, znači ako nadograđuješ RAM stavi si 7 x64 Home Premium SP1.

 

EDIT: Još nešto, ako si staviš x64 windows, onda si skini i x64 verzije tih programa za obradu videa, to bi moralo radit brže sa x64 windowsom i 4GB rama.

         Kad snimiš windows samo pogasi nepotrebne gluposti i radit će ko grom.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 14:45 (Valentin17).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Valentin17 kaže...
footballer kaže...

Muči me ovo: Dali da se vratim sa 7-ice na XP? Konfiguracija je u Moj PC, s time da mislim dodat još 1X1GB RAM-a. 

Inače, kompjuter koristim za edit HD(1080p i 720p) i 360p videa pomoću Sony Vegas Pro 10-ke, i After Effects. Koristim ga i za PES, te ostale novije igre, kao npr Assassins Creed 2(ubrzo i Revelations {#}), POP, GTA 4 i još poneka, koja se nađe. 

Možda opcija dodavanja 1x2GB RAM-a, i instaliranje Windows 7 64-bit?

 

Hvala.

 

A ako staviš još 2GB rama onda ti treba i x64 sustav da taj ram prepozna i iskoristi, XP x64 se ne isplati, znači ako nadograđuješ RAM stavi si 7 x64 Home Premium SP1.

 

EDIT: Još nešto, ako si staviš x64 windows, onda si skini i x64 verzije tih programa za obradu videa, to bi moralo radit brže sa x64 windowsom i 4GB rama.

         Kad snimiš windows samo pogasi nepotrebne gluposti i radit će ko grom.

Znači, da ostanem na 7 HP, koju već imam? Ostavio bi 32bit, onda bi stavio 1x1 GB RAM-a. Dali bi to bilo u redu za igre i edit videa?

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
footballer kaže...
Znači, da ostanem na 7 HP, koju već imam? Ostavio bi 32bit, onda bi stavio 1x1 GB RAM-a. Dali bi to bilo u redu za igre i edit videa?

Ostani.

za igre bi bilo u redu.

13 godina
odjavljen
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Kliknuo sam na Hvala, ali se još jednom zahvaljujem.

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Ovako trebam pomoć oko instalacije windowsa neznam koji windows izabrati! :)

 

Processor: AMD Athlon(tm) II X2 250 Proccessor (2CPUs), 3.0 Ghz

Memory (RAM): 4GB

Graphics: ATI Radeon HD 5400 Series

Total avaible graphics memory: 2303 MB

Total size od hard disks(s) : 466 GB

Disk C : 68 GB TOTAL

Disk D : 397 GB TOTAL

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 0:47 (kalimee).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kalimee kaže...

Ovako trebam pomoć oko instalacije windowsa neznam koji windows izabrati! :)

Za sta ti sluzi najvise PC?

 

ako kupujes ja bi isao na Windows 7 Home premium x64

ako ne onda mozes i ultimate verziju staviti. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 0:49 (mario1990).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice