3D modeliranje za početnike

poruka: 5
|
čitano: 5.462
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
3D modeliranje za početnike

Tražim program koji će me uvesti u svijet 3D modeliranja na što lakši i bezbolniji način. Nije nužno da bude besplatan, jer jedino što me zanima je učenje principa rada ovakvih programa.

 

Hvala, pozdrav


Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
3D modeliranje za početnike

Možeš za početak koristiti Google SketchUp. Verzija Pro nije besplatna, a postoji i free verzija. Postoje i razni plugini za render koji se plaćaju, npr.: VRay for SketchUp, SU Podium... (Možda postoje i besplatni)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3D modeliranje za početnike

Bolje od Autodesk Maya-e tesko da mozes pronaci. sad, kolko je jednostavno ili nije to je mozda malo upitno al kad se prodju tutoriali mogu se napravit zgodne stvari...

16 godina
offline
3D modeliranje za početnike

Preporučam Mayu... Radim u njoj i skroz sam zadovoljan. Kada sa prvi puta počeo s programom, zabezekuo sam kada sam vidio koliko opcija ima. Na prvi pogled izgleda izuzetno komplicirano (vjerovatno i je), ali nakon brzog upoznavanja programa s tutorijalima, program je prej..n.

Prednost Maye po mom mišljenju je i dostupnost velikog broja torrenta sa tutorijalima i drugim resursima za Mayu, naspram drugih programa.

 

Zbrush je isto dobar, poglavito za izradu kompliciranih tekstura. Jednostavan program koji se vrlo dobro slaže sa Mayom.


Antec 900, P5K Deluxe, Core 2 Quad 2.4, 4gb (DDR3 800Mhz) RAM, Nvidia 8800gtx, 640gb HDD, Dell 2007WFP, Vista Ultimate
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3D modeliranje za početnike
asusdvd kaže...

Tražim program koji će me uvesti u svijet 3D modeliranja na što lakši i bezbolniji način. Nije nužno da bude besplatan, jer jedino što me zanima je učenje principa rada ovakvih programa.

 

Hvala, pozdrav


Posto si pocetnik i zelis sto bezbolnije skinuti si junf s 3D-a LOL..uzmi si Google sketcup.
Software je koncipiran tako da ga i utrenirana cimpanza moze nauciti za par sati.
A ovi drugovi sto ti preporucuju mayu i druge hi-end solucije malo su u zabludi. i  to si ostavi za kasnije.
Znamo svi da je maya vrh vrhova ali nemoze se sad preporuciti pocetniku da odmah sjeda za ferari Enzo,nego prvo malo osjeti sto je volan za golfom..slikovito receno.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice