Pomoć oko kupnje 32" LCD TV-a

poruka: 40
|
čitano: 8.790
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć oko kupnje 32" LCD TV-a

Pozdrav narode!

Kupujem LCD TV do maximalno nekih 2500kn.

Televizor bi bio gledan s udaljenostu od maximalno 2,5m, kut gledanja bi bio manji od 15°, bio bi korišen za PS3 (igranje i surfanje), te gledanje televizije.

Gledao sam malo u technomaxu jer imaju OK cijena i našao ovo:

 

Bilo bi poželjno da se u TV može staviti ekst. hard.

Sad, PS3 bi bio igran s udaljenosti od 2m, na manje, neznam da li na se na toj udaljenosti vidi razlika između Full HD-a i HD Readya? Nema niti jednog Samsunga jer je njihov FullHD znatno skuplji.

 

Ako mi možete preporučiti nešto drugo, samo dajte!

 

EDIT: Molim moderatore da isprave naziv teme kuOnje - kuPnje

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 20:35 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
Sony ne bih uzimao. Imam takav doma i nisam zadovoljan. A između LG i Phillipsa ne vidim neke bitne razlike. Osobno mi je Phillips ljepši. Hard se ne može stavljati na TV. Možeš samo spojiti media centar ili PC.. imaš uostalom temu...... tu ti je sve o TV-ima što treba znati http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/lcd-tv-plazma-ultimativni-vodic-vise/48433.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kupnje 32" LCD TV-a
speedy56 kaže...
Nema niti jednog Samsunga jer je njihov FullHD znatno skuplji.

Nekidan sam baš naletio u Harvey Normanu na Samsung LE32D55K1 za 2.799 kn. (ima ga i u Emmezeti, a navodno i u Konzumu po istoj cijeni)

 

To je Full HD, a osim standardnih priključaka HDMI (4 kom.) i USB (2 kom.) ima i LAN priključak. Nije mi poznato ima li koji drugi TV u tom cjenovnom rangu također LAN, ali mislim da je to vrlo praktična stvar - osim što nove verzije firmwarea automatski povlači s neta, postoji i Samsungov softver AllShare, koji instaliraš na komp i onda s pomoću njega vrlo jednostavno streamaš filmove, glazbu itd.

 

Ovdje ti je link na manual, u njemu možeš vidjeti izgled i organizaciju sučelja.

 

 

12 godina
offline
Re: Pomoć oko kupnje 32" LCD TV-a
Upozmat sam s AllShareom, ali meni bi to bilo bacanje novaca jer istu stvar mogu već danas napraviti s PS3.
Nekako mi se čini da je onaj LG najbolji izbor.
du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
15 godina
offline
Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

mozes i sa ps3 da ali ps3 cita manje formata od tv-a tako da neke nece moc citat, jel cita ps3 uopce mkv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
Ne, MKV ne.
Ovisi li o DLNA konfiguracija ili ne?
Ili brzina imterneta?
du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
15 godina
offline
Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

brzina interneta naravno, ako je spor film ce stekat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
Da, 500kb, nije dosta (za Hd)
du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
15 godina
offline
Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Imam sličan LG, točnije 32LD465 spojen je na pc već godinu dana radi bez greške, razliku između fullhd i hd na filmovima je nemoguće primjetiti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Potpisujem gornji post,na dijagonali od 32 nema šanse da na 2 metra vidiš razliku između hd ready(720p) i full hd(1080) zato jer su pixseli na takvim dijagonalama tako zgusnuti da ljudsko oko nemože viditi razliku(govorim o nekoj razumnoj udaljenosti),full hd dolazi do izražaja tek na dijagonalama od 42 na dalje.Tako da na 32 dijagonalu full hd nema nikakvog smisla,osim ako želiš tv koristiti striktno kao monitor sa nekih pola metra udaljenosti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 18:10 (LexTHE Boxer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
Onda, ako je tako, mislim da je ovo bolji izbor od LGja http://www.technomarket.hr/products/09108178/samsung-le-26d450
du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
Enter The Void kaže...
Hard se ne može stavljati na TV. Možeš samo spojiti media centar ili PC...

 

Ček oćeš reć da nemoš spojit eksterni HD na TV preko USB-a i gleda .avi / .mp4 filmove sa njega ? Pa ja sam mislio da je to glavna svrha USB slota kojeg imaju praktično svi TV-i danas ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Ako nisi primjetio to je 26 dijagonal,pre malo za gledanje sa 2m udaljenosti.

Mislim za te novce kojim raspolažeš bilo šta uzmeš nećeš primjetiti neku bitniju razliku u kvaliteti(naravno od renomiranijih brendova lg,samsung,philips itd....)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
Enkidu kaže...
Enter The Void kaže...
Hard se ne može stavljati na TV. Možeš samo spojiti media centar ili PC...

 

Ček oćeš reć da nemoš spojit eksterni HD na TV preko USB-a i gleda .avi / .mp4 filmove sa njega ? Pa ja sam mislio da je to glavna svrha USB slota kojeg imaju praktično svi TV-i danas ?

Panaravno da možeš spojit hdd na tv.Al caka je u tome da su ti integrirani playeri dosta limitirani ovisno od proizvođača do proizvođača.neki zahtjevaju da hdd mora biti određenog kapaciteta ili formatirani u određeni sistemski format,jedni ne čitaju filmove određene rezolucije dok drugi ne čitaju dts zvuk koji se nalazi u brdo mkv filmova itd....

Za kompletno i kvalitetno riješenje bolje je imati neki vanjski media player.

12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
LexTHE Boxer kaže...

Ako nisi primjetio to je 26 dijagonal,pre malo za gledanje sa 2m udaljenosti.

Mislim za te novce kojim raspolažeš bilo šta uzmeš nećeš primjetiti neku bitniju razliku u kvaliteti(naravno od renomiranijih brendova lg,samsung,philips itd....)

Ma krivi sam link stavio.

Mislio sam na ovo http://www.technomarket.hr/products/09108499/samsung-le-32d400

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
LexTHE Boxer kaže...
Enkidu kaže...

 

Ček oćeš reć da nemoš spojit eksterni HD na TV preko USB-a i gleda .avi / .mp4 filmove sa njega ? Pa ja sam mislio da je to glavna svrha USB slota kojeg imaju praktično svi TV-i danas ?

Panaravno da možeš spojit hdd na tv.Al caka je u tome da su ti integrirani playeri dosta limitirani ovisno od proizvođača do proizvođača.neki zahtjevaju da hdd mora biti određenog kapaciteta ili formatirani u određeni sistemski format,jedni ne čitaju filmove određene rezolucije dok drugi ne čitaju dts zvuk koji se nalazi u brdo mkv filmova itd....

Za kompletno i kvalitetno riješenje bolje je imati neki vanjski media player.

 

Majko mila koliko If-ova ! Pa mislio sam da može normalno čita uobičajene stvari, koja onda korist od USB slota !? To je stvarno retardirano da svi dolaze sa USB-om a nikakva korist od toga... Jel ima neki proizvođač / model da je bolji u tome, ili je možda bolje stanje u višoj cjenovnoj klasi ?

Mislio sam da kad nabavim novi moderni TV (što bi trebalo bit nekad u bliskoj budućnosti) da ću moć lipo jednostavno spojit 2.5" HD sa filmovima (i drugim stvarima) na njega i gledat šta oću sa njega, a ako mi treba media player onda mi nije šta se toga tiče ništa bolje nego sad, jer i sad bi moga nabavit media player pa gleda sa njega (pod uvjetom da podržava SCART tj.), ali mi se dosad nije dalo gnjavit sa troškom love i vremena jer mi nije toliko često da želim nešto skinuto gledati na TV-u...

12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
Enkidu kaže...

 

Majko mila koliko If-ova ! Pa mislio sam da može normalno čita uobičajene stvari, koja onda korist od USB slota !? To je stvarno retardirano da svi dolaze sa USB-om a nikakva korist od toga... Jel ima neki proizvođač / model da je bolji u tome, ili je možda bolje stanje u višoj cjenovnoj klasi ?

Mislio sam da kad nabavim novi moderni TV (što bi trebalo bit nekad u bliskoj budućnosti) da ću moć lipo jednostavno spojit 2.5" HD sa filmovima (i drugim stvarima) na njega i gledat šta oću sa njega, a ako mi treba media player onda mi nije šta se toga tiče ništa bolje nego sad, jer i sad bi moga nabavit media player pa gleda sa njega (pod uvjetom da podržava SCART tj.), ali mi se dosad nije dalo gnjavit sa troškom love i vremena jer mi nije toliko često da želim nešto skinuto gledati na TV-u...

Bez brige, čitaju čitaju.

Barem Samsunova D450 plazma.

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Kako sam ti  rekao sve varira od proizvođača do proizvođača,jedni imaju nešto što drugi nemaju i obrnuto.

Možda više klase imaju nešto kvalitetnije riješenje al nijedan kolo ja znam nema  kompletno i kvalitetno riješenje ko samostalni vanjski playeri,

možda ove nove serije šta uskoro stižu imat će kvalitetniju podršku.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

 

izbrisano

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 19:46 (LexTHE Boxer).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a


izbrisano

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 19:46 (LexTHE Boxer).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
speedy56 kaže...
Enkidu kaže...

 

Majko mila koliko If-ova ! Pa mislio sam da može normalno čita uobičajene stvari, koja onda korist od USB slota !? To je stvarno retardirano da svi dolaze sa USB-om a nikakva korist od toga... Jel ima neki proizvođač / model da je bolji u tome, ili je možda bolje stanje u višoj cjenovnoj klasi ?

Mislio sam da kad nabavim novi moderni TV (što bi trebalo bit nekad u bliskoj budućnosti) da ću moć lipo jednostavno spojit 2.5" HD sa filmovima (i drugim stvarima) na njega i gledat šta oću sa njega, a ako mi treba media player onda mi nije šta se toga tiče ništa bolje nego sad, jer i sad bi moga nabavit media player pa gleda sa njega (pod uvjetom da podržava SCART tj.), ali mi se dosad nije dalo gnjavit sa troškom love i vremena jer mi nije toliko često da želim nešto skinuto gledati na TV-u...

Bez brige, čitaju čitaju.

Barem Samsunova D450 plazma.

evo što ti čita tvoja plasma 

http://hdtelevizija.com/2011/07/04/recenzija-2dtv-plazma-samsung-ps43d450-43in109cm/6/

12 godina
offline
Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Mogao si samo staviti link, nisi trebao napraviti više postova. izbrisano

 

Bit je da vidi ekst. hard.

 

Jesi ovime htio pokazati da ima dobru ili lošu podršku reproduciranja.

 

Istina je, da je manjak 5.1 Dts/DD zvuka malo veća mana.

 

EDIT: Jeli onda onaj Samsung dobar izbor ili ima boljega za tu lovu.

Meni se čini da je ovo prvo, ali želim vaše mišljenje...

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 19:54 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Sorry al sam brzoplet kod pisanja postova pa uvjek nešto iskompliciran.

Htio sam ti reći da i taj player nije kompletan

Al je jedan od boljih što sam vidio čak ima  ako malo bolje čita i dts i dd 5.1 barem po njihovom testu

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 20:07 (LexTHE Boxer).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
LexTHE Boxer kaže...

Sorry al sam brzoplet kod pisanja postova pa uvjek nešto iskompliciran.

Htio sam ti reći da i taj player nije kompletan

Al je jedan od boljih što sam vidio čak ima  ako malo bolje čita i dts i dd 5.1 barem po njihovom testu

Istina je da nije potpun, ali smo na ovu temu došli s razgovorom "Zašto noviju TV na čitaju ekst. HD?", koji je bio laž.

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

 

Što se tiče lcd-tv samsung i lg su uvjek bili najbolji u tom entry level segmentu šta se tiče uloženo dobiveno,sad razlike u kvaliteti slike u tom segmentu su minimalne.

odabir može prevagnuti između nekih manjih detalja kao šta je dizajn ili čitanja određenih multimedjalnih formata itd

 

12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
LexTHE Boxer kaže...

 

Što se tiče lcd-tv samsung i lg su uvjek bili najbolji u tom entry level segmentu šta se tiče uloženo dobiveno,sad razlike u kvaliteti slike u tom segmentu su minimalne.

odabir može prevagnuti između nekih manjih detalja kao šta je dizajn ili čitanja određenih multimedjalnih formata itd

 

Neznam samo koliko on HDMI priključka na kraju ima. Na Technomarketovoj stranici 2, Samsungovoj 1, Lcd.hr-ovoj 2, Ronisovoj 2...

Mislim da je 2 jer Samsung nebi napravio takav propust.

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 20:16 (speedy56).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Dobro je 2 su!

Neznam samo zašto su USB stavili iza???

To mi je samo jedan kabel više (produžni USB)...

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a

Zato jer im je to naj osnovniji lcd u ponudi i zato su takva riješenja što je i logično.

Nemoj za taj cijenovni razred tv-a tražit takve finese.

12 godina
offline
Re: Pomoć oko kuonje 32" LCD TV-a
LexTHE Boxer kaže...

Zato jer im je to naj osnovniji lcd u ponudi i zato su takva riješenja što je i logično.

Nemoj za taj cijenovni razred tv-a tražit takve finese.

Ma ne tražim od TV-a da mi peče ćevape i čisti kuću.

Ali mi nikako ne ide u glavu zašto nisu USB mogli staviti sa strane.

du nat tač prekidač bikoz struja going tu kil!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice