Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.167.847
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam i ne nalazim ili sam ćorav ali da li ima gdje kod nas tv do 400€ s IPS panelom od 48-50 inča a da nije neka čunga lunga marka? IPS jer ide u vikendicu i treba radi kuta gledanja.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Gledam i ne nalazim ili sam ćorav ali da li ima gdje kod nas tv do 400€ s IPS panelom od 48-50 inča a da nije neka čunga lunga marka? IPS jer ide u vikendicu i treba radi kuta gledanja.

Moram te razočarati, apsolutno nema ni jednog 50" telkača sa IPS panelima, moral buš se zadovoljiti s 43".

 

Evo jednog vrlo dobrog odabira - LG UR9100, specke sasvim solidne, možda i kvaliteta slike, jedino za njega nisam siguran da li je 100% IPS panel unutra (znam da kod LG-a su VA paneli u 50" i 75" modelima); još uz 5 g. garancije - milina.

E, kad bi mogo i jedno satelitsko tanjurče zemiti, i još roštiljček i češku pivičku...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 23:31 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala, po displayspecifications stranici IPS je. 43 bi bio još ok ali 48 bi najbolje legao dok 55 je već prevelik, nema toliko mjesta. Vidim da neki modeli od 50 su VA a 55 su IPS. Zanimljivo...

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Hvala, po displayspecifications stranici IPS je. 43 bi bio još ok ali 48 bi najbolje legao dok 55 je već prevelik, nema toliko mjesta.

 48" dijagonala - samo OLED-ovi nažalost, ali nadam se da 43" ne škodi. Odlična ponuda za moderno uređene apartmane

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
20 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Gledam i ne nalazim ili sam ćorav ali da li ima gdje kod nas tv do 400€ s IPS panelom od 48-50 inča a da nije neka čunga lunga marka? IPS jer ide u vikendicu i treba radi kuta gledanja.

 Ima ovaj

https://www.alles.hr/televizori/grundig-led-tv-49gfu8960b-android

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
vrinho kaže...

Hvala, po displayspecifications stranici IPS je. 43 bi bio još ok ali 48 bi najbolje legao dok 55 je već prevelik, nema toliko mjesta.

 48" dijagonala - samo OLED-ovi nažalost, ali nadam se da 43" ne škodi. Odlična ponuda za moderno uređene apartmane

 Sorry na pitanju, koji si na kraju uzeo? A za drugu preporuku, pazi se Groznog Borisa, najvećeg Grundig/Beko sektaša...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 12:33 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još ništa, gledam i rabljene možda što uleti, nije mi sila kupiti. Ma znam za borisa i Grundig ko i za garfilda i Philips Al iskreno to je tv za vikendicu i ne bude se toliko gledalo, malo utakmica vikendima kada se ekipa skupi i sl. tak da ni Philips ni Grundig ne izbacujem iz jednadžbe.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Još ništa, gledam i rabljene možda što uleti, nije mi sila kupiti. Ma znam za borisa i Grundig ko i za garfilda i Philips Al iskreno to je tv za vikendicu i ne bude se toliko gledalo, malo utakmica vikendima kada se ekipa skupi i sl. tak da ni Philips ni Grundig ne izbacujem iz jednadžbe.

 Ako polovno, onda samo top modeli plazmi od Panasonica (VT50/60) ako oćeš dobar kut i sliku.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, dvoumim se između ova 2 modela. Dolazi u obzir isključivo 32" 
Pa sad ukoliko nije neka prevelika razlika u kvaliteti slike i softweru isao bi radije na TCL, ukoliko Sony za tih 100tinjak eura vise nudi dosta bolji proizvod onda bi radije uzeo sony-evu Braviu.
Jednako tako, ako netko ima neki bolji prijedlog, slobodno napišite :D

 

 

Hvala unaprijed

0 TCL LED TV 32S5400AF FHD
7 TV 32" Sony Bravia KD-32W800
 
0 0 hvala 0
20 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
vrinho kaže...

Gledam i ne nalazim ili sam ćorav ali da li ima gdje kod nas tv do 400€ s IPS panelom od 48-50 inča a da nije neka čunga lunga marka? IPS jer ide u vikendicu i treba radi kuta gledanja.

Moram te razočarati, apsolutno nema ni jednog 50" telkača sa IPS panelima, moral buš se zadovoljiti s 43".

 

Evo jednog vrlo dobrog odabira - LG UR9100, specke sasvim solidne, možda i kvaliteta slike, jedino za njega nisam siguran da li je 100% IPS panel unutra (znam da kod LG-a su VA paneli u 50" i 75" modelima); još uz 5 g. garancije - milina.

E, kad bi mogo i jedno satelitsko tanjurče zemiti, i još roštiljček i češku pivičku...

 Pise 2 godine jamstva, moze li se mozda nadokupiti

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Još ništa, gledam i rabljene možda što uleti, nije mi sila kupiti. Ma znam za borisa i Grundig ko i za garfilda i Philips Al iskreno to je tv za vikendicu i ne bude se toliko gledalo, malo utakmica vikendima kada se ekipa skupi i sl. tak da ni Philips ni Grundig ne izbacujem iz jednadžbe.

 https://www.hgspot.hr/led-tv-grundig-55gfu7900b-55-140cm-ultra-hd-4k-smart-tv-android-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265
Tv i dalje rula, daljinski takoder iako je izgledao da ce se raspasti nakon 2 sata koristenja no evo padao je vec jedno 200000 puta i nista! Ips panel, odaziv brutalan, slika takoder! nije nesto presvijetao no za 55" niti ne treba 5000000 nita jer i na ovome mi oci ispadaju od svijetline! 5g garancije i prst u uho! Najveca mana je dakako Ips kontrast! E i na Tv nista ne škripi ako ti je to bitno, Android sustav trzuckav kao i na svakom

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
E(znam da kod LG-a su VA paneli u 50" i 75" modelima); još uz 5 g. garancije - milina.

 

Zaključno s 2023 LG Va panel su imali 50, 60 i 70 inch..

 

Noviji 75 na koji si mislio je mini led.

 

 

Obični QNED s IPS panelom (no mini led) nisu dobro ocijenjeni i zato treba paziti što se kupuje..

 

prosječan LGQNED80  (nije mini led)

 

vrlo dobar LG QNED85  (mini led)

 

 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 23:11 (Zaporožac).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Tv i dalje rula, daljinski takoder iako je izgledao da ce se raspasti nakon 2 sata koristenja no evo padao je vec jedno 200000 puta i nista! Ips panel, odaziv brutalan, slika takoder! nije nesto presvijetao no za 55" niti ne treba 5000000 nita jer i na ovome mi oci ispadaju od svijetline! 5g garancije i prst u uho! Najveca mana je dakako Ips kontrast! E i na Tv nista ne škripi ako ti je to bitno, Android sustav trzuckav kao i na svakom

 Nemam komentara na ovo. Pravi se ti ko neki expert i dalje, znaš kak buš završil.

 

Sad ćeš sigurno krenuti na komentare tipa "Imao sam davno jedan Lg njihov mid-range full hd Lcd model,platio sam ga  4k kn i nakon par mjeseci panel otisao u vjecna lovista! Ne pitaj koliko je bio popravak, rekli mi u servisu da to ne pokriva garanciju!"

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 7:14 (Vavoom).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asker11 kaže...

 Pise 2 godine jamstva, moze li se mozda nadokupiti

 Neki dućkasi imaju tu mogućnost, znam konkretno za Elipso i SD, ali to je najčešće samo osiguranje.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 tjedana
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cijenjeni forumaši, 

 

TCL 55c805 

TCL 55c845

 

Ako se na televizoru gledaju pretežno SDR sadržaji (regularni TV program preko antene - riblje kosti, a nešto manje youtube i Netflix), ima li smisla uzeti skuplji?  (mogu to platiti, nije problem, ali pitanje je ima li potrebe) 

Koliko sam vidio po recenzijama i komentarima razlika je - C845 je bitno svjetliji  (2.000 nita+ vs. 600/1.300) i ima više zona zatamnjenja (384. vs 576), bolji je antirefleksivni premaz...ali ne znam koliko se to primjeti u radu s lošijim inputima. 

Na flatspanelshd za c845je dana kalibracijska postavka da se za SDR sadržaje u tamnoj prostoriji svjetlina spusti na 3/100 (?!), a ne bih tio da je TV previše naporan za oči (otac zna navečer gledati TV). 

 

Znam da je točan odgovor na moje pitanje Sony X85L pa na više (najbolji image processing, upscaling, ...) , ali razlika u cijeni je 400-500e pa na dalje.

Sony 55x75 je skuplji od oba gore navedena a relativno je bazičan TV sa 50/60Hz. 

 

Garancija na TCL je 5godina a na Sony (non-oled) 2 godine. 

 

Danas poslije posla kupujem. 

Puno hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 9:27 (Verne213).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema apsolutno potrebe za c845...svjetlina se opravdava ako gledaš DV ili HDR10+ sadržaje na netflix, prime itd. Za SDR nema smisla c845...Iako je nešto bolji TV ali samo mrvicu...C805 ima noviji čip pentonic700, meni radi ko urica, sa SDR sam zadovoljan a ima i opciju auto svjetlina koja se prilagođava uvjetima u prostoriji. Crne su stvarno dobre pa ti ne treba više zona zatamnjenja...za razliku u novcima odete na janjetinu ;)

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zooman kaže...

Nema apsolutno potrebe za c845...svjetlina se opravdava ako gledaš DV ili HDR10+ sadržaje na netflix, prime itd. Za SDR nema smisla c845...Iako je nešto bolji TV ali samo mrvicu...C805 ima noviji čip pentonic700, meni radi ko urica, sa SDR sam zadovoljan a ima i opciju auto svjetlina koja se prilagođava uvjetima u prostoriji. Crne su stvarno dobre pa ti ne treba više zona zatamnjenja...za razliku u novcima odete na janjetinu ;)

 Nije baš "mrvicu" bolji, ima tu malo više toga....

 

Ali da, za zemaljske kanale nema smisla davat više para za praktički istu sliku u SDR-u, uzmi C805 bez razmišljanja.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ValZgb kaže...

Koliko sam procitala postove unatrag, pretpostavljam da je sony top level za izbor ali bi cijenila preporuku za TV 65 ili cak 70 incha, budget do nekih 1500-1600 EUR..  To cu muzu za poklon za useljenje (ipak je on meni kupio kuhinju) a -kartica trpi sve ;)

 Sad smo na nasem starom 15 godina Loewe sa soundbarom i to je u to doba bio fakat top izbor. Odlicna slika i odlican zvuk ali trenutno sa kreditom za kucu nam je Loewe nedostupan pa pokusavam nam priustiti sto blize toj kvaliteti a da ne bankrotiram. Imam psjecaj da je prije bilo lakse odabrati i mob i TV ali sada svi ti aparati imaju toliko tehnickih karakteristika da poput glupace gledam i uopce ne kuzim kaj gledam...

 Pitam se gdje je zapelo sa ovom kolegicom, da li je već kupila novi telkač...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Eto, nisu svi Kinezi isti, čak ni kada su u bliskom cjenovnom razredu. 

 

Jučer na kraju uzeo 55C805. Zadovoljan. Za 90 eura razlike (590 vs 500 za Hisense U7KQ) i mislim da se isplatilo. 5 godina garancije i 2 godine kaska daje dodatan "peace of mind". 

 

TV sučelje radi glatko (Google TV). Ravno iz kutije slika TV kanala je adekvatna, Netflix i slični sadržaji - slika je vrlo dobra. Boje su u redu. Zvuk je solidan. Nema "mrtvih" piksela. 

 

Kad uhvatim vremena poigrat ću se s postavkama za kalibraciju, ali ovako na oko ne izgleda kao da bi nešto puno trebalo mijenjati. 

 

Uglavnom ako, kao moji ukućani gledate najviše SDR, tj. običnu televiziju putem antene, nema realno potrebe za "dodatnim" nitovima i zonama - C805 je adekvatan, a neće se "osramotiti" niti na kvalitetnijem sadržaju. 

 

Ukoliko je primarna namjena gledanje HDR sadržaja, gaming i i slično bez daljnjega izdvojite 150e više za "svjetliji" C845. Svjetlinu možete kasnije i stišati ako bude trebalo, a TV je definitivno dovoljno svijetao i za gledanje "u pola bijelog dana". 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Di si ga našo po toj cijeni, nema 55c805 ispod 650 kolko vidim
 
0 0 hvala 0
6 tjedana
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam ga u Elipsu.Tamo ga prodaju pod imenom 55C809 (ali to je isti TV - 55C805). Davali su 10% dodatnog popusta za plaćanje Visa Karticom - zato takva cijena. Ako bude još kakvih promocija kako se budemo približavali svjetskom, ili na jesen kad budu dolazili novi modeli, pa cijena ovog modela bude bliže 5xx, mislim da je to stvarno dobar omjer "uloženo - dobiveno". 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Treba pratiti Elipso za te TLC-ove.

Bila akcija prošle jeseni 55C835 sam uzeo za 569 eura. To je bio dobar deal, a TV je za tu lovu stvarno bomba, od gejminga do gledanja sadržaja.
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba ocenito pratiti tcl-ove jer su im te akcije realna cijena..

 Ja sam prosle god 65c735 sa usisivacem platio 620eur.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MedO1337 kaže...
Treba pratiti Elipso za te TLC-ove.

Bila akcija prošle jeseni 55C835 sam uzeo za 569 eura. To je bio dobar deal, a TV je za tu lovu stvarno bomba, od gejminga do gledanja sadržaja.

 

također...

btw jesi možda skužio kak stišat Google Assistant? imam zvučnike vanjske spojene na tv (optičkim kablom), ali i kad su stišani - Google Assistant je glasan, kao da ima neki svoj level, svaki put me scima usred noći...

btw imam v599 firmware gore (apdejtao manualno preko usb-a sa 4xx verzije, ali i na toj staroj verziji je bilo isto - google mi nije bio prijatelj po ovom pitanju :) )

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
MedO1337 kaže...
Treba pratiti Elipso za te TLC-ove.

Bila akcija prošle jeseni 55C835 sam uzeo za 569 eura. To je bio dobar deal, a TV je za tu lovu stvarno bomba, od gejminga do gledanja sadržaja.

 

također...

btw jesi možda skužio kak stišat Google Assistant? imam zvučnike vanjske spojene na tv (optičkim kablom), ali i kad su stišani - Google Assistant je glasan, kao da ima neki svoj level, svaki put me scima usred noći...

btw imam v599 firmware gore (apdejtao manualno preko usb-a sa 4xx verzije, ali i na toj staroj verziji je bilo isto - google mi nije bio prijatelj po ovom pitanju :) )

 Iskreno, nisam ni jednom u ovih nekoliko mjeseci koristio Google Assistant, tako da ti ne mogu pomoći :D

4 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo i ja danas uzeo 55c805(tj c809) u elipsu i isto tako prezadovoljan u prvih par sati koristenja. Zadnjih skoro 6 godina sam imao samsung 43nu7192 i moram reci da je razlika ocita. Sdr sadrzaji nisu postali lošiji, sve je to relativno ok i gledljivo ali fhd sadrzaji su puno bolji i detaljniji. A sta se ps5 tice da ne govorim. Konacno mogu i procitat nesto na malo vecem ekranu ali vec vidim da ce mi uskoro i ovih 55'' postat malo. Al jbg, prostor ne dozvoljava 65''. Na kraju svega jedino sta trebam probat jos su filmovi

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nixx7 kaže...

Pozdrav svima, dvoumim se između ova 2 modela. Dolazi u obzir isključivo 32" 
Pa sad ukoliko nije neka prevelika razlika u kvaliteti slike i softweru isao bi radije na TCL, ukoliko Sony za tih 100tinjak eura vise nudi dosta bolji proizvod onda bi radije uzeo sony-evu Braviu.
Jednako tako, ako netko ima neki bolji prijedlog, slobodno napišite :D

 

 

Hvala unaprijed

 Dragi forumasi, hvala lijepa na preporuci.

Uzimam znaci TV 32" Sony Bravia KD-32W800

Nazalost, jedino mjesto u sobi gdje mogu staviti televiziju je zid, pa sad ako ima netko preporuku koji bi zidni nosac bio najbolji za ovaj tv, mnogo bi pomogli 😀

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na displayspecification a i drugdje ne mogu naći detalje...

 

Zanima me da nije slučajno ovaj 823 mini led?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50QNED823RE.AEU/

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Edge LED local dimming kaže negdje. Valjda može zadimat jednu od 4 strane ekrana 

marching up and down the squaaare
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nixx7 kaže...

Nazalost, jedino mjesto u sobi gdje mogu staviti televiziju je zid, pa sad ako ima netko preporuku koji bi zidni nosac bio najbolji za ovaj tv, mnogo bi pomogli 😀

 Pogledaj VanHaus, imaju veoma dobre nosače, a najbolje ti je uzeti zakretni jer onda ne buš imao problema oko spajanja nekog novog uređaja.

Chriss kaže...

Na displayspecification a i drugdje ne mogu naći detalje...

 

Zanima me da nije slučajno ovaj 823 mini led?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50QNED823RE.AEU/

 Na official LG websiteu piše da je miniLED ali samo 55" na više dijagonale, no nisam baš siguran u to, pa onda uzmi 55-cu samo ako ti može stati tj. nije problem.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice