Kako odrediti gdje da se ins VISTA ?

poruka: 6
|
čitano: 2.453
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako odrediti gdje da se ins VISTA ?

Koristim Xpx86 i instalirao bih vistux64 ali kad pokrenem boot ona ce mi se instalirati na istu particiju kao i XP(citao sam da je bilo s time problema) pa nebi zelio da se na tu paticiju inst vec na neku drugu kako da to napravim tj natjeram ju (iz windowsa nemogu jer je XPx86)...

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 12:32 (Comfort).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako odrediti gdje da se ins VISTA ?

Tvoje pitanje mi je nekako cudno.

Pa stavis u biosu boot from CD, stavis vistu u DVD drive i kad te pita da puknes gumb za bootanje s CDa, pukni gumb.

Zatim kad se pokrene instalacija, pitat ce te di zelis instalirat pa odaberes particiju koju ti zelis.

To je to.

AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odrediti gdje da se ins VISTA ?
Psiho246 kaže...

Tvoje pitanje mi je nekako cudno.

Pa stavis u biosu boot from CD, stavis vistu u DVD drive i kad te pita da puknes gumb za bootanje s CDa, pukni gumb.

Zatim kad se pokrene instalacija, pitat ce te di zelis instalirat pa odaberes particiju koju ti zelis.

To je to.


Sve stima kako si rekao osim predzadnjega mene ne pita gdje ju zelim (tj odredi particiju) vec pocne instalirati ... 
nema gaaa...
16 godina
offline
Kako odrediti gdje da se ins VISTA ?

jedino ako ima samo 1 particiju pa mu se želi ubacit na C: U svakom slučaju; ako je u tome stvar onda moraš kreirati još 1 particiju pa prilikom bootanja odabrati tu 2. na kojoj nije XP

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako odrediti gdje da se ins VISTA ?

Gle ako imaš samo jednu particiju a htio bi napravit prostora za vistu s time da ne želiš da ona bude na istoj particiji di je i XP (bar koliko sam te ja shvatio), onda potraži program partition magic i smanji particiju na kojoj ti se nalazi xp (neće utjecati na sam xp). Dobiti ćeš određeni unpartitioned space na taj način i pri instalaciji viste moći ćeš taj unparticioned space pretvoriti u novu particiju za vistu i to ti je to.

 

Ukoliko instaliraš vistu na istu particiju di je i xp, onda će ti cijeli xp pospremiti (čak i documentse i program filese) u folder C:\Windows.old a C:\Windows će ti biti folder od viste.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako odrediti gdje da se ins VISTA ?

moze lock...malo sam zatiltao !!!

 

hvala decki ...

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 13:02 (Comfort).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice