Koju kosilicu za travu?

poruka: 220
|
čitano: 246.512
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
acmilan2 kaže...
fer-de-lance kaže...

Aha, baterijska električna...

Ja mislio na kabel.

Baterijske su ozbiljna investicija ako hoćeš nekaj kaj valja.

Imaš par preporuka tu par stranica prije.

 

 Da, krivo sam se "odrazio" hehe

Aku kosilica, na baterije.

 Pogledaj si Einhell modele. Sa dvije baterije od 4Ah radi i više od sat vremena, naravno ovisi o visini trave. Koristim EINHELL GE-CM 36/34 i prezadovoljan. Nema buke benzinskog motora, problema sa filterom ,svječicama,  bukom, strahom da kad dođu mala djeca da će naći benzin ... 

Savjet, izaberi kosilica u koju idu 2 baterije.

12 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Nemo nemo kaže...
acmilan2 kaže...
fer-de-lance kaže...

Aha, baterijska električna...

Ja mislio na kabel.

Baterijske su ozbiljna investicija ako hoćeš nekaj kaj valja.

Imaš par preporuka tu par stranica prije.

 

 Da, krivo sam se "odrazio" hehe

Aku kosilica, na baterije.

 Pogledaj si Einhell modele. Sa dvije baterije od 4Ah radi i više od sat vremena, naravno ovisi o visini trave. Koristim EINHELL GE-CM 36/34 i prezadovoljan. Nema buke benzinskog motora, problema sa filterom ,svječicama,  bukom, strahom da kad dođu mala djeca da će naći benzin ... 

Savjet, izaberi kosilica u koju idu 2 baterije.

 Koliko pa onda ova radi, 4 baterije?

 

Steam and EA: CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Kod mene doma neki robotek od Gardene kosi i prezadovoljan sam. Imam backup kosilicu koju mogu sam gurat po dvoristu ali to se desi maximalno jednom godisnje i to samo kod prelaska iz zime na proljece kad ne upogonim robota na vrijeme pa je trava inicijalno previsoka.

Vise nikad dok sam ziv ne mislim rucno kositi travu i ako vam je izvedivo onda obavezno kupite robot kosilicu.
3 godine
offline
Koju kosilicu za travu?

Bok ljudi. Trazim relativno dobar AKU trimer za travu.

Nasao sam u Bauhausu par marki i modela. 

 

Pa ako netko moze preporucit. Oko 120 eura je budzet.

Hvala unaprijed.

 

Bosch

Einhell

Ryobi

Gardena

Gardol

Powerworks

Greenworks

Powered

Skill

Hurricane

Makita

Skil

AL-KO

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Fulir1987 kaže...

Bok ljudi. Trazim relativno dobar AKU trimer za travu.

Nasao sam u Bauhausu par marki i modela. 

 

Pa ako netko moze preporucit. Oko 120 eura je budzet.

Hvala unaprijed.

 

Bosch

Einhell

Ryobi

Gardena

Gardol

Powerworks

Greenworks

Powered

Skill

Hurricane

Makita

Skil

AL-KO

 

 

 

 Ako imas koji od gore navedenih brandova u kuci i koristis njihov baterijski sustav onda kupi taj trimmer. Nije to neki rocket science i gledaj da kupis to kaj ti pase. Ja sam sebi kupil Makitu jer imam njihove busilice pa imam baterije. Ono kaj da ti recem, dela. Elektromotor koji se vrti u krug i kosi travu.

3 godine
offline
Re: Koju kosilicu za travu?

Nemam niti jedan od brandova. Niti sam ja ili netko od mojih koristio trimere za travu. Zato sam postavio pitanje.

Ne razumijem se u trimere.

Pretpostavio sam da bi mi netko mogao reći karikiram " Imao sam Ryobi, uloženo-dobiveno, uzimaj. Jer ne ne kvari.

Nemoj uzet taj i taj, jer sam već dva zamjenio?

 

Jel sad kužiš zakaj sam stavio post? 

 

Ja se više razmijem u mobitele. Da meni netko nabroji par modela koji hoće uzet, obrazložio bi uz svaki mane i prednosti.

Jer nije neka pomoć napisat nekome tko se ne razumije u nešto, nije neki Rocket science. 

7 godina
online
Re: Koju kosilicu za travu?

U osnovi, ili imaš aku trimer kojem dosta dugo traje baterija (ali nemre ništa pokosit) ili imaš neki koji ima snage i cucla ko zagorec noju, pa onda kupiš 5 punjača i 10 baterija da bi pokosil dvorišće.

 

 

Dobar video, premda su to sve USA modeli, ali da vidiš kakva je realno situacija (ovo su ti sve jači modeli pa cuclaju ko ludi, zato gromade od baterija):

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 14:36 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
15 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
CyberDemonVZ kaže...
 Koliko pa onda ova radi, 4 baterije?

 

I ova radi na dvije baterije samo ima 4 slota pa kada se dvije potroše automatski prebaci na druge dvije koje su pune.

 

6 godina
offline
Re: Koju kosilicu za travu?
Ljudi što savjetujte, našao sam jako povoljnu makita aku kosilicu za 500 eura i uz nju idu dvije baterije i dva punjača, naravno u trgovini novo. Neka "mana" je što je promjer noža 430mm i što je šasija ona tvrda plastika.
Hoće li ta biti preuska pošto sam navikao na klasičnu benzinsku 48cm kosilicu?

Dilema mi je dali da uzmem za sličan iznos novca Einhell aku kosilicu sa širim nožem ili makitu?

I pati me što kod aku kosilica nije navedena jačina motora i ispada da su svi isti, a opet aku kosilice sa širim nožem su skuplje od užih ista marka. Onako logički /laički onda ispada da je bolje uzeti užu ako je isti motor zato što će imati i više snage?
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 22:14 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice