M2 ssd i blinkanje lampice

poruka: 3
|
čitano: 1.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
M2 ssd i blinkanje lampice

slozio sam novi komp, komponente su

 

mbo: asrock b450 steel legend

pcu: amd ryzem 5 3600

gpu: saphhire rx 5700 xt pulse

crucial Ballistix 3200 Mhz, DDR4 8GB x 2

hard: crucial MX 500 3d nand, sata, m.2 (2280)

psu: corsair vs 650

kuciste: corsair delta

 

ploca ima 2 utora za m2 hard - glavni je ispod metalne plocice i tamo sam prvo stavio hard no bios ga nije nikako prepoznavao - pise u uputama da je taj za m2 pci express modul

 

ako sam dobro skuzio, moj hard je sata i nece radit u tom utoru

 

nakon toga sam stavio hard u m2.2 ( i tamo je prepoznat, windosi bootani, svi driveri instalirani, sve sljaka)

 

ono sto me muci je sto blinka crvena lampica na hardu, ne kuzim dal to znaci da nesto ne stima ili je se pali zbog toga sto hard "radi " neku operaciju? jel moguce da je problem sto je glavni m2 slot prazan?

 

svaki savjet, pomoc ili uputa su dobrodosli

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: M2 ssd i blinkanje lampice
duxx369 kaže...

slozio sam novi komp, komponente su

 

mbo: asrock b450 steel legend

pcu: amd ryzem 5 3600

gpu: saphhire rx 5700 xt pulse

crucial Ballistix 3200 Mhz, DDR4 8GB x 2

hard: crucial MX 500 3d nand, sata, m.2 (2280)

psu: corsair vs 650

kuciste: corsair delta

 

ploca ima 2 utora za m2 hard - glavni je ispod metalne plocice i tamo sam prvo stavio hard no bios ga nije nikako prepoznavao - pise u uputama da je taj za m2 pci express modul

 

ako sam dobro skuzio, moj hard je sata i nece radit u tom utoru

 

nakon toga sam stavio hard u m2.2 ( i tamo je prepoznat, windosi bootani, svi driveri instalirani, sve sljaka)

 

ono sto me muci je sto blinka crvena lampica na hardu, ne kuzim dal to znaci da nesto ne stima ili je se pali zbog toga sto hard "radi " neku operaciju? jel moguce da je problem sto je glavni m2 slot prazan?

 

svaki savjet, pomoc ili uputa su dobrodosli

 

Ne, to nema veze. Vjerojatno je samo status ledica, ako sve drugo šljaka ok ne brini.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: M2 ssd i blinkanje lampice

- 'crvena lampica' je od st.sedmog indikator rada diska (nevažno kojeg diska), ugl jumper-žica do frontpanel kućišta (kao i ostale žice, power-led itd..) i tad to 99% označava upravo to, rad diska.

-istina, crveno može biti neki alarm.. no kao što vidiš, radi.. tad logika kaže, nije alarm nego ok-disk. (da je alarm da je nešto 'crveno-opasno' tad vjerojatno ne bi bootao, npr greška rama i sl.).

-a nagađanje iz šalice kave, graha ili čarobne kugle .. kako to blago reći? RTFM! .. piše što je što, čemu služi itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice