Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

poruka: 17
|
čitano: 9.735
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

Pozdrav narode !

Evo tacan model Philips 40PFT4101
http://www.philips.hr/c-p/40PFT4101_12/4000-series-izuzetno-tanki-full-hd-led-televizor-s-tehnologijom-digital-crystal-clear

Evo juce sam uzeo ovaj Philips TV 40 incha 102Cm  , monitoran sve slika extra Full hd sve to ali kod mene kada god kupim novi tv neki problem sada je problem nece da mu udze usb u slot na TVU zvuci smjesno znam  , nemogu stavit usb flash u tv nece da ulazi a silu necu da upotrebljavam malo sam samo jace propao nije islo i odustao sam.Neznam sta je to zvao sam radnju subota danas ne javljau se tv je juce mi stigao :( .

Dali je do usb conectora ili moga sticka neznam probao sam obicni usb kabal od mobitela nece  ja neznam prvi put ovo vidim u zivotu 

 

Bio bi vam mnogo zahvalan na pomoci ! 

 

Evo i par slicica uz topic 

Nope :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
007_New kaže...

Pozdrav narode !

Evo tacan model Philips 40PFT4101
http://www.philips.hr/c-p/40PFT4101_12/4000-series-izuzetno-tanki-full-hd-led-televizor-s-tehnologijom-digital-crystal-clear

Evo juce sam uzeo ovaj Philips TV 40 incha 102Cm  , monitoran sve slika extra Full hd sve to ali kod mene kada god kupim novi tv neki problem sada je problem nece da mu udze usb u slot na TVU zvuci smjesno znam  , nemogu stavit usb flash u tv nece da ulazi a silu necu da upotrebljavam malo sam samo jace propao nije islo i odustao sam.Neznam sta je to zvao sam radnju subota danas ne javljau se tv je juce mi stigao :( .

Dali je do usb conectora ili moga sticka neznam probao sam obicni usb kabal od mobitela nece  ja neznam prvi put ovo vidim u zivotu 

 

Bio bi vam mnogo zahvalan na pomoci ! 

 

Evo i par slicica uz topic 

 Uspjeo sam ali uz malo sile i tako kad se vadi usb , bravo philips odlican kvalitet izrade nema sta :) 

Nope :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
007_New kaže...

 Uspjeo sam ali uz malo sile i tako kad se vadi usb , bravo philips odlican kvalitet izrade nema sta :) 

 To je vjerojatno sejfti fičr da se ne otkači sam hahaha

 

Znači, ipak si uzeo novi TV? Je li bolje na njemu igrati plejstejšn nego na onom Vivaxu koji si nedavno rekao da imaš?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
Mirko935 kaže...
007_New kaže...

 Uspjeo sam ali uz malo sile i tako kad se vadi usb , bravo philips odlican kvalitet izrade nema sta :) 

 To je vjerojatno sejfti fičr da se ne otkači sam hahaha

 

Znači, ipak si uzeo novi TV? Je li bolje na njemu igrati plejstejšn nego na onom Vivaxu koji si nedavno rekao da imaš?

 Hahhahah , izgleda da jee USB tezak 2 kilograma iz ovoga ja garantujem nece sam da se otkaci 

 

Vivax i ovaj tv nebo i zemlja neuporedivi su , naravno uz sve ove phiipsove tehnologije izuzetno tanak okvir full HD futuristicko postolje tv je spejs satl extra prezadovoljan a i gaming na Xbox one konzoli je vise nego vrhunski.Samo eto ovaj problem i naravno u BiH nema digitalizaicije ali ja koristim kablovsku , pa kada RTL Hrvatski isto razvuce na Full HD 1080p ima da osljepis 

Nope :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
007_New kaže...

 Hahhahah , izgleda da jee USB tezak 2 kilograma iz ovoga ja garantujem nece sam da se otkaci 

 

Vivax i ovaj tv nebo i zemlja neuporedivi su , naravno uz sve ove phiipsove tehnologije izuzetno tanak okvir full HD futuristicko postolje tv je spejs satl extra prezadovoljan a i gaming na Xbox one konzoli je vise nego vrhunski.Samo eto ovaj problem i naravno u BiH nema digitalizaicije ali ja koristim kablovsku , pa kada RTL Hrvatski isto razvuce na Full HD 1080p ima da osljepis 

 A gle, to je valjda tako da možeš na USB spojiti razne one "ladice" za po dva-tri 3.5" diska bez da brineš da će se otkačiti usred filma i prekinuti ti užitak gledanja ako padne ladica sa stola hahaha

 

Naravno, ne možeš od Vivaxa očekivati bog zna kakvu kvalitetu, ali za pare koje daš za njega sasvim solidno služi svrsi da pogledaš kakve vijesti i slično. Za filmove i kvalitetu slike ipak moraš dati malo više novaca. Bilo kako bilo, drago mi je da si zadovoljan s novim TV-om.

 

A digitalizacija, polako, pa tek je 2016... hahaha Za jedno pet godina možda u HR bude pošteno i nekog HD-a, a onda vjerojatno još par godina pa će doći i do vas u BiH. Dotad ćemo uživati u razvučenoj slici ili raznim streaming i download servisima (naravno, isključivo legalnima ).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
Mirko935 kaže...
007_New kaže...

 Hahhahah , izgleda da jee USB tezak 2 kilograma iz ovoga ja garantujem nece sam da se otkaci 

 

Vivax i ovaj tv nebo i zemlja neuporedivi su , naravno uz sve ove phiipsove tehnologije izuzetno tanak okvir full HD futuristicko postolje tv je spejs satl extra prezadovoljan a i gaming na Xbox one konzoli je vise nego vrhunski.Samo eto ovaj problem i naravno u BiH nema digitalizaicije ali ja koristim kablovsku , pa kada RTL Hrvatski isto razvuce na Full HD 1080p ima da osljepis 

 A gle, to je valjda tako da možeš na USB spojiti razne one "ladice" za po dva-tri 3.5" diska bez da brineš da će se otkačiti usred filma i prekinuti ti užitak gledanja ako padne ladica sa stola hahaha

 

Naravno, ne možeš od Vivaxa očekivati bog zna kakvu kvalitetu, ali za pare koje daš za njega sasvim solidno služi svrsi da pogledaš kakve vijesti i slično. Za filmove i kvalitetu slike ipak moraš dati malo više novaca. Bilo kako bilo, drago mi je da si zadovoljan s novim TV-om.

 

A digitalizacija, polako, pa tek je 2016... hahaha Za jedno pet godina možda u HR bude pošteno i nekog HD-a, a onda vjerojatno još par godina pa će doći i do vas u BiH. Dotad ćemo uživati u razvučenoj slici ili raznim streaming i download servisima (naravno, isključivo legalnima ).

 Ja legalno sa torrent skidam filmove na usb pa na tv gledam  , hahhaah u BiH 2030 ce biti HD  po nekim prognozama dok u HR  za koju godinu.Vec ima HRT 2 HD ako se nevaram ?  Oni su cak i pustili HD signal kada je bilo EURO U Francuskoj sada 2016 a ja imam 5 kanala Arena Sport svih 5 su toliko losi 480p to je zalosno hahah i zamisli to kad ide 480p razvuce na 1920p to je extra stvar.  

Nope :)
7 godina
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
007_New kaže...

 Ja legalno sa torrent skidam filmove na usb pa na tv gledam  , hahhaah u BiH 2030 ce biti HD  po nekim prognozama dok u HR  za koju godinu.Vec ima HRT 2 HD ako se nevaram ?  Oni su cak i pustili HD signal kada je bilo EURO U Francuskoj sada 2016 a ja imam 5 kanala Arena Sport svih 5 su toliko losi 480p to je zalosno hahah i zamisli to kad ide 480p razvuce na 1920p to je extra stvar.  

 HRT 2 HD je smijurija, 1080i koji izgleda kao da je upscalean i ima premali bitrate i sad na Olimpijskim igrama kad god je neka brza promjena kadrova ili velika dinamika snimke, čovjek se prisjeti ranih dana DivX codeca  

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
007_New kaže...
..

 Uspjeo sam ali uz malo sile i tako kad se vadi usb , bravo philips odlican kvalitet izrade nema sta :) 

 -nabavi produžni/muško-ženski USB kabel cca 50cm->.. jer bolje da se on razloha nego port, i praktičnije-dostupnije je .. bolje da je čvrst kontakt nego mlitav :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

Bok,da ne otvaram novu temu.

Ovako kupio sam Philips tv serija 6200 4k hdr i koristim ga kao pc monitor.

Sad imam veliki problem koji nemogu i neznam da li se može riješiti.

Probleme mi stvara "micro dimming" feature,tj. televizor automatski tamne scene dodatno potamljuje a svijetle posvjetljuje.

Opcije za isključivanje istoga nema (još jednom BRAVO PHILIPS)

Jel postoji alternativni način kako to isključiti?

Bio bih zahvalan na bilokakvom odgovoru.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

Pozdrav, da ne otvaram novu temu. Radi se o tv philips 40pft 5300/12 , serial br. fz1a154808779 , sa maticnom plocom 715g6165-m01-001-005k . Posto je maticna otisla nigdje je nismo mogli nabavit pa smo kupili polovnu 715g6165-m01-000-001x . Kad smo montirali, "meni" pokusamo otvoriti, pokaze opcije ali IH NE OTVARA tako de ne mozemo napraviti podesavanja. Dobili smo upute da bi trebali skinuti negdje FIRWARE po tom modelu i serijskom broju za taj aparat. Moj partner je starog kova koji nije upoznat sa informatikom pa je nastao problem. Zato zamoljavam za pomoc, treba mi stranica sa koje bi to trebalo skinuti. Kako se zove to sto bi trebalo i dalje upute. Za sve savjete cu biti zahvalna. hvala i pozdrav

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

Pozdrav, da ne otvaram novu temu. Radi se o tv philips 40pft 5300/12 , serial br. fz1a154808779 , sa maticnom plocom 715g6165-m01-001-005k . Posto je maticna otisla nigdje je nismo mogli nabavit pa smo kupili polovnu 715g6165-m01-000-001x . Kad smo montirali, "meni" pokusamo otvoriti, pokaze opcije ali IH NE OTVARA tako de ne mozemo napraviti podesavanja. Dobili smo upute da bi trebali skinuti negdje FIRWARE po tom modelu i serijskom broju za taj aparat. Moj partner je starog kova koji nije upoznat sa informatikom pa je nastao problem. Zato zamoljavam za pomoc, treba mi stranica sa koje bi to trebalo skinuti. Kako se zove to sto bi trebalo i dalje upute. Za sve savjete cu biti zahvalna. hvala i pozdrav

Katrin

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

A da probate kontaktirati philips putem maila mozda vam mogu poslati potreban update putem maila-a. Ili probajte sa ovlastene stranice skinuti update https://www.philips.hr/c-p/40PFT5300_12/5300-series-tanki-full-hd-smart-led-tv-s-tehnologijom-pixel-plus-hd/support

 

Najcesce treba skinuti skinuti datoteku pa raspakirati i staviti na usb stick. Onda stick u tv i pokrenuti update

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

Da li skidam datoteku koja je za model ploce koja je original ili za ovu drugu koju smo kupili? Oprostite, nismo jos to nikad odradjivali. hvala

5 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

CroVandal, evo skinut je program sad trebam dalje upute ako moze. Sta trebam napraviti? Da li otvaram sa ZIP Extrator, CloudConvert, Zip UnZip itd., prvi put ovo odradjujem zato mi je sva pomoc dobro dosla. 

To sto  je skinuto pise- upgrade_loader.pkg i tezak je 428MB. Znam da trebam dati na USB. Da li prije toga trebam odzipovati? Prethodno sam napisala pitanje. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 14:24 (Katrin53).
14 godina
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

Ako ste skinuli .pkg onda netreba vise nista raspakirat nego to staviti na usb stick onda stick spojit na tv. Tv bi trebao sam naci update ili odite na opcije pa azuriranje. Ako imate odgovarajuci update trebalo bi raditi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima
Hm, nestso se dogodilo, program je bio 428 MB pa sam ga skidala sa google diska u racunar. Imam linux pa sad neznam gdje bi bila greska.
5 godina
neaktivan
offline
Philips TV (moze savjet pomoc) hvala svima

Neznam gdje sam pogrijesila, prilozit cu da vidite kako to izgleda pa ako moze dalje instrukcije

da li postoji nacin iz jedne datoteke prebaciti u drugu ili se to odmah radi kad se softver skida? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 16:50 (Katrin53).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice