Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.993
|
čitano: 14.519.759
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 50UK6950 nema 3.5 mm izlaz za slušalice. Znači samo Bluetooth. Tek od SK8100 nagore.

 na display spec piše da imaju i 50Uk6470 i 6950.... a na Lg EU piše da nemaju..hebiga... 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo sam danas sonya u sancti online, ali ce doci tek poslije nove godine. Zanima me treba li se negdje registrirati za

onih dodatnih 3 godine jamstva?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Mad Ant kaže...

 50UK6950 nema 3.5 mm izlaz za slušalice. Znači samo Bluetooth. Tek od SK8100 nagore.

 na display spec piše da imaju i 50Uk6470 i 6950.... a na Lg EU piše da nemaju..hebiga... 

 

 

 Piše i za 55UK6950 da ima, a kod mojih staraca nema... :-)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Mad Ant kaže...

 50UK6950 nema 3.5 mm izlaz za slušalice. Znači samo Bluetooth. Tek od SK8100 nagore.

 na display spec piše da imaju i 50Uk6470 i 6950.... a na Lg EU piše da nemaju..hebiga... 

 

 

 Piše i za 55UK6950 da ima, a kod mojih staraca nema... :-)

 65uk6470 nema 3,5mm ulaz....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
AnteTina kaže...

Hvala decki na pomoci,vas topic mi je uistinu pomogao. Na kraju odlucio na sony 75xf9005 i ostao sam stunning kako je dobra slika da sam zaboravio kako imaju srot od daljinskog...ali ali slika je wow...hvala jos jednom

Bolji 75" u toj klasi i cijeni teško je dobavljiv kod nas. Još ako si uzeo jučer u SD jer kod njih je sada više od 1000 kn jeftiniji od ostalih shopova:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-75xf9005-4k.aspx

 

 

Ma uzeo sam u Elipsu jer sam dobio povoljnu cijenu i nisam htio kupiti u Sancta Domenici jer su prodavaci bili bahati...

Bez obzira na sve zivot ide dalje
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 0:32 (AnteTina).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AnteTina kaže...

 Ma uzeo sam u Elipsu jer sam dobio povoljnu cijenu i nisam htio kupiti u Sancta Domenici jer su prodavaci bili bahati...

 

što su rekli ?

nervozni malo ? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Tražim neki televizor do 2000 kn max. ak bi moglo niže onda super. Televizor bi bio na udaljenosti oko 2 metara.

 

Ne treba biti Smart tv jer ću ga koristiti primarno za PS4 i ostale multimedijske PS4 aplikacije (netflix i youtube). Htio bih da bude minimalno 80 cm dijagonale i obavezno full HD reze (radi igranja).

 

Gledao sam nekoliko izbora u pevecu pošto ima jedan pevec 10 min pješke od mene pa bi idealno bilo da je iz peveca pošto radi posla teško da dogovorim dostavu a i mogu ga direkt onda nosit doma bez da čekam dostave od nekih drugih trgovina.

 

Dva komad su mi zapela za oko pa molim mišljenje, al ako ima koji drugi izbor onda primam prijedloge, dapače.

 

https://pevec.hr/lg-32lv340c-fhd-led-tv-301763.html

 

https://pevec.hr/philips-32pfs4132-12-fhd-led-tv-298810.html

 

Nekako mi bolje vuče na LG pošto čujem da su jako dobre kvalitete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
neznalica90 kaže...

ja vec par dana razbijam glavu oko ova dva modela

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf9005-4k.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk9500.aspx

 

 

tu negdje oko 12k sam mislio potrosit i dijagonala 65 inca. problem kod sonya mi je sta vidim da ima dosta veliki input lag ( 40ms, lg ima 14ms ) a tv bi primarno i bio spojen na pc i playstation te bi se 70% na njemu igralo i gledalo skinute filmove i serije. oba modela su fald, direct led.. brightness im je tu negdje, sony vodi sa 500 naspram lg 400.. sony ima uzasan outdated daljinski i mušićav android, lg ima katastrofalno ruzan stalak pa bi morao busit i stavljat ga na zid a nije mi drago jer sam taman renovirao stan.

 

ima li netko iskustva sa ta dva modela ili neku jos preporuku u ovom cijenovnom rangu da iskoristim ove blagdanske popuste?

Kao da su slušali:)

 

Danas i sutra nikad niža cijena za 65XF9005: 65" 10964 kn (55" 7479 kn). Nije realno skoro očekivati još niže od ovih, ipak je to top led sony.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf9005-4k.aspx

 

LG nigdje nije na nekom ozbiljnijem popustu, posebno s ovakvim cijenama XF9005 je u svojoj klasi nenadmašan.

 

 

 

Što bi bilo best-buy od ovoga dolje

isplati li se dati 1500kn vise za sony 55xf9005 u usporedbi sa samsungom nu8002

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat-1.aspx

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-tv-prijemnik-kd-55xf7077?src=bestsellers&tab=parameters

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 12:47 (Dr_Acula_Hr).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vec duze vremena pratim televizore, al sam propustio i crni petak i sve druge akcije jer nisam bio siguran kada ce stan biti spreman, al sada konacno znam da useljavam za tjedan dana pa mogu naruciti tv.

Bio sam gotovo siguran da cu uzeti LG B8, al sada vise nigdi nije na akciji najjeftinije sto ga vidim je u Gradje za 10999, a u Svijetu medija je Sony 55XF9005 jos danas na akciji za 7999 kn.

Sta mislite uzeti danas Sony ili B8 vrijedi 3000 kn vise?

Prema iskustvu od lani kako se cijene krecu nakon nove godine? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

Vec duze vremena pratim televizore, al sam propustio i crni petak i sve druge akcije jer nisam bio siguran kada ce stan biti spreman, al sada konacno znam da useljavam za tjedan dana pa mogu naruciti tv.

Bio sam gotovo siguran da cu uzeti LG B8, al sada vise nigdi nije na akciji najjeftinije sto ga vidim je u Gradje za 10999, a u Svijetu medija je Sony 55XF9005 jos danas na akciji za 7999 kn.

Sta mislite uzeti danas Sony ili B8 vrijedi 3000 kn vise?

Prema iskustvu od lani kako se cijene krecu nakon nove godine? 

 Ja bi ti preporučio taj best buy OLED:) Naravno ako ti nije preskupo..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55OLED803-12/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Diouf kaže...

Vec duze vremena pratim televizore, al sam propustio i crni petak i sve druge akcije jer nisam bio siguran kada ce stan biti spreman, al sada konacno znam da useljavam za tjedan dana pa mogu naruciti tv.

Bio sam gotovo siguran da cu uzeti LG B8, al sada vise nigdi nije na akciji najjeftinije sto ga vidim je u Gradje za 10999, a u Svijetu medija je Sony 55XF9005 jos danas na akciji za 7999 kn.

Sta mislite uzeti danas Sony ili B8 vrijedi 3000 kn vise?

Prema iskustvu od lani kako se cijene krecu nakon nove godine? 

 Ja bi ti preporučio taj best buy OLED:) Naravno ako ti nije preskupo..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55OLED803-12/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 Neeeeeee, a tak je bilo mirno i lijepo ba forumu.

lg je best buy oled, a ne philips, povoljniji je i daleko bolje opremljen, a razlike u slici minimalne.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
garfield1 kaže...
Diouf kaže...

Vec duze vremena pratim televizore, al sam propustio i crni petak i sve druge akcije jer nisam bio siguran kada ce stan biti spreman, al sada konacno znam da useljavam za tjedan dana pa mogu naruciti tv.

Bio sam gotovo siguran da cu uzeti LG B8, al sada vise nigdi nije na akciji najjeftinije sto ga vidim je u Gradje za 10999, a u Svijetu medija je Sony 55XF9005 jos danas na akciji za 7999 kn.

Sta mislite uzeti danas Sony ili B8 vrijedi 3000 kn vise?

Prema iskustvu od lani kako se cijene krecu nakon nove godine? 

 Ja bi ti preporučio taj best buy OLED:) Naravno ako ti nije preskupo..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55OLED803-12/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 Neeeeeee, a tak je bilo mirno i lijepo ba forumu.

lg je best buy oled, a ne philips, povoljniji je i daleko bolje opremljen, a razlike u slici minimalne.

 Da možda je za tebe LG bolji..Što se tiče kvalitet slike, je Philips svakako bolji:)) Uopšte kod prikaza sadržaja nižih resolucija i HDR sadržaja.. I nije baš tu mala razlika..

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Pixel kaže...
garfield1 kaže...
Diouf kaže...

Vec duze vremena pratim televizore, al sam propustio i crni petak i sve druge akcije jer nisam bio siguran kada ce stan biti spreman, al sada konacno znam da useljavam za tjedan dana pa mogu naruciti tv.

Bio sam gotovo siguran da cu uzeti LG B8, al sada vise nigdi nije na akciji najjeftinije sto ga vidim je u Gradje za 10999, a u Svijetu medija je Sony 55XF9005 jos danas na akciji za 7999 kn.

Sta mislite uzeti danas Sony ili B8 vrijedi 3000 kn vise?

Prema iskustvu od lani kako se cijene krecu nakon nove godine? 

 Ja bi ti preporučio taj best buy OLED:) Naravno ako ti nije preskupo..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55OLED803-12/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 Neeeeeee, a tak je bilo mirno i lijepo ba forumu.

lg je best buy oled, a ne philips, povoljniji je i daleko bolje opremljen, a razlike u slici minimalne.

 Da možda je za tebe LG bolji..Što se tiče kvalitet slike, je Philips svakako bolji:)) Uopšte kod prikaza sadržaja nižih resolucija i HDR sadržaja.. I nije baš tu mala razlika..

 Da pogotovoaj model koji si linkao 😂

tv koji ne podrzava dolby vision ima bolji hdr ?  😂

što se hdra tice lg je tu uvijek bio u samom vrhu.

Ali ovo ti odgovaram samo iz zabave, ovdje tvoje preporuke nitko ne shvaca ozbiljno osim mozda nekoga tko je skroz nov na forumu i ne poznaje te.

 

Dati tolku lovu na kineza u rangu vivaxa, bez podrske za dolby vision, ocajan i nestabilan os...

dobra sala 😂

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Pixel.

Ovdje si malo pročitaj citate iz različitih testova.

 

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.


CONCLUSION 5/5
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.


Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion

With its P5 chip Philips gets beautiful images from the 55OLED803. Especially the addition of Perfect Natural Reality, which gives all your existing content a truly exceptional HDR tone, is an excellent asset. Count on excellent motion sharpness and all the benefits of OLED, and you have amazing picture quality. Philips has also significantly improved the sound so that you get a fantastic all-rounder with this television.


Final verdict

The 65OLED is a pretty remarkable achievement. It delivers the punchiest HDR pictures of any OLED TV we've tested so far, without compromising OLED's natural advantages of gorgeous black levels and ultra-wide viewing angles. It also converts SDR to HDR exceptionally well if you want to do that.


Verdict

Tucked away in its beautifully built bodywork is Philips' most powerful and comprehensive video processing engine. This delivers images that enjoy levels of sharpness, brightness, contrast and color range that other OLED TVs just can not reach - all backed up by OLED's traditional stellar black levels and contrast.

Sure, there are a couple of things pending firmware updates and not all viable apps offer HDR at present. But we're nitpicking.

Overall, the Philips OLED masterpiece.

 

 

Even complex dark scenes, with bright objects and other elements like rain, can’t trip up the 803 with strong shadow detail and (after some correct set up) superb just above black detail. We all agree there is no such thing as the perfect TV and each has their strengths and weaknesses, which will appeal to different users. While the 803 is missing Dolby Vision support, we haven’t seen anything here in HDR10 that has made us think we are missing out by it not being available. The HDR performance is superb out of the box with one of the most dynamic performances we have yet seen from a 2018 OLED panel. Of course, it wouldn’t hurt to have Dolby Vision available, as there is a flood of content now available on various platforms to take advantage of and the competition out there also offer it.

 

The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts – it’s one of the very best in this regard – but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.

 

 

 

 While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image’s brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they’re most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

Philips rounds out a really excellent picture performance with more shadow detail in dark areas than some OLED TVs, plus OLED’s usual viewing angle advantage.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 16:21 (garfield1).
 
0 7 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne moram si nista citati, imam svoje oci.

Bitnije mi je tko pise recenziju nego sto pise.

Znam od kud si izvukao recenziju i znam kako se tamo recenzira. 

Daj stani jednom ispred svih tih oleda normalno podesenih i onda nesto pametno reci, a ne prepisivat bajke i placene recenzije.

Ne kazem da tv ima losu sliku, ima jako dobru sliku, ali imaju i ostali oledi, a neki drugi imaju miljama bolji os i bolju podrsku, a da ne govorim o kvaliteti dijelova koji se ugrađuju. I od tva te cijene ocekujem da podrzava sve formate pa i najavi format za hdr, dolby vision.

A od svih, bas svih, jedino LG to ima implementirano kako treba unutar hardvera, sony ima losu kvazi implementaciju, ostali nemaju.

Lg ima odlicam magic remote, odlican i brz os, povoljniji je od svih ostalih, i koji je to razlog da uzmem philiisa (i to stari model) ispred njega ? Ono mozda, ali mozda malkice bolji motion ? I to je upitno jer C8 ima novi proc koji je u rangu ivog philipsa ako ne i bolji.

Mrvicu bolje radi upscale sd programa 😂, pa nisam kupio oked da gledam katastrofa izvore. I uz to lg to isto odradi dobro. A niti na jednom to ne izgleda niti blizu hd-u, tako da me zaboli za to.

 

 A da, niti mu sve aplikacije ne podrzavaju hdr 😂

ljudi, kupite najbolji tv za hdr, ali to necete moci vidjeti jer bam aplikacije to ne podrzavaju 😂

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 16:43 (Pixel).
 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Ne moram si nista citati, imam svoje oci.

Bitnije mi je tko pise recenziju nego sto pise.

Znam od kud si izvukao recenziju i znam kako se tamo recenzira. 

Daj stani jednom ispred svih tih oleda normalno podesenih i onda nesto pametno reci, a ne prepisivat bajke i placene recenzije.

Ne kazem da tv ima losu sliku, ima jako dobru sliku, ali imaju i ostali oledi, a neki drugi imaju miljama bolji os i bolju podrsku, a da ne govorim o kvaliteti dijelova koji se ugrađuju. I od tva te cijene ocekujem da podrzava sve formate pa i najavi format za hdr, dolby vision.

A od svih, bas svih, jedino LG to ima implementirano kako treba unutar hardvera, sony ima losu kvazi implementaciju, ostali nemaju.

Lg ima odlicam magic remote, odlican i brz os, povoljniji je od svih ostalih, i koji je to razlog da uzmem philiisa (i to stari model) ispred njega ? Ono mozda, ali mozda malkice bolji motion ? I to je upitno jer C8 ima novi proc koji je u rangu ivog philipsa ako ne i bolji.

Mrvicu bolje radi upscale sd programa 😂, pa nisam kupio oked da gledam katastrofa izvore. I uz to lg to isto odradi dobro. A niti na jednom to ne izgleda niti blizu hd-u, tako da me zaboli za to.

 

 A da, niti mu sve aplikacije ne podrzavaju hdr 😂

ljudi, kupite najbolji tv za hdr, ali to necete moci vidjeti jer bam aplikacije to ne podrzavaju 😂

 

Nisam ja napisao, da je puno bolji, ali je svakako bolji:)) I svaki dan gledam te OLED televizore i podešavam te televizore i gledam razne sadržaje, tako, da znam malo bolje od tebe šta valja a šta ne.. Što se tiče podržavanja HDR, se može gledat tako netflix kai i Amazon. Što se tiče procesora i samog procesiranja, sta Phiips kao i Sony ispred Lg-ja i uvijek če da bude tako:)) 

 

The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does improve the internal processing of the image.This is a clearer, more accurate, with much less noise than OLE TVs of older generations.Another major advantage of this C8 is obviously the readability in the dark, because LG managed the feat to do even better than the Panasonic EZ950 on this point!And that, it changes the deal, the contrast so powerful proposed by the Oled takes here all its meaning!

 

Što se tiče još same elektronike, nije ništa lošija napram Lg-ju Samsungu itd..Jer su svi tu negdje što se tiče kvarova:)) A danas i nije nekakav problem sa samom elektronikom, što se tiče matičnih ploča i ploča napajanja, več je največi problem kod kvarova panela od samih Pixla do kvarova pozadinskog osvetljenja.. A to ti opet pišem iz vlastitih iskustva, a ne nešto na pamet kao večina ovdje..! Jedina prednost Lg-ja je jedino u Webosu, ali to još samo u samom radu.. Jer Android ipak nudi više aplikacija, pa i sam Android 8.0 radi sada veoma dobro.. Najbolje radi ovog trenutka na Sony OLEDU AF9, zbog novijeg Chipseta. Tako, da stvarno ne vidim razloga zašto ne uzet taj Philips OLED..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 17:55 (garfield1).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni prodavac kada gledao TV OLED kaze ukoliko mislite kupovat drzite se LG marke jbg jeste da su oni bili jedini OLED u ducanu al ipak valda zna sta govori, oni koji misle davat te novce za tv ja bi se drzao LG ipak ih on proizvodi

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 17:59 (Duje2).
 
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Meni prodavac kada gledao TV OLED kaze ukoliko mislite kupovat drzite se LG marke jbg jeste da su oni bili jedini OLED u ducanu al ipak valda zna sta govori, oni koji misle davat te novce za tv ja bi se drzao LG ipak ih on proizvodi

 Sad si me nasmijao.. Naravno, da je Lg OLED C8 više nego odličan televizor..Ali što se tiče kvalitet slike, su Philips 803, Sony AF9 i Panasonic FZ800 bolji tu nema nikakve dvojbe:)) Nisu tu velike razlike ali se ipak vide..

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozda i imaju , ali po meni je LG OLED najbolje zaokruzen proizvod kad se uzme sve u obzir (OS , daljinski , povezivost pa i LG servisna podrska s kojom imam vise nego dobra iskustva ) , i ne bih uopce razmisljao o ostalim . 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 18:32 (error_666).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ono kad koka ne vidi dalje od zrna... citaj filipsa... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iako je Sony za 8000 kn jako dobra ponuda, odlucio sam da necu riskirati s Androidom, na webOS sam navikao jer ga vec imam, OLED je OLED pa makar i osnovni, a 3000 kn cu preziviti i idem na B8 ;)
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo i ja da se malo umesam, Posto me zasvrbela g.....ca da kupim neki od ovih toliko hvaljenih divova poput C8, A9 ili Q9, bio sam sinoc u Neptun prodavnici u Skoplju, poneo sa sobom moj hard disk sa par HDR materijala, kao i jedan FHD film, Rat svetova od Spilberga sa Tom Kruzom. Odlucio sam se na ovo, jer su me ovde pojedinci toliko izubedjivali, da je moj ips panel na LG SK8500, katastrofa crna, te ovo, te ono, oled, pa oled, itd, pa rekoh ajde da puknem 2500e za 65incni C8 i evo mojih zapazanja koja mogu nekome i znaciti ovde, a nekome nikada izgleda. Izmaltretirao sam dva prodavca, pustao materijale po par puta, ma i vise, te na jednom, te na drugom, i uvek na SK8500 kojeg su takodje imali na rafovima. Podesavanja su bila onako, standardna, sa backligh na 30,40, brightnes na 50 i contrast na 90. iskljucen motion opcija kod svih. Sta sad da kazem, a da se ovde pojedinci ne uznemire kao nemam pojma itd, itd, ali moje oko koje se bavi video materijalima i tehnologijama 20 i kusur godina je najmerodavnije pa mozete pisati ovde sta god zelite. Ljudi razlike velike NEMA, nijanse su u pitanju kao sto sam i ranije pisao, cak me iznenadila malo slika na Quled samsungu q9 koja je bila nesto "jaca"i ljudi koji su se tu zatekli su bili prijatno iznenadjeni sa onim sto je vidjeno na samsungu. Cak sam i Sony XF9005 probao, ma ista svar bre, aman, nijanse koje ne vrede toliko da ljudi bacaju ogromne pare na skupe modele. Jedino i mozda jedino, a verovatno bi se tu i mozda videla neka mala razlika je sto je bio dosta osvetljen objekat, pa se razlike nisu mogle videti. Iskreno, LG C8 me odusevio kao izgleda, perverzija od tv-a sto se dizajna tice i ako se odljucim da ga kupim, to ce biti presudno, ha, ha, a sony je bio najruzniji, mada slika na nivou ostalih. Mozda da sam imao vremena i da nisam maltretirao ljude pa da vidim i druga podesavanja, mozda bi i video neku razlikicu, ali ovo je bilo dovoljno da vidim uzivo sve ove modele i da se licno iz prve ruke uverim. Napominjem da je svetlost bila velika, da nisam u mraku isprobavao, tako da ovo shvatite kao nepotpuno zapazanje, pozz

 
4 0 hvala 2
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kaš što sam napisao na drugoj temi,uživo sam uspoređivao UHD4K sadržaj sa Netflixa na TCLQLED i LGB8 i slika je značajna bolja na OLEDU,meni vrijedna svake razlike u cijeni,mojoj ženi npr ne bi bilo:) tako da...

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 19:49 (torente 35).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
AnteTina kaže...

 Ma uzeo sam u Elipsu jer sam dobio povoljnu cijenu i nisam htio kupiti u Sancta Domenici jer su prodavaci bili bahati...

 

što su rekli ?

nervozni malo ? 

 Itekako nervozni sto je bilo presmijesno,komentare da ne spominjem,svako malo zvali jedno drugoga sto mi je bilo i vise nego cudno i samo sam otisao sa zenom u Elipso. Zena u Elipsu drhtila joj ruka dok je radila racun. Svasta...tipu u skladistu me molio da provjeri 1 sat prije nego sto izadje TV iz skladista dok sam ja cekao vani s kombijem.

Bez obzira na sve zivot ide dalje
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 10:37 (AnteTina).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Duje2 kaže...

Meni prodavac kada gledao TV OLED kaze ukoliko mislite kupovat drzite se LG marke jbg jeste da su oni bili jedini OLED u ducanu al ipak valda zna sta govori, oni koji misle davat te novce za tv ja bi se drzao LG ipak ih on proizvodi

 Sad si me nasmijao.. Naravno, da je Lg OLED C8 više nego odličan televizor..Ali što se tiče kvalitet slike, su Philips 803, Sony AF9 i Panasonic FZ800 bolji tu nema nikakve dvojbe:)) Nisu tu velike razlike ali se ipak vide..

 Sto ga laprdas, maloprije su bile velike razlike, sad nisu, daj se odluci 😂

Aj sad pogledaj koliko dony i panadonic kostaju za tu nalu razliku.

i opet, slika im nije bolja u svim parametrima, svaki tv ima nesto bolje od ostalih.

Opce ne kuzis poantu ili se pravis, ili nemas zapravopojma o tvima nego prodajes marketnig iz prospekata

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

Evo i ja da se malo umesam, Posto me zasvrbela g.....ca da kupim neki od ovih toliko hvaljenih divova poput C8, A9 ili Q9, bio sam sinoc u Neptun prodavnici u Skoplju, poneo sa sobom moj hard disk sa par HDR materijala, kao i jedan FHD film, Rat svetova od Spilberga sa Tom Kruzom. Odlucio sam se na ovo, jer su me ovde pojedinci toliko izubedjivali, da je moj ips panel na LG SK8500, katastrofa crna, te ovo, te ono, oled, pa oled, itd, pa rekoh ajde da puknem 2500e za 65incni C8 i evo mojih zapazanja koja mogu nekome i znaciti ovde, a nekome nikada izgleda. Izmaltretirao sam dva prodavca, pustao materijale po par puta, ma i vise, te na jednom, te na drugom, i uvek na SK8500 kojeg su takodje imali na rafovima. Podesavanja su bila onako, standardna, sa backligh na 30,40, brightnes na 50 i contrast na 90. iskljucen motion opcija kod svih. Sta sad da kazem, a da se ovde pojedinci ne uznemire kao nemam pojma itd, itd, ali moje oko koje se bavi video materijalima i tehnologijama 20 i kusur godina je najmerodavnije pa mozete pisati ovde sta god zelite. Ljudi razlike velike NEMA, nijanse su u pitanju kao sto sam i ranije pisao, cak me iznenadila malo slika na Quled samsungu q9 koja je bila nesto "jaca"i ljudi koji su se tu zatekli su bili prijatno iznenadjeni sa onim sto je vidjeno na samsungu. Cak sam i Sony XF9005 probao, ma ista svar bre, aman, nijanse koje ne vrede toliko da ljudi bacaju ogromne pare na skupe modele. Jedino i mozda jedino, a verovatno bi se tu i mozda videla neka mala razlika je sto je bio dosta osvetljen objekat, pa se razlike nisu mogle videti. Iskreno, LG C8 me odusevio kao izgleda, perverzija od tv-a sto se dizajna tice i ako se odljucim da ga kupim, to ce biti presudno, ha, ha, a sony je bio najruzniji, mada slika na nivou ostalih. Mozda da sam imao vremena i da nisam maltretirao ljude pa da vidim i druga podesavanja, mozda bi i video neku razlikicu, ali ovo je bilo dovoljno da vidim uzivo sve ove modele i da se licno iz prve ruke uverim. Napominjem da je svetlost bila velika, da nisam u mraku isprobavao, tako da ovo shvatite kao nepotpuno zapazanje, pozz

 Sorry, ali jesi ga nadrobio sad.

Prvo i osnovno pravilo je da se tvi nikad ne usporeduju u trgovini. 

Apsolutno sve što si napisao o slici je potpuno beskorisno.

Svaki tv ima svoj set postavki da bi izgledao kako treba, a garantiram ti da ovi u trgovini nisu bili podeseni.

Kod ispravno podesenih tva i u kucnim uvijetima razlike su velike.

Meni je zanimljivo kad neko naglasi da se bavi videom i tehnikom 20 g i onda ne zna osnove kako se slika ocjenjuje, koji su parametri, u kojim uvijetima i sl. I sto je to iskustvo od 20g, snimas svatove i sl ili produciras filmove ?

I sam si rekao da je bilo puno svjetla, sto si opce ocekivao vidjeti u takvim uvijetima ?

kao da ides ocjenjivati zvuk uređaja na prometnom aerodromu i tvrdis da svi zvuce slicno 😂.

 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. Molim preporuku best-buy televizora 49-50". Sada imamo običan tv a voljeli bi Smart tj Android TV. Buđet je nikakav i vrti se oko 3000kn. Gledali bi se standardni iptv programi, filmovi a instalirao bih i Kodi da vidim i to čudo. Smatram da nismo neki zahtjevni korisnici, tako da ne znam koliko bismo primijetili oscilacije u crnoj boji i slično jer se nikada ne gleda u full zamračenoj prostoriji. Ima li koji uređaj da se može iole preporučiti u tom cjenovnom razredu. Gledam Hisense, LG, Vivax, Samsung ali ništa ne nalazim kad goglam njihove oznake, nikakve testove, recenzije. Za Hisense kažu da nije dobar a opet nije ni toliko loš. Vivax se isto digao kvalitetom i radi se kod nas. LG kao nije dobar ali opet neki modeli su dobri. I tako, što više čitam manje znam. Možda neki drugi budget proizvođač?? Sada imamo Samsung LE40D503F7W. Kada sam ga kupovao našao sam stranicu gdje su bile recenzije televizora i lako sam odabrao. Sada mi se čini da toga nema, ili ja ne mogu naći, ili možda nema za taj cjenovni rang.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
levca5 kaže...

Evo i ja da se malo umesam, Posto me zasvrbela g.....ca da kupim neki od ovih toliko hvaljenih divova poput C8, A9 ili Q9, bio sam sinoc u Neptun prodavnici u Skoplju, poneo sa sobom moj hard disk sa par HDR materijala, kao i jedan FHD film, Rat svetova od Spilberga sa Tom Kruzom. Odlucio sam se na ovo, jer su me ovde pojedinci toliko izubedjivali, da je moj ips panel na LG SK8500, katastrofa crna, te ovo, te ono, oled, pa oled, itd, pa rekoh ajde da puknem 2500e za 65incni C8 i evo mojih zapazanja koja mogu nekome i znaciti ovde, a nekome nikada izgleda. Izmaltretirao sam dva prodavca, pustao materijale po par puta, ma i vise, te na jednom, te na drugom, i uvek na SK8500 kojeg su takodje imali na rafovima. Podesavanja su bila onako, standardna, sa backligh na 30,40, brightnes na 50 i contrast na 90. iskljucen motion opcija kod svih. Sta sad da kazem, a da se ovde pojedinci ne uznemire kao nemam pojma itd, itd, ali moje oko koje se bavi video materijalima i tehnologijama 20 i kusur godina je najmerodavnije pa mozete pisati ovde sta god zelite. Ljudi razlike velike NEMA, nijanse su u pitanju kao sto sam i ranije pisao, cak me iznenadila malo slika na Quled samsungu q9 koja je bila nesto "jaca"i ljudi koji su se tu zatekli su bili prijatno iznenadjeni sa onim sto je vidjeno na samsungu. Cak sam i Sony XF9005 probao, ma ista svar bre, aman, nijanse koje ne vrede toliko da ljudi bacaju ogromne pare na skupe modele. Jedino i mozda jedino, a verovatno bi se tu i mozda videla neka mala razlika je sto je bio dosta osvetljen objekat, pa se razlike nisu mogle videti. Iskreno, LG C8 me odusevio kao izgleda, perverzija od tv-a sto se dizajna tice i ako se odljucim da ga kupim, to ce biti presudno, ha, ha, a sony je bio najruzniji, mada slika na nivou ostalih. Mozda da sam imao vremena i da nisam maltretirao ljude pa da vidim i druga podesavanja, mozda bi i video neku razlikicu, ali ovo je bilo dovoljno da vidim uzivo sve ove modele i da se licno iz prve ruke uverim. Napominjem da je svetlost bila velika, da nisam u mraku isprobavao, tako da ovo shvatite kao nepotpuno zapazanje, pozz

 Sorry, ali jesi ga nadrobio sad.

Prvo i osnovno pravilo je da se tvi nikad ne usporeduju u trgovini. 

Apsolutno sve što si napisao o slici je potpuno beskorisno.

Svaki tv ima svoj set postavki da bi izgledao kako treba, a garantiram ti da ovi u trgovini nisu bili podeseni.

Kod ispravno podesenih tva i u kucnim uvijetima razlike su velike.

Meni je zanimljivo kad neko naglasi da se bavi videom i tehnikom 20 g i onda ne zna osnove kako se slika ocjenjuje, koji su parametri, u kojim uvijetima i sl. I sto je to iskustvo od 20g, snimas svatove i sl ili produciras filmove ?

I sam si rekao da je bilo puno svjetla, sto si opce ocekivao vidjeti u takvim uvijetima ?

kao da ides ocjenjivati zvuk uređaja na prometnom aerodromu i tvrdis da svi zvuce slicno 😂.

 

 Auuuu, brate, ti konstantno ovde solis pamet svojim tu nekim mozgarijama koje su stvarno za 95% ljudi ovde beskorisne. Pa tebe bre ako neko ovde prati, pomislice da je sve naspram oled-a obicno smece, pa kao ti se jedini razumes u sve, a mi smo sve goli amateri ovde, a ocima nisi video taj SK8500 kojeg kudis na svakom koraku. Pa normalno brate da sam trazio da podesavanja budu u home mod-u, sta si ti mislio da cu da pljunem tek tako 2500e, auuu al ti podcenjujes znanja ovdasnjih ucesnika pa to nije normalno. Napomenuo sam i ponovo naglasavam da sam napomenuo da sam testiranje vrsio u jako osvetljenoj prostoriji, sa mojim nekim osnvnim podesavanjima, da razlike neke znacajne NEMAAAAA i potpisujem to, eee, sad verovatno bi u mracnijem ambijentu mozda i bilo, verovatno bi se videla neka razlika, ali bre nemoj ovde navoditi da ljudi pomisle da je to svemirski brod u odnosu na SK8500 i slicne modele, kada u praksi nije to toliko izrazeno. Znam da ces sada opet soliti ovde i pisati kojekakve teorije i naglabanja, ne mislim se sa tobom nadmetati u daljim"strucnim" analizama, bio, video, probao, i ipak cu popricekati neki novi model iz 2019, a ti pisi sta god ti volja, pozz

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osvjetljenje je jako bitno kod ocjenjivanja kontrasta. Vjerujem da u osvjetljenoj trgovini i lošiji modeli prikazuju crnu dobro. A ako prikaz boja nije daleko, onda stvarno izgleda da nije velika razlika. Nema šanse da kad sunce dere u dnevni da se vidi blooming. Samo u mraku ili sa malo svijetla.

 

Oled dođe duplo skuplje od nekih modela, ali nije ni približno duplo bolji... to je poanta priče. Ima i on mana dosta koliko čitam, ali kontrast i boje mu nisu mane. I one najbitnije pitanje, da li se isplati razlika? To je relativno od čovjeka do čovjeka, iako se za večinu ljudi ne isplati. Ja sam više na strani da se uzme veću dijagonalu ispred kvalitete slike...  

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OLED nije duplo bolji ali nije ni duplo skuplji,otkud ti to?

Pa odličan LG55B8 se nađe za 10 000 kn,QLED 8 i 9QFN npr od premium modela su i skuplji.

Sony 55xf9005 može se naći za 7-8000 kn,itd.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice