Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.365
|
čitano: 14.168.614
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sarevok kaže...

Ta recenzija za LZ1500 ne govori bas puno jer je drugi panel u LZ1000 modelu.  A ništa čekat ću još 10-tak dana ako slučajno C2 bude na akcije ispod 8000 kn pa ga kupim a ako ne bude onda ću ipak malo vise iskeširati i kockati se s Panasonicom.

Zar nije evo/ex panel u oba samo sto 1500/2000 imaju heatsink dok 1000 nema....

Ali zasto se dvoumis oko C2?....tu ne mozes pogrijesit,vrhunska slika plus puni set featursa.

 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Sarevok kaže...

Ta recenzija za LZ1500 ne govori bas puno jer je drugi panel u LZ1000 modelu.  A ništa čekat ću još 10-tak dana ako slučajno C2 bude na akcije ispod 8000 kn pa ga kupim a ako ne bude onda ću ipak malo vise iskeširati i kockati se s Panasonicom.

Zar nije evo/ex panel u oba samo sto 1500/2000 imaju heatsink dok 1000 nema....

Ali zasto se dvoumis oko C2?....tu ne mozes pogrijesit,vrhunska slika plus puni set featursa.

 

Ne LZ1000 koristi neku slabiju varijaciju panela od 1500/2000 i ima heatsink , imaš video od Vincenta koji sam stavio pa pogledaj.Pa i Panasonic ima skoro sve features plus malo bolju sliku za filmove ,serije i heatsink kao neki zalog za dugotrajnost kako se priča jer bi telka radila 10 sati dnevno.Moj osobni plus je i to što imam u spavaćoj sobi 12 godina staru Panasonic plazmu koja još radi bez greške .

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Mene više od činjenice da nema baš recenzija za Panasonic LZ 1000 (bar ne na YouTubeu), fascinira činjenica da nema recenzija za Sony XR55A83KAEP...dvoumim se između ta dva modela, pošto nemam odgovor na pitanje jel stane soundbar ispred LG C2.... Koliko sam skužio, Sony XR procesor upscale-a svu sliku pa bi to možda dobro došlo za ove naše kanale ili bi još samo lošije izgledalo... Nemam pojma

 Evo ti za A80K

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1668748143

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko su mi bitni hdmi 2.1 portovi? PC bi bio spojen na TV, stb od A1 i soundbar preko hdmi ARC-a... Vidim da Panasonic ima 2 HDMI 2.1 porta
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Koliko su mi bitni hdmi 2.1 portovi? PC bi bio spojen na TV, stb od A1 i soundbar preko hdmi ARC-a... Vidim da Panasonic ima 2 HDMI 2.1 porta

 eARC ti uzme jedan hdmi 2.1

Meni su popunjena sva 4 hdmi 2.1,da Nintendo izbaci novu konzolu sa hdmi 2.1 nebih imao dovoljno utora.

 

Inace TV se ne kupuje za danas nego za godine koje dolaze,ja mjenjam u prosjeku svake 2 godine ali vecina vas ima tv duze od toga pa bi bilo pametno uzet model sa 4x hdmi 2.1 i punim setom mogucnosti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja trenutno imam LG UM7450PLA 55", koristim ga 3 godine, ne mijenjam baš često kao ti, ali ajmo reć da patim na tehnologiju... Moj budžet je do 10,11k... Ne sjedim daleko od TV-a (2.5 do 3m), pa mislim da mi ne treba veći od 55", iako mi od 65" izgledaju baš hebeno.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
bore1989 kaže...
Mene više od činjenice da nema baš recenzija za Panasonic LZ 1000 (bar ne na YouTubeu), fascinira činjenica da nema recenzija za Sony XR55A83KAEP...dvoumim se između ta dva modela, pošto nemam odgovor na pitanje jel stane soundbar ispred LG C2.... Koliko sam skužio, Sony XR procesor upscale-a svu sliku pa bi to možda dobro došlo za ove naše kanale ili bi još samo lošije izgledalo... Nemam pojma

 Evo ti za A80K

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1668748143

 Meni se ovo čini downgrade u odnopsu na prošlogodišnji model.

15 godina
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa. Koji 65 inčni TV kupiti do nekih 15.000kn? Koji Oled je najbolji za te novce? Ili ima možda kakav neOled, za tu lovu? Ne pratim previše događanja i tehnološke novotarije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

Može preporuka 65" do 7500 kn.
Najviše se gleda Netflix, gleda se ravno, tako da bi VA panel bio idealan.
Postoji li nešto bolje od Samsunga QE65Q80B?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da. TCL C835.

288 dimming zona vs 48 kod Samsunga. Dolby Vision podrška, bolji audio, Google TV...

Moj PC  
1 0 hvala 1
17 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pzd ekipa!

Dvoumim se izmedju
Sony 55X93j i TCL 55C835.
Tv se koristi za dnevne programe (EON+NOVA TV, rijetko Netflix i HBO, no gaming).
Molim iskustva sto je bolje, hvala.


P.S. Nigdje nisam naisao na dodatnu akciju ili free garanciju za X93j, pa ako netko uoci….
TonyTheB
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ti imam X93J i zadovoljan sam sa svime što nudi. Slika je mrak  u svim uvjetima, ako nisi superzahtjevan. Normalno treba se poigrati sa opcijama da bi se dobila vrh slika, al tako ti je sa svim novim tv-ima. Zvuk ti je isto dobar i po meni nema potrebe za soundbarom. Google radi bez greške, kao i sve aplikacije, tako  da ti ga ja preporučam. Provjerena tehnologija.

Kad sam ja kupovao tv, isto sam imao u vidu TCL mini led, ali onda još nije bilo tako dobrih ponuda kao sada, a i taj model ti je nov i nije provjereno dobar za naše uvjete (na papiru je mrak). Ako uzimaš TCL onda model 935 taj je bolji, barem koliko sam vidio na Youtubu, ali i košta više, ali ako možeš, zašto ne.

Što se tiče produljenog jamstva, ja sam tv kupio u Elipsu, tamo možeš dodatne 3 god.  doplatiti 200-300 kn., ovisi o cijeni tv-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 10:40 (zaboravni12).
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko vidim TonyTheB  trazi 55model a TCL 935 dolazi samo u 65" i 75" velicinama.

 

EDIT - Nije ni TCL 835 loš izbor , evo jedan opsežan review.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 11:01 (Sarevok).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa TCL i Hisense budite izuzetno oprezni jer se pokazalo da nisu samo US i EU modeli razliciti vec US-EU-UK....isto ime razlicit tv.

Nekad EU model ispadne bolji nekad UK ali u globalu daleko su najbolji u US.

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slažem se , ali kod TCL-a u Europi nema potrebe za brigom ako se gledaju brojevi modela  (635,735,835...) ali kod Hisensa je druga priča oni imaju iste brojeve za različita tržišta pa treba biti jako oprezan.

 

NPR- ovaj TLC 835 se u Americi zove R655 i dolazi bez stražnjeg zvučnika (ONKYO) i s Roku izbornikom umjesto Googla i zato mu manjkaju neke opcije za podešavanje slike i ispada lošiji od onoga za EU, Australiju...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 11:30 (Sarevok).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, ima li trenutno best buy koji je bolji od ovoga? https://www.emmezeta.hr/tcl-65c835-ultra-hd-mini-led-qled-tv.html
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo nakon jos malo kopanja i istrazivanja black friday akcija dosao sam do novih odabira tva

 

Tv bi koristio za IPTV i casual gaming na ps5

 

Mozete li mi preporuciti koji odabrati izmedu

 

LG 65UQ70003LB  

 

TCL 65C635

 

HISENSE 65A6BG

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 16:43 (lnova65).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kolko vidim ima 3 zanimljiva 55" tva
q80b 5700kn
c835 6800
c1 6700

Mislim da je vrijeme za c1.
R33mba#2892
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Išao sad malo pogledati u elipso televizore (Panasonic LZ1000E naravno nije izložen i nema ga više ni u ponudi na webu), i od Sonya, LGa i Samsunga, najljepšu sliku i boje mi nekako ima Samsung OLED S95... Sad me zanima koliko bi za mene značilo to što taj model nema dolby vision? Možda se ponavljam, gedam nekad netflix, gejmam preko PCa i gledam TV preko A1.... Ako bi osjetio razliku kod bilo čega, radije ću uzeti Sony A83K ili čekati Panasonic... LG C2 definitivno otpada zbog stalka...
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 21:27 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung tu drastično odskače. U pitanju je mini LED.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Išao sad malo pogledati u elipso televizore (Panasonic LZ1000E naravno nije izložen i nema ga više ni u ponudi na webu), i od Sonya, LGa i Samsunga, najljepšu sliku i boje mi nekako ima Samsung OLED S95... Sad me zanima koliko bi za mene značilo to što taj model nema dolby vision? Možda se ponavljam, gedam nekad netflix, gejmam preko PCa i gledam TV preko A1.... Ako bi osjetio razliku kod bilo čega, radije ću uzeti Sony A83K ili čekati Panasonic... LG C2 definitivno otpada zbog stalka...

Uzmi S95B.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Kolko vidim ima 3 zanimljiva 55" tva
q80b 5700kn
c835 6800
c1 6700

Mislim da je vrijeme za c1.

C1.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grom kaže...
Pozdrav, ima li trenutno best buy koji je bolji od ovoga? https://www.emmezeta.hr/tcl-65c835-ultra-hd-mini-led-qled-tv.html

13000kn?

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Grom kaže...
Pozdrav, ima li trenutno best buy koji je bolji od ovoga? https://www.emmezeta.hr/tcl-65c835-ultra-hd-mini-led-qled-tv.html

13000kn?

 Nisi uračunao "popust" od 42%. Ispadne 7500.
Kad smo kod napuhanih cijena, Philips 43PUS8506 je sad u Elipsu 4500kn, a u travnju sam ga tamo kupio za 3700.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mediamarkt spustio Samsung S95B oled na 1299eu....brutalna ponuda za takav top end model.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
MEGATAMA kaže...
Grom kaže...
Pozdrav, ima li trenutno best buy koji je bolji od ovoga? https://www.emmezeta.hr/tcl-65c835-ultra-hd-mini-led-qled-tv.html

13000kn?

 Nisi uračunao "popust" od 42%. Ispadne 7500.
Kad smo kod napuhanih cijena, Philips 43PUS8506 je sad u Elipsu 4500kn, a u travnju sam ga tamo kupio za 3700.

Nisam bio siguran,vidim da je u pitanju clanstvo u nekakvom klubu pa sam stavio upitnik.

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav zanima me ima li sad oko black fridaya neki best buy tv oko 50 incha, gledam tv iz svog kreveta u maloj sobici gledao bih netflix i tome slicno, mozda malo gaminga, oko 3500 hrk mi je budzet, moze i vise ako je razlika bas isplativa

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 2:21 (Edugenije).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice