Windows 10 (ex 9) zaključana tema

poruka: 166
|
čitano: 35.061
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
djigibao kaže...

Ima li VMware Player mogucnost Snapshot-a ili nesto slicno?

 

Player ne. To ima samo Workstation.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
Jel Cortana vec prisutna ili ce tek doc?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
djigibao kaže...
Jel Cortana vec prisutna ili ce tek doc?

Tek će doći

11 godina
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
djigibao kaže...
zviznemte kaže...

Dobra stvar je šta od sada možete staviti više od 2 prozora skupa. najviše 4 (ne uključujući metro app.) Neka me netko ispravi ako se ovo moglo i prije. :/

 

Ne kuzim  {#}, moze se stavit prozora koliko hoces i to jos prvih Windowsa.

Win 8.1:

Mislio sam na ovo odi na minutu 4:10 pa nadalje

15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 (ex 9)

Dakle...

 

Rade standardno ok, kao i čista Win 8.1 instalacija ili Win7. Poprilično brzo, ovaj novi Start je sasvim ok. Visual Studio 2013 i 2014 uredno rade. Drivere je pokupio sa Win Updatea. Trenutno ih imam instalirane u VHDu i sve radi kao da je "normalno" instaliran.

 

Nema očitih bugova niti pada performansi. Virtualni desktopi su zakon ali bi bili još bolji kad bi postojale neke tipkovničke kratice za prebacivanje (Win + strelice ili F tipke) - možda i postoji nešto ali ja još to nisam našao.

 

Ugl, ostaje na ovom laptopu kao glavni OS. Kad izađe RC, Osmica ide ća sa diska a RC će biti jedini OS.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 (ex 9)

jedan prijedlog za moderatore,trenutno su 3 teme otvorene za windows 10

možete li to objediniti u jednu temu windows 10

ovako idemo na tri različite a u stvari iste teme

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
valisaurea kaže...

jedan prijedlog za moderatore,trenutno su 3 teme otvorene za windows 10

možete li to objediniti u jednu temu windows 10

ovako idemo na tri različite a u stvari iste teme

Imaš pravo. Ova tema je stara win.9

Ona druga je besmislena pošto ova je nekako glavan

 

A treća tema su komentari na vijest koja se zove windows 10

15 godina
online
Windows 10 (ex 9)

-kako isključiti/promijeniti disejblanu opciju autoupdatea u win 6.4 (Tec.Prev) u nedostatku pravog naziva verzije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
Mislim da se to ne moze mijenjat.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
online
Re: Windows 10 (ex 9)
djigibao kaže...
Mislim da se to ne moze mijenjat.

-nema toga što se ne može... (bar pokvariti). btw, da nisam do 4-5 ujutro pokušavao nebi ti vjerovao, ovako se još nadam da netko ima neki ubertajni hint.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
ihush kaže...

-kako isključiti/promijeniti disejblanu opciju autoupdatea u win 6.4 (Tec.Prev) u nedostatku pravog naziva verzije.

E moj ihush... Valjda si pospan {#}

 

Problem? :P Problem? :P
How? gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates (dalje znaš.. allow local admin).

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
ihush kaže...

-kako isključiti/promijeniti disejblanu opciju autoupdatea u win 6.4 (Tec.Prev) u nedostatku pravog naziva verzije.

Misliš na ovo?

 Upravo kopam po Group policy editoru za tim.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
online
Re: Windows 10 (ex 9)
Sum_of_all_fears kaže...
..

E moj ihush... Valjda si pospan {#}

..

{#} -al da nisam sto put prolistao .. loc.sec.policy.. i promašio, umjesto loc.GP.. bit će godine osim umora ili ona sisata plavuša koja me disturbira.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 21:25 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
ihush kaže...

{#} -al da nisam sto put prolistao .. loc.sec.policy.. i promašio, umjesto loc.GP.. bit će godine osim umora ili ona sisata plavuša koja me disturbira.

Pošalji tu sisatu plavušu meni da te ne ometa.

 

Ili bar ćevape Smijeh

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Re: Windows 10 (ex 9)

Zasto mi nece dx instalirat..izbaci neki dxerror..kako to rjesit

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 21:34 (galinjo24).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
galinjo24 kaže...

Zasto mi nece dx instalirat..izbaci neki dxerror..kako to rjesit

Zato jer je DX11 već gore... I koji error točno?

 

BTW, jedna poprilično zanimljiva stvar:

 

Iz nepoznatih razloga, tab "Compatibility" je isključen tj. skriven. Neke aplikacije (Visual Studio 2012) se ne žele instalirati jer Windowsi forsiraju compatibility. Trik sa renameom fajla ne pomaže ali sva sreća, taj glupi tab se može uključiti:

 

gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Application Compatibility -> Remove Program Compatibility Property Page -> Disable.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
Sum_of_all_fears kaže...

BTW, jedna poprilično zanimljiva stvar:

 

Iz nepoznatih razloga, tab "Compatibility" je isključen tj. skriven. Neke aplikacije (Visual Studio 2012) se ne žele instalirati jer Windowsi forsiraju compatibility. Trik sa renameom fajla ne pomaže ali sva sreća, taj glupi tab se može uključiti:

 

gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Application Compatibility -> Remove Program Compatibility Property Page -> Disable.

Ajmo se prebacit u poštenu temu za desetku. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 (ex 9)

Danas nađoh nešto vremena, pa reko da i ja isprobam.

Skinem image, 64-bitni, spržim na DVD 4X brzinom, sve OK. Namjestim first boot device da mi bude CD-DVD ROM, i boota mi instalacijski DVD.

Dođe i izbornik jezika, time & currency-a, input methoda. Pomaknem strelicu miša - ostaju nekakvi tragovi piksela. Doslovce kao na slici ispod.

 I što više pomičem, to mi je manja vidljivost izbornika i loga. Na kraju nisam ni mogao odabrati što sam htio, odustah od instalacije. Ima li netko iskustva s time? S grafičkom (GTX 470) je inače sve u redu, sve do 8.1 radi savršeno.

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 (ex 9)

Ako ikoga iritira ili živcira watermark pronašao sam neki program koji ga ukloni.

Link (provjereno radi).

Uživajte :)

 

 

Imagine all the things we could accomplish if we could all stop being d***s for like, 5 minutes
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 23:03 (Sayler).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 (ex 9)

Instalirao...

 

Prva zamjerka:

Skoro sam mu j m jer gospodin želi da ga se instalira jedino na primarnu particiju.

 

Druga ali ova je možda još bug radi nedovršenosti:

Ne dopušta mi mjenjanje rezolucije...dobro,ajd možda prvo moram drivere za gpu instalirati...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 (ex 9)

Stavio na virtualku i u ovih par sati sta sam isprobavao, ne znam.

 

 

Definitivno je bolji od Windowsa 8.1, da li bih platio za upgrade? Bih, ali najvise 100 kn == 20ak $.

 

 

Funkcionalnost je dobra, IE11 je bitno bolji po meni od webkit browsera, stvarno jako brz i minimalisticki...

 

Po dizajnu su definitivno unazadovali u odnosu na Win7, ali napredak u odnosu na 8cu.

 

 

 

No jos uvijek nije to to da bi natjerao sve Win 7 korisnike da predu na 10.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 (ex 9)

Problem broj 3:

Nešto je pobrkao u BIOS-u tako da mi se live DVD-ovi više nisu htjeli podizati.Onda sam i ja nešto pobrkao,pa sada opet rade(ne sjećam se više šta konkretno nažalost...)

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 (ex 9)

2. Problem bi definitivno trebalo da je do (nedostatka) drivera za grafičku, mada pretpostavljam da si to već rešio.

 

Koji je "civilizovani" način za oporavak multiboota nakon dodavanja 10-ke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
Ivan(4) kaže...

2. Problem bi definitivno trebalo da je do (nedostatka) drivera za grafičku, mada pretpostavljam da si to već rešio.

 

Koji je "civilizovani" način za oporavak multiboota nakon dodavanja 10-ke?

Isto pitanje sam htio i ja da pitam ,imam 2 os-a instalirana pored ovog , sad ne mogu ni do jednog :D , meni ne treba civilizovan način,samo nek se vrati pošto nisam jedini korisnik ovog pc-a pa..

 

Edit: slika haha

.. ..
21.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 4:29 (Deep).
16 godina
offline
Windows 10 (ex 9)

Mogu da ti dam necivilizovani način za oporavak (čitaj: meni je uspelo, ali koristi na svoju odgovornost).

 

Otvori komandni prompt sa administratorskim ovlašćenjima i izvrši nešto tipa (možeš baš ovako kopirati, ionako neće raditi kako treba, ali to je ok):

 

bcdedit /create /d "Windows 7" /application osloader

 

Kad se ova komanda izvrši, reći će ti da je kreirao novu stavku sa id-jem oblika {neke-hex-cifre}. Kopiraj taj ID, pa izvrši sledeću komandu:

 

bcdedit /displayorder {current} {neke-hex-cifre}

 

Restartuj.

 

Posle ovoga, pri restartu, Windows 10 je automatski pokrenuo startup repair i našao mi sve instance Windowsa na računaru (u mom slučaju, pored Win 10, još 3).

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
Ivan(4) kaže...

Mogu da ti dam necivilizovani način za oporavak (čitaj: meni je uspelo, ali koristi na svoju odgovornost).

 

Otvori komandni prompt sa administratorskim ovlašćenjima i izvrši nešto tipa (možeš baš ovako kopirati, ionako neće raditi kako treba, ali to je ok):

 

bcdedit /create /d "Windows 7" /application osloader

 

Kad se ova komanda izvrši, reći će ti da je kreirao novu stavku sa id-jem oblika {neke-hex-cifre}. Kopiraj taj ID, pa izvrši sledeću komandu:

 

bcdedit /displayorder {current} {neke-hex-cifre}

 

Restartuj.

 

Posle ovoga, pri restartu, Windows 10 je automatski pokrenuo startup repair i našao mi sve instance Windowsa na računaru (u mom slučaju, pored Win 10, još 3).

Probat ću pa javim

 

Edit: probao ,ništa se nije desilo , u multi bootu imam(odnosno imao) 2 windowsa 8.1 pored ovog, da li šta treba da mijenjam , ja sam ukucao umjesto windows 7, windows 8.1 , mislim da je to ok? {current} ostavljam tako ili ?

21.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 16:10 (Deep).
16 godina
offline
Windows 10 (ex 9)

Nemaš uopšte multiboot meni? Šta ti se pojavljuje pod control Panel\System\Advanced\Advanced\Startup and Recovery?

 

Je li neko isporbao Hyper-V i da li mu radi? Ja dobijam grešku (u Event Vieweru) da pri pokretanju servisa ne može da alocira dovoljno memorije (?! te greške čak nema ni na googleu) i naravno posle failuje VID i virtualka neće da se pokrene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
Ivan(4) kaže...

Nemaš uopšte multiboot meni? Šta ti se pojavljuje pod control Panel\System\Advanced\Advanced\Startup and Recovery?

 

Je li neko isporbao Hyper-V i da li mu radi? Ja dobijam grešku (u Event Vieweru) da pri pokretanju servisa ne može da alocira dovoljno memorije (?! te greške čak nema ni na googleu) i naravno posle failuje VID i virtualka neće da se pokrene.

Upravo tako ,nemam uopste meni ne dolazi ,a ni u msconfig ne vidim druge windowse, kako je bila ona opcija za cmd da izbaci listu windowsa ? što se tiče ovo u system properties , evo slika , ima na listi jedan windosws 8.1 probao sam ga staviti kao default, restart, ništa se ne mijenja

p.s. zašto je ovako loša kvaliteta uploadane slike S:

21.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 16:26 (Deep).
16 godina
offline
Windows 10 (ex 9)

Stavi kvačicu u ono polje "Time to display list of operating systems", pa vidi da li će se pojaviti (morala bi). Ako ne radi, pokreni komp sa Win 10 instalacionog DVD-a i nađi Startup Repair, trebalo bi da ti ponudi mogućnost popravke i za taj win 8.1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 (ex 9)
Ivan(4) kaže...

Stavi kvačicu u ono polje "Time to display list of operating systems", pa vidi da li će se pojaviti (morala bi). Ako ne radi, pokreni komp sa Win 10 instalacionog DVD-a i nađi Startup Repair, trebalo bi da ti ponudi mogućnost popravke i za taj win 8.1.

Kvačica je na tome već stavljena , samo nije na ono da prikaze za startup repair :S

21.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice