Instalacija Windows 8 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 149
|
čitano: 83.117
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
15 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

jesam i registrira sam na No Matter What..nekako mi je bezveze radi toga ga slati na servis...mozda da probam sutra zvat podrsku za Toshibu...zvao podrsku i rekli da znaju za taj problem ali nemaju nista sa Operacioni sistemom, on ne podlijeze garanciji...kaze covik da probam zvat Microsoft...to ce biti potegni ljevo,desno i nista od toga...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 14:04 (splicanin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
splicanin kaže...

jesam i registrira sam na No Matter What..nekako mi je bezveze radi toga ga slati na servis...mozda da probam sutra zvat podrsku za Toshibu...zvao podrsku i rekli da znaju za taj problem ali nemaju nista sa Operacioni sistemom, on ne podlijeze garanciji...kaze covik da probam zvat Microsoft...to ce biti potegni ljevo,desno i nista od toga...

 -imaju s OEM verzijom, MS formalno nema ništa s njom (mada npr uredno daju key kad ih se uvjeri u valjanost licence). Sasvim je nešto drugo što software nema neku garanciju uz našu praksu iz TiPPSa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Valjda može na ovu temu :)

Riknija mi HDD na Toshibi... poslao u ovlašteni Toshiba MR Servis, nakon deset dana 'popravljen' i vracen.
U njemu je tvornicki instaliran win8... i kad sam ga upalia ----- No bootable device -- Insert boot disk and press any key ---- iako je u radnom nalogu na MR stranici bilo napisano da je OS instaliran i vracen u tvornicke postavke... zna netko kako pokrenuti instalaciju win8?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

-svašta može pisati na papiru (radnom nalogu..) dok je u RL moguće da nisu ništa napravili... pitaj ih.

btw, kad se preuzime nešto s popravka, poželjno je npr upaliti.. just in case (koji bi sad bio vrlo opravdan).

-u međuvremenu, za win8 je obično potrebno imati defaultne postavke BIOS-UEFIja, tj ahci+secboot+key i tad se možda bootne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 23:41 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Normalno da bi provjerija, ali došlo overseasom doma dok sam bia na poslu... preuzela mi mala... Pa koja korist MR Servisu da se tako blamira {#}

I sad opet moram cekat ponediljak i opet iz Splita slat za ZG i opet cekat desetak dana i opet ga mogu vratit netaknutog {#}

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
serginjo kaže...

..Pa koja korist MR Servisu da se tako blamira {#}

...

 

- postoji vrlo jednostavan razlog, rokovi za otklanjanje kvarova. Ovako su kupili novo vrijeme (ako je stvarno isporučen neispravan), može biti i obična ljudska greška, godišnji itd.

- scenarij-2, sve su napravili OK, ali recimo dostva je igrala nogomet.. i novi kvar (koji nemora imati veze s prošlim).

- 3 (slavenska trilogija to nalaže), pogledaj u BIOS (+ prošli post), probaj boot s nekog live medija, vidi disk... možda samo treba podesiti npr boot order, izbaciti CD i sl. Možda je sve OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Ma nemoš mrtvaca oživit... sve san prova, ali jednostavno HDD ne postoji... cak sam ga i skinia i vratia da se možda tokom transporta (igranja baluna) nije otkacia...

 

Još jedna zanimljivost MR Servisa da su mi sa laptopom Toshiba poslali radni nalog od nekog Zagrebcanina koji je dao VIVAX VOX prijenosni radio na popravak, a moj radni nalog je garant otiša njemu{#}  i još jedna zanimljivost da tehničku podršku MR Servisa možeš zvat na 060 535355 4kn minut ili im poslati mejl ...poslao sam ga isti tren, ali ne ocekujen odgovor skoro {#}

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Pozdrav,

 

Htio bih instalirati Win 8 na računalo

 

Imam disk od 1Tb pa bih ga podijelo na 3 dijela.. ( na jedan će samo biti instalacija windowsa )

 

Moje pitanje je koliko prostora da ostavim za instalaciju,neznam koliko zauzima 8-ica ????

 

 

Naravno...možete i svoje prijedloge slati kako ste vi podijelili.... :)

 

Hvala ekipa....pozzzz

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Ghost158 kaže...

 

Htio bih instalirati Win 8 na računalo

 

Imam disk od 1Tb pa bih ga podijelo na 3 dijela.. ( na jedan će samo biti instalacija windowsa )

Ovisi šta misliš instalirati od programa.

U principu ,50 do 100 gb je dovoljno za sistem i sve programe. Ako se misliš igrati ,preporuka je da se igre instaliraju na drugu ,veću particiju.

 

Tak da bi disk od 1 TB ,a koji zapravo formatiran ima 931 GB ,mogel imati ovakvu strukturu:

- 50 do 100 za sistem

- 250 za ''univerzalnu'' upotrebu

- ostatak za multimediju - muzika ,video ,slike ...

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Ghost158 kaže...

..

 Htio bih instalirati Win 8 na računalo

 Imam disk od 1Tb pa bih ga podijelo na 3 dijela.. ( na jedan će samo biti instalacija windowsa )

 Moje pitanje je koliko prostora da ostavim za instalaciju,neznam koliko zauzima 8-ica ????

 

 Naravno...možete i svoje prijedloge slati kako ste vi podijelili.... :)

..

- moja podjela je za moje potrebe/želje i resurse kao i neki 'plan za budućnost', ništa usporedivo s drugim juzerom. (prevedeno, ako znaš što želiš tad znaš kako raspodijeliti prostor, nitko drugi to ne može znati bar dok ne natipkaš ''sve'' svoje requirementse...).

- pošto planiraš 3 particije, podsjetnik, jedna skrivena-boot, time dolaziš do granice standarda MBR particija (4). Zato se napravi jedna primarna (za boot 100-500MB) +ostatak extended u kojoj se dalje kriraju neograničeno particije.. to install ne nudi, može npr neki liveOS/linux/miniPE... ili u CMDu diskpart. Drugi način, korištenje UEFIja + GPT ali to je donekle problematično zbog... (ništa bitno, osim ograničenja podržanih sistema koji mogu baratati takvim diskovima).

- ako su particije istog tipa i susjedne tad je relativno jednostavno baratanje npr reszanje ako se ukaže takva potreba. To eliminira 'mozganje' oko odluke kako podijeliti disk jer zapravo to nitko ne zna ni za sebe, kamoli za duge.

- particije iza 80-90% diska su najsporiji dio (mehanički HDD), ugl ih se treba koristiti npr za backup-image. Tad bi preporuka bila slična kizinoj, s razlikom da se posljednji dio cca 100GB ostavlja za to, ostalo može biti druga-radna, prva je OS, nevidljiva je boot.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
ihush kaže...

- particije iza 80-90% diska su najsporiji dio (mehanički HDD), ugl ih se treba koristiti npr za backup-image. Tad bi preporuka bila slična kizinoj, s razlikom da se posljednji dio cca 100GB ostavlja za to, ostalo može biti druga-radna, prva je OS, nevidljiva je boot.

Pa ,za backup se obično koristi drugi (vanjski?) disk - yebeš backup na istom disku ako ti on slučajno ode u vječna lovišta.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
..

Pa ,za backup se obično koristi drugi (vanjski?) disk - yebeš backup na istom disku ako ti on slučajno ode u vječna lovišta.

 -da. (..{#} 'ali' .. dobar dio juzera nema drugi disk, HDD ne crkava trenutno ili 100%, ovo je istovremeno recovery kad se nešto samo 'smrda' što i sam OS nudi i napominje.. tako da je daleko bolje nego ništa + backup potrebnih sitnjarija kao driveri pogotovo CD-DVDi od MBO koje se lako baci u smeće..). Preciznije, nije to backup kao 'pravi backup', nego backup-image ili rezerva OSa za soft probleme). 'Pravi backup' nije dio ove teme, nit zanima 90% juzera... Baskupiraju se podatci koji su važni, ovo je 'samo' OS restore.

 

btw, vrlo lako se ta particija može 'stvarno' backupirati na neki diskić, tad imamo i redundantnost. Pogotvo što na 931GB baš lijepo zaokriži to npr 31 ili 131GB na kraju a juzer ni ne zna za to (jer removnem letter). NoobsProof sistem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2014 23:53 (ihush).
11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Jel ima neki dobar program da napravi bootabilan usb za win 8.1? I šta da odaberem u biosu da mi boota sa usba jer mi nudi više njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
macgyver 53 kaže...

Jel ima neki dobar program da napravi bootabilan usb za win 8.1? I šta da odaberem u biosu da mi boota sa usba jer mi nudi više njih.

Za početak ,Windows 7 USB/DVD Download Tool?

 

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Probao sam ali dođe do 99% i izbaci error, winsi su {#} pa je možda zbog toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
macgyver 53 kaže...

Probao sam ali dođe do 99% i izbaci error, winsi su {#} pa je možda zbog toga?

Da ,naravno da izbaci - to znači da .iso s kojim si to radio nije original ,već je netko prčkao po njemu i mjenjao fileove u njemu.

Takve treba izbjegavati u šrokom luku.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 14:22 (kizo2703).
10 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Možeš i s Rufusom raditi bootabilan dvd.

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Syke kaže...

Možeš i s Rufusom raditi bootabilan dvd.

Slažem se...ja sam neki dan digao windowse preko usb-a pomoću Rufusa

 

Lagan je za koristiti

11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

A šta da odaberem u biosu od ponuđenog na slici par postova iznad da mi boota sa usb-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

USB-CDROM

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
macgyver 53 kaže...

Jel ima neki dobar program da napravi bootabilan usb za win 8.1? I šta da odaberem u biosu da mi boota sa usba jer mi nudi više njih.

Probaj WinToFlash , meni se pokazao najboljim i najjednostavnijim,moze povuci Windows u svim formatima ( raspakovan u folderu , iso rar ,zip ,7zip itd.)

11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Evo stavio sam winse na usb i odabrao da mi boota sa usb-cdrom ali računalo se normalno upali ništa mi nenudi da stisnem tipku da boota sa usba ili nečega.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 20:12 (macgyver 53).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Ako pokrenem setup s desktopa hoću li poslje sve moć normalno završit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
macgyver 53 kaže...

Evo stavio sam winse na usb i odabrao da mi boota sa usb-cdrom ali računalo se normalno upali ništa mi nenudi da stisnem tipku da boota sa usba ili nečega.

Ne podrzavaju sve ploce opciju boota sa USB-a , a kako vidim kod tebe je starija ploca i vjerovatno ne moze.

 

 

EDIT : Sad vidjeh , kazes da si isao sa USB -CDROM. Da bi PC  bootao sa USB-a moras odabrati opciju USB -HDD . Ako ne moze , onda je ovo sto sam iznad napisao.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2014 1:59 (error_666).
11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Sinoć sam zapoćeo instalaciju s desktopa i sve je prošlo bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2014 10:55 (macgyver 53).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Idem raditi frišku instalaciju windowsa pa ću usput napraviti i nove particije pa je moje pitanje koliko da stavim prostora za c disk? Znači napravio bi 2 diska(c i d) c bi imao samo za windowse i programe dok bi d imao za sve ostalo(multimedija,igrice..) kapacitet hdd je 1 terabajt

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
sebnov kaže...

Idem raditi frišku instalaciju windowsa pa ću usput napraviti i nove particije pa je moje pitanje koliko da stavim prostora za c disk? Znači napravio bi 2 diska(c i d) c bi imao samo za windowse i programe dok bi d imao za sve ostalo(multimedija,igrice..) kapacitet hdd je 1 terabajt

Ja imam isto 1 tb hdd i C disk sam stavio 200 gb a D je 731 gb.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Zar je potrebno 200gb ak ce na njemu biti samo winsi i programi

13 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Pozdrav, imam windows 8.1 na cd koji sam instalirao na PC a želim ga instalirati i na laptop ali ne valja mi optika pa me zanima koji je postupak prebacivanja fileova na USB ima li kakav dobar jednostavan tutorijal
Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice