Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

poruka: 55
|
čitano: 20.787
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

to je praktički ista stvar samo nisu kablovi nego konektori,ali i ima taj prekidač ''in-out'',eh sad pošto je vjerojatno tv low-end,onda sumnjam da će funkcija ''out'' uopće radit,ali svakako probaj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
kivic15 kaže...

to je praktički ista stvar samo nisu kablovi nego konektori,ali i ima taj prekidač ''in-out'',eh sad pošto je vjerojatno tv low-end,onda sumnjam da će funkcija ''out'' uopće radit,ali svakako probaj...

Zar standardni HDMI ne bi trebao prenositi i sliku i zvuk? ovaj moj samo sliku prenosi

11 godina
neaktivan
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

tko je spomenuo hdmi? {#} hdmi prenosi i sliku i zvuk

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
valisaurea kaže...
Reanimator kaže...
E sad ovaj konverter je izgleda najbolja opcija. Međutim postoje dva različita, analogno-digitalni i digitalno-analogni.......koji bi meni trebao?

http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi/1/50/opticki-konverter-adapteri-konektori-toslink.htm

Oba su poprilično skupa

nije li ovo isto kao na prethodni post na e-bay

http://www.ebay.com/itm/Digital-Optical-Coaxial-Toslink-Signal-to-Analog-Audio-Converter-Adapter-RCA-DAC-/301077477721

link od reanimatora su adapteri koji digitalni koaxijalni pretvaraju u digitalni optički i taj njemu treba (Šifra artikla: AL10). naravno treba kupit i optički kabel a za koaxijalni će poslužit bilo koji klasični činč kabel. konverter sa ebaya od valisaurea je konverter koji jedan od digitalnih ulaza (optički ili coax) pretvara u analogni stereo što znači da ima neki intergrirani dac a sad koliko je taj dac kvalitetan, to je upitno. kod digitalnog na digitalnog adaptera konverzija iz digitalnog u analogno se odvija u kućnom kinu sa njegovim dacom koji je po mom mišljenju kvalitetniji. sada ako ti slušaš 128 kbps mp3 i da li tv spajaš sa kućnim kinom samo da biš gledao tekme vjerojatno će ti bilo koja kombinacija poslužit

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 16:12 (peace_of_cake).
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
kivic15 kaže...

tko je spomenuo hdmi? {#} hdmi prenosi i sliku i zvuk

Ma znam da nije nitko, ali kažem nakon što sam direktno priključio HDMI iz kućnog kina u TV samo sliku dobijam sa npr Nove TV, ne i zvuk, a trebao bih oboje očito

16 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

HDMI prenosi audio i video.Moguce je da nisi u tv-u podesio HDMI audio PCM.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
Romano kaže...

HDMI prenosi audio i video.Moguce je da nisi u tv-u podesio HDMI audio PCM.

Što je "audio PCM"?

 

Edit-što je zanimljivo, na TVu, u setupu, postavkama, nigdje ni spomen riječi HDMI, a niti na daljinskom od TVa. Sad kad se sjetim....prije par tjedana kada sam spojio HDMI kablom komp i TV, i gledao stream tekme, također nisam mogao zvuk namjestiti......al nebih rekao da je problem u HDMI kablu i on je praktički nov, star nekoliko mjeseci i nema oštećenja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 17:34 (Reanimator).
16 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

Nije "audio PCM" nego samo PCM (Pulse code modulation),standardan digitalan signal koji nije kompresiran ,odaberes u kojoj formi ce audio biti prebacen na home theater reciever. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 18:19 (Romano).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

ulaze biraš na tipki ''source''(hdmi)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
Na tim VIVAX televizorima sam masovno vidio da ne radi ispravno HDMI a i scart, neki prenose sliku, neki samo zvuk, scart ne radi uopce itd.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
Romano kaže...

Nije "audio PCM" nego samo PCM (Pulse code modulation),standardan digitalan signal koji nije kompresiran ,odaberes u kojoj formi ce audio biti prebacen na home theater reciever. 

Ne. Ja ništa slično na TVu nemam za izabrati......sve sam menije pregledao i nigdje se ni ne spominje riječ HDMI uopće. Usput, testirao sam HDMI kabel tako da sam ubacio disk u kućno kino i film koji je na dvdu radi. Slika je normalna na TVu, a i testirao sam da li normalno prenosi kabl i zvuk tako da sam smanjio skroz na kućnom kinu zvuk i pojačao na TVu i zvuk također normalno prenosi. Znači kabl je ok, a i kućno kino je ok.

16 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

Baci to smeće od televizora u djubre i kupi si normalan TV od renomiranih proizvodjaca. Pod renomiran ne mislim na Quadro i sličnu djubrad. Znaci bilo koji Sony,Samsung,Panasonic,LG.

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
Romano kaže...

Baci to smeće od televizora u djubre i kupi si normalan TV od renomiranih proizvodjaca. Pod renomiran ne mislim na Quadro i sličnu djubrad. Znaci bilo koji Sony,Samsung,Panasonic,LG.

Lol ovaj je kupljen u 12 mjesecu.......

16 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

Ne znam šta je tu "lol" i što je "kupljen u 12 mjesecu".Televizor je smece. Nema kontrolu HDMI-a,nema optički izlaz,kad bi napisao koji je model da ga možemo proguglati i vidjeti ocjenu vjerovatno bi se šokirao lošim karakteristikama. Ubuduće zapamti staru poslovicu kad nešto kupuješ "Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino"

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
Romano kaže...

Ne znam šta je tu "lol" i što je "kupljen u 12 mjesecu".Televizor je smece. Nema kontrolu HDMI-a,nema optički izlaz,kad bi napisao koji je model da ga možemo proguglati i vidjeti ocjenu vjerovatno bi se šokirao lošim karakteristikama. Ubuduće zapamti staru poslovicu kad nešto kupuješ "Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino"

Neznam šta ti tu nije jasno, najlakše je bacati nove stvari, ne pada mi na pamet bacati TV koji je star 5 mjeseci......

16 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

Pa nisam doslovno mislio da ga "baciš" haha,kad već doslovno sve shvačaš. Prodaj ga nekome ili štajaznam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

- TV uobičajeno na sebi ima ULAZE za signal, rjeđe izlaze. Zvuk se treba paralelno voditi do pojačala ili sve kroz pojačalo. Sad je već uobičajeno imati IPTV/Kabel ili DVBt, s njih se može.. Ako je pojačalo ''današnje'' tad ima npr HDMI ulaz i izlaz, tad se spaja prijemnik -> reciever -> tv.. ne mješati analogni i digitalni signal, jer (četo) ne radi istovremeno, npr može slika ali nema tona, to ovisi o svakom pojedinom uređaju, pa se može probati.

- Kemijanje je moguće preko izlaza za slušalice, ali je (normalno) pretiho i često nepraktično. Rekao bi i besmisleno, jer reciever mora imati ulaz i izlaz... čemu ići neopakim redosljedom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 16:15 (ihush).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

ja još nisam vidio telku koja ima coax i/ili optički ulaz, već samo izlaze

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina

Malo pitanjce imam Philipsa lcd i na njemu ima hrpa audio izlaza,nešta poput ovoga.

Imam i nekakvo MEGA kućno kino (2Xfront,2Xrear,central,bass).

 

   Pošto je to mega kućno kino "điđi biđi" marke,zanima me mogu li spojiti samo njegove zvučnike(bez pojačala koje se nalazi u bassu) na izlaze TV-a?

Neću li time riskirati pregaranje izlaza TV-a?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
Milka30 kaže...

Malo pitanjce imam Philipsa lcd i na njemu ima hrpa audio izlaza,nešta poput ovoga.

Imam i nekakvo MEGA kućno kino (2Xfront,2Xrear,central,bass).

 

   Pošto je to mega kućno kino "điđi biđi" marke,zanima me mogu li spojiti samo njegove zvučnike(bez pojačala koje se nalazi u bassu) na izlaze TV-a?

Neću li time riskirati pregaranje izlaza TV-a?

 

 

ako misliš pasivne zvučnike spajat na izlaz tv-a,onda to neide nikako.....

15 godina
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin

svaki zvučnik možeš spojiti na odgovarajuće pojačalo, snaga-impendancija, W i Ohmi.. samo ne miješati PIMPač wate i prave Wate (odbiti par nula). Ostale kombinacije mogu raditi, ali umjerneno i lako pregori (pojačalo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin

moj ima opticki ulaz i spojen je direktno na av reciver a slika ide preko HDMI-a radi se o Panasonicu SA-HE70 starom 11 godina i telki Panasonic viera TX-42GT30 skorom 3 godine

10 godina
protjeran
offline
Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kina
Ništa, riješio sam ovo sa zvukom. Kupio scart adapter i RCA kablove i prikopčao. Imam osjećaj da radi tiše zvuk nego što mu je pun potencijal ali barem radi sad.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
Ja bi tu telku nosio ipak na servis, jer po ovome sto si napiso je za zakljucit da tebi neradi ni zvuk kad nesto pustas na hdmi s recimo laptopa.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako usmjeriti zvuk TVa na zvučnike kućnog kin
PC - stručnjak kaže...
Ja bi tu telku nosio ipak na servis, jer po ovome sto si napiso je za zakljucit da tebi neradi ni zvuk kad nesto pustas na hdmi s recimo laptopa.

Radi HDMI jer sam ga testirao, tako što sam stavio DVD film u kućno kino, zvuk kućnog kina utišao do kraja i pojačao zvuk na TVu, i slika i zvuk filma se čuo, što znači da je HDMI i kabl i priključci potpuno funkcionalni

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice