Intel tvrdi da će tužiti...

poruka: 5
|
čitano: 1.329
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Intel tvrdi da će tužiti...

... sve koji budu radili hardver ili softver koji ce se razbiti za razbijanje HDCP-a.

 

Podsjetimo, prije 7 dana na pastebin-u je osvanuo HDCP master key koji je reverse engineered key s 50 razlicitih uredjaja s HDCP-om.

 

Za one koji ne znaju, HDCP je copy protection tehnologija koja enkriptira HD video koji putuje iz Blu-ray player ili drugih boxova do TV-a. Ta tehnologija je odobrena od strane FCA 2004 i danas je standardni feature TV-a, kablovskih kutija, satelitskih resivera i Blu-ray playera.

Znaci HDCP je nesto kao CSS koji je bio za DVD.

 

Normalno to nece sprijeciti nekog Kineza da izbaci vrlo uskoro i dobro rasproda svoje riješenje, jer svi znamo da takvi patenti (softwerski jel) imaju uporiste samo u SAD-u :)

 

LINK

 

 

In Control
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 16:31 (EnlightenedPhoenix).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: Intel tvrdi da će tužiti...
EnlightenedPhoenix kaže...

... sve koji budu radili harver ili softver koji ce se razbiti za razbijanje HDCP-a.

...

 - wtf ima intel s HDMIjem? Tužitelj može biti isključovo oštećena strana. (aka Hollywood..). Banaliziram, hoće li intel tužiti korisnike piratskih windowsa? ... Opet se neko najeo bunike.

Jer u suprotnom, JA ću tužiti sve vozače koji prođu kroz crveno na semaforu ili se krivo parkiraju? ;-)

- za Sony bi imalo smisla, za bilo koju zainteresiranu stranu, ali intel serucka.

 

btw, nije toliko neočekivano, jer je nemoguće trajno zaštiti 'crnu kutiju'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Intel tvrdi da će tužiti...
ihush kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

... sve koji budu radili harver ili softver koji ce se razbiti za razbijanje HDCP-a.

...

  - wtf ima intel s HDMIjem? Tužitelj može biti isključovo oštećena strana. (aka Hollywood..). Banaliziram, hoće li intel tužiti korisnike piratskih windowsa? ... Opet se neko najeo bunike.

Jer u suprotnom, JA ću tužiti sve vozače koji prođu kroz crveno na semaforu ili se krivo parkiraju? ;-)

- za Sony bi imalo smisla, za bilo koju zainteresiranu stranu, ali intel serucka.

 

btw, nije toliko neočekivano, jer je nemoguće trajno zaštiti 'crnu kutiju'.

  Koliko ja shvacam i vidim, sama enkripcijska (odnosno softwerska) zastita je intelovo vlasnistvo pa vjerojatno zbog toga...

 

A tko zna... danas svatko tuzi svakoga....

 

Mene samo zanima kad ce napokon neki amerikanac tuziti nekog japance jer on je prdnuo, sto je potaklo preko teorije deterministickog kaosa, uragan na podrucju Golfskog zaljeva...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Intel tvrdi da će tužiti...
ihush kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

... sve koji budu radili harver ili softver koji ce se razbiti za razbijanje HDCP-a.

...

 - wtf ima intel s HDMIjem? Tužitelj može biti isključovo oštećena strana. (aka Hollywood..). Banaliziram, hoće li intel tužiti korisnike piratskih windowsa? ... Opet se neko najeo bunike.

Jer u suprotnom, JA ću tužiti sve vozače koji prođu kroz crveno na semaforu ili se krivo parkiraju? ;-)

- za Sony bi imalo smisla, za bilo koju zainteresiranu stranu, ali intel serucka.

 

btw, nije toliko neočekivano, jer je nemoguće trajno zaštiti 'crnu kutiju'.

Pa Intel je napravio HDCP. http://en.wikipedia.org/wiki/High-bandwidth_Digital_Content_Protection

 

Tako da pretpostavljam da je taj ključ njihovo intelektualno vlasništvo, stoga valjda imaju pravo tužiti nekoga tko isti neovlašteno koristi, razbija ili šta već.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 16:34 (Mirko935).
15 godina
offline
Intel tvrdi da će tužiti...

- automobil recimo FORD, voziš i zabiješ u drugo vozilo-osobu.. dali te tuži Ford kao proizvođač auta? ili oštećena strana (uz tužbu po sili zakona..)

DCP (pa i HDCP) su tehnologije koje koriste izdavaći, kao Sony (i filmovi..). Zakonodavac na nekom tržištu regulira takve stvari, pa je time npr za HD redy logo dat uvijet HDCP.

- jedina poveznica prema intelu je da sad možda više neće licencirati njegovu tehnologiju.

- pada mi napamet (karikirano do bola) da proizvođač sefova može tužiti black and decker-a ili proizvođača vidija borera.

 

To bi bio presedan. Nikad do sad, kao u slučaju RIAA i sl. nije tužio proizvođač zaštite (recimo Sony) nego je tužila RIAA ili izdavač. Jednostavno, nije stranka u postupku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice