Hisense marka TVa, da ili ne?

poruka: 362
|
čitano: 428.801
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Hisense je davao 5 godina garanciju na TV. Ne sad kad sam ja kupio, ali je davao. 

8 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

To se izgleda povremeno mijenja, ovisno tko je uvoznik... Davao je 2+3, više ne, ali u Srbiji daju recimo https://rs.hisense.com/produzena-garancija/garancija-televizori

 

Za te novce, odlični 4K televizori... OS je bezveze ali ovaj TV dio i osnovne gluposti (YT, Netflix) radi savršeno. Bio je 4k 140cm za 2500 ili tako neku smiješnu lovu...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Ne znam. Osobno nisam vidio da Hisense ima takvu promociju, ali s druge strane LG konstantno nudi produljenu garanciju. Recimo, kada sam kupio perilicu ta promocija je trajala do 1.7. ako me sjećanje dobro služi. Sada pogledam, ta identična promocija je još uvijek aktivna.

16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Marko :D kaže...

Ovo naprosto nije točno. LG-jevi proizvodi za Europu se proizvode i sklapaju u Poljskoj. To ti piše na webu, na naljepnicama, te u dokumentima koji dolaze uz njihove uređaje. Dakle, ne, nikakav šrot (prije da je šrot Hisense), niti kineska proizvodnja.

 Nebitno gdje se kaj sklapa, a bitna je samo kvaliteta koja opčenito na TV uređajima več godinama polako pada.Brendovi su nebitni, pazi imam i ja "današnji moderan LG" a dalje nema potrebe komentirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tajne-kvarovi-popravak-televizora/191405.aspx?page=42&jumpto=6206977&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tajne-kvarovi-popravak-televizora/191405.aspx?page=42&jumpto=6207127&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?


Marko , nije to baš tako. Kineske sonde putuju svemirom, njihova elektronika je u skupocjenim vozilima ( otvori kutiju kompjutera u Mercedesu, na svakoj kutijici piše made in china...), tako da nije istinita tvrdnja da je šrot sve kaj stiže iz Kine.

Hisense je generički proizvođač, znači proizvodi i za druge, tako da im sigurno ne fali iskustva i standardizacije. Vlasnici su gorenja, i tko zna za koje sve brendove se TV proizvodi u hisense tvornici.

Nedavno je na hrt bila emisija o toj tvornici. Ukratko, star trek za naše končare i sl..

Potrebe su raznolike i npr ja bih rađe svake 2 godine kupio novi jeftiniji TV nego da sada kupim jedan ( koji košta ko tri jeftina ) i onda da ga imam 6 godina. S obzirom da doma imam 5 smart TV-a, na njima se android baš i ne nadograđuje na novije verzije, i kaj bi mi sad značio 5 godina stari TV sa verzijom Androida toliko starom da dobar dio aplikacija više nebi radio na tom TV.

Ja sam u elipsu dobio free osiguranje za hisense, vidi sliku, tako da sam pokriven 5 godina, a u uvjetima osiguranja piše da pokrivaju svaki kvar osim onog namjerno izazvanog ili krajnje nepažnje, pad s visine i sl...

Tv je predmet koji mi nije centar svijeta niti supstitucija za bilo kaj. Tv mi služi da pogledam vijesti, film, seriju, i to isključivo kada mi paše , znači između nekih drugih aktivnosti koje su mi ipak daleko bitnije nego gledanje televizije ( sport, druženja, putovanja, obiteljske fešte, poslovne aktivnosti, udruge...) . Za tu i tamo prekratiti vrijeme je svaki dobar. Ne očekujem da radi duže od dve, tri godine, fućka mi se koji i kakav je unutra panel, i bitno da je u nabavi čim jeftiniji. Jednom sam u intersparu naletio na nekakvi elit TV, koštao 333 kn, kupio ga i evo već veselo radi treću godinu u dječjoj sobi ( kodi je gore, od petka do ponedjeljka se skoro i ne gasi ( noću naravno se ugasi na par sati )...

I tak, svih 5 TV-a doma su mi jeftinjaci, i rade ko metak ono kaj meni i mojim ukućanima treba , kodi je na svima, i nikakvih problema nemam. Kad koji i prdne, uzmem mob, prosurfam di je trenutno najjeftiniji android TV, sjednem u auto, odem, kupim ( Emmezeta, Elipso, HT, Interspar,pevex...) i za vuru vremena život ide dalje bez živciranja oko garancija, jamstava, servisa i sl... Aj u prvoj, drugoj godini bih ga još išao popravljati, ali nakon toga teško...
13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Nitko nije rekao da sve što izađe iz Kine ne valja. Imaju kinezi i kvalitetnih proizvoda, recimo, imam Xiaomi Power Bank s kojim sam skroz zadovoljan. Rekao sam kako kinezi inače baš i nisu poznati po svojoj kvaliteti, ali to i dalje ne znači da je sve šrot.

 

Ali da bih radije uzeo LG, Samsung, Electrolux, Bosch i slične brendove umjesto nekog Hisensea i sl., bih.

4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

ja sam relativno zadovoljan hisensom kad ne zajebava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Marko , mislim da o Kini sudiš na temelju nekih starih dogmi.


Njihov svemirski program je na najboljem putu da postane vodeći:

http://www.cnsa.gov.cn/english/index.html

Nagledao sam se gomila devicesa na kojima piše Bosch, black and decker, Toshiba ...i kada otvoriš te devices unutra na većini dijelova piše made in china, a najčešće je i cijeli devices sastavljen u Kini ( sjeti se foxcona i apple-a...)...

Popričaj sa bilo kojim autoelektričarem, iznenaditi ćeš se čija elektronika je skoro pa u svim autima bez obzira dali je njemački, korejski, japanski ili češki...

Današnja Kina i njihovo gospodarstvo i industrija nisu više niti malo nalik na ono otprije 20 godina. Glede efikasnosti, organizacije, robotizacije proizvodnih procesa i sl su vjerovatno daleko ispred Poljske, Turske i sl EU jeftinjak zona...

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Marko :D kaže...

Zato kad kupujem televizor uvijek kupujem poznati brend, a ne neki kineski šrot. Svoj LG platio 1.700 kn i vrijedi svake kune. Osim toga, nikakav kinez ne može dostići kvalitetu LG panela.

Malo si u zabludi, ako govorimo u entery i middle class modelima Hisense tu može ponuditi puno bolje uređaje nego Samsung, LG, a pogotovo Sony koji je bezobrazno skup, a entery modeli su sranje (znam jer sam imao), a platiš ga suhim zlatom.

Marko :D kaže...
itomic009 kaže...

Od korejskog šrota, koji se isto sastavlja u Kini, ništa bolje nema za 2500kn.

Ovo naprosto nije točno. LG-jevi proizvodi za Europu se proizvode i sklapaju u Poljskoj. To ti piše na webu, na naljepnicama, te u dokumentima koji dolaze uz njihove uređaje. Dakle, ne, nikakav šrot (prije da je šrot Hisense), niti kineska proizvodnja.

Inače sve živo se proizvodi u Kini, pa i LG paneli (LINK) i ostali dijelovi za TV, a to što se sklapaju u Poljskoj, pa i Hisense se sklapa u Europi. Danas kupio 55A7500F i lijepo piše Made in P.R.C., assembled in Europa (slika u prilogu).

Marko :D kaže...

Pa gledaj, ne znam, ali znam da kineski proizvodi često i nisu najbolje kvalitete, pa i što se tehnike tiče. Nekoj europskoj, japanskoj i korejskoj kompaniji ću prije dati prenost kod kupovine nego nekoj kineskoj. Nemam ništa protiv Kine (ništa efikasno) nego kada kupujem, kupujem što mi se čini najbolje i najkvalitetnije. Nije mi teško izdvojiti više para ako sam siguran da će me određeni uređaj dobro služiti i da je kvalitetno napravljen.

 

Ali to nije sve. Još jedan razlog zašto se više isplati kupiti neki uređaj poznatih brendova—garancija. LG, Samsung, Philips i drugi poznati brendovi (ne kineski) često daju dodatnu garanciju na svoje proizvode. Tako sam od LG-ja dobio dodatno trogodišnju garanciju na perilicu rublja koju sam kupio prije par mjeseci. Prije točno tjedan dana kupio sam jedan Philips usisavač na akciji; također, online registracija u par koraka i dobio dodatne tri godine garancije.

 

Nigdje nisam vidio da Hisense daje 5 godina garancije na svoje proizvode. U stvari, nisam vidio niti jedan kineski brend da daje produženu garanciju. To mi jednostavno ne ulijeva previše povjerenja jer to znači da sama kompanija ne vjeruje u dugotrajnost svojih proizvoda.

Hisense je davao 5 godina garancije, ali sada trenutačno to ne nudi. Zaključak je da se većina svih proizvoda proizvodi baš u Kini, e sad je sve stvar kako koja firma drži do kvalitete svojih proizvoda. Hisense nije nova marka (tvrtka), samo je nova na našem tržištu. Firma postoji od 1969. godine i ima 80.000 zaposlenih, malo pročitaj na Wikipediji i malo respekta prema megakompaniji koja postoji preko 50 godina, a jedino je "loša" iz razloga jer je kineska.

11 godina
neaktivan
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Fascinantna je ta percepcija made in china shrot made in japan ultrakvaliteta ili made in germany (vw) balkanus krkanus dozivljava orgazam...

A sve se svodi na to koliko tvornica ulaze u quality check i koliko zeli da su proizvodi kvalitetni tj dali se rade po dinu ili iso standardu a ne da hans ili adolf rade to kako spada jer vjerojatno ih prije radi neki musa ili hassan ili mozda vladymir... Tako da sve ovisi o brendu i qc-iju... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bunker kaže...

Marko , mislim da o Kini sudiš na temelju nekih starih dogmi.


Njihov svemirski program je na najboljem putu da postane vodeći:

http://www.cnsa.gov.cn/english/index.html

Nagledao sam se gomila devicesa na kojima piše Bosch, black and decker, Toshiba ...i kada otvoriš te devices unutra na većini dijelova piše made in china, a najčešće je i cijeli devices sastavljen u Kini ( sjeti se foxcona i apple-a...)...

Popričaj sa bilo kojim autoelektričarem, iznenaditi ćeš se čija elektronika je skoro pa u svim autima bez obzira dali je njemački, korejski, japanski ili češki...

Današnja Kina i njihovo gospodarstvo i industrija nisu više niti malo nalik na ono otprije 20 godina. Glede efikasnosti, organizacije, robotizacije proizvodnih procesa i sl su vjerovatno daleko ispred Poljske, Turske i sl EU jeftinjak zona...

Kontrola kvalitete je u bolja kod europskih i japanskih proizvođača nego kod kineskih. Naravno da kinezi imaju kvalitetu u high end industrijama i proizvodima (ili kada rade za druge pa ti drugi kontroliraju kvalitetu) ali ne pričamo o tome nego o consumer elektronici koja nažalost nije rađena da traje. Ti si kao korisnik koliko sam uspio pohvatati idealan za kineske proizvođače (ili druge proizvođače niže klase) koji ulaze na neko tržište, nemaš velike želje i očekivanja od tehnologije već da potraje par godina i da ne košta puno. Bolje mjenjati češće jeftinije nego imati duže skuplje..

7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Love2ml86 , ne vežem se za predmete, fokus mi je na ljudima, medjusobnim odnosima i sl....

Auto mi je predmet koji postoji samo zato da može biti jedan od načina kojima dođem od točke a do točke b... Tv je predmet koji mi služi da se vide vijesti, pogleda neki film ili seriju posle ručka ... Cjelo jutro je npr TV u dnevnoj sobi na HRT4, više onako kao pozadina da malo čujem vijesti, ili malo poslušam intervju neki ili cirkus u saboru, i to za vrijeme dok doručkujem, ili nekaj deluckam po kući, krečim, brusim noževe, .... Za to čemu meni služi TV je bukvalno dobar svaki koji dela. Zato mi je cijena glavni faktor pri kupnji, a tu su marke poput hisense neprikosnoveni u smislu da za malo para dobom ok uređaj, dok bi neki jači brend platio 3x skuplje i opet bi to bila samo pozadina na kojoj se vrti HRT4 dok ja brusim noževe ili kuham ručak ili čačkam nekaj po linuxu ili win10 na nekom laptopu....

I da, rađe bih imao 2 god novog golfa 8, pa onda 2 godine novog golfa 9 pa onda 2 godine novog golfa 10, nego 6 godina nekog skupog Ferrarija...

Ni TV niti auto mi nisu supstitucija za bilo kaj drugoga nego obični uporabni predmeti...
16 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bunker kaže...
S obzirom da doma imam 5 smart TV-a, na njima se android baš i ne nadograđuje na novije verzije, i kaj bi mi sad značio 5 godina stari TV sa verzijom Androida toliko starom da dobar dio aplikacija više nebi radio na tom TV.

 To ti je začarani krug - nadogradnji nemaš zato jer kupuješ jeftino. Evo Sony iz 2016. godine dobio nadogradnju na Android Pie:

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xd8005

13 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
tiki kaže...
bunker kaže...
S obzirom da doma imam 5 smart TV-a, na njima se android baš i ne nadograđuje na novije verzije, i kaj bi mi sad značio 5 godina stari TV sa verzijom Androida toliko starom da dobar dio aplikacija više nebi radio na tom TV.

 To ti je začarani krug - nadogradnji nemaš zato jer kupuješ jeftino. Evo Sony iz 2016. godine dobio nadogradnju na Android Pie:

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xd8005

Upravo tako. Kupiš nekog manje poznatog kineza, možeš zaboravit na bilo kakve nadogradnje...

14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Marko :D kaže...
tiki kaže...
bunker kaže...
S obzirom da doma imam 5 smart TV-a, na njima se android baš i ne nadograđuje na novije verzije, i kaj bi mi sad značio 5 godina stari TV sa verzijom Androida toliko starom da dobar dio aplikacija više nebi radio na tom TV.

 To ti je začarani krug - nadogradnji nemaš zato jer kupuješ jeftino. Evo Sony iz 2016. godine dobio nadogradnju na Android Pie:

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xd8005

Upravo tako. Kupiš nekog manje poznatog kineza, možeš zaboravit na bilo kakve nadogradnje...

Nema to veze sa manje poznatim kinezom nego sa jačim ili slabijim modelom TV-a bilo koje marke. Kao što sam rekao gore, imao sam Sony srednje klase 55" i prije 3 godine sam ga platio 6.000 kn i dobio samo 2 update-a (sramota).

 

Inače imam 2 Samsunga visoke klase koji redovito dobivaju update, a ovaj stariji već 3 godine dobiva update, tako da svaka čast za Samsung barem po tom pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 8:14 (MasterOfDisaster).
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Marko , makar su moji TV baš teški jeftinjaci, ažuriranja uredno dolaze, tu i tam dođe i posve novi firmware, apk iz Google trgovine se uredno nadograđuju....

Jedino kaj ne dođe je novija verzija Androida, pa apk rade i nadograđuju se dok developeru razvijaju tu apk za verziju Androida koja je u televizoru. No u trenutku kupnje gledam da je u njima najnovija ili makar predzadnja verzija Androida, dve ili tri godine bu sve ferceralo ...



@tiki

Pa ljepše mi je svakih 2 godine imati novi TV nego imati nekakvi 7 godina stari koji je sav ofucan, masan, flekav,na daljinskom izgrebane ili nefunkcionalne tipke i sl.... Osim toga tehnologija stalno napreduje i tu su marke poput hisense brze u implementaciji, tako da sigurno 5 godina stari Sony nemože po tome parirati novom hisense-u....


Nažalost, nekakva je ružna tendencija da se sve više ljudi zatvara i povlači u sebe, gube socijalne vještine, sve teže funkcioniraju u životu, i onda raznim predmetima i navikama supstituiraju gubitke u realnom životu. I to nije samo moje mišljenje nego tako misli današnja psihijatrija i psihologija među kojima imam prijatelje pa često kafenišemo i debatiramo. I onda čujem primjere da gomila bolesnika više pazi na svoj TV i više zna o njemu nego o svom djetetu ili supružniku....
4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

ja sutra svoj hisense furam na servis, dobio je jedan update u startu kad sam ga izvadio iz kutije i to je to.

grundig mi je prve 3 god dobivao update.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Stvarno ne znam šta neki rade s televizorima. Preko 10 god star TV i nije ništa ofucan, flekav ni mastan, izgleda isti kao i prvi dan. Naravno da je vrlo nepoželjno, neekološki i potpuno nepotrebno mijenjati TV svake 2 godine. Ekološkije je zamjeniti samo daljinski ako se već toliko ishabao, a većina je ionako uzela novi prijemnik čiji daljinski ima i osnovne TV funkcije. Ne napreduje tehnologija baš tako brzo niti su svi ti update potrebni. Ako sam baš freak i moram imati zadnji update, kupim android prijemnik i koristim ga s (pra)starim dumb TVom koji ima za mene ok sliku i stvara manje smeća od zamjene cijelog TVa.

Hisense da, zašto ne. Nemam ga, ali imaju toliko iskustva da ne sumnjam da su ok.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 9:15 (nekinik).
4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

također ne vidim smisao u mijenjaju telke svake 2 godine.

poanta i je da traje, grundig i samsung su mi stari 6+ god

hisense godinu dana. izuzev tih nekih problema sa hisensom

sa grundigom i samsung nemam nikakvih problema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Već oko godinu dana ponosni vlasnik modela H50U7B.
Do sada nikakvih problema s TV-om. Slika jako lijepa. Što se tiče aplikacija nešto posebno mi ni ne treba. YouTube i Netflix koristim a oni rade savršeno. Za iptv koristim SS-IPTV.
Odlična povezivost s kućnom mrežom. Još nisam naišao na neki video file koji ne radi.
Dolby atmos zvuk je primjetan, Dolby vision također. Probao sam čak i neke HDR10 filmove i usporedio s verzijom bez istog i mogu reći da i to šljaka jako lijepo.
“Kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima.” (Lk 6,31)
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Nekinik , na 10 godina starom televizoru sigurno negledaš hevc265 i pripadajuće rezolucije jer su prije 10 godina bili drugi zahtjevi za tjuner i prikaz slike. Ok, kupiš kutijicu ( prijemnik ) i kaj ako na TV nema HDMI, kaj ako je rezolucija neka jadna i sl... Pa nemožeš dodatnim vanjskim prijemnikom nadomjestiti hardverska ograničenja tog starog televizora. Plus kaj ja ne volim petljanje sa više uređaja/daljinskih pa gledam da je po mogućnosti sve integrirano u jedan devices.

Baš bih volio vidjeti 10 godina star i upotrebljivan TV koji izgleda kao novi . A da ne spominjemo istrošenost komponenti, energetsku efikasnost i sl...

I nisam rekao da programirano kupujem TV i bacam ih nakon 2 godine, nego sam rekao da mi je to period u kojem očekujem da radi i da bih ga unutar tog perioda možda i popravljao, a ako prdne nakon tog perioda ide u e-zbrinjavanje ( ima tvrtka, nazoveš, dođu free po njega i zbrinu ga, a zbrinjavaju i trgovine mnoge ), a unutar vuru vremena je već drugi novi u pogonu. Znači govorimo o situaciji ako se pokvari, a ne o planskom kupovanju i reciklaži svakih 2 godine. No kako su sada sve češća jamstva na do 5 godina, vjerojatno bih iskoristio taj benefit da ga netko free popravi i u npr četvrtoj godini, pa nek stoji doma ko rezerva i sl...

4 godine
protjeran
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

zadnji tv koji mi se pokvario je bio prije vise od 15tak godina

i to je jos bio klasican popularno "debeli" tv.

 

koliko tv gledam ne patim na neke blu ray, 4k filmove

i puca mi ona stvar. moj bas moj osobno radi mozda 200-300h godišnje

za takav rad mi ne pada napamet bacati neke divlje novce, prvenstveno

jer naše smeće od televizije ni ne gledam ( nemam ni antenu na njemu )

netflix i hbo zajedno ne odgledam 50tak h godisnje, jedino sta odigram je plejka.

 

oled opet nebi uzeo od 10k kn iako sam planirao zbog ps5, ali meni je statican

cesto dok cekam nekog da se prikljuci blejim u meniju plejke i tu bi burn in nastupio

vjerujem "brzo" a palit gasit tv na 10 min dok nekog cekam mi nema smisla.

 

kazem ljudi danas previse pate na te sve novotarije i gluposti i ne gledaju

koliko i za sta ce te stvari koristiti. meni osobno za moje potrebe

4k smart tv 3-5k kn više nego dovoljan za moje potrebe.

 

a za nekakvo kurčenje imam bmw, jebe mi se za telku.

novcem treba raspolagat pametno, a ne samo u skladu s tehnologijom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 11:09 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bloodborne kaže...

zadnji tv koji mi se pokvario je bio prije vise od 15tak godina

i to je jos bio klasican popularno "debeli" tv.

 

koliko tv gledam ne patim na neke blu ray, 4k filmove

i puca mi ona stvar. moj bas moj osobno radi mozda 200-300h godišnje

za takav rad mi ne pada napamet bacati neke divlje novce, prvenstveno

jer naše smeće od televizije ni ne gledam ( nemam ni antenu na njemu )

netflix i hbo zajedno ne odgledam 50tak h godisnje, jedino sta odigram je plejka.

 

oled opet nebi uzeo od 10k kn iako sam planirao zbog ps5, ali meni je statican

cesto dok cekam nekog da se prikljuci blejim u meniju plejke i tu bi burn in nastupio

vjerujem "brzo" a palit gasit tv na 10 min dok nekog cekam mi nema smisla.

 

kazem ljudi danas previse pate na te sve novotarije i gluposti i ne gledaju

koliko i za sta ce te stvari koristiti. meni osobno za moje potrebe

4k smart tv 3-5k kn više nego dovoljan za moje potrebe.

 

a za nekakvo kurčenje imam bmw, jebe mi se za telku.

novcem treba raspolagat pametno, a ne samo u skladu s tehnologijom.

 Pa ako ti je prioritet raspolagati pametno sa novcem onda nebi kupio bmw,već bi gledalo nešto tipa toyota,honda ili lexus(ako ćeš se kurčit do kraja) 

4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

po pitanju kvalitete dobro i debelo su ispred bmw-a slazem se i razmatrao sam neke od navedenih.

ali onda sam se sjetio da taj auto i jednog dana treba prodat dalje, a mislim da cemo se oboje sloziti

da cu na balkanu prije prodat jedan bmw nego lexus. a i volvo xc60 kao terenac mi je bio u igri

naprosto mi je predivan, al velim jbg tesko ga je prodat kasnije.

 

ugl hisense da se vratimo na on topic ovaj moj rang 3500kn tv je okej,

malo ima laggova prilikom kretanja UI-em ne reagira uvijek instant

na danu zapovijed, i po kutevima se vidi probijanje ledica.

za taj cjenovni rang cisto okej. ali kada sam uputio elipsu probleme

koje imam rekli su mi da mi sugeriraju servis. pa cemo vidjet

3 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
Naravno da ima HDMI i s novim prijemnikom od 200 kuna ima i novi jedinstven daljinski. To je staklo i plastika i ako ga ne držiš na suncu i ne lupaš po njemu ostane bukvalno kao nov. Energetska efikasnost je zaista najmanji problem. Koliko ćeš struje potrošiti na TV i kolika je razlika između dva modela je zaista nebitno. Svatko može odlučiti za sebe, ja osobno ne bih kupovao novi TV zbog nove verzije androida ili nekog update-a ako mi je slika i dalje ok.
11 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
bloodborne kaže...

po pitanju kvalitete dobro i debelo su ispred bmw-a slazem se i razmatrao sam neke od navedenih.

ali onda sam se sjetio da taj auto i jednog dana treba prodat dalje, a mislim da cemo se oboje sloziti

da cu na balkanu prije prodat jedan bmw nego lexus. a i volvo xc60 kao terenac mi je bio u igri

naprosto mi je predivan, al velim jbg tesko ga je prodat kasnije.

 

ugl hisense da se vratimo na on topic ovaj moj rang 3500kn tv je okej,

malo ima laggova prilikom kretanja UI-em ne reagira uvijek instant

na danu zapovijed, i po kutevima se vidi probijanje ledica.

za taj cjenovni rang cisto okej. ali kada sam uputio elipsu probleme

koje imam rekli su mi da mi sugeriraju servis. pa cemo vidjet

 Istina to za prodaju ćeš se prije riješiti i uvaliti nekome drugome skupe popravke koji pojedu samu vrijednost automobila u ovom slučaju BMW-a.Volvo će isto lako naći kupca bez brige 

 

što se tiče mid-range TV-a,svakakve preporuke kod prodavača su na strani TLC-a iako je Hinsense jako pristojan tv za te pare.Ja se osobno držim Samsunga iako mi je riknuo ekran nakon godine dana ali jako brzo je služba za korisnike intervenirala te sam dobio novi tv za 5 dana.

4 godine
protjeran
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?
funny games kaže...
bloodborne kaže...

po pitanju kvalitete dobro i debelo su ispred bmw-a slazem se i razmatrao sam neke od navedenih.

ali onda sam se sjetio da taj auto i jednog dana treba prodat dalje, a mislim da cemo se oboje sloziti

da cu na balkanu prije prodat jedan bmw nego lexus. a i volvo xc60 kao terenac mi je bio u igri

naprosto mi je predivan, al velim jbg tesko ga je prodat kasnije.

 

ugl hisense da se vratimo na on topic ovaj moj rang 3500kn tv je okej,

malo ima laggova prilikom kretanja UI-em ne reagira uvijek instant

na danu zapovijed, i po kutevima se vidi probijanje ledica.

za taj cjenovni rang cisto okej. ali kada sam uputio elipsu probleme

koje imam rekli su mi da mi sugeriraju servis. pa cemo vidjet

 Istina to za prodaju ćeš se prije riješiti i uvaliti nekome drugome skupe popravke koji pojedu samu vrijednost automobila u ovom slučaju BMW-a.Volvo će isto lako naći kupca bez brige 

 

što se tiče mid-range TV-a,svakakve preporuke kod prodavača su na strani TLC-a iako je Hinsense jako pristojan tv za te pare.Ja se osobno držim Samsunga iako mi je riknuo ekran nakon godine dana ali jako brzo je služba za korisnike intervenirala te sam dobio novi tv za 5 dana.

 hahah, ovo za popravke me nasmijalo doduse ne znam zasto jer znam da je istina.

 da cura ima kod sebe tcl neki 32" tek toliko za sobu i ovak u usporedbi sa mojim hisense-om

 tcl radnje obavlja brze, bolje, fluidnije. prvenstveno ako racunamo da na smart tv-u

 vecina nas koristi samo netflix i youtube kao app. i defnitivno se brze launchaju na tcl-u

 naspram mog hisense s tim da je tcl i bio znatno jeftiniji.

 tako da overall UI bi rekao barem u ovom slucaju bolji na tcl-u.

15 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja imam iskustva s tri LG i nisu dobra. Najskuplji 32-jka, plaćen prije 6g. 3400kn je odličan, dan danas radi kao prvog dana. No druga dva koju su plaćena oko 2200kn, slika je poplavila nakon što je istekla garancija koja ja je bila 2g. Rade oni i dalje, ali bijela je sada više plava. Tako da ja definitivno ne bi preporučio LG u tom nižem cijenovnom rangu. Usput, ima li netko slična iskustva i što se desi s Tv-om da bijela više nije bijela, već plavkasta?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hisense marka TVa, da ili ne?

Koji si točno model uzeo?

15 godina
offline
Hisense marka TVa, da ili ne?

Ja imam vec vise od godinu i pol njihov Hisense HISENSE H65U8B (elipso.hr)

Sada kosta nenormalno previse na akciji se da naci po puno boljoj cijeni jer ne vrijedi ove novce gore...

 

Problem je taj os koji je manjkav i jednostavno nema sve sto nam treba...

Moze se na njemu srediti IPTV ali se otkljucava tako da kao regiju koristis npr UK pa odmah imas i vise aplikacija

Drugi mozda meni i najveci problem je browser koji je katastrofalno los...

 

Sto se tice ostaloga npr daljinac je vrhunski, aluminijski kvaliteno izraden itd... panel mi je dobar zapravo i vise nego dobar

Sama brzina TV-a je dobra... u usporedbi s Sony 55 x8096 je bolji jer taj Android na Sonyu taj Sony ubije i to vrlo cesto... (imam oba pa govorim iz prve ruke)

 

Podrška za Dolby Atmos i Dolby Vision out of the box, zvucnici TV-a su zaista dobro odredeni...

 

Pozdrav

 

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice