Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.167.847
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Što ocekivati od CES 2022

 

S obzirom na to kolko su nabili cijene za black friday i kasnije, mislim da cu cekat sljedecu godinu jos jednu godinu u nizu

Hrvatska
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

 

 

Što ocekivati od CES 2022

 

S obzirom na to kolko su nabili cijene za black friday i kasnije, mislim da cu cekat sljedecu godinu jos jednu godinu u nizu

 

Ja sam 65" C1 "cekao" 4 godine...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mad Ant

 

I ja sad vidim da je raspoloživ od 4900 kn, a moguće da sam na nabavi greškom upisivao NANO883 pa mi nije izbacivalo ove rezultate.

 

 

R3nchi

 

S obzirom da je Xiaomi navodno kupio određeni udio TCL-a i proizvodi se u poljskoj TCL tvornici, mislim da je i slične razine kvalitete. Ta cijena od 3070 kn za 55" je najniža ikada (na Geizhalsu je jednom bio oko 3k kuna) pa je dobra ponuda, ali ne znam kakav je TV u odnosu na ostale u tom cjenovnom rangu. Za LG-a nisam siguran možeš li ga nabaviti za tu cijenu, kao ni Hisense jer je ta cijena u ED-u DE bez mogućnosti dostave u HR.

 

Vidim da si iz Osijeka pa možda pogledati u Emmezeti modele što su na akciji (17.12. i 18.12.), ToshibaTelefunken (oba bi trebala biti Vestel i pretp. IPS), i usporediti ih s nekim od LG-a, Grundig, Tesla 55S906 (vjerojatno loša razina kvalitete, ali bi trebao imati bolje zvučnike i ima 5 god. jamstva uz registraciju - 3200 kn u Ekranu) i ostalima što su u poslovnici.

 

Nedavno su me privatno pitali što bi trebalo gledati u cjenovnom rangu oko 3k kuna, a da je što veća dimenzija ekrana i nekako mi je Grundig (55GFU7904A; turski Arcelik) najviše ulijevao povjerenje. Na ebay-u sam viđao njihove ploče napajanja koje su od kvalitetnog proizvođača Delta pa sam išao na to da je kvaliteta tog dijela bolja od ostalih, no specifično za taj model nisam našao koja je ploča napajanja. Pr. određeni modeli GUB (1 / 2), VLE imaju Delta napajanja s japanskim kondenzatorima što samo Sony ima u tom nižem cjenovnom rangu i još je GFB sa solidnim FSP napajanjem. Problem je sada što ti svi modeli imaju priključak za napajanje paralelno sa ekranom dok pr. GEU ima okomito kao i GFU7xxx, a 50GEU nema Delta napajanje već meni nepoznato pa možda GFU7xxx i nije toliko kvalitetan kao neki drugi njihovi modeli. Za skuplji GFU8960 postoji dio napajanja na ebayu i to je isto kvalitetna Delta. Ugl. uzeli su na kraju taj Grundig 55GFU7904A jer je cijena bila oko 2800 kn, a kasnije mi se nisu javljali pa je valjda ok TV.

 

Kad smo mi kod kuće trebali birati nešto od UHD 43", opcija je bila Grundig 43GFU7900 ili LG 43UN7400 i ipak smo išli na potencijalno sigurniji izbor s LG-em jer je cijena bila dobra (2280 kn s gratis nosačem). Mislili smo da je IPS (kao što je navedeno na displayspecifications), a na kraju je bio VA (kupljen u 2. mjesecu).

 

 

EDIT: Xiaomi P1 bi trebao imati šifru L55M6 i po tome su ovo njegove matična, napajanje, T-CON. T-CON je od CSOT-a (VA panel). Stariji Xiaomi MI 4S (L55M5) je imao napajanje od proizvođača Sanhua kojeg je i TCL koristio u određenim američkim modelima 55US5800, a ovo napajanje u P1 proizvodi CVTE i njih nisam viđao u TCL televizorima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 11:52 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

 

Kad smo mi kod kuće trebali birati nešto od UHD 43", opcija je bila Grundig 43GFU7900 ili LG 43UN7400 i ipak smo išli na potencijalno sigurniji izbor s LG-em jer je cijena bila dobra (2280 kn s gratis nosačem). Mislili smo da je IPS (kao što je navedeno na displayspecifications), a na kraju je bio VA (kupljen u 2. mjesecu).

 

Jesi siguran da je 43" LG VA? Koliko ja znam to nikad nije postojalo... LG ima VA samo u 50", 60", 70", 82" koje uzima od drugih proizvođača. Kupio sam isti za vikendicu na moru po sličnoj cijeni, naravno IPS je, što mi je i trebalo za široko sjedenje tamo i vrlo jaku rasvjetu.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To sam se i ja pitao u početku, ali sad nakon 10 mjeseci gledanja sam siguran da je VA, i zbog kuta gledanja i zbog kontrasta, tj. razine crne u mračnom okruženju. Objavio sam fotke i video na forumu (link), ali tamo se baš ne vidi toliko drastično promjena kao uživo. Također sam negdje vidio da je karakteristika VA panela da dulje ostaju tragovi kada se pritisne panel pa sam i to snimio.

 

EDIT:

Evo ima jedan T-CON od 43UN7400 i tamo je po šifri panel od HKC-a, a oni imaju neki oblik VA panela (FSA). 

C/P s ove stranice: Chongqing HKC implement FSA (Fine Slit Vertical Alignment) technology which is using new photo alignment to replace traditional rubbing process. The advantages of FSA is high transmittance, excellent contrast ratio and good yield rate. Compared to traditional process of TFT-LCD panel manufacturing, we simplify patterned ITO or protrusion process.

 

Probat ću fotografirati, ali ne znam hoću li moći dobro uhvatiti s obzirom da nemam mikroskopski mod na mobitelu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 12:32 (kiwi_91).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

To sam se i ja pitao u početku, ali sad nakon 10 mjeseci gledanja sam siguran da je VA, i zbog kuta gledanja i zbog kontrasta, tj. razine crne u mračnom okruženju. Objavio sam fotke i video na forumu (link), ali tamo se baš ne vidi toliko drastično promjena kao uživo. Također sam negdje vidio da je karakteristika VA panela da dulje ostaju tragovi kada se pritisne panel pa sam i to snimio.

 Pa slikaj piksele na panelu i po rasporedu ces vidjet jeli IPS ili VA.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, može pomoć. Imam problema sa LG televizorom. Tv je kuplljen u trećem mjesecu i još je pod garancijom. Radi se o NANO793. Znači prije otprilike mjesec dana sam ugledao tamnu fkekicu na ekranu, a sad ih je izbilo na više mjesta. Zanima me što napraviti. Servis ili povrat tv-a?

Slike u prilogu ako se uspije viditi što.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
kiwi_91 kaže...

To sam se i ja pitao u početku, ali sad nakon 10 mjeseci gledanja sam siguran da je VA, i zbog kuta gledanja i zbog kontrasta, tj. razine crne u mračnom okruženju. Objavio sam fotke i video na forumu (link), ali tamo se baš ne vidi toliko drastično promjena kao uživo. Također sam negdje vidio da je karakteristika VA panela da dulje ostaju tragovi kada se pritisne panel pa sam i to snimio.

 Pa slikaj piksele na panelu i po rasporedu ces vidjet jeli IPS ili VA.

 

Ne samo to, na slikama se baš vidi da je IPS pod kutem... kod VA boje izgube saturaciju i svjetlina padne solidno pod takovim kutem...

 

I BTW to bi bio jedini 43" LG VA na svijetu valjda... :-)

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko god se pita da li je VA ili IPS panel u nekom TV-u, postoji jednostavan test: nađite model u dućanu i kad ima tamnu scenu, probajte malo kucati po ekranu (ono, nemojte ga baš prebiti):

 

 

VA panel jako bljeska prilikom kucanja, IPS jako malo. O ovoj metodi sam već prije čitao, ovaj video dobro to opisuje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bodija kaže...

Ekipa, može pomoć. Imam problema sa LG televizorom. Tv je kuplljen u trećem mjesecu i još je pod garancijom. Radi se o NANO793. Znači prije otprilike mjesec dana sam ugledao tamnu fkekicu na ekranu, a sad ih je izbilo na više mjesta. Zanima me što napraviti. Servis ili povrat tv-a?

Slike u prilogu ako se uspije viditi što.

 

Hmmm... inače bi to bilo za vraćanje/servis (vratiti možeš bez razloga unutar 14 dana za online kupnju), ali moram priznati da izgleda kao da si ga prejako stisnuo rukom prilikom vađenja/montaže iz kutije ili nešto... ali svakako ga ne bi takovog držao doma, servis ili zamjena bez razmišljanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 13:35 (Mad Ant).
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung QLED 50Q60A u SD 4300 na akciji! Isplati li se?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
bodija kaže...

Ekipa, može pomoć. Imam problema sa LG televizorom. Tv je kuplljen u trećem mjesecu i još je pod garancijom. Radi se o NANO793. Znači prije otprilike mjesec dana sam ugledao tamnu fkekicu na ekranu, a sad ih je izbilo na više mjesta. Zanima me što napraviti. Servis ili povrat tv-a?

Slike u prilogu ako se uspije viditi što.

 

Hmmm... inače bi to bilo za vraćanje/servis (vratiti možeš bez razloga unutar 14 dana za online kupnju), ali moram priznati da izgleda kao da si ga prejako stisnuo rukom prilikom vađenja/montaže iz kutije ili nešto... ali svakako ga ne bi takovog držao doma, servis ili zamjena.

 Nema tu priče o stiskanju. Pazim ga kao oči u glavi. Mislim da je to ovaj problem.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bodija kaže...
Mad Ant kaže...
bodija kaže...

Ekipa, može pomoć. Imam problema sa LG televizorom. Tv je kuplljen u trećem mjesecu i još je pod garancijom. Radi se o NANO793. Znači prije otprilike mjesec dana sam ugledao tamnu fkekicu na ekranu, a sad ih je izbilo na više mjesta. Zanima me što napraviti. Servis ili povrat tv-a?

Slike u prilogu ako se uspije viditi što.

 

Hmmm... inače bi to bilo za vraćanje/servis (vratiti možeš bez razloga unutar 14 dana za online kupnju), ali moram priznati da izgleda kao da si ga prejako stisnuo rukom prilikom vađenja/montaže iz kutije ili nešto... ali svakako ga ne bi takovog držao doma, servis ili zamjena.

 Nema tu priče o stiskanju. Pazim ga kao oči u glavi. Mislim da je to ovaj problem.

 

Moguce, ali mrlja na tvojoj slici izgleda dosta jaca na manjoj povrsini od ovih na videu... Svejedno, neces ga ti sam doma otvarati kad je pod garancijom...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bodija kaže...

 Nema tu priče o stiskanju. Pazim ga kao oči u glavi. Mislim da je to ovaj problem.

 Je, moguće da ti je dim ušao u panel. 

 

A i ako je kupljen u trećem mjesecu nema više priče o povratu, moraš ga na servis...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stavio sam slike (sub)pixela s monitora što ih imam kod kuće (LG IPS i Samsung PLS) i televizora 43UN7400. Na UN7400 se jedva vide jer su gusto raspoređeni na 43". BGR se dobro vidi u odnosu na RGB kod monitora pa ako budeš imao priliku provjeriti kod sebe, molim te pogledaj ima li tvoj isto BGR raspored subpixela.

 

Prije tog LG-a je bio 32LK330 i razlika u kutu gledanja je bila dosta primjetna, a čak smo se u početku i razočarali koliko je bilo promjene boja pri gledanju iz kuta. Nemam pri ruci neki drugi VA monitor ili TV da usporedim, ali znam da kad sam u Elipsu gledao Grundig 55GFU7900 i Hisense 55U7, na Hisenseu je bio sličan rezultat kao na ovom LG-u.

LG 22MP48D LG 22MP48D
Samsung S24F356 Samsung S24F356
LG 43UN7400 LG 43UN7400
LG 43UN7400_1 LG 43UN7400_1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-lg-oled-oled55c1.html
Da li je ovo najbolje kupit za ps5 i naravno kao tv sam za sebe?
Cijena je sad u santi 7999 od 55 inca, a od 65 je preko 11 sto mi je previse. Kako su inace cijene tih tva? I hoce li biti mozda jeftinije?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

Mad Ant

 

I ja sad vidim da je raspoloživ od 4900 kn, a moguće da sam na nabavi greškom upisivao NANO883 pa mi nije izbacivalo ove rezultate.

 

 

R3nchi

 

S obzirom da je Xiaomi navodno kupio određeni udio TCL-a i proizvodi se u poljskoj TCL tvornici, mislim da je i slične razine kvalitete. Ta cijena od 3070 kn za 55" je najniža ikada (na Geizhalsu je jednom bio oko 3k kuna) pa je dobra ponuda, ali ne znam kakav je TV u odnosu na ostale u tom cjenovnom rangu. Za LG-a nisam siguran možeš li ga nabaviti za tu cijenu, kao ni Hisense jer je ta cijena u ED-u DE bez mogućnosti dostave u HR.

 

 

 

A vidi stvarno nebih uzimao telefunken ili grunding..

A i na Av forumu preporucuju da se vestel paneli u sirokom luku zaobilaze.

Lg sam nasao u maxpro trg (nabava.net)

imaju jos LED TV HISENSE 58A7100F i taj tclp615..

Za lg su mi javili da ga nemaju vise, tako da me nekako najvise vuce taj hisense zbog diagonale.. 

 

ZA VAS STO NE ZNATE KOJI LG panel imate..

 

 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 19:16 (R3nchi).
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji odabrati između ova 2 modela?

SONY KD55X81JAEP led tv,139cm - 5200 kn

PHILIPS LED TV 58PUS8506/12 - 4800 kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Teelka kaže...
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-lg-oled-oled55c1.html
Da li je ovo najbolje kupit za ps5 i naravno kao tv sam za sebe?
Cijena je sad u santi 7999 od 55 inca, a od 65 je preko 11 sto mi je previse. Kako su inace cijene tih tva? I hoce li biti mozda jeftinije?

 

Naravno, jedino kada se ne preporuča je ako: 1) gledaš non-stop dugo nešto sa statičnim elementima (veliki bijeli logo kanala, trake sa textom poput CNN-a ili burze...), desktop od PC-a i slično te 2) gledaš u prostoriji sa jako puno prozora po danu sa suncem unutra (jer ne ide do npr. 2000 nita svjetline kao top LED LCD televizori).

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2021 0:49 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A te priče o desktopu nikako ne kužim, pa tko prikopča komp na tv ili čak i monitor i gleda u nepomični desktop satima. Valjda neki kurac radiš na kompu da nije desktop stalno na ekranu ili ako ne radiš upali se screen saver ili se ekran zamrači
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Teelka kaže...
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-lg-oled-oled55c1.html
Da li je ovo najbolje kupit za ps5 i naravno kao tv sam za sebe?
Cijena je sad u santi 7999 od 55 inca, a od 65 je preko 11 sto mi je previse. Kako su inace cijene tih tva? I hoce li biti mozda jeftinije?

 

Bio je osjetno jeftiniji prije par tjedana, ako ti to nije problem.

B1 serija oko crnog petka je bila 6400 kn sa 2+3 a malo je lošija. Nekima neprimjetno.

Razmisli si koliko ti je hitno tj. da li ti se isplati čekati neku akciju ili možda uzeti B seriju. 

Proguglaj prednosti i mane OLED-a i nemoj kupovati tv bez 2+3 godine jamstva.

 

picajzla0707 kaže...
A te priče o desktopu nikako ne kužim, pa tko prikopča komp na tv ili čak i monitor i gleda u nepomični desktop satima. Valjda neki kurac radiš na kompu da nije desktop stalno na ekranu ili ako ne radiš upali se screen saver ili se ekran zamrači

 

Razmisli malo. Ako koristiš Excel slika je statična. Ako koristiš Word, slika je statična. Ako si u Photoshopu sučelje je statično. U  Premiere-u je timeline i sučelje statično. Ako igraš neku igru SP dvadeset sati imaš hud dvadeset sati na istom mjestu. Multiplayer je još gori. Samo u filmovima je dinamika osim ako ne koristiš titlove.

 

Postoji pixel shift ali ni to ne radi čuda.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
A te priče o desktopu nikako ne kužim, pa tko prikopča komp na tv ili čak i monitor i gleda u nepomični desktop satima. Valjda neki kurac radiš na kompu da nije desktop stalno na ekranu ili ako ne radiš upali se screen saver ili se ekran zamrači

 Evo primjer Linusa i Wendella koji su ih koristili za posao:

 

 

Sto je najgore ova dvojica vrlo dobro znaju sta su napravili, ali treba klikova/pogleda pa su kao "zacuđeni"... ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2021 13:40 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...

Razmisli malo. Ako koristiš Excel slika je statična. Ako koristiš Word, slika je statična. Ako si u Photoshopu sučelje je statično. U  Premiere-u je timeline i sučelje statično. Ako igraš neku igru SP dvadeset sati imaš hud dvadeset sati na istom mjestu. Multiplayer je još gori. Samo u filmovima je dinamika osim ako ne koristiš titlove.

 zato i postoje ips i va paneli za poslovne korisnike, a isto tako i za one kojima je dio slike u gejmanju statičan, pa te nitko ne prisiljava kupiti oled

međutim, postoje i korisnici koje boli piton za excel, word i photoshop jer ih koriste vrlo malo, uglavnom gledaju filmove i gejmaju, s tim da sp igre ionako završe nakon 20 ili par puta po 20 sati, a moderni oledi teško da će nastradat u tako kratkom roku

 

to je kao i sve drugo, ako ti je primarni faktor točnost boja i rad u uredu gdje je osvjetljenje na maksimali, naravno da nećeš uzet va panel

ako ti je primarno gledati filmove i gejmati u prostoru koji je mračniji, dakle da nemaš 100 neonki na plafonu i da uglavnom koristiš komp predvečer jer po danu radiš, onda gledaš va

isto tako i ta oled, nećeš ga jednostavno uzimati ako radiš u wordu i excelu većinu vremena, prvo - jer je bezveze uzimati oled za takve potrebe, drugo - jer biraš tahnologiju po vlastitoj mjeri

 

uostalom, desktop je desktop, nije gledanje filmova s titlovima, tako da nema smisla navoditi stvari koje nisu desktop ako pričamo o njemu

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li kupiti Hisense 65U7QF za 4600kn ili imate prijedlog za nešto drugo? Može i nešto malo skuplje od Samsung-a ili LG-a sa QLED ili NanoCell.

 

Možda LG 65NANO816 za 5800kn?

 

 

Isključivo gledanje IPTV i filmova sa USB-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2021 23:03 (iandic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
picajzla0707 kaže...
A te priče o desktopu nikako ne kužim, pa tko prikopča komp na tv ili čak i monitor i gleda u nepomični desktop satima. Valjda neki kurac radiš na kompu da nije desktop stalno na ekranu ili ako ne radiš upali se screen saver ili se ekran zamrači

 Evo primjer Linusa i Wendella koji su ih koristili za posao:

 

 

Sto je najgore ova dvojica vrlo dobro znaju sta su napravili, ali treba klikova/pogleda pa su kao "zacuđeni"... ;)

 taj lik sa 14m+ pretplatnika i bog zna koliko pregleda nije sigurno nista kupio sto je unistio....

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

Razmisli malo. Ako koristiš Excel slika je statična. Ako koristiš Word, slika je statična. Ako si u Photoshopu sučelje je statično. U  Premiere-u je timeline i sučelje statično. Ako igraš neku igru SP dvadeset sati imaš hud dvadeset sati na istom mjestu. Multiplayer je još gori. Samo u filmovima je dinamika osim ako ne koristiš titlove.

 zato i postoje ips i va paneli za poslovne korisnike, a isto tako i za one kojima je dio slike u gejmanju statičan, pa te nitko ne prisiljava kupiti oled

međutim, postoje i korisnici koje boli piton za excel, word i photoshop jer ih koriste vrlo malo, uglavnom gledaju filmove i gejmaju, s tim da sp igre ionako završe nakon 20 ili par puta po 20 sati, a moderni oledi teško da će nastradat u tako kratkom roku

 

to je kao i sve drugo, ako ti je primarni faktor točnost boja i rad u uredu gdje je osvjetljenje na maksimali, naravno da nećeš uzet va panel

ako ti je primarno gledati filmove i gejmati u prostoru koji je mračniji, dakle da nemaš 100 neonki na plafonu i da uglavnom koristiš komp predvečer jer po danu radiš, onda gledaš va

isto tako i ta oled, nećeš ga jednostavno uzimati ako radiš u wordu i excelu većinu vremena, prvo - jer je bezveze uzimati oled za takve potrebe, drugo - jer biraš tahnologiju po vlastitoj mjeri

 

uostalom, desktop je desktop, nije gledanje filmova s titlovima, tako da nema smisla navoditi stvari koje nisu desktop ako pričamo o njemu

 

Ti si rekao da ti nije jasno tko ima statičnu sliku pa PC-u a ja sam ti dao primjere iz svakodnevnog života gdje je dobar dio slike statičan. Puno veći nego logo Tv kuće kod Tv programa.

 

Puno ljudi kupuje oled televizore kao zamjenu za monitor jer žele najbolju moguću sliku.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanima me mišljenje dal bi jadan flagship tv kao sto je 2020 model SAMSUNG QE55Q95T   za 7k kuna bio najbolji izbor trenutno sto se tice upscalinga sdr sadrzaja na 4k, prvenstveno TV signala. I koje karakteristike da gledam po tom pitanju, kakva su iskustva?

Na primjer LG C1, ne da je loš nego katastrofalan po tom pitanju kolko sam vidio na vlastite oci.

Timing za kupnju svakako nije najbolji jer je tv bio ljetos i oko 6500kuna, a model je star dvije godine. QN85A je kolko vidim losiji a QN90A nešto skuplji i bolji generalno, mozda neki sony?

 

 

Hrvatska
Moj PC  
0 3 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Zanima me mišljenje dal bi jadan flagship tv kao sto je 2020 model SAMSUNG QE55Q95T   za 7k kuna bio najbolji izbor trenutno sto se tice upscalinga sdr sadrzaja na 4k, prvenstveno TV signala. I koje karakteristike da gledam po tom pitanju, kakva su iskustva?

Na primjer LG C1, ne da je loš nego katastrofalan po tom pitanju kolko sam vidio na vlastite oci.

Timing za kupnju svakako nije najbolji jer je tv bio ljetos i oko 6500kuna, a model je star dvije godine. QN85A je kolko vidim losiji a QN90A nešto skuplji i bolji generalno, mozda neki sony?

 

 

  A gdje ste to gledali upscaling sdr sadržaja koje je odrađivao lg C1?? 

Samo Sony u ovom segmentu odrađuje bolji posao od lg C1 po tom pitanju a to nipošto nije katastrofa. 

Lg tv treba katlibrirati i podesiti postavke pa onda donositi zaključke. 

Ono bitno je da sdr sadržaj izgleda dobro a to LG oledi odrađuju jako dobro. 

Za pravo uživanje u 4k slici prvenstveno ovisi o veličini ekrana i udaljenosti s koje se gleda i gledati sadržaje s Amazon Primr- Disney pa i Netflixa streeming servisa koji ga prikazuju a ne nekakav upscaling sdr sadržaja a najbolhe od svega su 4k blu ray diskovi. 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci ako čovjek gleda većinom običnu televiziju (70%), te ostale usluge poput Netflix i PS manje (skupa 30%), onda najbolje sony ili c1 od LG-a? Tražim TV od najmanje 65". 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice