Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.534.117
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Archlord kaže...

hvala na odgovoru , znači nije baš neka isplativost da se ide na popravljanje ako bi bilo oko par tisuca kn

 

Može li neka preporuka za 65" a da nije opet neka astrnomska cijena 500-600 eura npr.

 LG 65UQ (IPS 60Hz)

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+65uq

 

LG 70UQ (VA 60Hz)

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+70uq

 

 

Ako stane preporučam ovaj 70" VA, taman 615€ u Elipsu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-70UQ81003LB.AEU/

 

5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Archlord kaže...

hvala na odgovoru , znači nije baš neka isplativost da se ide na popravljanje ako bi bilo oko par tisuca kn

 

Može li neka preporuka za 65" a da nije opet neka astrnomska cijena 500-600 eura npr.

 Evo, imaš ovaj TCL (ako više ne želiš Phillips), sličnih je specifikacija kao i tvoj Phillips: https://pevex.hr/led-tv-tcl-55p731-uhd-dvb-t2-s2-android

 

 Jedina razlika je da je ovaj TCL baziran na GoogleTV-u, a tvoj sadašnji Phićo je baziran na Android OS-u, ali nažalost nema Ambilight....

 

Ako želiš da i novi TV ima Ambilight (kao šta tvoj sadašnji Phićo ima), nažalost izbor opet pada na Phillips (jer samo Phillipsovi modeli imaju Ambilight): https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-58PUS8507-12/

 

Uz oba dva TV-a dobijaš 2+3 god. gare (ali samo uz registraciju ili nadoplatu) 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Archlord kaže...

hvala na odgovoru , znači nije baš neka isplativost da se ide na popravljanje ako bi bilo oko par tisuca kn

 

Može li neka preporuka za 65" a da nije opet neka astrnomska cijena 500-600 eura npr.

 Vjerojatno nije tolika cifra, zvrcni par servisa pa pitaj

11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav imam problem s Samsung UE50TU8072, jučer gledam normalno serije na njemu i samo se počeo pojavljivati logo Samsung i Tizen i ugasim ga ja nakon par minuta i ostavio ga ugašenog pola dana i upalim ga navečer i pojavi se zeleni obrub prikazano na slici i tako u krug ide ugasi ga pojavi sliku sve normalno nekih 20 sekundi i opet se pojavi crna fleka sa zelenim rubom nekad jače nekad manje. Jel netko zna što bi mogao biti kvar i jel se isplati popravljati, tv je kupljen 10.11.2020 naravno garancija je bila 2 godine.

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pero1998 kaže...

Pozdrav imam problem s Samsung UE50TU8072, jučer gledam normalno serije na njemu i samo se počeo pojavljivati logo Samsung i Tizen i ugasim ga ja nakon par minuta i ostavio ga ugašenog pola dana i upalim ga navečer i pojavi se zeleni obrub prikazano na slici i tako u krug ide ugasi ga pojavi sliku sve normalno nekih 20 sekundi i opet se pojavi crna fleka sa zelenim rubom nekad jače nekad manje. Jel netko zna što bi mogao biti kvar i jel se isplati popravljati, tv je kupljen 10.11.2020 naravno garancija je bila 2 godine.

Ili je ekran ili je matična riknula, prije bi reko da je ekran jer je moj stari imao sličan problem sa ekranom na Galaxyu A52 (isprike ako pišem o mobu u temi za popravak TV-a), srećom bio je pod garom pa ga je zamijenio.

 

Mislim da je neisplativo pogotovo kada ti je gara istekla  jedino naći na Njuški isti ili sličan po mogućnosti neispravan TV, ali s ispravnim ekranom ili matičnom, pa napraviti "frankebuild" 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2023 12:15 (Vavoom).
6 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

TLC TV star 3 godine....Ne reagira na daljinski koji je ispravan.Na tv ne svijetli ona led dioda u koju usmjeravam daljinski...

Molim savjet????

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kak znaš da je daljinski ispravan?

Jesi provjerio kamerom?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
6 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da...svijetli.

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Onda nekaj u telki, možda sam infracrveni prijamnik ili nekaj na njegovoj pločici, ili (vjerovatnije) samo neki kondenzator crko.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam lg 32",star oko 5 god i pola ekrana je zatamnjeno,pola normalno..da lu bi se isplatio popravak?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
pimar kaže...
Imam lg 32",star oko 5 god i pola ekrana je zatamnjeno,pola normalno..da lu bi se isplatio popravak?

 Prvo uslikaj sa mobom, DSLR-om (šta već imaš), te napiši koji je model u pitanju, pa ću vidit da li je isplativo 

 

Moguće je, samo ak negdje nađeš original LED trake za tvoj model panela i ako imaš malo elektrotehničkog znanja, fino šarafciger/odvijač, lemilicu i Unimer u ruke i počni ispitivati svaku LED traku, te ako naiđeš na neispravan red, skini cijelu traku i zamijeni je ispravnom 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 12:21 (Vavoom).
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Hvala na informacijama,već vidim da moram kupiti novog,mislio sam možda je nešto softverski..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav.

 

Gdje bih mogao u HR nabaviti neki univerzalni daljinski za tv Panasonic TX-L37S20E, oznaka daljinca: N2QAYB.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jučer primjetim da novi televizor od mojih titra; donja polovica ekrana kod nekog pokreta titra/bljeska. Šaltam kanale, na svima isto. Prebacim na neki menu, teletekst, titranja nema. Isključio ga iz struje na par sekundi, ponovno uključio i problem je nestalo. Radi se o televizoru LG 43UP75003LF starom godinu dana, znači još je pod garancijom. Pratim još situaciju da vidim hoće li se pojavit ponovno, ali mislim da nije prvi put da vidim taj problem, a moji se na to nisu obazirali jer su mislili da je to do TV kanala. 😄

 

Zanima me što bi mogao bit problem? Pozadinsko osvjetljenje na tom dijelu ili panel na samrti?

 

To titranje, otprilike ovako izgleda i kao što rekoh, prisutno je samo kod pokreta: 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 20:37 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Marko :D kaže...

Jučer primjetim da novi televizor od mojih titra; donja polovica ekrana kod nekog pokreta titra/bljeska. Šaltam kanale, na svima isto. Prebacim na neki menu, teletekst, titranja nema. Isključio ga iz struje na par sekundi, ponovno uključio i problem je nestalo. Radi se o televizoru LG 43UP75003LF starom godinu dana, znači još je pod garancijom. Pratim još situaciju da vidim hoće li se pojavit ponovno, ali mislim da nije prvi put da vidim taj problem, a moji se na to nisu obazirali jer su mislili da je to do TV kanala. 😄

 

 

 Po ovom šta si napiso, vjerovatno T-con pločica ili (još gore) matična  Ako ti je pod garom, furaj ga u ovlašteni servis, osim ako si ga već nosio 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Još ga nisam nosio, ali za sada titranja nema. Zanimljivo, iza televizora stoji sobna antena koja ima plavu ledicu i ona zna titrat. Moji su sad uvjereni da kad ta lampica na anteni titra, da titra i slika na TV-u. Meni to nema logike, osim ako nije do produžnog kabela na koji je spojen, ali on je također nov. Probat ću antenu uštekat u drugu utičnicu da vidim da li lampica onda radi na anteni (jer sad ne radi), pa ako se na drugoj utičnici upali, onda nema sumnje da je do utičnice.

12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima, pitanjce imam ru8000 55 incha. Poceo se sam od sebe gasiti i paliti, znate li mozda u cemu bi bio problem. Inace sve do sada normalno, probao u druge uticnice staviti i ista stvar se desava: 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
INKOGNITO3 kaže...

Pozdrav svima, pitanjce imam ru8000 55 incha. Poceo se sam od sebe gasiti i paliti, znate li mozda u cemu bi bio problem. Inace sve do sada normalno, probao u druge uticnice staviti i ista stvar se desava: 

 Koliko vidim po videu, TV ti se ne isključuje/uključuje sam od sebe, već ti samo ekran pocrni (zvuk se i dalje čuje ). Prije bi reko da je neš na MBO riknulo ili možda ekran, ak je do ekrana onda je neisplativo, obzirom da ti je gara istekla još odavno

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 16:21 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vavoom kaže...
INKOGNITO3 kaže...

Pozdrav svima, pitanjce imam ru8000 55 incha. Poceo se sam od sebe gasiti i paliti, znate li mozda u cemu bi bio problem. Inace sve do sada normalno, probao u druge uticnice staviti i ista stvar se desava: 

 Koliko vidim po videu, TV ti se ne isključuje/uključuje sam od sebe, već ti samo ekran pocrni (zvuk se i dalje čuje ). Prije bi reko da je neš na MBO riknulo ili možda ekran, ak je do ekrana onda je neisplativo, obzirom da ti je gara istekla još odavno

 Da zvuk ostane neko vrijeme i onda se skroz ugasi, pa upali sam (samsung logo)

5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
INKOGNITO3 kaže...

 Da zvuk ostane neko vrijeme i onda se skroz ugasi, pa upali sam (samsung logo)

 Onda je vjerovatno na MBO nešto riknulo, isplati se jedino ak nađeš negdje ispravnu MBO za male pare , u suprotnom pravac EE otpad i nakon šta ga odložiš tamo, u trgovinu po novi 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ekran ispravan - svi pikseli daju sliku , pozadinsko ispravno - osvjetli ravnomjerno cjeli ekran.

Ako napajanje daje normalne napone vjerujem da je problem na MBO, možda imaš nešto spojeno na USB ili HDMI , probaj to odspojiti za probu ?

12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Samo je LAN unutra i A1 coax...

5 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
INKOGNITO3 kaže...

Samo je LAN unutra i A1 coax...

 Probaj barem LAN kabl odspojiti, pa ako se pojavi isti problem, onda mu ipak nema spasa, osim ako na njuški nađeš ispravnu MBO, pa ako imaš elektrotehničkog znanja, otvori TV, odlemi/odspoji sve vodiče koje idu na nju, pa je odvij i ugradi novu tj. ovu drugu, te sve zaklopi, uključi i furaj, ili ga baci tj. recikliraj, i da ga odneseš u servis isto bi ti rekli da je MBO problem i da je treba zamjeniti, samo bi ti uračunali ruke iliti samu ugradnju, a to može biti skuplje od nekog novog TV-a iste ili veće dijagonale 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 19:18 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ista stvar se desava...nista hvala na pomoci, a cca cijena polovne MBO plus ruke koliko bi kostalo ?

8 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Više nego kaj TV vrijedi.

Otvori ga i pogledaj jel kaj očito, ako si odvažan, a ako nisi baš siguran u sebe plati nekome tko zna.

Možda samo prdnuli kondenzatori.

Odeš do frenda s lemilicom i uzmeš dvije litre pive da ti zamijeni.

Ako nemaš takvoga, probaj potražiti neki old school servis ak takvi još postoje.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 19:30 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

De nemojte ljude obeshrabrivati spikama "skuplje od novog tv-a" i slično, ako ne znate točnu cijenu nemojte ni pisati takve stvari.

 

Riječ je o aparatu od 55" i možda bi popravak baš bio isplativ...

 

Ono što možeš u kućnoj radinosti pokušati je ažurirati software (skineš s interneta i na stick, najbolje) i vratiti ga u tvorničke postavke.

 

Dalje, teško je reći na temelju videa u čemu je problem, može doslovno biti sve - može biti panel, može biti da neko napajanje padne, može biti problem u t-conu, može biti problem u matičnoj...

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako imate preporuku kod koga ga odnjeti mozete mi tu poslati ili na privatnu. Kostao je 4k, e sada jos nisam dobio info koliko bi kostala nova/koristena maticna plus ruke, ili bar dijagnostika

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Najbolje u ovlašteni neki koji ti je u blizini. Možeš im i poslati i mail s videom pa upitati ako su imali takve slučajeve i koliko bi što otprilike koštalo...

Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice