Youtube uvodi 4k rezoluciju

poruka: 69
|
čitano: 11.627
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

4k rezolucija je veličine 4096 x 3072 pixela. Najbolja moguća kvaliteta videa dosad.

Za takvu rezoluciju trebate imati dosta jako računalo da biste gledali takav video bez trzanja, a da ne spominjem da trebate ultra-brzu internetsku vezu kako biste gledali video bez štekanja.

 

 

Originalna vijest - Youtube blog

Popis testnih videa koje možete pogledati u 4k rezoluciji - Playlist

Da bi video pogledali u nativnoj rezoluciji potrebno je pritisnuti "Original" na izborniku rezolucija Namigiva

 

Slavonija u ♥### http://trollbusters.weebly.com/ - prijavite trolla!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 0:41 (nidjo123).
Moj PC  
13 0 hvala 20
15 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju

Lol skoci mi proc sa 3% na 22% kad ovo gledam, al nisam baš impresioniran oštrinom. Gledao sam ovaj park video. No dobra vijest sve u svemu.

14 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

malo jace racunalo evo jedan komentar is jednog videa

 

''Heck, I'm running a Core i7 overclocked with 16GB DDR3 with a 2GB video card and the fastest fiber optics internet available in the state with Verizon FIOS, yet it lags terrible. My screen won't even run it natively ;0''

 

EDIT:meni ok video radi (cpu na 90% xD) a loading nije bas brz dok mi to bas ne znaci puno jer monitor stopa bez full hd-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 0:45 (xnight_hunterx).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju
mislav_01 kaže...

Lol skoci mi proc sa 3% na 22% kad ovo gledam, al nisam baš impresioniran oštrinom. Gledao sam ovaj park video. No dobra vijest sve u svemu.

Da kad gledas u 360p - prebaci na Original pa mi reci...

14 godina
protjeran
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

u ovom dijelu svijeta bas i nece ici glatkoPlač.meni su slike a ne videoViče

Ljubi svoju zemlju i brani je krvlju svojom
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju

...Mislio sam da je ocito da pricam o "original" (full screen) kvaliteti...Izlanuo se Ne znam sta drobi ovaj u komentarima (ovaj sa bijesnim kompom), meni radi sve bez problema, jes da moram stavit pauzu da loada video ne moze se bas strimat, al nema nekih zastajkivanja i slicno...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 0:48 (mislav_01).
16 godina
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Meni brzo učitava (nema čekanja), a slika je u rangu blu-ray-a - kad prebacim na TV (full HD reza), dakle savršena Namigiva

 

Naravno kad broj tih filmova poraste i YouTube-ovi serveri će postati zagušeni - treba poraditi na infrastrukturi, nije sve do naše lokalne brzine.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

LoL učitava mi jedno 5 minuta a DL mi je 5mbit/s

 

EDIT: POčeo sam gledat i meni su slike...hahahaha šta bi ja onda trebao uzet Core i16 ako izađe Belji se

Avatar...ready....clear a path ..................IN GAME: IWEK91
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 0:49 (Krešo91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju
Ja stvarno ne znam sto ce to...

Mislim da je cisto preseravanje...
In Control
14 godina
protjeran
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

18 FPSa je uredu?

Bkt ova mala ima skoro više dlaka od mene ispod ruke xD facepalm. to je zemlja xD

Kako onaj deda nosi cvike i onda se probudi odjedanput i nenosi ih vise.

caroban video..

If you hurry up, you might get your arm back!/// 'cause 50 cent isn't enough for this game///B:BC2 nick: DomBaaa
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 12:47 (I Am Alive).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Kod mene radi normalno, sama kvaliteta te slike mi uopce ne izgleda kao neka visoka kvaliteta.

Zrnatost kao posljedica kompresije je previse vidljiva, tako da mi takav video ne izgleda kao HQ, a pogotovo ako uzmemo u obzir hardverske zahtjeve i brzinu veze da bi uopce mogli normalno gledati video.

 

Znaci ako uzmemo u obzir kvalitetu slike, ja ne vidim puno koristi i smisla u ovome.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju

Meni normalno ide, samo moram pricekat malo da se video loada, imam quad core proc, radi od 45-50%.

Imate još jedan

15 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju
mislav_01 kaže...

...Mislio sam da je ocito da pricam o "original" (full screen) kvaliteti...Izlanuo se Ne znam sta drobi ovaj u komentarima (ovaj sa bijesnim kompom), meni radi sve bez problema, jes da moram stavit pauzu da loada video ne moze se bas strimat, al nema nekih zastajkivanja i slicno...

 

Slažem se, također između 15-23%, ništa posebno... jedino što šteka je naš internet provider :) tako da je potreban preload.

 

Zaključak, "jope" se lijepo vidi koliko smo u gujsci sa internet uslugama, ovaj put i preko javnog servisa kao što je youtube. 

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 9:10 (PureEntity).
16 godina
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju
mislav_01 kaže...

Lol skoci mi proc sa 3% na 22% kad ovo gledam, al nisam baš impresioniran oštrinom. Gledao sam ovaj park video. No dobra vijest sve u svemu.

na 1080p monitoru ni ne možeš vidjet razliku Namigiva  gledao na 4k ili fulhhd, tebi je sasvim svejedno. čak možeš izgubiti na kvaliteti ako gledaš video "veći" od 1080p

 

ovo je dobro za.. hmm.. projektore i gledanje sa 15m?   Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 9:31 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

heheh ne znam koji je k... da ne budem prost morao sam malo pricekat da se video loada do kraja naravno original sam izabro video ide glatko ko beba iako sam smatrao da nece htjet ni pokrenu jer sam vidio ovde da zvjeri od kompa uglavnom mogu tjerat takvu rezoluciju naravno load procesora je skocio na 80 do 90 posto ali glatko ide i nista ne trza

imam intel core 2 duo na 2.66 ghz e 7300

Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 11:33 (geek_boy1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Meni uopce ne trza, a i dosta se brzo skinulo.

Samo sam malo pricekao na pocetku i to je to.

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Meni trza zesce, odnosno vidim jednu slicicu svakih 5-10 sekundi  Smijeh. Cisto nevjerujem da ce to ozbiljnije zazivjeti, barem ne u vrlo kratkom roku

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

proc na 45%, sve glatko

Don't pray in my school, and I won't think in your church
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Neznam meni je prelosa slika...koda gledam neki dvd bezveze.blu ray ripovi od 8-10 gb su 1000000000000000 puta bolji nego ovo sranje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Meni ta slika ne izgleda bas nista previse bolje na 22 ekranu, od 1080p videa osim ak nisam corav a kolko znam nisam.Nevinašce Treba brza veza normalno bez dileme, minimalno 3mbit no malo se pauzira dok se ne ucita i nema problema ici ce ok. A da zdere procesor ždere to je normalno za sad, dok i taj posel prikazivanja videa u browseru ne bude mogla preuzet na sebe graficka kartica.Nevinašce

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Ne moram vam niti govoriti kako to kod mene izgleda (Moj PC)..=)

 

720p trza..xD

 

EDIT:

rambox kaže...

Meni ta slika ne izgleda bas nista previse bolje na 22 ekranu, od 1080p videa osim ak nisam corav a kolko znam nisam.

Pa logično kada ti monitor ne može prikazati ni full hd..tako da ovo nakraju dođe na isto kao da gledaš i 1080p...

∂αмαgєнιgн // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec).
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 16:52 (DamageHigh).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju

27" 1080p ekran.

Izgleda jadno...

 

Di je fora? Kada gledam 720p film izgleda sto puta bolje nego ovaj 4k. 

Every hole is a goal!
16 godina
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju
DamageHigh kaže...

Ne moram vam niti govoriti kako to kod mene izgleda (Moj PC)..=)

 

720p trza..xD

 

EDIT:

rambox kaže...

Meni ta slika ne izgleda bas nista previse bolje na 22 ekranu, od 1080p videa osim ak nisam corav a kolko znam nisam.

Pa logično kada ti monitor ne može prikazati ni full hd..tako da ovo nakraju dođe na isto kao da gledaš i 1080p...

U tom i je paradoks takvog videa zato sam to i spomenul, pa ko jos uopce ima monitor takve ogromne rezolucije i pitanje kad ce ga uopce normalni ljudi imat. 1080p je vise nego odlicna i dovoljna video rezolucija, a ovo je samo onak za sminku korist za normalnog korisnika je nikakva zapravo.Nevinašce

14 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Pa ta rezolucija bi uglavnom trebala služit za projekcije i kao što piše na njihovom blogu veličina zaslona na kojemu bi kvaliteta došla u potpunosti do izražaja je 25 feet tj. oko 762 cm. Projektor koji prikazuje takav video je veličine frižidera tj. zamrzivača Smijeh  Zamislite kakvu bi kvalitetu imali npr. u kinu?

Slavonija u ♥
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 17:24 (nidjo123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

meni je 1080p dovoljan

Kad ti netko pomogle stisni HVALA!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju
Bukva kaže...

27" 1080p ekran.

Izgleda jadno...

 

Di je fora? Kada gledam 720p film izgleda sto puta bolje nego ovaj 4k. 

Ipak je to youtube...

 

Ja nevidim razliku između 1080p i tog 4k, osim u duplo većem zauzeću procesora.

 

1080p - 20-22%

4k - 45-50%

 

Proc @ 3GHz, 3 jezgre.

 

film 1080p blu ray ili mkv imaju bolju sliku od tog, vjerovatno zbog bitrate-a i korištenih codeca.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion & Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 17:17 (Hyperion).
14 godina
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Meni sasvim ok,proc na 50 %(stock) i jos mi se dost brzo ucitava video.

xfire:hole3store |LoL EU: Cro Fake |msn: musared@hotmail.com |PM: "on"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Ne izgleda mi nista specijalno :/

ide mi sve normalno

CPU na 90% , a uz to mi je upaljen TV i MSN

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Youtube uvodi 4k rezoluciju
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja stvarno ne znam sto ce to...

Mislim da je cisto preseravanje...

 

Očito sve što nije za tebe je preseravanje Smijeh, čak i da je neki glupi eksperiment youtuba tipa ikona za vuvuzele nemožeš zvati preseravanje. 

 

Kako bi moj stari reko je.la te tvoja fizika.. Gle vaši monitori imaju 4x manje piksela i nemožeš očekivati kvalitetniju sliku. Kad sam jednom gledao blueray video na svom starom katodnom tv-u slika mi je bila kao i za dvd malo bolja od VHS. Šta mislite zašto.

 

 Budem otišao na fakultet i na projektoru vidio kako slika

14 godina
offline
Youtube uvodi 4k rezoluciju

Ma jebela ih ta 4k rezolucija pa serveri im tolko stekaju nekad da nemogu ni 480p ucitat kak spada na 8 mbs vezi.

xfire:hole3store |LoL EU: Cro Fake |msn: musared@hotmail.com |PM: "on"
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice