Nokia 1100 - Kriminalni alat

poruka: 68
|
čitano: 62.440
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Nokia 1100 jednostavan je telefon proizveden krajem 2003 i ima osnovne funkcije obicnog telefona. Realna cijena mu je oko 10-30 eur. za dobro ocuvane aparate. Ali u zadnje vrijeme taj model je postao prilicno popularan i sada vrijedi puno. U online trgovinama ovaj telefon se prodaje za iznose od 500 do 8.000 eura, dok na internetu ima cijenu i do 32.000 € za modele proizvedene u Bochumu, Njemačka.  

Ova Nokia 1100 RH-18 telefon više se ne proizvodi, a toliku vrijednost dostize zbog toga sto ovaj RH-18 [zasegnuti su i RH-15,16,17] model telefona ima bug koji se moze   zloupotrebiti za kradu bankovnih racuna.  

Kako djeluje? Na primjer, u Nizozemskoj i Njemačkoj, on-line banke salju SMS sa Mobile TAN (mTAN) brojem. Cyber kriminalci mogu upotrebiti Nokiu 1100 za primanje tog broja i dobiti potpuni pristup bankovnom racunu.  

Kao takav, te modele koriste velike kriminalne skupine ili terorističke skupine koje su u stanju platiti   od 25,000 do 35,000   USD. Osim toga teroristi vole ovaj mobitel zato sto (navodno) chip odnosno software onemogucuju prisluskivanje razgovora.

 

Da li je sve tacno ili ne, ne znam. Ali autor ovih redaka je prodao 3 ovakvih mobitela za ukupno 6000 eur. Isto tako nemam pojma da li je lik sto je kupio ove aparate ekstremno glup ili ekstremno pametan. Ali sudeci po tome sto se ovi mobiteli masovno salju dalje na zapad i da je (duboko) upletena ruska i albanska mafija cini se da je ono drugo.

 

Link 1 (PCWorld)
Link 2 (Gadgetell)

 

Nokia 1100 Nokia 1100

██████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 15:43 (Lazarus Long).
 
16 0 hvala 24
16 godina
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
Kvragu, moram potražiti po ormarima doma, imam ovaj telefon negdje!
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat

Hehe i ja isto imam, ako ga nisam bacio :D Ali moj je iz USA, vjerovatno nije made in Germany, čak ni na naše mreže ne može.

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Imam RH-18 proizveden u Mađarskoj. Ništa od ojroa, pretpostavljam?

bit.ly/dcyfs
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
Danny_HR kaže...
Kvragu, moram potražiti po ormarima doma, imam ovaj telefon negdje!

  Trazi ga, inace svojevremeno smo se kladili da brojke nece izdrzati mjesec dana koristenja bez ralike da li su vam znojne ruke.

I ruzan je bio, i nocu je imao grozno osvetljenu tipkovnicu....

 

Vec ima likova koji su namlatili grdne pare od ovih telefona (preprodajom) pa sada mozes vidjeti likove, koji su micali usnama dok citaju SMS, kako voze brand new BMW-e, Mercedese, TT....

██████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 16:27 (Lazarus Long).
14 godina
protjeran
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

To nije bug. Nekad se s mobitela moglo prisluškivati jer kao i svaki drugi radio uređaj može primati i odašiljati.

 

Recimo to je Kevin Mitnick radio.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_strin
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
Buffer Overflow kaže...

To nije bug. Nekad se s mobitela moglo prisluškivati jer kao i svaki drugi radio uređaj može primati i odašiljati.

 

Recimo to je Kevin Mitnick radio.

ja se sjećam da je jednom moj susjed bio sa nekim starim mobitelom prisluškivao susjedine razgovore :))

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

ovo je stvarno cudno...kako to mob moze radit :P

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Frendica ima taj mob!

 

BogatašBogataš

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Moj je proizveden u Mađarskoj. Znači ništa od para?

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Fakkkk, moja je RH36, iz Meksika (1100b za američko tržište). :D

Ali pored nje sam još našao i Siemens M55, Motorolu V550, Ericsson T610 i Nokiju 6233, pa ako neko hoće da ih kupi, daću ih povoljno, sve za 1000 €.

 
3 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Još jedna stara vijest koju su novinari još prije 4 mjeseca prenapuhali.

 

"But, Nokia still insists it knows nothing of an 1100 software problem that would allow call spoofing.  Their response is that the phone’s SIM card has security measures separate from the actual phone."

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Bez za*ebancije,djed mi ima takav telefon ali proizveden u Finskoj,jel će biti išta od para ?

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
ulinsky kaže...

Bez za*ebancije,djed mi ima takav telefon ali proizveden u Finskoj,jel će biti išta od para ?

Nista od toga .

Ta "bugovita " serija je radena u Njemackoj .

Steta ..

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
15 godina
odjavljen
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Na bilo koju 1100 se može prebaciti softver od one iz Njemačke. Poruka autoru teme: vijest ti je hebeno zastarjela.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat

moj kolega ima iz njemačke upravo mu javio !!!!!! lik je pre sretan za kolko bi ga mogo prodati na njuškalu???

16 godina
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
Mađarska... :(
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
crni pauk kaže...

moj kolega ima iz njemačke upravo mu javio !!!!!! lik je pre sretan za kolko bi ga mogo prodati na njuškalu???

 I šta će kad ga proda. Doći će mu neki mafijaš,prebiti ga na mrtvo ime i zdipiti mob. Neka proda na Ebayu za 5-6 soma eura i eka bude sretan.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
14 godina
protjeran
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

zasto sam ja samo kupovao sony ericsson mobitele?Plač

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Haha, odjednom navala na te modele... Sad svaki klinac misli to kupit jeftino od nekog tko nezna za ovo pa krast lovu s tuđih računa... Pa da bi to napravio moraš bit haker u punom smislu. Jučer je neki lik tu na forumu kupovao taj model, kaže za curu zbog neke igrice Smijeh Jesam se nasmijao Smijeh

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju?
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
vexx5555 kaže...
crni pauk kaže...

moj kolega ima iz njemačke upravo mu javio !!!!!! lik je pre sretan za kolko bi ga mogo prodati na njuškalu???

 I šta će kad ga proda. Doći će mu neki mafijaš,prebiti ga na mrtvo ime i zdipiti mob. Neka proda na Ebayu za 5-6 soma eura i eka bude sretan.

Iz Hrvatske se ne moze prodavati na eBay-u. :D

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
Psiho246 kaže...

Iz Hrvatske se ne moze prodavati na eBay-u. :D

????? iz bilo koje zemlje se može prodavati na ebayu...

13 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Vidio sam par modela koje ljudi prodaju iz BiH i Srbije .

Zasto se nebi i iz Hrvatske onda moglo ? :/

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

Jel ce mozda Nokia morati platili kakvo ostecenje za taj bug?

Model fashion guru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
luka_cro kaže...

Jel ce mozda Nokia morati platili kakvo ostecenje za taj bug?

 Taj bug je već poznat godinama i Nokia nije morala nita učiniti zbog toga.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
miki1981 kaže...
Psiho246 kaže...

Iz Hrvatske se ne moze prodavati na eBay-u. :D

????? iz bilo koje zemlje se može prodavati na ebayu...

Ajde mi objasni ovaj TD na ovu izjavu...pa nije ovo nečije mišljenje ili tako nešto, ovo je činjenica...iz HR kao i iz bilo koje druge zemlje MOŽEŠ prodavati na ebayu.

15 godina
offline
Nokia 1100 - Kriminalni alat

imam pitanje kak se to može provjeriti od kud je,gdje se može vidjeti taj RH br. ?

 

skužil sam

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 23:27 (kc-kb).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
miki1981 kaže...
miki1981 kaže...
Psiho246 kaže...

Iz Hrvatske se ne moze prodavati na eBay-u. :D

????? iz bilo koje zemlje se može prodavati na ebayu...

Ajde mi objasni ovaj TD na ovu izjavu...pa nije ovo nečije mišljenje ili tako nešto, ovo je činjenica...iz HR kao i iz bilo koje druge zemlje MOŽEŠ prodavati na ebayu.

Koliko ja znam, sa eBay-a iz HR samo mozes kupovati a ne i prodavati, navodno zbog nekih neuredenih zakona u Hrvatskoj o karticnom poslovanju.

Jesi li ti ikad nesto prodao preko eBay-a?

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 - Kriminalni alat
vexx5555 kaže...

Na bilo koju 1100 se može prebaciti softver od one iz Njemačke. Poruka autoru teme: vijest ti je hebeno zastarjela.

Poruka autoru koji je pisao autoru ove teme da mu je vijest h3b3no zastarjela:

 

Tacno je da se moze staviti software "od one iz Njemacke" na bilo koju 1100 ali samo sa problematicnom mozes praviti gluposti i to samo zbog jedne "sitnice" - chip Made in Germany dozvoljava to.

Malo sam njuskao po netu i koliko vidim popularnost je zbog vrlo teskog (nikakvog) nacina prisluskivanja razgovora ovog modela. Vrlo, vrlo popularno kod teroristickih i mafijaskih skupina diljem svijeta.

 

Na zalost isto tako vidim da lakovjerni vrlo rado nasjedaju na to kada misle da su napravili dobar deal   sa time sto su kupili ovu ciglu.

U igri su samo modeli Made in Germany i to samomodeli RH-15, RH-16, RH-17 i RH-18. Ovo je napisano ispod baterije zajedno sa IMEI brojem koji   mora biti isti sa *#06# (IMEI) i sa IMEI brojem u sakrivenom meniju.

 

I koje li ironije, zbog primitivnosti naseg bankarskog sistema i vrlo malenog postotka placanja preko mobitela (naspram EU) ove fore sa kradama i mTAN-ovima kod nas ne pali :))

██████████████████████
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice