Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.438
|
čitano: 14.209.917
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa i nisu baš rubni slučajevi, vjerovao ili ne mnogima je bitno da tv podrzava DTS , i to ne u smislu da ga podržava eto radi reda, nego da ga moze propustiti dalje... Vecina ljudi spaja uređaje direktno u tv jer žele izbjeći kupovinu skupih receivera i AV sistema koji mogu pogurati ta sva čuda , i sve što im treba je da ga tv samo može propustiti dalje na neki sistem kucnog kina ili soundbar , i upravo iz tog razloga je jako bitno... evo konkretno u mom slučaju,bluray kkino koje koristim spojeno na LG C1 koji nema DTS podrsku ,podržava sve moguće osim atmosa i dtsx , ali imam samo DD jer je lg odlučio maknuti DTS(X)prije tri četiri godine i ne može propustiti dalje ništa od boljih formata ....sutra da kupim npr c3 sve bi imao jer su opet vratili podršku...van pameti i nebuloza
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa jel zna tko, dali je moguce da se prije par godina mogao kupiti Hisense OLED 55 incha na akciji za nekih 500-600€? 

 

Kak sad istražujem puno o TVima, i tražim za sebe TV, nekako mi to zvuči ne realno ? 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Istina je, kupio sam HISENSE 65A85H za 890 E prije točno godinu dana u ekupi

2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam bio siguran da Hisense nema uopće OLEDa jer nisam vidio nigdje da ih itko spominje. Još se kladio s njim u ručak da je mislio na ULED ili nešto drugo :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Philips 65 818 oled. Ako nekog zanima misljenje o telki. Kvaliteta slike i zvuka odlicni. Nema potrebe za soundbarom ako imate manju dnevnu do 30m2. Google tv lako skida aplikacije i sve radi.
Sad naspram starog lcd tva. Puno sporije prebacuje programe. Prilikom gledanja 2 filma na netflixu tv prepozna 5.1 zvuk i zvuk tada krci, te ga morate vratiti na 2.1.
Kad gledam utakmicu u full hdu. Tv zna zamutit igraca koji skace ili brzo trci. Za sada su to jedini problemcici s kojima se mogu nositi. No da su ti preskupi televizori savrseni, nisu.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja čekam da izadje nasljednik tog modela 818 a vać se pisalo o dolasku OLED809 modela.Najbitinije za mene je da dolazi u 77" veličini a to će biti prvi philipsov OLED iz donje cijenovne razine i nadam se na nekoj prihvatljivoj akciji....

 

Inače imam Philips 65OLED706 i full sam zadovoljan s njim....imao i nekoliko LED od Philipsa....kod mene doma samo Philips prolazi....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
buzzy kaže...
Philips 65 818 oled. Ako nekog zanima misljenje o telki. Kvaliteta slike i zvuka odlicni. Nema potrebe za soundbarom ako imate manju dnevnu do 30m2. Google tv lako skida aplikacije i sve radi.
Sad naspram starog lcd tva. Puno sporije prebacuje programe. Prilikom gledanja 2 filma na netflixu tv prepozna 5.1 zvuk i zvuk tada krci, te ga morate vratiti na 2.1.
Kad gledam utakmicu u full hdu. Tv zna zamutit igraca koji skace ili brzo trci. Za sada su to jedini problemcici s kojima se mogu nositi. No da su ti preskupi televizori savrseni, nisu.

 To ti je do obrade slike. Tu bi ti npr. čak bolji Sony LCD bio primjetno bolji

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima,

Treba mi TV od 75’’ za starije ljude koji gledaju samo Live TV, znači nikakav Netflix, YT, HDR content i slično.

Requirementi su da TV koliko-toliko hendla sadržaj loše kvalitete, da nije mračan jer u dnevnoj ima dosta svjetla, i daljinski bi bilo dobro da bude što jednostavniji. Budžet je do 1000€. Ima li netko preporuku?
 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi će ti reći TCL 75C645 televizor, 75" (189 cm), LED/QLED, Ultra HD, Google TV .. 

Sad je oko 900 eura.

Čekaj samo :)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Svi će ti reći TCL 75C645 televizor, 75" (189 cm), LED/QLED, Ultra HD, Google TV .. 

Sad je oko 900 eura.

Čekaj samo :)

Mislim da taj 645 ima preslabu svjetlinu (360 nitsa), a rekao je da gledaju u svijetloj prostoriji.

Bolje da gleda 805/845 modele koji imaju 1300/2000 nitsa.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
buzzy kaže...
Philips 65 818 oled. Ako nekog zanima misljenje o telki. Kvaliteta slike i zvuka odlicni. Nema potrebe za soundbarom ako imate manju dnevnu do 30m2. Google tv lako skida aplikacije i sve radi.
Sad naspram starog lcd tva. Puno sporije prebacuje programe. Prilikom gledanja 2 filma na netflixu tv prepozna 5.1 zvuk i zvuk tada krci, te ga morate vratiti na 2.1.
Kad gledam utakmicu u full hdu. Tv zna zamutit igraca koji skace ili brzo trci. Za sada su to jedini problemcici s kojima se mogu nositi. No da su ti preskupi televizori savrseni, nisu.

 I sta je tu odlicno? Potreba za soundbarom uvijek postoji. Kvalitet slike i zvuka si poredio napsram prastarog lcd-a? Sreca tvoja nisi uporedio sa odlicnim tv-om...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav! Kupljen LG 55G2 televizor. Televizor će ići na zid od jednostrukog knaufa. Molio bih preporuku za zidni nosač koji ima mogućnost nagiba po x i y osima, ukoliko takav postoji. Unaprijed zahvaljujem!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Trebam prijedlog 85" televizora.

 

Cijenovno do 1500e.

 

Gledao sam Sony KD85X80LAEP

 

Radi se o dnevnom boravku od 70m2.

Razmak između kutne i televizora je 8m.

U prostoriji ima puno svjetlosti.

 

lp 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa može neka preporuka 55 inca do 1200€ bitno mi je da mogu instalirati iptv, gledam pretezno filmove i tekme, l. P
šibaaj
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postovani Gospodo Forumasi; doslo je vrime za zamjenu Tva sad renutno imam Sony Xr 65x90j tv je vec 3 godine kod mene ali eto kontam si malo povecat diagonalu na Tvu se Strema 4 k sadrzaj i igra Ps5,SeriesX Nintendo switch znaci 

 

Max velicina je 77 incha

 

Tcl QM8B

LG G3

Sony 95 L

 

Imao sam 2 oleda prije C7 I Sony master seriju a90 j mada sam Sonya nakon par dana vratio jer me refleksija ubijala doslovce

http://www.downloadmoreram.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ocekuju li se i kada neki popusti na televizore uoci europskog prvenstva? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RaZ0R9111 kaže...

Pozdrav,

 

Trebam prijedlog 85" televizora.

 

Cijenovno do 1500e.

 

Gledao sam Sony KD85X80LAEP

 

Radi se o dnevnom boravku od 70m2.

Razmak između kutne i televizora je 8m.

U prostoriji ima puno svjetlosti.

 

lp 

Pogledaj i/ili pričekaj kad ti bude TCL 85C805 na akciji blizu te cijene. Mislim da za tako veliku dijagonalu mini LED je must have 

inflames1010 kaže...
Pozdrav ekipa može neka preporuka 55 inca do 1200€ bitno mi je da mogu instalirati iptv, gledam pretezno filmove i tekme, l. P

 Sony A75K OLED ako ti je bitan android za iptv. Inače LG C3 najbolji izbor. G2 ako misliš na zid staviti

SPLICO212 kaže...

Postovani Gospodo Forumasi; doslo je vrime za zamjenu Tva sad renutno imam Sony Xr 65x90j tv je vec 3 godine kod mene ali eto kontam si malo povecat diagonalu na Tvu se Strema 4 k sadrzaj i igra Ps5,SeriesX Nintendo switch znaci 

 

Max velicina je 77 incha

 

Tcl QM8B

LG G3

Sony 95 L

 

Imao sam 2 oleda prije C7 I Sony master seriju a90 j mada sam Sonya nakon par dana vratio jer me refleksija ubijala doslovce

 Samsung je poznat po odličnom anti reflektivnom sloju na svojim TV-ima. Pogledaj uživo ako možeš QN90C.

Imat će i Samsung S95D OLED mat premaz, ali je trenutno preskup jer je novi model pa ako pričekaš koji mjesec za akciju...

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala stari a od 50 inčnih modela isto do nekih 1200 eura?
šibaaj
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon šta je kupljen pred dva tjedna, napokon upogonjen TCL 65C809

Ja zadovoljan; Google TV, aplikacije koje poželiš, preko dana je prostorija dosta osvjetljena i slika je i dalje odlična itd...

Tu je i Game Mater mod za igranje, sučelje je pregledno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 7:17 (doktor1).
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 dana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

Ako može molim Vas savjet za kupnju tv-a do 700 eura max… 55 incha, namjena gledanje preko a1, Netflix, HBO, možda iptv il stremio… Prostor je svijetao u kojem je tv..

Čekam ova sniženja sad povodom prvenstva, nadam se da će bit konkretna ponuda…

Za sad gledam (proučavajući prethodne postove) Samsung il Sony

Par pitanja i preporuka, molim Vas…

Je li za laike ogromna razlika između Bravie 2023 led (sad je na akciji u Elipsa za 650 eura, a u Svijet medija nude i garanciju 5 god=) i 2023 ful array led (1200 eura i nije na akciji, bar ne još)?

Ili Samsung? Ne vjerujem da ću uloviti neki neo qled za 700 eura, al ima dosta qledova…Je li ogromna razlika za laike neo i obični?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JPG20 kaže...
...Je li ogromna razlika za laike neo i obični?

 Jeste. 

6 dana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bravia Led 2023 ili Samsung Qled?
Bravia ful array led 2023 ili samsung neo qled?
Ili možda u konkurenciju ubacit Hisense u7/u8?
Hvala na strpljenju :)
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kurjeoko kaže...

Ocekuju li se i kada neki popusti na televizore uoci europskog prvenstva? 

 

očekuju li se?

- vjerojatno da (kao i uvijek) - neki su već i sad nešto sniženi (i.e. starija TCL C8xx serija koja se u 55" verziji opet da naći oko 600€ u nekim dućanima u košarici uz dodatni popust na određene kartice)

 

kad?

- uoči EP :)

 

glup odgovor, znam - ali bolje se ne može odgovoriti :)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktor1 kaže...

Nakon šta je kupljen pred dva tjedna, napokon upogonjen TCL 65C809

 Dobro si sakrio kablove, ali imaš u Pevexu samoljepljivu bijelu kanalicu za 1.5€. Možda je elegantnije rješenje.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...
doktor1 kaže...

Nakon šta je kupljen pred dva tjedna, napokon upogonjen TCL 65C809

 Dobro si sakrio kablove, ali imaš u Pevexu samoljepljivu bijelu kanalicu za 1.5€. Možda je elegantnije rješenje.

 Riješeno; super je 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
JPG20 kaže...
Bravia Led 2023 ili Samsung Qled?
Bravia ful array led 2023 ili samsung neo qled?
Ili možda u konkurenciju ubacit Hisense u7/u8?
Hvala na strpljenju :)

 Danas kupovati obicni LED je glupost.... Samo cu to reci......

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za Doctora1, (sorry nisam citirao)

 

 

 

Bok,

Oprosti može pitanje, na kojoj visini ti je tv, tj. donja stranica tv-a? Kupujem komodu pa gledam koju visinu da uzmem.

Sa koje udaljenosti gledaš i da li ti je previsoko gornji dio ekrana kad gledaš. To me sad muči jer ću isto uzet 65incha pa gledam visine komode koju da uzmem.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 13:33 (Nakatomi).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktor1 kaže...
DeniZg kaže...
doktor1 kaže...

Nakon šta je kupljen pred dva tjedna, napokon upogonjen TCL 65C809

 Dobro si sakrio kablove, ali imaš u Pevexu samoljepljivu bijelu kanalicu za 1.5€. Možda je elegantnije rješenje.

 Riješeno; super je 

 Još ti je ostalo samo instalirati Smarttube

 

https://smarttubeapp.github.io

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
" Danas kupovati obicni LED je glupost.... Samo cu to reci......"

 

Nakon pročitanih recenzija i malo raspitivanja po forumu, ne bi se složio sa time.

 

Ja evo koji već par mjeseci tražim TV, dobit ću Sony 65x75WL koji je sada na akcijama oko 870 eura ( sa 1299 € ) za 650 eura i još se može preko Sony stranice uzeti besplatno 3 godine garancije.

 

Da se razumijemo, ja imam 1300 € za potrošiti sada na TV i mogao bi uzet čak LG OLED B3 koji sad toliko ispada, ali čuo sam da za duplo manje mogu dobiti isto dovoljno dobru zamjenu za OLED, tako da smatram da nije glupost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 14:28 (StartasDado).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

po čemu je  Sony KD-65X75WL dobra kupnja ?

još ga uspoređivati s OLEDom.. šmrc...

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/cba931e0

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 14:48 (Zaporožac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice