Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu

poruka: 8
|
čitano: 2.146
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu

Proizvođač procesora AMD uskoro na tržište izbacuje novi trojezgreni procesor iz serije Athlon II imena x3 450. Jedina razlika u odnosu na Athlon II X3 445, dosadašnji najbrži proizvod iz te serije, bit će povećanje radnog takta sa 3100 na 3200MHz. Athlon II X3 445 trenutno košta oko 80 eura u Europi i 85 dolara u SAD-u. Očekujemo da će AMD Athlon II X3 450 preuzeti ovu cijenu i da će AMD Athlon II X3 445 biti snižen na 77 USD. Kao i većina proizvoda iz serije Athlon II i ovaj će procesor biti zanimljiv onima plićeg džepa koji su željni malo većih performansi.

 

Izvor

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu

3,2Ghz to zvuči dobro :D

 

Iako bih ja preporučio iole zahtjevnom i višeg đžepa korisniku da ide na Phenom II   X4 9xx seriju, zbog puno veceg cache-a, ali nije ni Athlon II X3/4 loš za gamere ili one plićeg đžepa.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu

Pa nedostatak L3 i nije toliki hendikep kod Athlona. Znaju štucati u nekim aplikacijama, ali većinom se mogu ravnopravni nositi sa Phenomima. Po meni se ne isplati davati 250 kn više za npr Phenoma 925 u odnosu na Athlona 635. Ali ako se ima novca, onda je Phenom ipak bolji izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu
ATiGamer kaže...

Pa nedostatak L3 i nije toliki hendikep kod Athlona. Znaju štucati u nekim aplikacijama, ali većinom se mogu ravnopravni nositi sa Phenomima. Po meni se ne isplati davati 250 kn više za npr Phenoma 925 u odnosu na Athlona 635. Ali ako se ima novca, onda je Phenom ipak bolji izbor.

  Općenito svatko tko je u prošlosti uskraćivao cache pokazalo se kasnije lošim perfomansama. Tako da bih ja ipak definitivno dao i 300KN više za X4 925. Ipak sigurno je sigurno. "Tanak" je Athlon II X4 na neki način sa nepostojanjem L3 Cache-a po pitanju buducnosti.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
14 godina
protjeran
offline
RE: Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu

Ajde nek cijena bude normalana...

 

Jel netko prati te cijene?

 

X2 260?

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=AMD+Athlon+260

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=AMD+Athlon+240

 

Jednostavno ti 400mhz naplatie 200+kn...

 

Kojih naravno i sam postigneš...

 

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
14 godina
neaktivan
offline
RE: Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu
Weky kaže...

  Općenito svatko tko je u prošlosti uskraćivao cache pokazalo se kasnije lošim perfomansama. Tako da bih ja ipak definitivno dao i 300KN više za X4 925. Ipak sigurno je sigurno. "Tanak" je Athlon II X4 na neki način sa nepostojanjem L3 Cache-a po pitanju buducnosti.

Test između Athlona 630 i phenoma 925. Uglavnom su tu negdje, no phenom ipak u nekim testovima ima nešto veću prednost. Međutim ako se kupuje za gaming, definitivno je bolje uzeti athlona i višak utući u neku bolju grafu.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu
ATiGamer kaže...
Weky kaže...

  Općenito svatko tko je u prošlosti uskraćivao cache pokazalo se kasnije lošim perfomansama. Tako da bih ja ipak definitivno dao i 300KN više za X4 925. Ipak sigurno je sigurno. "Tanak" je Athlon II X4 na neki način sa nepostojanjem L3 Cache-a po pitanju buducnosti.

Test između Athlona 630 i phenoma 925. Uglavnom su tu negdje, no phenom ipak u nekim testovima ima nešto veću prednost. Međutim ako se kupuje za gaming, definitivno je bolje uzeti athlona i višak utući u neku bolju grafu.

Kako god, ja uvjek neštedim na procesoru, uzmem visoku ponudu tog i tog proizvođača i to stoji po 4 godine.

 

Mislim da ce ipak za buducnost bolje uzeti X4 925. 200kn ipak nije ništa strašno skuplje, a i za sve stvari dode dobro. Kasnije kad jednog dana ubacim GTX 680, gurat ce bez problema.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Athlon II X3 450 dolazi u trećem kvartalu
Don Kihoty kaže...

...

Definitivno previše za Athlona x2. Tu je puno bolje riješenje neki trojezgrenaš.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice