Odabir Windowsa za vaše računalo izdvojena tema

poruka: 601
|
čitano: 200.359
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
mario1990 kaže...
kalimee kaže...

Ovako trebam pomoć oko instalacije windowsa neznam koji windows izabrati! :)

Za sta ti sluzi najvise PC?

 

ako kupujes ja bi isao na Home premium x64

ako ne onda mozes i ultimate verziju staviti. 

Služi mi za igranje par igara (preciznije za LoL, dota) i internet. To bi bilo to, ništa više! :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kalimee kaže...
Služi mi za igranje par igara (preciznije za LoL, dota) i internet. To bi bilo to, ništa više! :)

Onda ce Home premium biti dovoljno, samo x32 ili x64 ovisi ako planiras dodavati jos ram-a onda x64
ako ne, onda stavis x32 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
mario1990 kaže...
kalimee kaže...
Služi mi za igranje par igara (preciznije za LoL, dota) i internet. To bi bilo to, ništa više! :)

Onda ce Home premium biti dovoljno, samo x32 ili x64 ovisi ako planiras dodavati jos ram-a onda x64
ako ne, onda stavis x32 

 

Hvala prijatelju, ma iskreno ne planiram dodavati još ramova , ovako ovo mi je samo za to pošto i nemam bas puno vremena za kompjuter uzeti ću onda rađe Home premium x32 :)

Još jednom hvala :)

12 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Ja imam sedmicu i 1GB ram-a ali je iskoristivo 895MB i radi sasvim OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
toncek333 kaže...

Ja imam sedmicu i 1GB ram-a ali je iskoristivo 895MB i radi sasvim OK.

Vjerojatno imaš integriranu grafičku pa ti "krade" 128MB-a

15 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav svima, imam jedno staro racunalo sa amd sempron 2500+ i 768 Mb ram-a te nvidia 7300gt, a htio bi instalirat windows 7 x86.
Zanima me sta bi trebao nadogradit (a da je jeftino), koristi se za surfanje, word, exel, powerpoint, paint i gledanje filmova (ne hd, bl).
Hvala

extreme life
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Icefox kaže...

Pozdrav svima, imam jedno staro racunalo sa amd sempron 2500+ i 768 Mb ram-a te nvidia 7300gt, a htio bi instalirat windows 7 x86.
Zanima me sta bi trebao nadogradit (a da je jeftino), koristi se za surfanje, word, exel, powerpoint, paint i gledanje filmova (ne hd, bl).
Hvala

Prvo RAM.Iako bi ja na takav komp radije XP.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Icefox kaže...

Zanima me sta bi trebao nadogradit (a da je jeftino)

Ubacis jos memorije(ram) i radit ce dobro.

13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Icefox kaže...

Pozdrav svima, imam jedno staro racunalo sa amd sempron 2500+ i 768 Mb ram-a te nvidia 7300gt, a htio bi instalirat windows 7 x86.
Zanima me sta bi trebao nadogradit (a da je jeftino), koristi se za surfanje, word, exel, powerpoint, paint i gledanje filmova (ne hd, bl).
Hvala

A da isprobašalternativu, za ono što si spomenuo radi i više nego brzo na tvojoj konfiguraciji.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
odjavljen
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav!

Uskoro uzimam novi pc i odlucio sam se na oriđiđi windowse

Posto se ja ne kuzim bas u te licence i to reci te mi dal su ovi windowi ok i dobri za ovu konfu


ATi Radeon Sapphire HD 6950 1 GB 2 vent
AMD PHENOM II 960T
AsRock 870 Extreme3 R2.0

G.Skill Ripjaws 2x2 1600

 

http://www.protis.hr/products/details/dsp-windows-7-home-premium-sp1-64bit-cro-gfc02046/44254

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Zin8 kaže...

 

Posto se ja ne kuzim bas u te licence i to reci te mi dal su ovi windowi ok i dobri za ovu konfu

http://www.protis.hr/products/details/dsp-windows-7-home-premium-sp1-64bit-cro-gfc02046/44254

Sasvim dovoljni i dobri. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Zanima me dal da stavim win 7 32 bit ili ostavim 64 bit..neki kazu da na 32 bit bolje rade igre..a komp mi treba samo za igre

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo

4gb rama, ostavi x64.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
MikeSpyke kaže...

Zanima me dal da stavim win 7 32 bit ili ostavim 64 bit..neki kazu da na 32 bit bolje rade igre..a komp mi treba samo za igre

Ako je istina ovo iz Moj PC ostavi x64.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

istina je ne brini ;) onda ostavljam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Ovako....imam stari HP koji moram počistiti od svega i svačega, te usput formatirati C disk i napraviti novu instalaciju windowsa.

Do sada sam koristio XP Pro, a sada bi stavio Win 7 (home premium ili Ultimate) x64.

Ovo su specs računala:

CPU AMD Thurion x2 Dual Core, 2,00 GHZ

RAM 2,74 GB

Grafika: ATI Mobility Radeon HD 3200 od cca 500 MB (mislim da je toliko)

 

Na njemu dosta koristim Photoshop CS 3 i XP je to bez problema odrađivao, plus neke programe za video.

 

Da li se isplati instalirati Win 7 na ovaj Notebook? Ili da ponovno stavim XP?

 

PS da li bi eventualno povećanje RAMa za 2 GB imalo kakve koristi s obzirom na slabu grafičku i na cijenu?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2012 0:57 (Art Vandelay).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Art Vandelay kaže...

Da li se isplati instalirati Win 7 na ovaj Notebook? Ili da ponovno stavim XP?

Instaliraj Win 7

14 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Koji bi vi Windows 7 stavili na ovu konfu?

 

Intel i3-2100 2x3.1 Ghz

2x2 Gb DDR 1333 Mhz

AMD Radeon HD6450

500 Gb SATA II disk

 

Kompjuter bi služio uglavnom za AutoCAD i Internet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo

Win7 home premium. x64 verziju.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozz

 

Imam amd-ov quad core 955 black edition ati HD 5670 graficku, i 4gb rama dali da stavim 32bitni, ili 64bitni win7 koji bi mi bolje iskoristo perfomance za fps igre ?

:
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo

Razlike u performansama su zanemarive. Stavi x64, manje ćeš se gnjaviti kasnije kad budeš dodavao više RAMa (nećeš morati reinstalirati windowse tj. prelaziti na x32 na x64).

 

P.S. Da, znam da se ne piše x32 i x64 ali to je radi jednostavnosti, svi dobro znamo na šta se misli.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav forumaši.

 

Imam namjeru kupiti orginalan Windows 7 Home Premium, ali me zanima što znači IQ DOEM verzija.

 

Tnx.

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje što se tiče windows 7. Već godinu dana imam windows 7 ultimate (32 bitna) i radi dobro. Sad me zanima isplati li se staviti 64 bitnu verziju, i hoće li mi aplikacije, igre i ostale stvari raditi bolje i brže. (već imam dvd s 64 bitnom verzijom)

 

Specifikacije moj računala su:

 

AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz
ATI Radeon HD5770 GDDR5 1GB VAPOR-X
ASUS M4A77T DDR3 AM3
RAM 2*2GB DDR3 1333 MHz
MS 550W
DVD +/- RW DL
COOLER MASTER MX3
WD 1 TB 64 MB 7.200 RPM

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Boki_1 kaže...

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje što se tiče windows 7. Već godinu dana imam windows 7 ultimate (32 bitna) i radi dobro.

Ako radi dobro a ne planiraš ubacivati još ram memorije onda nemaš neke potrebe da prelaziš na x64

12 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Jel mi zna netko ovo objasniti:

 

Kad zelimo na neko starije racunalo staviti legalne windowse prisiljeni smo kupiti retail verziju jer OEM ide samo u kompletu s novim racunalom.

Ajmo pricat o verziji Win7 64bit professional.

 

Znaci da bi imali legalno racunalo trebamo kupiti ovo: http://www.protis.hr/products/details/fpp-windows-7-professional-english-row-fqc00133/27129 a to kosta 2.150,00kn

 

listajuci malo ove verzije uocio sam ovo:http://www.protis.hr/products/details/olp-get-genuine-kit-microsoft-windows-7-professional-fqc02872/30590

a to kosta: 1.540,00kn.

U opisu "toga" stoji: Sadrži Paket za legalizaciju računala sa prethodno instaliranom krivotvorenom, piratskom ili na drugi način nelegalnom kopijom Windows 7 Professional OS-a

 

Ne razumijem se bas u ove licence ali zar je moguce da Microsoft potice piratizam? Nekom logikom 1000kn jeftinije mi je skinuti piratsku verziju windovsa i zatim je aktivirati pomocu ovog paketa nego kupiti retail pack???? I to, da bi mi stvar bila jos cudnija, radi se o Professional verziji Win7, dakle za komercijalnu primjenu.

 

Ovo me zaista zbunjuje pa molim nekoga ko se razumije u ove stvari da mi objasni.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
BlueMax kaže...

listajuci malo ove verzije uocio sam ovo:http://www.protis.hr/products/details/olp-get-genuine-kit-microsoft-windows-7-professional-fqc02872/30590

a to kosta: 1.540,00kn.

U opisu "toga" stoji: Sadrži Paket za legalizaciju računala sa prethodno instaliranom krivotvorenom, piratskom ili na drugi način nelegalnom kopijom Windows 7 Professional OS-a

 

Ovo me zaista zbunjuje pa molim nekoga ko se razumije u ove stvari da mi objasni.

Ne znam koje su to OLP fore ,iskreno prvi put vidim takvo nešto ,ali ko kaže da nema ništa drugo osim retaila??

 

Evo ,u Linksu ,jeftinije od tog OLP-a i potpuno legalno. Naravno ,u prodaji je i 32 bitna verzija ,i obje verzije ima i na hrvatskom ,kome treba!

 

A ovdje je opis tog Get Genuine Windows kita.

 

''Scenarios that Require Resolution
Two common scenarios that can be corrected by GGWA include Mislicensed and Mis-versioned.

    Mislicensed – PCs running Volume License upgrade that have:
        No underlying OS installed
        Linux/FreeDOS or other OS installed
        Not valid/pirated OS installed
    Mis-versioned – Commercial customers with PCs running non-academic VL upgrade that have:
        Windows 7 and Windows Vista Home Premium, Home Basic, or Starter as the underlying OS
        Windows XP Home or Starter as the underlying OS''

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 21:47 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Boki_1 kaže...

 

 Naravno da se isplati, na x86 je max iskoristivost memorije 3.25 GB, dok je na x64, ako se ne varam, 128 GB.

 

 Sve šta radi na x86 radi i na x64.

 

 Radit će isto, ali će sistem očitavati 750 MB više radne memorije.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...

Ne znam koje su to OLP fore ,iskreno prvi put vidim takvo nešto ,ali ko kaže da nema ništa drugo osim retaila??

 

Evo ,u Linksu ,jeftinije od tog OLP-a i potpuno legalno. Naravno ,u prodaji je i 32 bitna verzija ,i obje verzije ima i na hrvatskom ,kome treba!

 

A ovdje je opis tog Get Genuine Windows kita.

 

''Scenarios that Require Resolution
Two common scenarios that can be corrected by GGWA include Mislicensed and Mis-versioned.

    Mislicensed – PCs running Volume License upgrade that have:
        No underlying OS installed
        Linux/FreeDOS or other OS installed
        Not valid/pirated OS installed
    Mis-versioned – Commercial customers with PCs running non-academic VL upgrade that have:
        Windows 7 and Windows Vista Home Premium, Home Basic, or Starter as the underlying OS
        Windows XP Home or Starter as the underlying OS''

To sto si linkao je OEM verzija windowsa koja se po licenci kupuje uz novo racunalo. Moze se naci i za 900kn. Ako imas racunalo na kojem si prije imao Linux ili nelegalne Windowse, jedini potpuno legalni nacin za staviti legalne Windowse je bila kupovina retail windowsa koji za Win 7 professional 64 bit eng u linksa dodje - 2.850,00 kn.

 

Razlika izmedju OEM(DSP) i Retail(FQC) verzije je sto Retail kupujes posebno i mozes je instalirati na sto hoces a OEM se prodaje u kompletu s novim racunalom.

 

Sad evo izgleda postoji i opcija legalizacije piratskih windowsa koja je jeftinija od retail verzije.

Sad zamisli ovu situaciju (stvarna situacija). Ja sam kupio laptop sa predinstaliranim Linuxom. Sad bi na njega htio staviti windowse. 1000kn mi je jeftinije skinuti ilegalne windowse sa torrenta i poslije ih aktivirati preko ovog packa nego normalno kupiti windows kod istog trgovca.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
BlueMax kaže...
To sto si linkao je OEM verzija windowsa koja se po licenci kupuje uz novo racunalo. Moze se naci i za 900kn. Ako imas racunalo na kojem si prije imao Linux ili nelegalne Windowse, jedini potpuno legalni nacin za staviti legalne Windowse je bila kupovina retail windowsa koji za Win 7 professional 64 bit eng u linksa dodje - 2.850,00 kn.

 

Razlika izmedju OEM(DSP) i Retail(FQC) verzije je sto Retail kupujes posebno i mozes je instalirati na sto hoces a OEM se prodaje u kompletu s novim racunalom.

 

Sad evo izgleda postoji i opcija legalizacije piratskih windowsa koja je jeftinija od retail verzije.

Sad zamisli ovu situaciju (stvarna situacija). Ja sam kupio laptop sa predinstaliranim Linuxom. Sad bi na njega htio staviti windowse. 1000kn mi je jeftinije skinuti ilegalne windowse sa torrenta i poslije ih aktivirati preko ovog packa nego normalno kupiti windows kod istog trgovca.

Max ,zaboravljaš da smo mi u Hrvatskoj i da tu možeš kupiti ,instalirati i aktivirati OEM verziju Windowsa bez kupovine PC-a!!

 

I tu istu OEM verziju naći ćeš kod SVIH trgovaca IT opremom i softwareom kod nas! I sve je to potpuno legalno!

 

Naravno ,druga je priča kaj tu OEM verziju nećeš kasnije moć prenjet i aktivirati na drugom PC-u ,ali to je cijena te niže cijene! {#}

 

Pitanje je samo jel ta OLP verzija važi kao Retail ,znači prenos licence na drugi PC ,pošto ne piše nigdje.

Ako da ,naravno da je to onda isplativije.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 21:15 (kizo2703).
12 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Nedavno sam kontaktirao jedan nas poznatiji web shop i pitao da mi prodaju OEM windowse i nisu htjeli.

Iskusat cu srecu kod dugih.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice