Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

poruka: 120
|
čitano: 13.030
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

hoće.kako neće.  u Nigeriji

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Batista kaže...

Ako tko ima uvjete da to proba realizirat, onda je to Microsoft. Winsi su daleko najrasireniji OS na PC-evima, s kojima bi padovi (po meni) trebali biti kompatibilni, kao i ostali prateci formati uredskih (skolskih aplikacija).

Tu se slažem, 90% svjetskog tržišta u OS-ovima drže PC-jevi. Samo što bi morali patentirati novi uređaj i prodavati ga po razumnim (školskim) cijenama.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
13 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Evo dajte si malo truda i pročitajte članak, inače idem u tu školu i mogu reći da samo spomenuti profesor koristi tu učionicu što je žalosno

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 19:41 (yaga01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

90-te Hoce li kompjuteri zamjenit uđbenike i bilježnice? Nope.

00-te Hoce li Laptopi zamjenit uđbenike i bilježnice? Nope.

10-te Hoce li Tableti i E-book readeri zamjenit uđbenike i bilježnice? Budimo realni. NOPE.

 

Mozda 20-te il 30-te... ali iskreno nemozes za tako malo vremena iskorijeit nesto staro ko sama biblija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Isuse Bože pa tko je vidio uvodit novu didaktičku opremu u školu. Pa meni čisto bude žao što sam imao udžbenike i bilježnice, da sam bar pisao na komadu ploče i brisao svaki sat kao moja baka. /sarkazam za vas mlađe i malo starije koji ga ne kuže

 

A vi ostali što ne bi tablete u školi fino svoju djecu učite kod kuće, pa da vide koliko zapravo ne znate.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
overhaul kaže...

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

E ovo potpisujem! ebook! Jednostavno, jeftinije, malo struje troši a možeš ići na net vadit podatke > igrice ništa! To je puno bolja ideja!

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
pbandov kaže...
overhaul kaže...

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

E ovo potpisujem! ebook! Jednostavno, jeftinije, malo struje troši a možeš ići na net vadit podatke > igrice ništa! To je puno bolja ideja!

Ne znam od kud' ste to izvukli da se na e-readerima ne mogu igrati igre? {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Random. kaže...
pbandov kaže...
overhaul kaže...

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

E ovo potpisujem! ebook! Jednostavno, jeftinije, malo struje troši a možeš ići na net vadit podatke > igrice ništa! To je puno bolja ideja!

Ne znam od kud' ste to izvukli da se na e-readerima ne mogu igrati igre?{#}

Liiiiiiiiiike.......?

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
pbandov kaže...
Random. kaže...
pbandov kaže...
overhaul kaže...

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

E ovo potpisujem! ebook! Jednostavno, jeftinije, malo struje troši a možeš ići na net vadit podatke > igrice ništa! To je puno bolja ideja!

Ne znam od kud' ste to izvukli da se na e-readerima ne mogu igrati igre?{#}

Liiiiiiiiiike.......?

Sva govna koja mozes igrat na onim ciglama Nokia 3310 i slicno. Rekao bi cak sve gameboy igre ako postoji emulator.

 

Jer Gameboy je bio doslovno ebook ekran...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Mew kaže...
pbandov kaže...
Random. kaže...
pbandov kaže...
overhaul kaže...

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

E ovo potpisujem! ebook! Jednostavno, jeftinije, malo struje troši a možeš ići na net vadit podatke > igrice ništa! To je puno bolja ideja!

Ne znam od kud' ste to izvukli da se na e-readerima ne mogu igrati igre?{#}

Liiiiiiiiiike.......?

Sva govna koja mozes igrat na onim ciglama Nokia 3310 i slicno. Rekao bi cak sve gameboy igre ako postoji emulator.

 

Jer Gameboy je bio doslovno ebook ekran...

Ajme, inače od svih modernih igara koje imam ja ću rađe igrati Snake2 na satu. To mi opet ne govori kakva je to mana za unaprijeđenje?

 

AKO postoji? Ne znam da li postoji ali ja sam imao gameboy i baš ne vidim sličnost. Prva stvar koja mi pada na pamet jest to što je gameboy bio u BOJI! Ti kužiš da pričamo o electronic ink tehnologiji? Onu kakvu amazon kindle ima. Ne mislim na ebookove koji su bliža sličnost iPadu koji je totalno nepotreban kao zamjena za knjige jer ne može imati takvu funkciju. Prvo cijena a da ne pričamo o drugim anomalijama poput vijeka baterije i previše natrpanosti s appovima koji odvraćaju pažnju.

 

Inovacija u ovoj priči jeste da je potrebno pronaći zamjenu za tone uđbenika koje možeš strpati na nekakav uređaj s kojeg se jasno može čitati i usput otići na internet radi potrage informacija.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
12 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Ma daj bježi...radije kupim polovne knjige za 200kn nego iFail za 3000kn ili koliko već košta...+ knjige se ne mogu razbiti a ovo može što je još veći fail. Više trošak nego korist.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 0:09 (iAvenger).
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

E-ink ima, koliko ja znam, daleko presporo osvježenje za ikakvo igranje osim križića kružića.

A to se može i sa tekicom:) Ako vam je do razbijanja, razbit ćete i mobitel. Za e-ink čitače

mislim da bi bili jeftiniji od udžbenika, ako se uzme da bi na jedan stale sve knjige za sve

predmete i godine obrazovanja(kažu bez problema prima 3500 knjiga), ne?

Osim toga, 3 tjedna trajanja baterija je lijepi fičr:)

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Ma nije tu više samo u pitanju udžbenik. Tu je animacija, npr spirale DNK, u fizici interakcija predmeta, povijest razne interaktivne karte i slično. Dosta je jednosmijernog učenja, profesor piše djeca zapisuju. Ineraktivnost je budućnost obrazovanja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Quiem kaže...

Ma nije tu više samo u pitanju udžbenik. Tu je animacija, npr spirale DNK, u fizici interakcija predmeta, povijest razne interaktivne karte i slično. Dosta je jednosmijernog učenja, profesor piše djeca zapisuju. Ineraktivnost je budućnost obrazovanja.

Za to postoji projektor. Dugotrajno čitanje na iPadu nije ugodno za oči, a u školi svaki dan imam 7 sati. E-ink ekrani su bolji u ovoj situaciji. Sa kindleom mogu ići i na internet putem wifi-a i meni osobno i nije toliko loše. Kindle Touch mi ima 2 mane, mali ekran(ako hoću nešto skenirano čitat) i trenutno nema landscape mode.
P.S. Što ako npr. zaboraviš napunit iPad na kojem si imo domaći rad?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
pbandov kaže...
Mew kaže...
pbandov kaže...
Random. kaže...
pbandov kaže...
overhaul kaže...

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

E ovo potpisujem! ebook! Jednostavno, jeftinije, malo struje troši a možeš ići na net vadit podatke > igrice ništa! To je puno bolja ideja!

Ne znam od kud' ste to izvukli da se na e-readerima ne mogu igrati igre?{#}

Liiiiiiiiiike.......?

Sva govna koja mozes igrat na onim ciglama Nokia 3310 i slicno. Rekao bi cak sve gameboy igre ako postoji emulator.

 

Jer Gameboy je bio doslovno ebook ekran...

Ajme, inače od svih modernih igara koje imam ja ću rađe igrati Snake2 na satu. To mi opet ne govori kakva je to mana za unaprijeđenje?

 

AKO postoji? Ne znam da li postoji ali ja sam imao gameboy i baš ne vidim sličnost. Prva stvar koja mi pada na pamet jest to što je gameboy bio u BOJI! Ti kužiš da pričamo o electronic ink tehnologiji? Onu kakvu amazon kindle ima. Ne mislim na ebookove koji su bliža sličnost iPadu koji je totalno nepotreban kao zamjena za knjige jer ne može imati takvu funkciju. Prvo cijena a da ne pričamo o drugim anomalijama poput vijeka baterije i previše natrpanosti s appovima koji odvraćaju pažnju.

 

Inovacija u ovoj priči jeste da je potrebno pronaći zamjenu za tone uđbenika koje možeš strpati na nekakav uređaj s kojeg se jasno može čitati i usput otići na internet radi potrage informacija.

 

Koji si ti gameboy igro? Ocito ne ovaj http://en.wikipedia.org/wiki/Game_Boy


Vec ovaj http://en.wikipedia.org/wiki/Game_Boy_Color - Ovo ti je bilo drugi gameboy totalno, generacija iznad.

 

Zasto govorim o Gameboyu gledaj,

ignoriraj video ali pogledaj zaslon koji gameboy koristi "Reflective STN LCD", to izgleda skoro isto ko E-ink.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 2:09 (Mew).
15 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

u Hrvatskoj ce to doći tek za nekoliko generacija, stoljeća....

 

Hrvatska još nema ni net kakav spada, najsporiji u svijetu, upload katastrofa, a kamoli tek ovakva modernizacija. Daleko smo još od toga. MOžda djeca naše djece to dočekaju. {#}

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
srky.du kaže...

Za to postoji projektor. Dugotrajno čitanje na iPadu nije ugodno za oči, a u školi svaki dan imam 7 sati. E-ink ekrani su bolji u ovoj situaciji. Sa kindleom mogu ići i na internet putem wifi-a i meni osobno i nije toliko loše. Kindle Touch mi ima 2 mane, mali ekran(ako hoću nešto skenirano čitat) i trenutno nema landscape mode.
P.S. Što ako npr. zaboraviš napunit iPad na kojem si imo domaći rad?

 

Na tabletu svako dijete radi samo i istražuje, na projektoru opet profa sama radi i drma. Dijeca pasivno gledaju i razmišljaju o tko zna čemu. Tablet traži punu pozornost. Puno bolje za učenje. Što se tiče baterije. Pa računam da imaju u školi punjač, čak implementirat po jedan u svaku klupu nije bed. Mi smo imali 220V u svakoj klupi na tehničkom. A i tu je oblak, CARNnet radi nešto na tome, fino uplodaš zadaću, i profa je pregleda prije nego dođe u školu tako da se ne gubi na satu. samo prođete ono što nije jasno bilo većini, ili pošalje mail grupni da im objasni što je točno mislila u zadatku. 

 

Dakle nije problem tehničke prirode nego mentalne. Ljudi ne vole novitete. Šteta! :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 12:54 (Quiem).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Dupli!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 12:54 (Quiem).
13 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Evo jedna insajderska informacija :)

 

Dekan Zagrebačke Škole Ekonomije i Managementa Dr. Đuro Njavro je najavio da će, umjesto kutije s udžbenicima i literaturom (koja ima brat bratu 30kg), na početku prve godine studentima dati tablet (vjerojatno iPad 2) te da će putem internog Blackboard sustava uploadati svu literaturu. Godina na ZŠEM-u košta cca 5k EUR tako da novac za nabavku ne bi trebao biti problem.

 

Ja sam, inaće, baš završio četvrtu godinu tamo i mogu reći vrijedi svake lipe tako da ovaj potez me uopće ne iznenađuje.

 

{#}

 

 

Nije bila namjera promovirati faks već naglasiti činjenicu da postoje ljudi u visokoškolskom obrazovanju koji prate najnovije trendove.

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

neznam kak bi to proslo da se daje Ipad 

zasto bas apple uopce koja je fora sa tim apple-om i studentima ? 

 

mislim kada bi svagdje u svijetu isao taj ipad to bi ispao monopol 

 

ona ebook fora bi bila puno puno bolja

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 20:10 (Arnold Layne).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Quiem kaže...
srky.du kaže...

Za to postoji projektor. Dugotrajno čitanje na iPadu nije ugodno za oči, a u školi svaki dan imam 7 sati. E-ink ekrani su bolji u ovoj situaciji. Sa kindleom mogu ići i na internet putem wifi-a i meni osobno i nije toliko loše. Kindle Touch mi ima 2 mane, mali ekran(ako hoću nešto skenirano čitat) i trenutno nema landscape mode.
P.S. Što ako npr. zaboraviš napunit iPad na kojem si imo domaći rad?

 

Na tabletu svako dijete radi samo i istražuje, na projektoru opet profa sama radi i drma. Dijeca pasivno gledaju i razmišljaju o tko zna čemu. Tablet traži punu pozornost. Puno bolje za učenje. Što se tiče baterije. Pa računam da imaju u školi punjač, čak implementirat po jedan u svaku klupu nije bed. Mi smo imali 220V u svakoj klupi na tehničkom. A i tu je oblak, CARNnet radi nešto na tome, fino uplodaš zadaću, i profa je pregleda prije nego dođe u školu tako da se ne gubi na satu. samo prođete ono što nije jasno bilo većini, ili pošalje mail grupni da im objasni što je točno mislila u zadatku. 

 

Dakle nije problem tehničke prirode nego mentalne. Ljudi ne vole novitete. Šteta! :(

To s utičnicama bi se dalo sredit, ali mislim da je najveći problem u ekranu. E-ink ekrani nisu dovoljno razvijeni pa trenutno nemoze animacije prikazivat, ali možda će za par godina moći.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Mew kaže...
pbandov kaže...
Mew kaže...
pbandov kaže...
Random. kaže...
pbandov kaže...
overhaul kaže...

Za školu bi dobro došli e-ink čitači. Na njima se nemogu igrati igrice, a dodatno bi se nosile samo bilježnice.

E ovo potpisujem! ebook! Jednostavno, jeftinije, malo struje troši a možeš ići na net vadit podatke > igrice ništa! To je puno bolja ideja!

Ne znam od kud' ste to izvukli da se na e-readerima ne mogu igrati igre?{#}

Liiiiiiiiiike.......?

Sva govna koja mozes igrat na onim ciglama Nokia 3310 i slicno. Rekao bi cak sve gameboy igre ako postoji emulator.

 

Jer Gameboy je bio doslovno ebook ekran...

Ajme, inače od svih modernih igara koje imam ja ću rađe igrati Snake2 na satu. To mi opet ne govori kakva je to mana za unaprijeđenje?

 

AKO postoji? Ne znam da li postoji ali ja sam imao gameboy i baš ne vidim sličnost. Prva stvar koja mi pada na pamet jest to što je gameboy bio u BOJI! Ti kužiš da pričamo o electronic ink tehnologiji? Onu kakvu amazon kindle ima. Ne mislim na ebookove koji su bliža sličnost iPadu koji je totalno nepotreban kao zamjena za knjige jer ne može imati takvu funkciju. Prvo cijena a da ne pričamo o drugim anomalijama poput vijeka baterije i previše natrpanosti s appovima koji odvraćaju pažnju.

 

Inovacija u ovoj priči jeste da je potrebno pronaći zamjenu za tone uđbenika koje možeš strpati na nekakav uređaj s kojeg se jasno može čitati i usput otići na internet radi potrage informacija.

 

Koji si ti gameboy igro? Ocito ne ovaj http://en.wikipedia.org/wiki/Game_Boy


Vec ovaj http://en.wikipedia.org/wiki/Game_Boy_Color - Ovo ti je bilo drugi gameboy totalno, generacija iznad.

 

Zasto govorim o Gameboyu gledaj,

ignoriraj video ali pogledaj zaslon koji gameboy koristi "Reflective STN LCD", to izgleda skoro isto ko E-ink.

 

Sad je netko objasnio da e-ink ne može imati igre koje zahtjevaju puno osvježenja.

I da, wikipedia je ugašena, tak da ne znam na što misliš.

Arnold Layne kaže...

neznam kak bi to proslo da se daje Ipad 

zasto bas apple uopce koja je fora sa tim apple-om i studentima ? 

 

mislim kada bi svagdje u svijetu isao taj ipad to bi ispao monopol 

 

ona ebook fora bi bila puno puno bolja

Inače sam masni appleovac i posjedujem iPhone 4, ali sa ovime se slažem. Uopće nema smisla i to je većim dijelom bacanje novca. Ebook tipa Amazon kindle i slično, sasvim dovoljno za lakši i bolji rad u školi a i inače. iPad je zabava a ne obrazovanje.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
16 godina
odjavljen
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

Kakav iPad, oci me bole dok gledam duze u iPhone. Najbolja opcija bi bili E-ink citaci ko Amazon-ov Kindle, imat na njemu sve udzbenike, skripte, zadatke itd. bi bilo super. :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
buraas kaže...

Evo jedna insajderska informacija :)

 

Dekan Zagrebačke Škole Ekonomije i Managementa Dr. Đuro Njavro je najavio da će, umjesto kutije s udžbenicima i literaturom (koja ima brat bratu 30kg), na početku prve godine studentima dati tablet (vjerojatno iPad 2) te da će putem internog Blackboard sustava uploadati svu literaturu. Godina na ZŠEM-u košta cca 5k EUR tako da novac za nabavku ne bi trebao biti problem.

 

Ja sam, inaće, baš završio četvrtu godinu tamo i mogu reći vrijedi svake lipe tako da ovaj potez me uopće ne iznenađuje.

 

{#}

 

 

Nije bila namjera promovirati faks već naglasiti činjenicu da postoje ljudi u visokoškolskom obrazovanju koji prate najnovije trendove.

  Kada se to uvede i ako čuješ neka iskustva - javi nam  {#}

15 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

A zašto ne oboje, i čitači i tableti? Nek si svatko uzme ono što mu odgovara i koristi...mada je po meni tablet i dalje bolja solucija jer jednostavno ima puno više mogućnosti, ipak možeš surfati na njemu i tražiti sadržaj a ne samo uzimati ono što ti faks/škola da. 

 

Zapravo nije poanta u uređaju, on je samo malo karika. Poanta je u cijelom cloudu di mi se informacije dijelile. Di na jednostavan način drugim studentima/učenicima/profesorima možeš prikazati bilo kakav sadržaj koji svi mogu vidjeti i sl. Tipa onaj koji ne koristi tablet i dalje može sa mobom slikati neku vježbu pa poslati da drugi vide i sl.

 

U principu većina učenika/studenata to radi preko face-a, imaju grupu tamo od svog razreda di svi komuniciraju i dijele sadržaj. Treba u principu isto to samo da je integrirano u samu školu/faks

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
srky.du kaže...
(...)

To s utičnicama bi se dalo sredit, ali mislim da je najveći problem u ekranu. E-ink ekrani nisu dovoljno razvijeni pa trenutno nemoze animacije prikazivat, ali možda će za par godina moći.

Nova generacija kontrolera i e-ink ekrana može prikazivati animacije prihvatljivom brzinom (do desetak FPS sa TI OMAP3611 Cortex A8 800MHz SoC-om na Pearl ekranu).

Prikazivati animacije može i starija generacija, ali performanse nisu zadovoljavajuće (ispod - Doom2 na Pocketbooku 360 Plus - FreeScale i.MX35 ARM11 533MHz SoC i Vizplex ekran)

 

Mirasol (IMOD) ekran izgleda vrlo dobro, ali dostupni uređaji trenutno se prodaju samo u Južnoj Koreji i Kini (neki su prikazani na ovogodišnjem CES-u). Ranija generacija prikazivala je video brzinom do 15 FPS, dok trenutna do 30 FPS.

 

Od ostalih tehnologija, electrowetting izgleda prilično obećavajuće (što misle i u Samsungu, koji je krajem 2010. godine kupio Liquavistu, tvrtku koja se bavi komercijalizacijom EW tehnologije, otkupivši sve dionice od prijašnjih vlasnika). Prototipovi mogu prikazivati video do brzine od 60 FPS.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 23:20 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?
vjeko kaže...

I want iPad {#}

 

nisam znao da su već razvili koncept. Ali ne znam ja kako će se to kod nas uspjeti provest...mi smo jednostavno previše....BALKAN!

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice