Anonimni publisher odgovara na pitanja gamera

poruka: 3
|
čitano: 1.555
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Anonimni publisher odgovara na pitanja gamera

Dakle, na Kotaku stranici, jedan anonimac koji je visoko rankirani executive u navodno vrlo velikoj publisher kompaniji, iskreno odgovara na pitanja gamera.

Dva puta su to odradili, linkovi su ovdje.

 

Osobno, nalazim da sve sto covjek napise je vrlo down-to-earth i istinito, i iako mi se gomila toga ne svidja, tako je kako je. Logicki je zakljuceno, savrseno pase u danasnji kapitalisticki sistem, i nema se previse tu sta razmisljati.

 

 

Pa evo za sve gamere koji uvijek sve najbolje znaju, evo insiderskih informacija:

 

part 1 - http://kotaku.com/5925083/an-insider-from-one-of-those-cold-calculating-mega+publishers-is-answering-your-questions-right-now

part 2 - http://kotaku.com/5952210/an-insider-from-one-of-those-cold-calculating-mega+publishers-is-back-to-answer-your-questions-again

I wanna feel the changes coming down... I wanna know what I've been hiding...
 
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Anonimni publisher odgovara na pitanja gamera

Sada ću možda zazvučati kao neki pametnjaković, ali jako malo odgovora me iznenadilo. Dosta stvari sam već slutio točno onako kako su izrečene. Od svega što sam pročitao nekako mi je ovo najviše upalo u oči:

P: Who do you know or have heard is actually a good place to work at.

O: Valve and Blizzard, but you'll work your ass off there. The removal of external pressure caused a culture of intense internal pressure that they place on themselves.

 

Znao sam da ne zabušavaju, ali baš da se samoinicijativno ubijaju od posla, pogotovo Valve, e to nisam. Valjda moraju, da im izdavač ne počne kvocati (Blizzard), ili da ne počnu tonuti (Valve) iako Valve ima Steam...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Anonimni publisher odgovara na pitanja gamera
rustweaver kaže...

Ma vecina toga sto covjek ima za reci je kompletno logicna i jasna, ako ti um nije zamucen fanboyismom prema nekoj igri.

Publisher je tu da zaradi, najvise sto moze, najkracim putem. Zasto nisu Sveta Marija nego krvopije - zato jer svaki projekt je rizik a cesce propadnu projekti (i novac) nego uspiju, pa se ne mozes bas igrati na lijepe oci.

 

Ovo za Valve, ja nisam ni pomislio jer radim u jako otvorenoj sredini sa puno povjerenja prema radnicima, pa sam pomislio da je tako i u Valveu. Pitanje je sad da li je taj interni pritisak dobre naravi ili ne, moguce je da su svi zesce motivirani pa onda rade jer su 'nabrijani'... a moguce i da vlada kompetitivna atmosfera gdje se ljudi natjecu tko ce napraviti vise... tko zna.

 

Samouredjenje je, cini mi se, tako velika tema da moze stajati sama za sebe. Ja se osobno cudom ne mogu nacuditi da Valve funkcionira s takvim otvorenim modelom.

 

 

Sto se tice Blizzarda - to veze nema s Valveom. Koka, kurve, rave... tamo se starija ekipa i leadovi ponasaju kao prave zvijezde i doslovce robovlasnice nad ostalima, jer znaju da mogu, jer je red za cekanje za posao u Blizzardu dugacak svjetlosnim miljama...

I wanna feel the changes coming down... I wanna know what I've been hiding...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice