Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.125
|
čitano: 14.668.665
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Dachande kaže...

Panasonic 42ST50.

Samo što mu to nije traženih 119cm.

Znači, čovjek traži 46''/47'' tv.

 

Vezano za pitanje!! Ne znam što se misli pod bolji kut gledanja i koji bi kut tu bio zadovoljavajuć.

U svakom slučaju, plazma je po tom pitanju najbolji izbor.

 

Od led tv uređaja, najbolje gledat onda neki sa IPS-om (nešto širi kut gledanja).

Od takvih, ide se na LG.

11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 11:07 (bozo_zna).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zabranjeniples kaže...
Dachande kaže...

Panasonic 42ST50.

Samo što mu to nije traženih 119cm.

Znači, čovjek traži 46''/47'' tv.

 

Vezano za pitanje!! Ne znam što se misli pod bolji kut gledanja i koji bi kut tu bio zadovoljavajuć.

U svakom slučaju, plazma je po tom pitanju najbolji izbor.

 

Od led tv uređaja, najbolje gledat onda neki sa IPS-om (nešto širi kut gledanja).

Od takvih, ide se na LG.

Posto imam malo veci duzi dnevni boravak, trebalo bi mi nesto sto bi imalo kut gledanja oko 150/160 stupnjeva.

Vi neznate tko sam ja, ja neznam tko ste vi i ne zanima me.
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Unix kaže...

Posto imam malo veci duzi dnevni boravak, trebalo bi mi nesto sto bi imalo kut gledanja oko 150/160 stupnjeva.

Iskreno, nisam siguran koliko su pouzdani ti podaci o kutovima gledanja (nisam baš na ti s time).

Mislio sam više onako u praksi, što se tiče boravka.

 

Ako ti je baš zakrivljena situacija u boravku, onda je nabolje ić na plazmu.

Al tu opet u obzir trebaš uzet i neke druge faktore, poput osvjetljenja boravka.

 

Na PM ti pošaljem preporuku 1-2 foruma koji služe baš za ovakve stvari.

Tamo bi trebao dobit najbolju preporuku za sve tvoje zahtjeve.

 

Al, recimo moj pr. Kod mene je isto u boravku malo zafrknuta situacija.

Trosjed lijevo, pa onda trosjed desno (al to je poprilična udaljenost) i na kraju, trosjed u ravnini samog tv uređaja.

Ja sam se odlučio na uređaj s led osvjetljenjem. Čisto jer mi se nije dalo zafrkavat s uhodavanjem plazme, a i prakticiram dosta sadržaja sa statičnom slikom.

A i boravak mi nekad zna bit dosta osvjetljen.

 

Al u svakom slučaju, ili plazma ili neki led s ips-om. Ovisno o razini tvog zahtjeva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 22:02 (zabranjeniples).
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

za bozo_zna.mislim da bolje od ovog nemozes za te novce

 

http://segar.hr/Product/Plasma_Panasonic_TX_P50UT50

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
bozo_zna kaže...

Nudim 100 kn onome tko nađe TV po mojim potrebama. Stvarno me živcira dok to moram sam tražiti. Razumijem se donekle ali želim "stručno" mišljenje i čuti iskusne. Imam u boravku LG 42LD550 koji sam kupio u 5. mj 2010. god za 6000 kn. Taj je ok ali vjerojatno i zastario već dosta. Trebam još jedan sada za sobu, ekran od 107 cm na više...po mogućnosti oko 120 cm jer želim sad veći. Cijena do kojih 6000 kn opet...ne mora imati 3D jer mu to samo povećava cijenu a ne treba mi to.

 

Ovako...uglavnom TV spojim sa kompjuterom preko HMDI kabla i gledam serije i filmove sa računala. Rijetko gledam TV programe baš ako je neka emisija dobra ili utakmica ali u 80 posto slučajeva gledam preko računala na TV-u. znači to su moje potrebe od TV-a...ne mora čak ni imati usb ulaz ni ništa iako svi novi to imaju ali najvažnija mi je veličina i kvaliteta slike.

 

...našao sam par modela pa mi recite koji od njih vrijedi ili ako imat neki svoj link

 

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/29104/toshiba-46bl712g-full-hd-led-mpeg4/

 

http://www.info-box.hr/PANASONIC-LED-LCD-TV-TX-L47E5E-=-IPS-Alpha-LED-Smart-Viera-75056.aspx

 

http://www.info-box.hr/SAMSUNG-LED-TV-46ES5500-FullHD-SMART-100Hz-Slim-75856.aspx

 

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/25039/lg-47ls5600-full-hd-led-tv-mpeg4/

 

možete mi pisati i na mail ako želite: trescec.mario@gmail.com

 

eto tko pronađe model koji će mi se sviđati nagradit ću ga! nemate što izgubiti, samo ja mogu izgubiti živce ako dalje sam nastavim tražiti :D

 

update: želim led lcd, i ne treba mi 3D

 

15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Jel dobar ovaj tv ili ima šta bolje za tu cijenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

poz interesuje me koji TV je bolji ( mada cijenovni rang je isiti a i specifikacije) koji TV i zašto?

1) PANASONIC TX-LxxE5E (32" a mozda i 37" ) ili

2) LG 32" LS570S

 

3) Samsung 32"  EH5300



još da navedem zašta mi treba Tv, znači da je slika što bolja, dobar kut gledanja, ponekad povezivanje na PC i igranje Fife 13  , gledanje filma na USB i titolve da ocitava naravno , Tv je za dnevni boravak umjereno osvjeteljna soba ni tamna ni svijetla, što se tiče povezivanja na net to mi trenutno nije bitno al eto kasnije bice pozeljno, trenutno koristim kablovsku a kad kupim jedan od ova dva planiram da predjem na digitalnu Tv. eto čekam odgovor i hvala u svakom slučaju

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 1:50 (hare mn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
hare mn kaže...

poz interesuje me koji TV je bolji ( mada cijenovni rang je isiti a i specifikacije) koji TV i zašto?

1) PANASONIC TX-LxxE5E (32" a mozda i 37" ) ili

2) LG 32" LS570S

 

3) Samsung 32"  EH5300



još da navedem zašta mi treba Tv, znači da je slika što bolja, dobar kut gledanja, ponekad povezivanje na PC i igranje Fife 13  , gledanje filma na USB i titolve da ocitava naravno , Tv je za dnevni boravak umjereno osvjeteljna soba ni tamna ni svijetla, što se tiče povezivanja na net to mi trenutno nije bitno al eto kasnije bice pozeljno, trenutno koristim kablovsku a kad kupim jedan od ova dva planiram da predjem na digitalnu Tv. eto čekam odgovor i hvala u svakom slučaju

niko ništa ???

16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ja bi reko Samsung

11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

uzeo sam ovaj tv. http://lcd.hr/led/lg-47ls5600/što kažete? ne patim na to da mi je slika savršena ali koliko vidim super je kvaliteta i zadovoljan sam slikom i veličinom...sa hdmi kablom ga spojim na komp i gledam preko kompa filmove i serije. to su uglavnom divx formati, ponekad bluerray ako želim bolju sliku za neki akcijski film ili slično...

 

...samo imam pitanje u vezi hdmi kabla..nekad vidim da šteka slika dok gledam preko njega...ima li tu razlike i jel bolje uzet neki skuplji hdmi od ovih običnih 1,5-2,0 m za 30 kn? mislim jel ima veće razlike u kvaliteti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

da kupim lcd Sony KDL-40BX440 za 2900 kn u sony centru

ili

led tv LG 42LS3450 za 3400 kn u Segar trgovini?

 


Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav!

Namjeravam si kupiti neki novi TV, pa me zanima što preporučate od 32" i do 2500kn.
Gledao sam nešto kao ovaj Samsung.

Unaprijed hvala.

AMD---ATI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ja mislim da ti je to najbolje za te novce...imam takav od 40" i stvarno je ok....za 2500 kn dobijes FULL HD i jos je k tome LED tehnologija

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kak je dobro kad prodjes taj cirkus oko trgovine TVa pa znaš iz prve koji ce ti bit sljedeci TV koji ces uzet...

Bajdvej, LED je buzzword :3

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:18 (EpicFailGuy).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
dejvis kaže...

Pozdrav!

Namjeravam si kupiti neki novi TV, pa me zanima što preporučate od 32" i do 2500kn.
Gledao sam nešto kao ovaj Samsung.

Unaprijed hvala.

Ipak bih dao malo više, do 3000kn, i htio bih da je "smart-tv".

Dvojim se između  Philips 32PFL3507H i Samsung UE32EH5450.

Ako je baš neka razlika, a za ove treba kupiti i wlan adapter od 300-tinjak kuna, možda Toshiba 32RL938G jer ima ugrađen wi-fi.

U ostale se specifikacije ne razumijem previše, nego idem metodom što je više nečeg to je bolje...

Molim savjet i ako netko ima preporuku ili iskustvo sa nekim od ovih televizija.

Unaprijed hvala.

AMD---ATI
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ima li koga?

AMD---ATI
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2012 13:12 (dejvis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da se pohvalim.

Kupio jeftini LED Quadro od 24'-60cm. Takav je potreban za kuhinju i mogu reći da je super.

Kontrast je dobar, kut vidljivosti je odličan, FullHD, HDMI...

uglavnom za 1300kn ne može bolje.

http://www.inem.hr/proizvod/led-24sg50

 

Inače je glupo što za 1700kn Quadro ima i 82cm televizore ali nažalost su samo u HDReady-u.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 20:50 (Ag008).
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

a sta ti vrijedi taj full hd osim za gledanje filmova preko usb-a? ionako onaj hrt a i ostali programi pustaju sliku u nekoj shit 720x576 rezoluciji

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ja sam za 1770kn na ekupi aukciji dobio lg lv3400 full hd meni je odlican za moje potrebe znaci malo xbox malo sd i malo koji film preko xboxa pogledam! ima usb, media player podrzava sve popularne formate i nase titlove jedino .mp4 mi neradi mkv i .avi se bez problema!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav!

Molio bi par savjeta za kupnju novog televizora... gledam LED-LCD modele isključivo 32'' (eventualno 37 ukoliko je stvarno tanak rub) zbog skučenosti prostora... budžet je maksimalno 3800kn...
Nakon čitanja po forumima znam da bi za te novce moga uzeti 42'' Panasonic plasmu koja bi bila daleko bolji izbor, ali rekoh limitiran sam na tu veličinu ekrana

TV bi se koristio za sada 90% za gledanje tv programa i bitna mi je dobra podrška za čitanje video datoteka (i titlova) sa USB-a... WiFi nije nužan, zgodna stvar ali mogu i bez nje.

 

Naravno možda i najbitnija stvar od svega je kvaliteta izrade i trajnost... ako se uopće za današnju tehniku to i može procijenit

dovoljno detaljne usporedbe modela u tom segmentu nisam uspija naći jer ima stvarno previše modela i više ni sam neznam... upali su mi u oko ovi modeli, pa bi molija za nečiji stručniji komentar (kvaliteta slike, smart-tv funkcionalnost.....) ili prijedlog nekog drugog modela. Hvala!

http://www.technomarket.hr/products/09107305/sony-kdl-32ex520aep

 

http://www.technomarket.hr/products/09117608/samsung-ue-32es5500

 

http://www.technomarket.hr/products/09118771/philips-32pfl5007k-12

 

http://www.technomarket.hr/products/09117798/panasonic-tx-l32e5e

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 21:41 (nkb171).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
domac5 kaže...

a sta ti vrijedi taj full hd osim za gledanje filmova preko usb-a? ionako onaj hrt a i ostali programi pustaju sliku u nekoj shit 720x576 rezoluciji

Čuj, uvijek je bolje kupiti televiziju u većoj rezoluciji. Kako zbog filmova tako i zbog toga što ako kupiš HDready, kupio si nešto zastarjelo.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
ma znam svakako sam samo i gledao da kupim full hd...no ove nase programe nemres gledat normalno ak nisi minimalno 2 metra udaljen
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav!

Starci kupuju tv, a ja sam totalno "out" što se svega toga tiče, pa bih molio preporuku Vas experta na forurmu! {#}

Oni bi neki tv do cca 3000kn (može i preko ako je tv baš ono puno bolji), ne treba biti smart tv (jer nemaju internet u kući), jedini uvjet je da je za te pare najbolja slika koja može biti i da je sučelje čim više "user friendly". Starci su mi penzioneri pa ih ne zanima baš ni usb ni smart tv ni 3d, čisto ono slika i jednostavnost!

 

Hvala, i sretan Vam Božić!!! {#}

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Panasonic 42XT50.

Samsung 43E450.

13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Dachande kaže...

Panasonic 42XT50.

Samsung 43E450.

 

Panasonic je ipak malo preskup, a na samsungu sam primjerio da nije full HD, već je HD ready... Znam da kod nas još nema full HD programa, ali bih ipak voloo da je tv Full HD...
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

I panasonic je hdready.

Pitao si za roditelje koji bi gledali samo TV.

Ovo je najbolje za njih, vjeruj mi.

Ne da nemamo FullHD na telki, nego nemamo ni HDready jos.

A sto je veca reza samog TVa, losije ce izgledat razvucena maxtv/optitv/h1tv slika na tome.

13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Dachande kaže...

I panasonic je hdready.

Pitao si za roditelje koji bi gledali samo TV.

Ovo je najbolje za njih, vjeruj mi.

Ne da nemamo FullHD na telki, nego nemamo ni HDready jos.

A sto je veca reza samog TVa, losije ce izgledat razvucena maxtv/optitv/h1tv slika na tome.

 

Ma da , u pravu si!!! Za njih je i hd ready previše! ;)) Jel možeš još koji tv preporučiti da imam veći izbor? Hvala!
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Dachande kaže...

I panasonic je hdready.

Pitao si za roditelje koji bi gledali samo TV.

Ovo je najbolje za njih, vjeruj mi.

Ne da nemamo FullHD na telki, nego nemamo ni HDready jos.

A sto je veca reza samog TVa, losije ce izgledat razvucena maxtv/optitv/h1tv slika na tome.

Ovisi o TV-u, ovaj Philips 47PFL4007H koji sam nedavno kupio ima super sliku i na običnim kanalima, neznam kakavu upscaling tehnologiju ima, ali super radi svoj posao.

Vi neznate tko sam ja, ja neznam tko ste vi i ne zanima me.
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Yovitssa kaže...
Dachande kaže...

I panasonic je hdready.

Pitao si za roditelje koji bi gledali samo TV.

Ovo je najbolje za njih, vjeruj mi.

Ne da nemamo FullHD na telki, nego nemamo ni HDready jos.

A sto je veca reza samog TVa, losije ce izgledat razvucena maxtv/optitv/h1tv slika na tome.

 

Ma da , u pravu si!!! Za njih je i hd ready previše! ;)) Jel možeš još koji tv preporučiti da imam veći izbor? Hvala!

 

Ja sam zadnjih mjesec dana u potrazi za TV-om i odlucio sam se za Samsung ps43e450. Inace sam gledao jeftinije plazme (cca 3000kn) najmanjih dijagonala koje postoje (42" - 43"). Namjena je uglavnom gledanje nasih i stranih programa, te povremeno pustanje (animiranih) filmova sa USB-a.

 

Sudeći po preporukama i recenzijama, trenutno je poredak sljedeci:

 

1. Samsung ps43e450

2. LG 42PA450

3. Panasonic TX-P42X50E

 

Inace su Panasonicove plasme najhvaljenije, ali je prosle godine ocito Samsung (ps43e450) izbacio najbolji entry level model koji je nadmasio skuplji Panasonicov (TX-P42X50E) model.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2012 13:17 (cox3.14).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice