Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.125
|
čitano: 14.668.688
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
cox3.14 kaže...
Yovitssa kaže...
Dachande kaže...

I panasonic je hdready.

Pitao si za roditelje koji bi gledali samo TV.

Ovo je najbolje za njih, vjeruj mi.

Ne da nemamo FullHD na telki, nego nemamo ni HDready jos.

A sto je veca reza samog TVa, losije ce izgledat razvucena maxtv/optitv/h1tv slika na tome.

 

Ma da , u pravu si!!! Za njih je i hd ready previše! ;)) Jel možeš još koji tv preporučiti da imam veći izbor? Hvala!

 

Ja sam zadnjih mjesec dana u potrazi za TV-om i odlucio sam se za Samsung ps43e450. Inace sam gledao jeftinije plazme (cca 3000kn) najmanjih dijagonala koje postoje (42" - 43"). Namjena je uglavnom gledanje nasih i stranih programa, te povremeno pustanje (animiranih) filmova sa USB-a.

 

Sudeći po preporukama i recenzijama, trenutno je poredak sljedeci:

 

1. Samsung ps43e450

2. LG 42PA450

3. Panasonic TX-P42X50E

 

Inace su Panasonicove plasme najhvaljenije, ali je prosle godine ocito Samsung (ps43e450) izbacio najbolji entry level model koji je nadmasio skuplji Panasonicov (TX-P42X50E) model.

Kupili su roditelji jučer LG, Prevagnula je jednostavnost menija i akcijska cijena u Frigu (2900 kn).

Danas sam im spojio i sve je 5, sve super, svi zadovoljni! {#}

 

Hvala Vam svima koji ste pomogli u odabiru!!!

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može li mi netko preporučiti LCD LED televiziju do 4500kn

Success is the ability to go from one failure to the next without any loss of enthusiasm.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

steta, takav je bio u e-kupi 3300 kn i gledam ga par dana i taman ga idem narucit i nema ga vise...nazovemo e-kupi kazu maknuli smo prije 15 minuta...ispsovao sam sve moguce svece zbog toga i na kraju kupio EH5000 model...sve isto samo sto moj nije smart tv a dizajn i cijena je ista

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav! Upravo ovih dana pretražujem best buy modele televizora za max. 3000kn, da ima što više funkcija itd. (Smart TV, FULL HD, min 100Hz itd.) međutim sve više mi se čini da je puno tih funkcija, a pogotovo Smart TV još uvijek nepraktično za korištenje ili barem nedovoljno razvijeno i mislim da ću se strpiti još sa tim "napradnim mogućnostima".

Meni je konkretno bitno da televizor podržava što više formata, da je slika što bolja (a kod Samsungaa EH5500, 5300 itd. to stvarno odlično odrađuje pogotovo za mkv, avi, i mp4 formate, HRT ne računam), međutim funkcionalnost Interneta i dodatnih aplikacija je još uvijek mala. Čak i da se upravlja mišem i tipkovnicom, nema baš praktičnih rješenja i jednostavnog sučelja.

 

Primjerice, katalogizacija filmova i glazbe, pristupanje netu za skidanje titlova, uopće nije moguće ili je još uvijek je komplicirano i nespretno i oduzima dosta vremena. Opet je za to potreban nekakav vanjski media player (Popcorn ispada bolje rješenje) ili računalo. U slučaju da je računalo, to zahtjeva da paralelno rade dva uređaja, što opet nije rješenje. Dakle, čini mi se isplativije uzeti jeftiniji TV sa dobrom reprodukcijom slike i podrškom za razne formate i nekakvim LAN-om, nego neki "pametni" koji pogotovo u nižim cjenovnim razredima ne služi gotovo ničemu bez računala ili dodatnog media playera. Neka me netko ispravi.

 

Zbog toga je možda EH5000 bolje rješenje, ako je kvaliteta slike i podrška za formate ista.

 

Još jedan minus za tu seriju Samsunga od 5300-5500 je što ne reproduciraju AC3(zvuk).

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
imam ti ja EH 5000...dobar za svoju cijenu i stvarno koji god film stavim na usb sve formate čita...AC3 nisam jos ni probo
moram napomenuti da se nemože rastegnut slika kad se gleda preko usb-a... znači ako film ima crni rub gore i dolje nema sanse da ga uklonite...
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Mislim da bi se moralo moći...znam da 5500 serija 480p fim koji je u originalu sličica na sredini ekrana (pogotovo mkv, mp4) "rastegne" na cijeli ekran vrhunski, samo ne znam kako se zove ta opcija, ali moralo bi se to moći...

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
ajd ak danas javi...
ima opcija automatsko popunjavanje slike al ona vrijedi samo ak gledam digitalnu televiziju
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može meni pomoć pri odabiru jedan 3900-4200 kn (preko 120 cm) najbitnije kod TV-a SLIKA.

I jedan od 2000 kn što veći i sto bolja kvaliteta slike.

Šta radi plavuša na listu papira? Vozi A4 :D
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

pozz.molio bi pomoc ili savjet sta kupiti do 8000kn.znaci lcd (led) ili plazmu,ekran do 120,3d,internet.sta bi mi se najvise isplatilo kupiti?

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ovo od LCD-a

ili

ovo od plazme ak se možeš malo protegnuti (i za par cm i 600kn)

13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
lange kaže...

pozz.molio bi pomoc ili savjet sta kupiti do 8000kn.znaci lcd (led) ili plazmu,ekran do 120,3d,internet.sta bi mi se najvise isplatilo kupiti?

hvala

Za te novce uzmi led tv. Plazmu ti nebih nikako preporucio. Jer ako ne pazis, moze ti se slika zapeci, makar imaju onu opciju da ti se ne zapece, ali to ne mozes nikako izbjeci. Pri svjetlijim pozadinama, uocljivo je kako su se crte i razna slova zapekla. Ne kazem da se to hoce desiti, ali plazma je puuno osjetljivija i ako ne odradis prvih 300 sati plazme, kontrast, svjetlina i ostrina ispod 50% velike sanse su da ti se poslije slika zapece. Dok toga kod led i lcd-a nema. Sretno.

Ukrali ste mi jedinu zvijezdu. Drzava me krade, Vi me kradete. Sramite se!
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

hvala na preporukama. mislim otici do satela i pogledati onaj samsung lcd

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ako mogu i ja zatražiti pomoć za 40 ili 42 cola tv. nisam pratio stanje na tv tržištu već par godina.

 

zanima me jesu li ova dva ok odabir, ili ima nešto bolje (pod bolje mislim isplativije iliti bang for buck)

 

http://www.svijet-medija.hr/p/UE-40ES5500/41819/

 

ili

 

http://www.svijet-medija.hr/p/42PFL3507H/40697/

 

cijena bi bila okvirno do nekih 4000 kn

 

pojma nemam kakvo je stanje na tržištu, znam sam da imam 6-7 godina starog hd ready philipsa sa nekim vragom pixel plus2hd i da mi je slika na njemu uvijek bila nekako bolja nego na puno skupljih i malđih tv-a koje sam viđao zadnjih par godina, pa zato nekako vjerujem i prednost dajem philipsu, ali nisam ograničen da baš mora biti tako

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Za 4 soma ja bih uzeo Samsunga 40 eh 6030 bar ima 200hz a slika je strava ova dva što si gore naveo su 100Hz al imaju net tv pa ti vidi što ti je bitnije ja još mislim da je kvaliteta slike najbitnija ;)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

hvala na preporuci, ali malo mi je van budžeta.

 

sveledno odluka je pala na philips čisto iz ekonomskih razloga jerbo su ova bijela g0vna što padaju uzrokovala neke nepredviđene troškove

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
jozak kaže...

hvala na preporuci, ali malo mi je van budžeta.

 

sveledno odluka je pala na philips čisto iz ekonomskih razloga jerbo su ova bijela g0vna što padaju uzrokovala neke nepredviđene troškove

Jesi kupio philips ili ? Ako nisi, bjezi sto dalje od njega...Govorim iz sljedecih razloga:

 

Nedavno sam kupio seriju 3507 i slika je bila katastrofa, bez obzira sto imala 100 Hz-a, pojavili su mi se mrtvi i zaglavljeni pixeli, a u jamstvenom listu nema određenih pixela i moze ti ih biti koliko god se pojave i nece ti priznati pod jamstvo, osim ako ti se pojave unutar 7 dana od dana kupnje kao meni i onda ako je trgovac dobre volje i ne procita jamstveni list i uvjete za jamstvo, zamijeniti ce ti za drugi model, lg, samsung..koji ima trenutno u skladistu. Kada sam ga otisao vratiti, pogledao sam 4000, 5000 seriju..koji imaju i do 200-400 Hz-a ali slika je i dalje uzasna, neznam zasto i kako, ali nisam vjerovao kako je tako losa. Pogledao sam malo bolje i izlozbeni modeli su imali mrtve pixele...Uzas..

 

Onda sam pod zamijenu uzeo samsung led 32eh5000 full hd, ali ima 50Hz-a ali slika mu je tako jako kristalna i cista da je to neopisivo nesto. Nemas preljeva boja kao na philipsu, ljudi u pozadini su tako cisti, a ne kao na philipsu da covjekovu glavu ne mozes prepoznati. Imas i samsung 40eh5000..malo veci od moga i jako je jeftin i sve je isto, samo sto je veci za 8'' ali je savrsen, i to je serija 5 od samsunga i stvarno je odlican led tv. 

 

 

I jos jedan savjet: Kada dođes u trgovinu, tamo su ti svi izlozbeni modeli nariktani na "Trgovina nacin" gdje je slika kristalna da je to neopisivo. Uzmes daljinski i prebacis na "kucna upotreba" i onda usporedi slike, jer ces kada kupis tv, doma isto nariktati na "kucna upotreba." Toliko o tome. Sretno

Ukrali ste mi jedinu zvijezdu. Drzava me krade, Vi me kradete. Sramite se!
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
jozak kaže...

hvala na preporuci, ali malo mi je van budžeta.

 

sveledno odluka je pala na philips čisto iz ekonomskih razloga jerbo su ova bijela g0vna što padaju uzrokovala neke nepredviđene troškove

Pa razlika u cijeni je maximalno 100-200 kn između 42pfl3507h i ue 40eh6030.....mpc za Samsung je 4000 kn... bar u dućanu koji ja znam :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
frane36 kaže...
jozak kaže...

hvala na preporuci, ali malo mi je van budžeta.

 

sveledno odluka je pala na philips čisto iz ekonomskih razloga jerbo su ova bijela g0vna što padaju uzrokovala neke nepredviđene troškove

Pa razlika u cijeni je maximalno 100-200 kn između 42pfl3507h i ue 40eh6030.....mpc za Samsung je 4000 kn... bar u dućanu koji ja znam :)

Mislio sam na 32pfl3507 a ne 42.. A za ovaj samsung http://www.supernet.hr/led-tv-40#M02410029 40eh5000 je odlican i kosta oko 3500-do 4000kn mozda ga imas i jeftinije..pogledaj po nabavi.hr i jeftinije.hr  Ja sam uzeo 32eh5000 i tv je stvarno odlican..A razlika u ta dva modela je samo velicina 32'' i 40'' ...

Ukrali ste mi jedinu zvijezdu. Drzava me krade, Vi me kradete. Sramite se!
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Karlovac_047 kaže...
jozak kaže...

hvala na preporuci, ali malo mi je van budžeta.

 

sveledno odluka je pala na philips čisto iz ekonomskih razloga jerbo su ova bijela g0vna što padaju uzrokovala neke nepredviđene troškove

Jesi kupio philips ili ? Ako nisi, bjezi sto dalje od njega...Govorim iz sljedecih razloga:

 

Nedavno sam kupio seriju 3507 i slika je bila katastrofa, bez obzira sto imala 100 Hz-a, pojavili su mi se mrtvi i zaglavljeni pixeli, a u jamstvenom listu nema određenih pixela i moze ti ih biti koliko god se pojave i nece ti priznati pod jamstvo, osim ako ti se pojave unutar 7 dana od dana kupnje kao meni i onda ako je trgovac dobre volje i ne procita jamstveni list i uvjete za jamstvo, zamijeniti ce ti za drugi model, lg, samsung..koji ima trenutno u skladistu. Kada sam ga otisao vratiti, pogledao sam 4000, 5000 seriju..koji imaju i do 200-400 Hz-a ali slika je i dalje uzasna, neznam zasto i kako, ali nisam vjerovao kako je tako losa. Pogledao sam malo bolje i izlozbeni modeli su imali mrtve pixele...Uzas..

 

Onda sam pod zamijenu uzeo samsung led 32eh5000 full hd, ali ima 50Hz-a ali slika mu je tako jako kristalna i cista da je to neopisivo nesto. Nemas preljeva boja kao na philipsu, ljudi u pozadini su tako cisti, a ne kao na philipsu da covjekovu glavu ne mozes prepoznati. Imas i samsung 40eh5000..malo veci od moga i jako je jeftin i sve je isto, samo sto je veci za 8'' ali je savrsen, i to je serija 5 od samsunga i stvarno je odlican led tv. 

 

 

I jos jedan savjet: Kada dođes u trgovinu, tamo su ti svi izlozbeni modeli nariktani na "Trgovina nacin" gdje je slika kristalna da je to neopisivo. Uzmes daljinski i prebacis na "kucna upotreba" i onda usporedi slike, jer ces kada kupis tv, doma isto nariktati na "kucna upotreba." Toliko o tome. Sretno

Jel znaš čemu služe Hz na televizorima??? Uglavnom ovo di vidite 100Hz je racku...znači da bi valjalo triba imati 200Hz....da ne spominjem 50Hz ko je za opet za racku...

Dakle Hz ne služe za nikakvu oštrinu slike i slično...oni su tu da daju glatke prikaze brzih scena zj kad se kamera brzo miče da slika ne titra!!! Da bi to bilo tako tv triba imati 200Hz.....

Kod tebe je problem što ti prodavač nije uspio objasniti ništa kako triba, razliku znači zašto ovaj tv košta 4000 kn a ovaj 5 ili 6 tisuća kuna....

 

Ako ti nešto nije jasno pitaj i  objasnit ću ti..... znam da si razočaran ali prezentacija u dućanu  je bila nikakva....i tu je problem

12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Taj Samsung je za taj novac odličan...odličan usb,full hd,internet(nema wifi ugrađen),ali tako mu fali 200Hz....

 

Nisam skužio da on traži 32 :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
frane36 kaže...
Karlovac_047 kaže...
jozak kaže...

hvala na preporuci, ali malo mi je van budžeta.

 

sveledno odluka je pala na philips čisto iz ekonomskih razloga jerbo su ova bijela g0vna što padaju uzrokovala neke nepredviđene troškove

Jesi kupio philips ili ? Ako nisi, bjezi sto dalje od njega...Govorim iz sljedecih razloga:

 

Nedavno sam kupio seriju 3507 i slika je bila katastrofa, bez obzira sto imala 100 Hz-a, pojavili su mi se mrtvi i zaglavljeni pixeli, a u jamstvenom listu nema određenih pixela i moze ti ih biti koliko god se pojave i nece ti priznati pod jamstvo, osim ako ti se pojave unutar 7 dana od dana kupnje kao meni i onda ako je trgovac dobre volje i ne procita jamstveni list i uvjete za jamstvo, zamijeniti ce ti za drugi model, lg, samsung..koji ima trenutno u skladistu. Kada sam ga otisao vratiti, pogledao sam 4000, 5000 seriju..koji imaju i do 200-400 Hz-a ali slika je i dalje uzasna, neznam zasto i kako, ali nisam vjerovao kako je tako losa. Pogledao sam malo bolje i izlozbeni modeli su imali mrtve pixele...Uzas..

 

Onda sam pod zamijenu uzeo samsung led 32eh5000 full hd, ali ima 50Hz-a ali slika mu je tako jako kristalna i cista da je to neopisivo nesto. Nemas preljeva boja kao na philipsu, ljudi u pozadini su tako cisti, a ne kao na philipsu da covjekovu glavu ne mozes prepoznati. Imas i samsung 40eh5000..malo veci od moga i jako je jeftin i sve je isto, samo sto je veci za 8'' ali je savrsen, i to je serija 5 od samsunga i stvarno je odlican led tv. 

 

 

I jos jedan savjet: Kada dođes u trgovinu, tamo su ti svi izlozbeni modeli nariktani na "Trgovina nacin" gdje je slika kristalna da je to neopisivo. Uzmes daljinski i prebacis na "kucna upotreba" i onda usporedi slike, jer ces kada kupis tv, doma isto nariktati na "kucna upotreba." Toliko o tome. Sretno

Jel znaš čemu služe Hz na televizorima??? Uglavnom ovo di vidite 100Hz je racku...znači da bi valjalo triba imati 200Hz....da ne spominjem 50Hz ko je za opet za racku...

Dakle Hz ne služe za nikakvu oštrinu slike i slično...oni su tu da daju glatke prikaze brzih scena zj kad se kamera brzo miče da slika ne titra!!! Da bi to bilo tako tv triba imati 200Hz.....

Kod tebe je problem što ti prodavač nije uspio objasniti ništa kako triba, razliku znači zašto ovaj tv košta 4000 kn a ovaj 5 ili 6 tisuća kuna....

 

Ako ti nešto nije jasno pitaj i  objasnit ću ti..... znam da si razočaran ali prezentacija u dućanu  je bila nikakva....i tu je problem

 

 

Ovaj 32eh5000 je full hd i ima 50Hz, i slika uopce ne titra i jako je cista i kristalna..Imao sam hrpu lcd-ova i led tva od 50Hz-a do 400Hz (Philipsov model)  Ali sa ovim samsungom sam najvise zadovoljan. Mozda je to samo nekakav trik da ti philipsi imaju tako veliki Hz. Ne znam...

Ukrali ste mi jedinu zvijezdu. Drzava me krade, Vi me kradete. Sramite se!
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Opet kažem tv triba imati 200hHZ da pokreti budu glatki ...

 
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
frane36 kaže...

Opet kažem tv triba imati 200hHZ da pokreti budu glatki ...

Molin te ne pricaj gluposti ja radim kao prodavac upravo televizija i tih 200Hz obisi macku o rep.To je postalo toliko obmanjivanje javnosti i natjecu se ko ce vise izvarat koliko ima herza.Iz prve ruke znam da philips najvise to preuvelicava sto su oni sami priznali jer san bija na prezentaciji i svasta nesto i do toliko herza dolaze zbrajanjem razno raznih stvari a tv na kraju ima npr stvarnih 50Hz kao sto su serija 3 i 4 ove godine,za Lg se isto dosta pisalo i da niti jedan tv nema tocno koliko su oni naveli i da ne duljim ims razno raznih situacija sta nisu istine.Da ti stavim 2 tv-a jedno do drugog i stavim istu sliku bez da znas koji je koji dajem ruku u vatru da niko nebi pripozna razliku evo npr izmedu eh6030 koji ima 200Hz i eh5000 koji ima 50 Hz.Jednostavno uzmes tv koji tebi najvise pase kad dodes u ducan i vidis sliku ne samo reklamnog materijala nego i domaceg programa i to je to jer svugdi po netu ces nac za svaki model x prednosti al li isto toliko i nedostataka.

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

probaj vidit u konzumu jel jos ima onih samsung 40EH5000...ja sam kupio za 3300 negdje u sredini 12. mjeseca

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Karlovac_047 kaže...
lange kaže...

pozz.molio bi pomoc ili savjet sta kupiti do 8000kn.znaci lcd (led) ili plazmu,ekran do 120,3d,internet.sta bi mi se najvise isplatilo kupiti?

hvala

Za te novce uzmi led tv. Plazmu ti nebih nikako preporucio. Jer ako ne pazis, moze ti se slika zapeci, makar imaju onu opciju da ti se ne zapece, ali to ne mozes nikako izbjeci. Pri svjetlijim pozadinama, uocljivo je kako su se crte i razna slova zapekla. Ne kazem da se to hoce desiti, ali plazma je puuno osjetljivija i ako ne odradis prvih 300 sati plazme, kontrast, svjetlina i ostrina ispod 50% velike sanse su da ti se poslije slika zapece. Dok toga kod led i lcd-a nema. Sretno.

Definitivno plazmu, jer je u ama baš svemu superiornija naspram LCD televozira. Također ako ti je kvaliteta slike bitna onda gledaj samo Panasonic (preporuka G ili GT modeli - u tom rangu su s budgetom). Ovo potpisujem osobnim iskustvom od 2 plazme i 3 LCD-tv.a

(imao priliku i nekolko desetaka dana koristiti Samsung LED 8000 seriju i usporediti s svojim trenutnim GT30 Panasonikom i može se Samsung sakriti u dubini boja ali i oštrini kod full HD contenta, dok je kod gledanja HR televizije opet plazma puno bolji upscaling imala jer je Sammy previše oštar/zrnat bio)

 

Što se tiče "pečenja" plazmi to se može desiti, ako ostaviš televizor s nekimi logom na istoj slici par dana bez prestanka!!! Ali isto se desi i na CRT-u starom, ali i na LED LCD TV-ovima (starim LCD-ovima s CCFL se jedino nije moglo desiti radi slabijeg osvjetljenja)

Uz to sve plazme su odradile preko 80-100 sati (pričam konkretno primjer Panasonic plazmi), jer rade endurance testove baš radi mogućih problema s grijanjem i panelima.

Ali zapečenja su odavno stvar prošlosti... Osim možda za no name ili LG plazme starije generacije...

13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
gkelekov kaže...
Karlovac_047 kaže...
lange kaže...

pozz.molio bi pomoc ili savjet sta kupiti do 8000kn.znaci lcd (led) ili plazmu,ekran do 120,3d,internet.sta bi mi se najvise isplatilo kupiti?

hvala

Za te novce uzmi led tv. Plazmu ti nebih nikako preporucio. Jer ako ne pazis, moze ti se slika zapeci, makar imaju onu opciju da ti se ne zapece, ali to ne mozes nikako izbjeci. Pri svjetlijim pozadinama, uocljivo je kako su se crte i razna slova zapekla. Ne kazem da se to hoce desiti, ali plazma je puuno osjetljivija i ako ne odradis prvih 300 sati plazme, kontrast, svjetlina i ostrina ispod 50% velike sanse su da ti se poslije slika zapece. Dok toga kod led i lcd-a nema. Sretno.

Definitivno plazmu, jer je u ama baš svemu superiornija naspram LCD televozira. Također ako ti je kvaliteta slike bitna onda gledaj samo Panasonic (preporuka G ili GT modeli - u tom rangu su s budgetom). Ovo potpisujem osobnim iskustvom od 2 plazme i 3 LCD-tv.a

(imao priliku i nekolko desetaka dana koristiti Samsung LED 8000 seriju i usporediti s svojim trenutnim GT30 Panasonikom i može se Samsung sakriti u dubini boja ali i oštrini kod full HD contenta, dok je kod gledanja HR televizije opet plazma puno bolji upscaling imala jer je Sammy previše oštar/zrnat bio)

 

Što se tiče "pečenja" plazmi to se može desiti, ako ostaviš televizor s nekimi logom na istoj slici par dana bez prestanka!!! Ali isto se desi i na CRT-u starom, ali i na LED LCD TV-ovima (starim LCD-ovima s CCFL se jedino nije moglo desiti radi slabijeg osvjetljenja)

Uz to sve plazme su odradile preko 80-100 sati (pričam konkretno primjer Panasonic plazmi), jer rade endurance testove baš radi mogućih problema s grijanjem i panelima.

Ali zapečenja su odavno stvar prošlosti... Osim možda za no name ili LG plazme starije generacije...

Jok..Gledao sam Lg 42PA4500... U technomarketu je izlozena. Cijelo vrijeme slika je u pokretu i nikada nije ista scena duze od 5 min. Ali zato su se titlovi, sivi rub titlova, onda "sada se ne mogu nikako sjetiti kako se zove ona skracenica kada pise u cosku HRT1, HRT2"....Toliko se jako vidjela zapecena slika na bijeloj podlozi da je to strasno. A jos sam ih pitao koliko je plazma dana izlozena i mozda kojih 3-4 mj... Toliko o novoj plazmi koja ima opciju protiv burn-in da se ne zapece slika...

 

 

Mozda su Panasonic plazme bolje, ali su i skuplje. A forumas koji hoce kupiti tv, budzet mu je oko 3800-4000kn koliko sam uspio procitati. Tako da ce tesko naci dobru panasonic plazmu za te novce.

 

 

 

EDIT: Zamijenio sam forumasa prije njega koji trazi tv do 4000kn. Onda svakako uzmi Panasonic plazmu ako ti je budzet oko 8000kn.

Ukrali ste mi jedinu zvijezdu. Drzava me krade, Vi me kradete. Sramite se!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 23:30 (Karlovac_047).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...
frane36 kaže...

Opet kažem tv triba imati 200hHZ da pokreti budu glatki ...

Molin te ne pricaj gluposti ja radim kao prodavac upravo televizija i tih 200Hz obisi macku o rep.To je postalo toliko obmanjivanje javnosti i natjecu se ko ce vise izvarat koliko ima herza.Iz prve ruke znam da philips najvise to preuvelicava sto su oni sami priznali jer san bija na prezentaciji i svasta nesto i do toliko herza dolaze zbrajanjem razno raznih stvari a tv na kraju ima npr stvarnih 50Hz kao sto su serija 3 i 4 ove godine,za Lg se isto dosta pisalo i da niti jedan tv nema tocno koliko su oni naveli i da ne duljim ims razno raznih situacija sta nisu istine.Da ti stavim 2 tv-a jedno do drugog i stavim istu sliku bez da znas koji je koji dajem ruku u vatru da niko nebi pripozna razliku evo npr izmedu eh6030 koji ima 200Hz i eh5000 koji ima 50 Hz.Jednostavno uzmes tv koji tebi najvise pase kad dodes u ducan i vidis sliku ne samo reklamnog materijala nego i domaceg programa i to je to jer svugdi po netu ces nac za svaki model x prednosti al li isto toliko i nedostataka.

Smretko ja te izazivam da dođeš u moju trgovinu i da ti rado objasnim sve o televizijama što te zanima!

Žalosno je da prodaješ tv-e a tako malo znaš o njima!

Smretko ja isto prodajem tv-e i volim sve u vezi istih.....

 

Ja prihvaćam tvoj izazov i rado bih zaradio koju kunu da ti objasnim razliku....

 

Opet kažem žalosno je što uopće zapošljavaju takve ljude da neznaju objasniti razliku kod tv-a!!!

 

Neda mi se više raspravljati ovdje i izlazim iz ove rasprave....

 

Ako nekoga nešto zanima rado ću mu pomoći pa nek pita u inbox...ponavljam INBOX jer omi se neda ovdje raspravljati ;)

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
frane36 kaže...
Smretko kaže...
frane36 kaže...

 

Smretko ja te izazivam da dođeš u moju trgovinu i da ti rado objasnim sve o televizijama što te zanima!

Žalosno je da prodaješ tv-e a tako malo znaš o njima!

Smretko ja isto prodajem tv-e i volim sve u vezi istih.....

 

Ja prihvaćam tvoj izazov i rado bih zaradio koju kunu da ti objasnim razliku....

 

Opet kažem žalosno je što uopće zapošljavaju takve ljude da neznaju objasniti razliku kod tv-a!!!

 

Neda mi se više raspravljati ovdje i izlazim iz ove rasprave....

 

Ako nekoga nešto zanima rado ću mu pomoći pa nek pita u inbox...ponavljam INBOX jer omi se neda ovdje raspravljati ;)

 Izazivaj ti koga oces ja znam o televizijama i vise nego sta ti mislis i ovo sve gori sta san reka stojin iza toga i necu minjat svoje misljenje jer sve sta san reka su potvrdili ljudi kojima je posa prezentirat odredenu marku a bija san na dosta prezentacija od samsunga,philipsa,lg-a itd....Netribas ti zalit ni mene ni moje poslodavce jer ja radin svoja posa vrlo dobro tako da me tvoje misljnje niti malo nedira.Tema nije za raspravu izmedu nas dvoje i ode zavrsava cila prica.Takoder kome treba sta za pomoc vrlo rado uvik san tu na pp nije nikakav problem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...
frane36 kaže...

Opet kažem tv triba imati 200hHZ da pokreti budu glatki ...

Molin te ne pricaj gluposti ja radim kao prodavac upravo televizija i tih 200Hz obisi macku o rep.To je postalo toliko obmanjivanje javnosti i natjecu se ko ce vise izvarat koliko ima herza.Iz prve ruke znam da philips najvise to preuvelicava sto su oni sami priznali jer san bija na prezentaciji i svasta nesto i do toliko herza dolaze zbrajanjem razno raznih stvari a tv na kraju ima npr stvarnih 50Hz kao sto su serija 3 i 4 ove godine,za Lg se isto dosta pisalo i da niti jedan tv nema tocno koliko su oni naveli i da ne duljim ims razno raznih situacija sta nisu istine.Da ti stavim 2 tv-a jedno do drugog i stavim istu sliku bez da znas koji je koji dajem ruku u vatru da niko nebi pripozna razliku evo npr izmedu eh6030 koji ima 200Hz i eh5000 koji ima 50 Hz.Jednostavno uzmes tv koji tebi najvise pase kad dodes u ducan i vidis sliku ne samo reklamnog materijala nego i domaceg programa i to je to jer svugdi po netu ces nac za svaki model x prednosti al li isto toliko i nedostataka.

  smretko......nisi u pravu što se tiče tog da Hz   nije bitan...................... slažem se sa tobom da su napuhali ih al ona di je 200 Hz (one kao od   800,1000 i 400 neću niti spominjati jer smatram da nije ni potrebno) pa koliko god to bilo u stvarnost je puno bolja u prikazu prze kretnje od 100 Hz a 50Hz da ne spominjem

 

i da još nešto kažem da niti jedan na kojem piše da ima 100 Hz   ih nema.......svi su   50 Hz,zato je bit krenuti od 200 Hz (koji su vjerovatno pravih 100)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 17:47 (miki ZD1).
14 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
frane36 kaže...
Karlovac_047 kaže...
jozak kaže...

hvala na preporuci, ali malo mi je van budžeta.

 

sveledno odluka je pala na philips čisto iz ekonomskih razloga jerbo su ova bijela g0vna što padaju uzrokovala neke nepredviđene troškove

Jesi kupio philips ili ? Ako nisi, bjezi sto dalje od njega...Govorim iz sljedecih razloga:

 

Nedavno sam kupio seriju 3507 i slika je bila katastrofa, bez obzira sto imala 100 Hz-a, pojavili su mi se mrtvi i zaglavljeni pixeli, a u jamstvenom listu nema određenih pixela i moze ti ih biti koliko god se pojave i nece ti priznati pod jamstvo, osim ako ti se pojave unutar 7 dana od dana kupnje kao meni i onda ako je trgovac dobre volje i ne procita jamstveni list i uvjete za jamstvo, zamijeniti ce ti za drugi model, lg, samsung..koji ima trenutno u skladistu. Kada sam ga otisao vratiti, pogledao sam 4000, 5000 seriju..koji imaju i do 200-400 Hz-a ali slika je i dalje uzasna, neznam zasto i kako, ali nisam vjerovao kako je tako losa. Pogledao sam malo bolje i izlozbeni modeli su imali mrtve pixele...Uzas..

 

Onda sam pod zamijenu uzeo samsung led 32eh5000 full hd, ali ima 50Hz-a ali slika mu je tako jako kristalna i cista da je to neopisivo nesto. Nemas preljeva boja kao na philipsu, ljudi u pozadini su tako cisti, a ne kao na philipsu da covjekovu glavu ne mozes prepoznati. Imas i samsung 40eh5000..malo veci od moga i jako je jeftin i sve je isto, samo sto je veci za 8'' ali je savrsen, i to je serija 5 od samsunga i stvarno je odlican led tv. 

 

 

I jos jedan savjet: Kada dođes u trgovinu, tamo su ti svi izlozbeni modeli nariktani na "Trgovina nacin" gdje je slika kristalna da je to neopisivo. Uzmes daljinski i prebacis na "kucna upotreba" i onda usporedi slike, jer ces kada kupis tv, doma isto nariktati na "kucna upotreba." Toliko o tome. Sretno

Jel znaš čemu služe Hz na televizorima??? Uglavnom ovo di vidite 100Hz je racku...znači da bi valjalo triba imati 200Hz....da ne spominjem 50Hz ko je za opet za racku...

Dakle Hz ne služe za nikakvu oštrinu slike i slično...oni su tu da daju glatke prikaze brzih scena zj kad se kamera brzo miče da slika ne titra!!! Da bi to bilo tako tv triba imati 200Hz.....

Kod tebe je problem što ti prodavač nije uspio objasniti ništa kako triba, razliku znači zašto ovaj tv košta 4000 kn a ovaj 5 ili 6 tisuća kuna....

 

Ako ti nešto nije jasno pitaj i  objasnit ću ti..... znam da si razočaran ali prezentacija u dućanu  je bila nikakva....i tu je problem

he he..ima i LCD sa 600 ili 800 Hz...a šta onda?? kakava je tek to slika!!!

ali Phipisu skidam kapu zbog "HD natural motion" koji su stavljali u starije serije 5 (i više serije)- tekuća slika izgleda kao da se odvija pred vašim očima, nema zastajkivanja (24p), pojednostavljeno, kao da gledam dokumentarce. Sad to radi i Samsung ali na višim klasama LCDa i plazmi.

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 18:32 (cassini).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice