LG C2 65 inca problem sa bojama

poruka: 26
|
čitano: 9.055
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Zdravo ljudi,

 

Da li neko ima LG C2 u verziji sa 65 inca da cujem iskustvo?

Kupio sam ga prije mjesec dana i na pocetku nesto nisam gledao utakmice, da bi u zadnje vrijeme primjetio da mi slika dobija zuckastu boju, koja se razlikuje spram ugla gledanja.
Onda sam pokrenuo par testova sa bojama i primjetio da sve sto je nastalo od crvene boje ima problem (npr zuta, narandzasta i slicno).

 

Problem ne nastane odmah kada upalis boju nego nakon par skundi i sve te boje imaju puno jace pixele sa strana negu u sredini slike.

 

Najbolje se vidi na narandzastoj boji:

https://imgur.com/a/OhFx8Rj

Kada koristim Standardni mod slike malo se to umanji jer su tamo boje Cool 20, i to su zadnje dvije slike na ovom linku:

https://imgur.com/a/DRRFYoG

Napomena da kada sam slikao tek sam prebacio na Standard mod pa se jos uvijek nije puno manifestovala ta zuta boja lijevo, desno ili na dnu ekrana.

Kod gledanje sadrzaja gdje se slika stalno mijenja kao sto su filmovi, serije i slicno ovo se ne primjeti, ali je uzasno iritantno na sportskim sadrzajima. Sinoc sam gledao Lejkerse i prikazu slobosno bacanje sa lijeve strane zuta boja sa crvenom nijansom, u sredini zuta sa zelenom, a skroz desno opet sa crvenom primjesom ali manje nego sa lijeve strane.

Vise osnovnih boja sam slikao ovdje:

https://imgur.com/a/xjQwU4O

 

I da odradio sam Pixel refresh sto je preporucio LG servis ali nije pomoglo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2023 13:04 (nike_tz).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

To nesto nije u redu,slika mora bit uniformirana a to se odnosi naravno i na boje.

Moja pretpostavka je neispravan panel iz tvornice,zna se desit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama

Znaci nov TV i  valja mijenjat panel :(

Poslao je LG servis da mi to odobre pa sad cekam da vidim sta ce odgovoriti.

Inace prvo sam u januaru kupio LG C2, ali su mi uvalili izlozbeni sa 1000 sati pod nov. Vratim njega i sad ovaj sto je dosao nov i proizveden 01/2023 problematican :D, taj izlozbeni nije imao nikavih problema, ali je bio koristen i u gotov punoj cijeni.


11 godina
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
nike_tz kaže...

Znaci nov TV i  valja mijenjat panel :(

Poslao je LG servis da mi to odobre pa sad cekam da vidim sta ce odgovoriti.

Inace prvo sam u januaru kupio LG C2, ali su mi uvalili izlozbeni sa 1000 sati pod nov. Vratim njega i sad ovaj sto je dosao nov i proizveden 01/2023 problematican :D, taj izlozbeni nije imao nikavih problema, ali je bio koristen i u gotov punoj cijeni.


Da,nekad imas srece nekad ne...treca sreca valjda.

13 godina
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Nadam se da imaš garanciju :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama

Imam TV je star samo 30 dana mada sam dokupio da bude 5 godina

13 godina
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Mimo svega gore, uzmi u obzir da modovi za filmove tipa Filmmaker imaju boje namjestene za D65 white point, sto je warm 50 u opcijama, tj. solidno zuto ako nisi navikao. Ja cak i njega drzim na Warm 30 (65" C1). Sport i neki drugi su pak na Cold 20 sto je opet preplavo, ali bolje za sport/emisije.

 

Ako si skroz osjetljiv onda samo placanje kalibracije pomaze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Zamijenio mi je LG panel ali cini mi se da je veoma slicno iskustvo, barem sto se tice full screen zute, izbrisali su mi sve apliakcije pa nisam

mogao neku utakmicu vidjeti. Nije jos dosao kuci pa da sve probam, trebao danas ali dostava nesto otkazala.

 

Medjutim otisao sam u prodavnicu i slikao izlozbeni G2, slika je gora nego na mom C2. A da ne pricam kakva je bila na A seriji LG oleda.

 

Izgleda da nama dolazi fush roba koja se ne moze prodati u Evropi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 20:32 (nike_tz).
 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
nike_tz kaže...

Zamijenio mi je LG panel ali cini mi se da je veoma slicno iskustvo, barem sto se tice full screen zute, izbrisali su mi sve apliakcije pa nisam

mogao neku utakmicu vidjeti. Nije jos dosao kuci pa da sve probam, trebao danas ali dostava nesto otkazala.

 Medjutim otisao sam u prodavnicu i slikao izlozbeni G2, slika je gora nego na mom C2. A da ne pricam kakva je bila na A seriji LG oleda.

 Izgleda da nama dolazi fush roba koja se ne moze prodati u Evropi.

 

Mogu biti krivi samo uvoznici, ništa ne stiže samo od sebe, niti vam tko u BiH namjerno šalje lošu robu.

 

 

Ne znam ima li LG predstavništvo u BiH, našao sam ovo na Facebooku

Kontaktiraj ih, moraju imati servis.

 

Ne može se dogoditi da ni jedan , pogotovo LG G2 ne valja i takve priče.. odn. ne mogu vjerovati. Ovo što si fotkao mobitelom ne predstavlja dokaz jer mobiteli inače izobliče fotografiju takvog tipa.

 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 12:56 (Zaporožac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama

Vjeruj mi uzivo se primjeti jos vise. Cak se prodavac iznenadio kadad je vidio i rekao da ovo mora da je problem sa citavom serijom u proizvodnji.


LG servis mi je zamijenio ekran i tek mi je danas dosao TV cekam zenu da dodje sa posla da ga montiramo jer ne mozes sam nikako pa da probam.

 

A do radnje sam otisao da vidim da li je i na drugim primjercima slicna situacija. Sa ovakvom postavkom zute boje gledanje utakmica bilo kosarka ili nogomet je veoma ruzno iskustvo gdje je trava na jednom dijelu ekrana zuta a na drugom zelena.

 

Cak se isto primjeti i na fifi, slika 2 lijevi dio na ovom linku. Nije moja nego sam je nasao na internetu ali tako se vidi.


https://imgur.com/a/g5FjD3C

 

Meni rade ti linkovi sa imgur.

14 godina
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Nadam se da su riješili problem, a ti si baš baksuz :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
nike_tz kaže...

 


https://imgur.com/a/g5FjD3C

 

Meni rade ti linkovi sa imgur.

Nadam se da će ti riješiti problem..

Na poslu mi otvara imgur, a kod kuće imam nekakav novi hvaljeni adblocker i stalno nešto serucka s tim otvaranjem "njemu" opasnih stranica. 

Kad dođem kući vidjet ću kako se zove..

 

Vrćam se na uBlock Origin

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 13:35 (Zaporožac).
12 godina
neaktivan
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Zuta je definitivno bolja.

 

Odmah sam pustio Golden State warriors na domacem terenu i reket je puno manje zelen.

 

Sto se tice nogometnih utakmica, i tu je bolje ali i dalje ja to vidim (zuta trava) :)

Na mjestu gdje ja obicno sjedim, desna strana, je puno bolje, dok na drugoj strani se primjeti, iako manje nego prije, ako sjedim na ivici lijeve strani TVa na udaljenosti od 3m. Ako se pomjerim jos metar ulijevo znaci jos veci ugaso citav teren bude zelen kako treba.

 

Eh sad jos nisam skinuo foliju ovu novu jer ne znam hocul vratiti. Imam tu mogucnost ali mislim da cu ga ostaviti. Moram ponovo probati filmove i serije da sada tamo nije se pokvarilo.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
nike_tz kaže...

Zuta je definitivno bolja.

 

Odmah sam pustio Golden State warriors na domacem terenu i reket je puno manje zelen.

 

Sto se tice nogometnih utakmica, i tu je bolje ali i dalje ja to vidim (zuta trava) :)

Na mjestu gdje ja obicno sjedim, desna strana, je puno bolje, dok na drugoj strani se primjeti, iako manje nego prije, ako sjedim na ivici lijeve strani TVa na udaljenosti od 3m. Ako se pomjerim jos metar ulijevo znaci jos veci ugaso citav teren bude zelen kako treba.

 

Eh sad jos nisam skinuo foliju ovu novu jer ne znam hocul vratiti. Imam tu mogucnost ali mislim da cu ga ostaviti. Moram ponovo probati filmove i serije da sada tamo nije se pokvarilo.

 Jesi ti siguran da je to OLEd meni to zvuci kao da gledas u VA panel

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 20:41 (Boris grozni).
12 godina
neaktivan
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Ma nista od ovog TV majke mi kupicu neki najgori pa da znam da ne valja.

 

Znaci jutros me doceka linija vertikalana po citavom TV.

 

Mislim da je tu dva reda ili vise pixela.

 

https://imgur.com/a/jjudpAj

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 8:44 (nike_tz).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Večina bi izgubila volju nakon ovoga. Za tu lovu TV bi trebao masirati stopala i pišu a ne da trava bude žiuta ili da rikne panel nakon dva dana.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

interesantno je da je juce nakon 4-5 sati rada u kontinuitetu nestala ova famozna linija.
Prije toga sam pokusavao pixel refresh ali nije pomoglo.

 

Kada sam jutros upalio TV opet ima ta ista linija :(

Isto kao da mu toplota pomogne sto znaci da je na servisu nesto osteceno, ili je sam panel po sebi los.

 

Vidio sam juce rtings je objavio da je imao slican problem:

https://twitter.com/rtingsdotcom/status/1652341964988207105?s=54&t=a2Jym9gzX2DxcTAIAnZMLw

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Drugim riječima kupiti uz pet godina garancije i iz pouzdane trgovine koja ne radi problem sa zamjenama. Ak je nešto skupo ne znači i da je pouzdano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Bolje problem s bojama nego s drogom!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG C2 65 inca problem sa bojama

Da napisem i update.

TV sam vratio i dobio novac nazad, malo sam cekao ali se zavrsilo.

Kupio sam S95C u 65 incha za isti novac, neka luda akcija bila, gotovo u pola cijene spam EU.

Na prvu TV je puno svjetliji od C2, te ima neuporedivo bolju uniformnost, osim sicusnog vertikal bandinga na 5% sive, ali da budem iskren nisam skinuo foliju jos i TV je odradio samo 2 sata, te se nije aktivirao prvi pixel refresh nakon 4 sata.

Probao sam odmah sport i nema problema da se slika mijenja spram ugla gledanja kao na LG sto je bilo i da trava bude zuckaste boje.

Djeluje puno cvrsce od s95b kojega sam gledao prije par dana, i mogu reci da je panel poprilicno prav, ima malo zakrivljenosti ali manje nego sto je imao C2. Najevci strah mi je bio da postavim stalak koji je tezak ovako 10kg da se tom prilikom ne savije ekran.

Jedino sta je bilo problematicno je da prikopcam onebox konektor na TV sa duzim kablom, sa kracim je uslo bez problema. Nikako nije htio da ulegne do kraja, ali na kraju je legao i necu ga vise ni vaditi hahhahahaha.

 

I da ako neko koristi IPTV za Smarters app mora da postavi TV da zemlja bude USA.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
nike_tz kaže...

Da napisem i update.

TV sam vratio i dobio novac nazad, malo sam cekao ali se zavrsilo.

Kupio sam S95C u 65 incha za isti novac, neka luda akcija bila, gotovo u pola cijene spam EU.

Na prvu TV je puno svjetliji od C2, te ima neuporedivo bolju uniformnost, osim sicusnog vertikal bandinga na 5% sive, ali da budem iskren nisam skinuo foliju jos i TV je odradio samo 2 sata, te se nije aktivirao prvi pixel refresh nakon 4 sata.

Probao sam odmah sport i nema problema da se slika mijenja spram ugla gledanja kao na LG sto je bilo i da trava bude zuckaste boje.

Djeluje puno cvrsce od s95b kojega sam gledao prije par dana, i mogu reci da je panel poprilicno prav, ima malo zakrivljenosti ali manje nego sto je imao C2. Najevci strah mi je bio da postavim stalak koji je tezak ovako 10kg da se tom prilikom ne savije ekran.

Jedino sta je bilo problematicno je da prikopcam onebox konektor na TV sa duzim kablom, sa kracim je uslo bez problema. Nikako nije htio da ulegne do kraja, ali na kraju je legao i necu ga vise ni vaditi hahhahahaha.

 

I da ako neko koristi IPTV za Smarters app mora da postavi TV da zemlja bude USA.

 

Koliko te na kraju izašao 65" S95C ? U kojoj trgovini si ga kupio?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
Daten007 kaže...

 

Koliko te na kraju izašao 65" S95C ? U kojoj trgovini si ga kupio?

 

 

2000 Eura, koliko me kosta i LG C2, uzeo u BiH jer tamo zivim.

Mada LG C2 je bio sa 5 godina garancije, i poklon soundbar.

2 godine
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
nike_tz kaže...



Na prvu TV je puno svjetliji od C2, te ima neuporedivo bolju uniformnost, osim sicusnog vertikal bandinga na 5% sive,
Probao sam odmah sport i nema problema da se slika mijenja spram ugla gledanja kao na LG sto je bilo i da trava bude zuckaste boje.

Svjetliji jest, no ovo drugo što si napisao nije točno.

Imao si neispravan LG C2. 

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 11:47 (Zaporožac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama

Obisao sam par radnji i pogledao C2 i G2 u 65 incha i svi su imali pink tint i slika se mijenja spram ugla gledanja sto se itekako primjeti na sportu.

55 i 77 inci model je druga prica, tamo se ovo ne manifestuje toliko.

 

pink tint lijevo, desno plavkasto 2:04 :

 

Da budem iskren ni S95C nije savrsen TV niti takav postoji :)
Bitno je naci ono sto ti je prihvatljivo, da ti ne smeta barem u ovom cjenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 14:30 (nike_tz).
2 godine
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama
nike_tz kaže...

 Obisao sam par radnji i pogledao C2 i G2 u 65 incha i svi su imali pink tint i slika se mijenja spram ugla gledanja sto se itekako primjeti na sportu.

 

pink tint lijevo, desno plavkasto 2:04 :

 

 

Pa taj dobavljač za BiH je vjerojatno naručio gomilu neispravnih televizora..

 

Imaš temu na forumu o televizorima i nisam čuo za nikoga tko je kupio u Hrvatskoj LG C2 65 inch za taj problem...

Taj pink na videu nema veze s televizorom već s kamerom koja poremeti refleksijom boju na tvu..

 

Imaš pink i kad je tv sniman ravno kao i ukoso.

 

 

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 21:58 (Zaporožac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG C2 65 inca problem sa bojama

Dovoljno je samo ukucati u google LG OLED pink tint i vidjeti koliko ima problema.

A ako ne vjerujes i tome evo sta rtings.com pise:

 

The LG C2 has excellent gray uniformity. There's very little dirty screen effect in the center, which is great for watching sports or using it as a PC monitor. Sadly, there are some vertical bands of color and a pink tint on both sides of the screen. It appears to be a common issue with the panel technology used in this TV, and it's not a defect with our specific unit.

 

Ovo je isto odlican primjer mozda i najbolji:

https://www.avsforum.com/threads/oled-screen-uniformity-discussion-banding-and-vignetting.2896737/post-62470063

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2023 12:08 (nike_tz).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice