SSD preporuka

poruka: 17
|
čitano: 9.100
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
SSD preporuka

Koji 2.5" SSD od 40 do 64 GB bi mi preporučili a da je pristojno brz (recimo 100-200 MBps read/write) i pouzdan (da mogu biti približno 100% siguran da neće crknuti u idućih 5-7 godina) a da ne košta pretjerano (recimo do 150$) ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 1:55 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD preporuka

Sad iskreno ne znam da će ti raditi idućih 5-7 godina, ali u okviru te cijene, kapaciteta i nešto slabijih (write) performasni preporučujem.

Ja sam ga uzeo nedavno i zadovoljan sam (jedino kapacitet, ali koliko para toliko i muzike).

Možda ti pomogne i ova tema na forumu.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
SSD preporuka
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 15:16 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SSD preporuka

G. Skill 60GB- LINK!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD preporuka

Moje iskustvo-- Intel X25 -----80G2C1 , takvog ga kupio-, kod instal i trimanja piše  ----80G2GC. Radi skoro godinu dana bez problema. Nisdam neki Haker ni konfigurator ,ali su me zainteresirali nakon Buga. Kupio iz Amerike preko e-bay-a.Platio ga 235$ + shipping 40$. Tad su kod nas bili po cijeni 2100kn pa na dalje.(275$ x 5.1 kn za dolar). Bootanje i sve ostal traje kao i prvog dana. Hard kao da i ne postoji u kanti. Svaka preporuka jer štedi živce. Trimanje traje (50% popunjenosti) 8-10 sekundi.Procesor je 4 core q9400 i 4Gb RAM na 800 mhz,matič gyg x48 ds5.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2011 9:49 (grgoni).
13 godina
neaktivan
offline
SSD preporuka

mnogo su skupi al ako baš moraš onda corsair ili manjeg kapaciteta od istog proizvođača.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2011 10:36 (strahec.luka).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: SSD preporuka
grgoni kaže...

Moje iskustvo-- Intel X25 -----80G2C1 , takvog ga kupio-, kod instal i trimanja piše  ----80G2GC. Radi skoro godinu dana bez problema. Nisdam neki Haker ni konfigurator ,ali su me zainteresirali nakon Buga. Kupio iz Amerike preko e-bay-a.Platio ga 235$ + shipping 40$. Tad su kod nas bili po cijeni 2100kn pa na dalje.(275$ x 5.1 kn za dolar). Bootanje i sve ostal traje kao i prvog dana. Hard kao da i ne postoji u kanti. Svaka preporuka jer štedi živce. Trimanje traje (50% popunjenosti) 8-10 sekundi.Procesor je 4 core q9400 i 4Gb RAM na 800 mhz,matič gyg x48 ds5.

I nikakvih problema nemaš sa hardom, mene je malo strah kupovat tak sjupi hardver prek e-baya, a koliko te carina došla?

14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD preporuka

Sorry što si čekao odgovor

 

Evo ovako,,SSD koji sam kupio preko ebay-a je bio bulk (čini mi se samo hard).

 

Takve stvati kupujem samo iz Amerike, nikako Istok i Azija jer se može svašta prodat. Ebay ima svija stroga pravila i nije im se baš popularno zaj......vat sa takvim stvarima o kojima ovisi prodaja. Zbog moje prijave (puno manji iznos)čovjeka su banirali sa prodaje i Paypal-a.

 

Hard je došao za 10-ak dana .Kupio sam ga 14.01. 10.g za 275$ dok je kod nas koštao 2100 kn minimalno. Neki dan sam izbidao(aukcija-biding) drugi isti za 165$(ovaj je retail) i čekam ga da dođe.

 

Za kupovinu takvih(skupih) stvari, bitna je korespodencija sa prodavateljem,u vezi proizvoda , shippinga i ostalog(stanje,kvaliteta,dodatna oprema itd).

 

Carina: mailom zamolim prodavatelja (prije kupnje ili bidinga) da napiše ukupnu vrijednost paketa do 30$ i da na paketu u otpremnici navede samo HDD 80 Gb bez opisa da je SSD (zbog carine), i prolazi bez problema.

 

Kupovao sa na taj način i neke druge skuplje stvari (ručni sat od 300-400$).

 

Kad mi dođe drugi mogu poslat slike shipping box-a i formular za upotpuniti cjeli dojam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2011 16:07 (grgoni).
16 godina
offline
RE: SSD preporuka
grgoni kaže...

Sorry što si čekao odgovor

 

Evo ovako,,SSD koji sam kupio preko ebay-a je bio bulk (čini mi se samo hard).

 

Takve stvati kupujem samo iz Amerike, nikako Istok i Azija jer se može svašta prodat. Ebay ima svija stroga pravila i nije im se baš popularno zaj......vat sa takvim stvarima o kojima ovisi prodaja. Zbog moje prijave (puno manji iznos)čovjeka su banirali sa prodaje i Paypal-a.

 

Hard je došao za 10-ak dana .Kupio sam ga 14.01. 10.g za 275$ dok je kod nas koštao 2100 kn minimalno. Neki dan sam izbidao(aukcija-biding) drugi isti za 165$(ovaj je retail) i čekam ga da dođe.

 

Za kupovinu takvih(skupih) stvari, bitna je korespodencija sa prodavateljem,u vezi proizvoda , shippinga i ostalog(stanje,kvaliteta,dodatna oprema itd).

 

Carina: mailom zamolim prodavatelja (prije kupnje ili bidinga) da napiše ukupnu vrijednost paketa do 30$ i da na paketu u otpremnici navede samo HDD 80 Gb bez opisa da je SSD (zbog carine), i prolazi bez problema.

 

Kupovao sa na taj način i neke druge skuplje stvari (ručni sat od 300-400$).

 

Kad mi dođe drugi mogu poslat slike shipping box-a i formular za upotpuniti cjeli dojam.

Svaka čast, dobro to odrađuješ :)

Dobar post, koji će koristiti i meni i ostalima.

h=f^3
14 godina
neaktivan
offline
SSD preporuka

za G.Skill Phoenix Pro http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_319&products_id=9548 ti mogu reci da je zvjer ja ga imam vec 3 mjeseca i radi zvjerski, brzine su lude... cak nisam ni stavljao ni novije firmware ali radi super

 

moja preporuka mislim da za 840kn bolje dobit nemozes

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SSD preporuka

Pogledaj ovdje, ovdje ćeš nać najboljeg za određenu svotu : http://www.anandtech.com/bench/SSD/65

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SSD preporuka

da ali i nisu bas neki testovi kad uzmes da je prvi intelov SLC SSD disk, te uzmi velicine...

 

review za G.Skill SSD 40gb Phoenix PRO

http://www.hexus.net/content/item.php?item=27265&page=3

http://www.storagereview.com/gskill_phoenix_pro_ssd_review_40gb

 

evo i jos jedan da vidis usporedno

 

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1050/pg2/value-ssd-roundup-october-2010-corsair-force-series-f40-40gb.html

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD preporuka

Evo da ne otvaram novu temu, zanima me kako se ponaša SB850(ploča je ASRock 880G Ex3) sa SSDovima i sa više njih u RAID-u.

Konkretno me zanima G.Skill Phoenix Pro serija. Je li bolje jedan komad od 80GB ili dva od 40GB pa u RAID 0? Pitam jer ne znam kakav je SB850 po tom pitanju.

Eto pa molim neku dobu dušu da mi iz prve ruke javi kakva je situacija što se tiče toga.

I što se tiče TRIM podrške, može li tko u 2-3 rečenice objasniti što je to točno jer po netu nikako ne pronalazim neko jednostavno objašnjenje.

Naglo sam uletio u SSD svijet(teoretski{#}) pa trebam malu pomoć.   {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 21:14 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: SSD preporuka
15 godina
offline
SSD preporuka

Od SSD-ova bi jedino uzeo G.Skill, intel ili kingston, nova series mi ne uljeva povjerenje kad su njihovi mlc čipovi brzi ali vijek trajanja nije obećavajuć kao u Intela

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD preporuka

Stigao i drugi SSD iz Amezike (eBay). Nisam platio nikakve troškove. Prošao kroz carinu bez problema . Kod kupovine tražite da na shipping formularu ne pišu "item ID" jer ga na Carini pošte mogu provjeriti pa traže račun sa PAYPAL-a.Naravno onda vam ne gine carina.

 

 Neda mi se ostat sliku, pa ako nekog zanima mogu mu na mail poslat sliku shipping box-a sa formularom (pošto je nisam bacio).

 

Ubacio ga u kantu i radi besprijekorno. Danas sam i update-o novi firmware na oba SSD-a. Prošlo bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 10:22 (grgoni).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice