Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.510.944
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ivanm75 kaže...

čitao sam neki temu o tv boxovima i savjet lika je bio da je bolje da se priključi LAN kabel nego koristi wifi..

npr ja doma imam 5-6 mobilnih uređaja spojenih na kućni wifi i na boxu je brzi internet prek žice nego nego prek wifija.. (imam VDSL bakar 90/50mbs)

 Pa ja imam spojen na LAN i uvijek preferiram LAN ukoliojo je moguće bez obzira kaj imam 5G wireleess i super signal.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zoharbizo kaže...
mzopg kaže...
ivanm75 kaže...

čitao sam neki temu o tv boxovima i savjet lika je bio da je bolje da se priključi LAN kabel nego koristi wifi..

npr ja doma imam 5-6 mobilnih uređaja spojenih na kućni wifi i na boxu je brzi internet prek žice nego nego prek wifija.. (imam VDSL bakar 90/50mbs)

Za sad je i moj dojam takav, ali vidjeti ćemo kad još malo uštimam WiFi na routeru.

 

Nekako mi je glupo imati 1Gbps download, a koristiti 100Mbps. Pogotovo jer sam počeo gledati filmove u 4k + DTS/Atmos koji znaju imati i po 70-80GB.

A to ovisi i o čovjeku, ja imam Netflix i IPTV, oboje plug n play, 40/10 VDSL, pa mi je wifi dovoljan...

Ne skidam s torrenta.

Gdje skineš/gledaš toliko kapacitetno velik sadržaj?

Netflix 4k Dolby Atmos vjerojatno film bude oko 15-20GB, ali preko Kodia - Real Debrid bude i po 80-90GB.

11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav. Ja i žena bi htjeli uzeti tv box, pa nas zanima neka preporuka modela, koja bi bila dobra za uzeti. Ugl, nemam tv 4k, tako da mi to ne igra neku ulogu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Endymon kaže...

Pozdrav. Ja i žena bi htjeli uzeti tv box, pa nas zanima neka preporuka modela, koja bi bila dobra za uzeti. Ugl, nemam tv 4k, tako da mi to ne igra neku ulogu. 

 Za što ćeš ga koristiti?

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pa najviše za gledanje raznih tv kanala, yt i po mogucnosti netflix. Ugl filmovi /serije.
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Koji internetski preglednik koristite za gledanje Trova? Jer što sam do sada isprobao ili šteka ili je užasno sporo kada se otvori neki stream.

Radi se o Xiaomi Mi Tv Box S

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Jedini browser za ATV koji meni valja je onaj od Hisensea. ODIN browser. Kak će ti radit na tome ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 21:27 (Memphis).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
zoharbizo kaže...
mzopg kaže...
ivanm75 kaže...

čitao sam neki temu o tv boxovima i savjet lika je bio da je bolje da se priključi LAN kabel nego koristi wifi..

npr ja doma imam 5-6 mobilnih uređaja spojenih na kućni wifi i na boxu je brzi internet prek žice nego nego prek wifija.. (imam VDSL bakar 90/50mbs)

Za sad je i moj dojam takav, ali vidjeti ćemo kad još malo uštimam WiFi na routeru.

 

Nekako mi je glupo imati 1Gbps download, a koristiti 100Mbps. Pogotovo jer sam počeo gledati filmove u 4k + DTS/Atmos koji znaju imati i po 70-80GB.

A to ovisi i o čovjeku, ja imam Netflix i IPTV, oboje plug n play, 40/10 VDSL, pa mi je wifi dovoljan...

Ne skidam s torrenta.

Gdje skineš/gledaš toliko kapacitetno velik sadržaj?

Netflix 4k Dolby Atmos vjerojatno film bude oko 15-20GB, ali preko Kodia - Real Debrid bude i po 80-90GB.

Bome :)

U mene Netflix i šljaka.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zoharbizo kaže...

Bome :)

U mene Netflix i šljaka.

 Netflix kao i drugi streaming servisi (HBO, Prime Video...) prilagođava kvalitetu brzini internet veze, tako da će manje više uvijek raditi. Isto tako nudi kvalitetu slike i zvuka ovisno o raspoloživim uređajima, brzini veze, načinu konekcije...

Što ti piše kad odabereš npr. Finding Ohana? Da li ti se pokaže "Dolby Atmos" natpis, 4k UHD?

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
zoharbizo kaže...

Bome :)

U mene Netflix i šljaka.

 Netflix kao i drugi streaming servisi (HBO, Prime Video...) prilagođava kvalitetu brzini internet veze, tako da će manje više uvijek raditi. Isto tako nudi kvalitetu slike i zvuka ovisno o raspoloživim uređajima, brzini veze, načinu konekcije...

Što ti piše kad odabereš npr. Finding Ohana? Da li ti se pokaže "Dolby Atmos" natpis, 4k UHD?

4K HDR, Sony 8096 BAEP 4K, android 9.0 i zadnja verzija Netflix appa.

Veza 40/10, Iskon.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zoharbizo kaže...
mzopg kaže...
zoharbizo kaže...

Bome :)

U mene Netflix i šljaka.

 Netflix kao i drugi streaming servisi (HBO, Prime Video...) prilagođava kvalitetu brzini internet veze, tako da će manje više uvijek raditi. Isto tako nudi kvalitetu slike i zvuka ovisno o raspoloživim uređajima, brzini veze, načinu konekcije...

Što ti piše kad odabereš npr. Finding Ohana? Da li ti se pokaže "Dolby Atmos" natpis, 4k UHD?

4K HDR, Sony 8096 BAEP 4K, android 9.0 i zadnja verzija Netflix appa.

Veza 40/10, Iskon.

 Prema Netflixu to je i više nego dovoljna brzina.

https://help.netflix.com/en/node/306

 

Mene tako živcira što su makli ubrzano gledanje x1.25 x1.5 i premotavanje napred nazad po 10 sec. Na kompu to i dalje imam, ali u aplikacijama nemam. 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
zoharbizo kaže...
mzopg kaže...
zoharbizo kaže...

Bome :)

U mene Netflix i šljaka.

 Netflix kao i drugi streaming servisi (HBO, Prime Video...) prilagođava kvalitetu brzini internet veze, tako da će manje više uvijek raditi. Isto tako nudi kvalitetu slike i zvuka ovisno o raspoloživim uređajima, brzini veze, načinu konekcije...

Što ti piše kad odabereš npr. Finding Ohana? Da li ti se pokaže "Dolby Atmos" natpis, 4k UHD?

4K HDR, Sony 8096 BAEP 4K, android 9.0 i zadnja verzija Netflix appa.

Veza 40/10, Iskon.

 Prema Netflixu to je i više nego dovoljna brzina.

https://help.netflix.com/en/node/306

 

Mene tako živcira što su makli ubrzano gledanje x1.25 x1.5 i premotavanje napred nazad po 10 sec. Na kompu to i dalje imam, ali u aplikacijama nemam. 

Vidiš, nisam na to obraćao pozornost.

Zadnje vrijeme više peglam IPTV i sve on demand preko VLC-a tamo.

6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Može pitanje.. imam aktiviran amazone fire stick kod sebe pa sam probao vidjet hoce mi radit kod starca i sve radi ok...sam me pati sto on ima aktiviranu uslugu 100gb brzog interneta pa mu pada brzina ispod 5mgps...jel mi moze netko reci koliko taj stick trosi interneta...ili bi morao promjenit uslugu...

Preko wi fi bi gledo jel...hvala...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 13:01 (Ceco5465).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ceco5465 kaže...

Može pitanje.. imam aktiviran amazone fire stick kod sebe pa sam probao vidjet hoce mi radit kod starca i sve radi ok...sam me pati sto on ima aktiviranu uslugu 100gb brzog interneta pa mu pada brzina ispod 5mgps...jel mi moze netko reci koliko taj stick trosi interneta...ili bi morao promjenit uslugu...

Preko wi fi bi gledo jel...hvala...

 

Potrošnja nema veze sa stickom, ima veze sa uslugama koje koristiš, rezolucijom TV-a i sadržaja...

100GB je premalo za IPTV na mjesečnoj bazi a kamoli Netflix, HBO, Amazon Prime i slično, pogotovo ako se radi o 4K TVu i sadržaju...

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kakav je po perfomansama firestick 4k naspram nekog obicnog boxa kao npr a95x f3? Koristio bi se za iptv i stremio za gledanje filmova

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dosta mi cesto zablokira fire stick...jel mi moze neko rec sta sve da provjeravam...jacina signala je ok...nekad pomogne iskljucit iz struje,al nekad jednostavno nece da radi..hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ceco5465 kaže...

Dosta mi cesto zablokira fire stick...jel mi moze neko rec sta sve da provjeravam...jacina signala je ok...nekad pomogne iskljucit iz struje,al nekad jednostavno nece da radi..hvala

 Probaj zamjeniti njegovo napajanje 

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Stiglo veliko 750mb ažuriranje sa sistemskim ispravcima, patchem za responzivnost, i zadnji sec patch, i dalje A 9.0, Mi TV stick non 4K verzija...

Radi dosta dosta brže i bolje...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

update je koma ... javlja se neki glitch kod bootanja, play store mi se konstantno ruši, youtube nemrem pokrenut video, nemrem niš.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...

update je koma ... javlja se neki glitch kod bootanja, play store mi se konstantno ruši, youtube nemrem pokrenut video, nemrem niš.

Kod mene sve štima...

YT problem nema veze s updateom osa, desilo se i meni jučer na tvu(Sony, smart, A 9.0).

Prisilno zaustavi, vrati na tvorničku verziju i ponovno update appa.

12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dvije informacije vezano za Firestick koje sam naknadno saznao.

 

1. LAN adapter radi na max 100mbit, čak i onaj original Amazon adapter

2. USB stick mora biti formatiran u FAT32 formatu, što znači da ništa od datoteka većih od 4GB

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

meni nije jasno zakaj kupujete ta stick smeća ako vam treba LAN, USB port i ostalao? Kupiš normalan box i imaš sve. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...

meni nije jasno zakaj kupujete ta stick smeća ako vam treba LAN, USB port i ostalao? Kupiš normalan box i imaš sve. 

Imam tri normalna boxa, na svima Netflix radi u SD rezoluciji, a treba mi 4k.

 

LAN i USB mi i nisu toliko potrebni, LAN mi je bio zanimljiv da iskoristim punu brzinu od 1Gbps, ali i preko WiFia imam 400-500Mbps što je više nego dovoljno, nakon što sam poštelao router sve radi odlično.

USB mi zatreba jednom u 6 mjeseci, ali i za to imam nekoliko opcija.

Ovo što sam testirao i napisao je bilo više iz znatiželje nego potrebe.

 

4k stick sam platio na akciji 190kn, a 4k max 280kn, Mecool sa certifikatom dođe 500-550kn.

Ova dva sticka za tu cijenu nemaju konkurencije.

 

Jedan i drugi sam kupio zbog testiranja, a ovo što pišem vezano za LAN i USB je za druge kolege koji razmišljaju o kupovini pa čisto da znaju ako im je to bitno koje su im mogućnosti sa ovim stickom.

 

Ne vidim zašto je smeće, ako svoju funkciju obavlja bez ikakvih problema. Što bi još trebao kuhati ručak? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 1:27 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
Memphis kaže...

meni nije jasno zakaj kupujete ta stick smeća ako vam treba LAN, USB port i ostalao? Kupiš normalan box i imaš sve. 

Imam tri normalna boxa, na svima Netflix radi u SD rezoluciji, a treba mi 4k.

 

LAN i USB mi i nisu toliko potrebni, LAN mi je bio zanimljiv da iskoristim punu brzinu od 1Gbps, ali i preko WiFia imam 400-500Mbps što je više nego dovoljno, nakon što sam poštelao router sve radi odlično.

USB mi zatreba jednom u 6 mjeseci, ali i za to imam nekoliko opcija.

Ovo što sam testirao i napisao je bilo više iz znatiželje nego potrebe.

 

4k stick sam platio na akciji 190kn, a 4k max 280kn, Mecool sa certifikatom dođe 500-550kn.

Ova dva sticka za tu cijenu nemaju konkurencije.

 

Jedan i drugi sam kupio zbog testiranja, a ovo što pišem vezano za LAN i USB je za druge kolege koji razmišljaju o kupovini pa čisto da znaju ako im je to bitno koje su im mogućnosti sa ovim stickom.

 

Ne vidim zašto je smeće, ako svoju funkciju obavlja bez ikakvih problema. Što bi još trebao kuhati ručak? 

 SMeće je zato kaj je to oskačeni box i nikad neće biti isto kao box.

 

A to kaj ti je skupo je priča za sebe. Bolje ti je imat jedan kvalitetan box nego 3 stick smeća. I kaj si dobil sa tim? Koliko si vremena i novaca potrošio na razne adaptere i opet ti na kraju ne radi.

 

Ko razmišlja kao ti se neće baš dobro provest. Ako nekome treba LAN i USB onda kupiš normlan box jedino kaj ti uz njega treba je wifi mini keyboard i onda imaš sve.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Memphis kaže...
mzopg kaže...
Memphis kaže...

meni nije jasno zakaj kupujete ta stick smeća ako vam treba LAN, USB port i ostalao? Kupiš normalan box i imaš sve. 

Imam tri normalna boxa, na svima Netflix radi u SD rezoluciji, a treba mi 4k.

 

LAN i USB mi i nisu toliko potrebni, LAN mi je bio zanimljiv da iskoristim punu brzinu od 1Gbps, ali i preko WiFia imam 400-500Mbps što je više nego dovoljno, nakon što sam poštelao router sve radi odlično.

USB mi zatreba jednom u 6 mjeseci, ali i za to imam nekoliko opcija.

Ovo što sam testirao i napisao je bilo više iz znatiželje nego potrebe.

 

4k stick sam platio na akciji 190kn, a 4k max 280kn, Mecool sa certifikatom dođe 500-550kn.

Ova dva sticka za tu cijenu nemaju konkurencije.

 

Jedan i drugi sam kupio zbog testiranja, a ovo što pišem vezano za LAN i USB je za druge kolege koji razmišljaju o kupovini pa čisto da znaju ako im je to bitno koje su im mogućnosti sa ovim stickom.

 

Ne vidim zašto je smeće, ako svoju funkciju obavlja bez ikakvih problema. Što bi još trebao kuhati ručak? 

 SMeće je zato kaj je to oskačeni box i nikad neće biti isto kao box.

 

A to kaj ti je skupo je priča za sebe. Bolje ti je imat jedan kvalitetan box nego 3 stick smeća. I kaj si dobil sa tim? Koliko si vremena i novaca potrošio na razne adaptere i opet ti na kraju ne radi.

 

Ko razmišlja kao ti se neće baš dobro provest. Ako nekome treba LAN i USB onda kupiš normlan box jedino kaj ti uz njega treba je wifi mini keyboard i onda imaš sve.

Po tvojoj logici je smeće svaki mobitel ispod 9000kn jer ti jeftiniji su "osakačeni", smeće je svaki auto ispod 70000 eura, smeće je svaki TV ispod 10000kn... meni se čini da je ovdje "smeće" jedino tvoj stav, način vođenja diskusije i razmišljanje.

 

Koliko god to tebi bilo teško shvatiti ne koriste svi na isti način uređaje, ali po tebi je najbolje ukinuti sve low-budget i medium-budget uređaje i ostaviti samo top modele jer eto oni nisu smeće. 

 

Nigdje nisam rekao da mi je nešto skupo, imam uređaje raznih cijena od jeftinih do najskupljih, a kupujem jer mi je zabavno testirati kako što radi, pri tome mi je totalno nebitno koliko sam potrošio novaca, ali ima kolega kojima je bitna svaka kuna i zašto bi kupovali nešto što im ne treba. Za takve kolege pišem svoje dojmove kako bi lakše vidjeli je li im neki uređaj odgovara ili ne, dok si ti našao uređaj koji je savršen za tebe i sada bi bilo najbolje da se svi drugi prestanu proizvoditi i da svi kupe upravo taj uređaj jer eto ti si ogledni primjer.

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
Memphis kaže...
mzopg kaže...
Memphis kaže...

meni nije jasno zakaj kupujete ta stick smeća ako vam treba LAN, USB port i ostalao? Kupiš normalan box i imaš sve. 

Imam tri normalna boxa, na svima Netflix radi u SD rezoluciji, a treba mi 4k.

 

LAN i USB mi i nisu toliko potrebni, LAN mi je bio zanimljiv da iskoristim punu brzinu od 1Gbps, ali i preko WiFia imam 400-500Mbps što je više nego dovoljno, nakon što sam poštelao router sve radi odlično.

USB mi zatreba jednom u 6 mjeseci, ali i za to imam nekoliko opcija.

Ovo što sam testirao i napisao je bilo više iz znatiželje nego potrebe.

 

4k stick sam platio na akciji 190kn, a 4k max 280kn, Mecool sa certifikatom dođe 500-550kn.

Ova dva sticka za tu cijenu nemaju konkurencije.

 

Jedan i drugi sam kupio zbog testiranja, a ovo što pišem vezano za LAN i USB je za druge kolege koji razmišljaju o kupovini pa čisto da znaju ako im je to bitno koje su im mogućnosti sa ovim stickom.

 

Ne vidim zašto je smeće, ako svoju funkciju obavlja bez ikakvih problema. Što bi još trebao kuhati ručak? 

 SMeće je zato kaj je to oskačeni box i nikad neće biti isto kao box.

 

A to kaj ti je skupo je priča za sebe. Bolje ti je imat jedan kvalitetan box nego 3 stick smeća. I kaj si dobil sa tim? Koliko si vremena i novaca potrošio na razne adaptere i opet ti na kraju ne radi.

 

Ko razmišlja kao ti se neće baš dobro provest. Ako nekome treba LAN i USB onda kupiš normlan box jedino kaj ti uz njega treba je wifi mini keyboard i onda imaš sve.

Po tvojoj logici je smeće svaki mobitel ispod 9000kn jer ti jeftiniji su "osakačeni", smeće je svaki auto ispod 70000 eura, smeće je svaki TV ispod 10000kn... meni se čini da je ovdje "smeće" jedino tvoj stav, način vođenja diskusije i razmišljanje.

 

Koliko god to tebi bilo teško shvatiti ne koriste svi na isti način uređaje, ali po tebi je najbolje ukinuti sve low-budget i medium-budget uređaje i ostaviti samo top modele jer eto oni nisu smeće. 

 

Nigdje nisam rekao da mi je nešto skupo, imam uređaje raznih cijena od jeftinih do najskupljih, a kupujem jer mi je zabavno testirati kako što radi, pri tome mi je totalno nebitno koliko sam potrošio novaca, ali ima kolega kojima je bitna svaka kuna i zašto bi kupovali nešto što im ne treba. Za takve kolege pišem svoje dojmove kako bi lakše vidjeli je li im neki uređaj odgovara ili ne, dok si ti našao uređaj koji je savršen za tebe i sada bi bilo najbolje da se svi drugi prestanu proizvoditi i da svi kupe upravo taj uređaj jer eto ti si ogledni primjer.

 To uopće nije moja logika nego tvoja kriva pretpostavka. Kupuješ stick a treba ti LAN i USB ... koji to nema daj mi tu logiku samo molim te objasni? Al svaki drugi nakon što kupi stick pita za USB.

 

I da je tako ka što si si ti utuvio u glavu onda ne bi raspravljali o boxevima od 500 kn nego o Nvidiji Shield i sličnim. Tak da si fulao celi fudbal ... a htio si ispast pametan.

16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam firestick 4k već godinu dana i s njim nemam nikakvih problema, ali mislili ste proći bez ovog ali, ali ne ide. Naime, da bih dobio USB i LAN port morao sam dokupiti 2 In 1 OTG Micro USB Host Power Y Splitter i USB hub s LAN portom. Tako da ukoliko želite USB portove i LAN, računajte s dodatnim troškom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 18:06 (zvir12).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Gdje kupite vani te fire stickove? Gledao sam na amazonu i stalno pise trenutno nedostupno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

ja svoj jesenas uzeo ovdje , sa dostavom do bih izasao nekih 40e -

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav...e pitanje...kad gledam neki program i kad ugasim uređaj,sljedeci put kad ga palim odmah mi u pozadini krene zvuk sa toga zadnjeg programa sto sam gledo...i to odmah u pocetnom izborniku cim upalim uređaj,koji god program gledo zvuk ide taj a video sa programa koji gledam...zapravo taj sto gledam video se cuje u pozadini smanjen,a onaj sto je osto zvuk on se glasno cuje...fire stick 4k je u pitanju...sve se ponisti na normalno kad se iskopca iz napajanja...jel se da sta nastelat..do cega je problem..hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 13:56 (Ceco5465).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice