4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

poruka: 289
|
čitano: 109.014
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ljudi jedno glupo pitanje, dali se moze kako nariktat da slike bude preko cijelog ekrana, a da ne pokvari sliku?

Ja U postavkama nariktam da bude preko cijelog, al nekako bude onda sve razvučeno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Kupio za Black Friday jeftino BR verziju Blade Runnera 2049 da ga vidim u Dolby Visionu....cudo, preporuka svima

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
ja sam gledao blu ray ISO još prije 10 godina....i to pravi ISO a ne full BR folder...znači kad staviš disk u player(PC)... pa koristiš DVDfab....onda možeš kopirati disk kao full da bude folder ili image(ISO)

međutim za takvo nešto treba PC...i onda taj ISO učitaš u virtualni player Deamon tool...nakon toga u TotalMedia Theatre izabereš virtual drive

znači kada se disk kopira... možeš ga kopirati da bude 100% clon u pogledu podataka...da bude konačni proizvod ISO image ili Folder

što se tiče torrenta sad je to isključivo u Folder formatu...čak i prije je tih ISO image bilo u debeloj manjini... imao sam ih samo nekoliko

zašto je remux manji nego full folder...zato što kod remux se ostavlja samo orginalni zvuk... znači full folder verzija ima uz orginalni zvuk i zvukove od drugih jezika od onih država gdje se i dalje filmovi sinkroniziraju na njihovom jeziku.

ako recimo remux ima 85GB a full folder 95GB...tih 10GB otpada na ne orginalni zvuk...titlove...menu...ako ima nekakve dodatke...

remux je čisti film sa orginal zvukom...i nema niti jednog byta manje nego verzija na disku

kolika će razlika biti u pogledu GB ovisi o količini dodatnog materijala...međutim sam film je 100% isti u pogledu bitova(ne računajući dodatnu sinkronizaciju)

full folder ima BDMV file i u njemu m2ts...međutim i takav format se može koristiti kod soft playera


skinuo sam The Last Starfighter(film gledao u Kinu:)...remux ima 29GB a full ima 45GB...tih 16 GB su dodatci...ja sam skinuo full verziju jer me baš zanimalo kako su film snimili...i na kraju ispalo da su već 1983 koristili CGI

znači film prebacio na externi hdd...spojio na tv...pokrenuo najbolji player za Android (MX media player)
s obzirom da je full folder...ušao u BDMV file i tamo biraš m2ts....među tim m2ts file-ovima nalazi se najveći koje je film...nalaze se manji koji mogu biti dodatci ali i menu

Nakon toga otvorio Kodi...tamo izabrao bdmv player list(file) i Kodi je to učitao kao da sam ubacio disk u hard player...znači menu i sve što ide uz to...za sada to vrijedi samo za BR ali ne i za UHD

evo što piše za taj disk
disk size 48,319,229,503 bytes
film size 32,840,159,232 bytes

znači cjelokupni disk je 45 GB...od toga na film otpada 29GB...tih 16 GB su dodatci kao i grafika potrebna a menu

znači remux je tih 29 GB bez tih 16GB

u ovim vodama sam još od 2005... kad smo dobili novu knjižnicu koja je imala DVD katalog

koliko sam samo filmova kopirao upravo kopirajući full folder...i onda prži na DVD na način da sam ih ručno raspodjelio u dva foldera jerbo na jedan DVD to nebi stalo(4.7GB)...i jedini način da se to gleda je da se na HDD kopiraju svi ti djelovi sa 2 ili iše diskova i na HDD spoji u prvobitno stanje (ja sam birao teži put:(

sad su svi ti diskovi otišli u smeće(300 i više komada)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
zaboravih napisati a i bolje ovako...čak i kod m2ts se mogu ubaciti titlovi ako ih nema...međutim u tom slučaju se s mx player otvori m2ts(najveći) i onda se ide na open subtitle
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
HCMAA kaže...
ja sam gledao blu ray ISO još prije 10 godina....i to pravi ISO a ne full BR folder...znači kad staviš disk u player(PC)... pa koristiš DVDfab....onda možeš kopirati disk kao full da bude folder ili image(ISO)

međutim za takvo nešto treba PC...i onda taj ISO učitaš u virtualni player Deamon tool...nakon toga u TotalMedia Theatre izabereš virtual drive

znači kada se disk kopira... možeš ga kopirati da bude 100% clon u pogledu podataka...da bude konačni proizvod ISO image ili Folder

što se tiče torrenta sad je to isključivo u Folder formatu...čak i prije je tih ISO image bilo u debeloj manjini... imao sam ih samo nekoliko

zašto je remux manji nego full folder...zato što kod remux se ostavlja samo orginalni zvuk... znači full folder verzija ima uz orginalni zvuk i zvukove od drugih jezika od onih država gdje se i dalje filmovi sinkroniziraju na njihovom jeziku.

ako recimo remux ima 85GB a full folder 95GB...tih 10GB otpada na ne orginalni zvuk...titlove...menu...ako ima nekakve dodatke...

remux je čisti film sa orginal zvukom...i nema niti jednog byta manje nego verzija na disku

kolika će razlika biti u pogledu GB ovisi o količini dodatnog materijala...međutim sam film je 100% isti u pogledu bitova(ne računajući dodatnu sinkronizaciju)

full folder ima BDMV file i u njemu m2ts...međutim i takav format se može koristiti kod soft playera


skinuo sam The Last Starfighter(film gledao u Kinu:)...remux ima 29GB a full ima 45GB...tih 16 GB su dodatci...ja sam skinuo full verziju jer me baš zanimalo kako su film snimili...i na kraju ispalo da su već 1983 koristili CGI

znači film prebacio na externi hdd...spojio na tv...pokrenuo najbolji player za Android (MX media player)
s obzirom da je full folder...ušao u BDMV file i tamo biraš m2ts....među tim m2ts file-ovima nalazi se najveći koje je film...nalaze se manji koji mogu biti dodatci ali i menu

Nakon toga otvorio Kodi...tamo izabrao bdmv player list(file) i Kodi je to učitao kao da sam ubacio disk u hard player...znači menu i sve što ide uz to...za sada to vrijedi samo za BR ali ne i za UHD

evo što piše za taj disk
disk size 48,319,229,503 bytes
film size 32,840,159,232 bytes

znači cjelokupni disk je 45 GB...od toga na film otpada 29GB...tih 16 GB su dodatci kao i grafika potrebna a menu

znači remux je tih 29 GB bez tih 16GB

u ovim vodama sam još od 2005... kad smo dobili novu knjižnicu koja je imala DVD katalog

koliko sam samo filmova kopirao upravo kopirajući full folder...i onda prži na DVD na način da sam ih ručno raspodjelio u dva foldera jerbo na jedan DVD to nebi stalo(4.7GB)...i jedini način da se to gleda je da se na HDD kopiraju svi ti djelovi sa 2 ili iše diskova i na HDD spoji u prvobitno stanje (ja sam birao teži put:(

sad su svi ti diskovi otišli u smeće(300 i više komada)

 Da upravo to,evo primjer koliko jedan lossles Dolby TrueHD i Dolby Atmos zauzimaju prostora 4,25GB,sad zamisli kad full BR ima vise jezika sa punim kodiranim audiom!

Audio #1
ID                     : 2
Format                   : MLP FBA 16-ch
Format/Info                : Meridian Lossless Packing FBA with 16-channel presentation
Commercial name              : Dolby TrueHD with Dolby Atmos
Codec ID                  : A_TRUEHD
Duration                  : 2 h 43 min
Bit rate mode               : Variable
Bit rate                  : 3 710 kb/s
Maximum bit rate              : 7 251 kb/s
Channel(s)                 : 8 channels
Channel layout               : L R C LFE Ls Rs Lb Rb
Sampling rate               : 48.0 kHz
Frame rate                 : 1 200.000 FPS (40 SPF)
Compression mode              : Lossless
Stream size                : 4.25 GiB (5%)
Language                  : English
Default                  : Yes
Forced                   : No
Number of dynamic objects         : 11
Bed channel count             : 1 channel
Bed channel configuration         : LFE

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 20:34 (volegradele).
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
prednost remux u odnosu na full je da soft player lakše probavlja remux nego m2ts... naročito kad želiš ubrzati...usporiti...preskočiti...ili ako imaš epizode na disku...kod promjene titlova i zvuka...remux je bolji izbor...a i na kraju manje zauzima...s obzirom na veličinu sad je svaki GB na HDD bitan

a što se tiče varanja kod HDR...meni je to već kod prve konzumacije to bilo sumnjivo...čak sam to napisao na temi koji tv kupiti...pa mnogi nisu virovali.

Kad ono izdavači stvarno muljaju...mada jedna stvar se mora priznati...kod HDR-A ljudska koža izgleda točno kako treba... odnosno kod Sony TV-a tako izgleda(sony želi što realniji prikaz boja)

ljudska koža je mjerilo kvalitete prikaza...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Pitanje za poznavaoce Plexa, ako takvih ima ovdje :)

Na jednoj epizodi Planet Earth II mi se uključio titl (interni, ja ga nisam skidao) i gledam, što je to sa slikom?? Sve sivkasto, sunce na početnoj sceni uopće ne svijetli...

Ugasim Titove, a kad tamo, slika opet postane prekrasna!

Neki poznati bug? Neka vrsta titlova mu smeta?

Na filmovima nisam imao te probleme.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
HCMAA kaže...
ja sam gledao blu ray ISO još prije 10 godina....i to pravi ISO a ne full BR folder...znači kad staviš disk u player(PC)... pa koristiš DVDfab....onda možeš kopirati disk kao full da bude folder ili image(ISO)

međutim za takvo nešto treba PC...i onda taj ISO učitaš u virtualni player Deamon tool...nakon toga u TotalMedia Theatre izabereš virtual drive

znači kada se disk kopira... možeš ga kopirati da bude 100% clon u pogledu podataka...da bude konačni proizvod ISO image ili Folder

što se tiče torrenta sad je to isključivo u Folder formatu...čak i prije je tih ISO image bilo u debeloj manjini... imao sam ih samo nekoliko

zašto je remux manji nego full folder...zato što kod remux se ostavlja samo orginalni zvuk... znači full folder verzija ima uz orginalni zvuk i zvukove od drugih jezika od onih država gdje se i dalje filmovi sinkroniziraju na njihovom jeziku.

ako recimo remux ima 85GB a full folder 95GB...tih 10GB otpada na ne orginalni zvuk...titlove...menu...ako ima nekakve dodatke...

remux je čisti film sa orginal zvukom...i nema niti jednog byta manje nego verzija na disku

kolika će razlika biti u pogledu GB ovisi o količini dodatnog materijala...međutim sam film je 100% isti u pogledu bitova(ne računajući dodatnu sinkronizaciju)

full folder ima BDMV file i u njemu m2ts...međutim i takav format se može koristiti kod soft playera


skinuo sam The Last Starfighter(film gledao u Kinu:)...remux ima 29GB a full ima 45GB...tih 16 GB su dodatci...ja sam skinuo full verziju jer me baš zanimalo kako su film snimili...i na kraju ispalo da su već 1983 koristili CGI

znači film prebacio na externi hdd...spojio na tv...pokrenuo najbolji player za Android (MX media player)
s obzirom da je full folder...ušao u BDMV file i tamo biraš m2ts....među tim m2ts file-ovima nalazi se najveći koje je film...nalaze se manji koji mogu biti dodatci ali i menu

Nakon toga otvorio Kodi...tamo izabrao bdmv player list(file) i Kodi je to učitao kao da sam ubacio disk u hard player...znači menu i sve što ide uz to...za sada to vrijedi samo za BR ali ne i za UHD

evo što piše za taj disk
disk size 48,319,229,503 bytes
film size 32,840,159,232 bytes

znači cjelokupni disk je 45 GB...od toga na film otpada 29GB...tih 16 GB su dodatci kao i grafika potrebna a menu

znači remux je tih 29 GB bez tih 16GB

u ovim vodama sam još od 2005... kad smo dobili novu knjižnicu koja je imala DVD katalog

koliko sam samo filmova kopirao upravo kopirajući full folder...i onda prži na DVD na način da sam ih ručno raspodjelio u dva foldera jerbo na jedan DVD to nebi stalo(4.7GB)...i jedini način da se to gleda je da se na HDD kopiraju svi ti djelovi sa 2 ili iše diskova i na HDD spoji u prvobitno stanje (ja sam birao teži put:(

sad su svi ti diskovi otišli u smeće(300 i više komada)

 Tako je, ovaj vikend sam se bavio ovim temom, i potpuno si u pravu. Remux je copy paste izvornog Blu ray diska. Obično samo jedna audio traka, bez dodataka, izbornika i slično..

 

Ali ima problem, postoje ripovi koji su enkodirani, a ljudi ih nazovu Remux, pa eto, odtud je poteklo nepovjerenje nekih ljudi prema Remuxevima :)  A i ne moguće je provjeriti dok ne nabaviš original i usporediš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Da i meni na Plexu kad stavim titlove HDR nestane,slika sivkasta..zivi ocaj..nezz kako rijesit to!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
volegradele kaže...
Da i meni na Plexu kad stavim titlove HDR nestane,slika sivkasta..zivi ocaj..nezz kako rijesit to!

 Jučer sam malo čitao o ovome. Ako TV ne prepoznaje titlove (ili Plex na TVu misli da ih ne prepoznaje) onda Plex na računalu transcodira cijeli video i gore "zaprži" titlove. U tom slučaju nestaje HDR.

Trebao bi pronaći titlove koje TV podržava (moj Samsung recimo podržava .srt), staviti ih uz film (točno ime ko i film, bez HR i sličnih dodataka) i koliko vidim, onda nema transkodiranja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Budem probao!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Imam nekoliko pitanja u vezi ove teme... naime gledam uzeti TV za multimediju, ponajvise za gledanje 4k filmova i ponesto vikend igranja na konzolama...

 

HDR, HDR10+, Dolby Vision... koje su razlike, koji je bolji dozivljaj za gledanje filmova, na sto trebam obratiti pozornost pri potrazi tv uredjaja, ima li nekih hardverskih zahtjeva za te sadržaje (hdmi izlazi/ulazi,neke posebne spec.), buduci da su svi 4k tv-i HDR postoji li onda razlike, itd itd...

 

I imate li neke TV uredjaje koje bi preporucili?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
mali.kresho kaže...

Imam nekoliko pitanja u vezi ove teme... naime gledam uzeti TV za multimediju, ponajvise za gledanje 4k filmova i ponesto vikend igranja na konzolama...

 

HDR, HDR10+, Dolby Vision... koje su razlike, koji je bolji dozivljaj za gledanje filmova, na sto trebam obratiti pozornost pri potrazi tv uredjaja, ima li nekih hardverskih zahtjeva za te sadržaje (hdmi izlazi/ulazi,neke posebne spec.), buduci da su svi 4k tv-i HDR postoji li onda razlike, itd itd...

 

I imate li neke TV uredjaje koje bi preporucili?

 Da, preporučili bi LGev oled od 65 ili 75 incha, ovisno kako daleko sjediš.

Jedino što nisi rekao koliko love misliš potrošiti i kako velik TV tražiš.

 

Tu ti ima previše stvari da bi ti netko ovako na daljinu mogao pomoći. Dolby Vision je navodno najbolji od onda tri. Ali, ja sam ipak uzeo Samsung koji ga ne podržava zbog nekih drugih stvari (npr akcija 5 god. garancije, velika popularnost pa lako na netu pronađeš što te zanima o TV-u, prilično dobre FALD performanse...)

Da sam imao tri puta više love, uzeo bi 75" OLED, i ne bi uopće gledao ostale karakteristike, sve drugo bi sredio s nekakvim externim playerom...

 

Moj savjet, idu na temu Odabir TVa, pa pročitaj posljednjih X stranica, ovisno koliko imaš vremena i volje za proučavanje što bi bilo najbolje za tebe

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 12:33 (CyberDemonVZ).
4 godine
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Imam nekoliko pitanja u vezi ove teme... naime gledam uzeti TV za multimediju, ponajvise za gledanje 4k filmova i ponesto vikend igranja na konzolama...

 

HDR, HDR10+, Dolby Vision... koje su razlike, koji je bolji dozivljaj za gledanje filmova, na sto trebam obratiti pozornost pri potrazi tv uredjaja, ima li nekih hardverskih zahtjeva za te sadržaje (hdmi izlazi/ulazi,neke posebne spec.), buduci da su svi 4k tv-i HDR postoji li onda razlike, itd itd...

 

I imate li neke TV uredjaje koje bi preporucili?

 Da, preporučili bi LGev oled od 65 ili 75 incha, ovisno kako daleko sjediš.

Jedino što nisi rekao koliko love misliš potrošiti i kako velik TV tražiš.

 

Tu ti ima previše stvari da bi ti netko ovako na daljinu mogao pomoći. Dolby Vision je navodno najbolji od onda tri. Ali, ja sam ipak uzeo Samsung koji ga ne podržava zbog nekih drugih stvari (npr akcija 5 god. garancije, velika popularnost pa lako na netu pronađeš što te zanima o TV-u, prilično dobre FALD performanse...)

Da sam imao tri puta više love, uzeo bi 75" OLED, i ne bi uopće gledao ostale karakteristike, sve drugo bi sredio s nekakvim externim playerom...

 

Moj savjet, idu na temu Odabir TVa, pa pročitaj posljednjih X stranica, ovisno koliko imaš vremena i volje za proučavanje što bi bilo najbolje za tebe

 Pa budjet bi bio cca 1000 eura 65"...

 

Sto se te grupe tice, pitao sam nekoliko puta, a nista konkretno nisam dobio, od povratnih informacija...

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
mali.kresho kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Imam nekoliko pitanja u vezi ove teme... naime gledam uzeti TV za multimediju, ponajvise za gledanje 4k filmova i ponesto vikend igranja na konzolama...

 

HDR, HDR10+, Dolby Vision... koje su razlike, koji je bolji dozivljaj za gledanje filmova, na sto trebam obratiti pozornost pri potrazi tv uredjaja, ima li nekih hardverskih zahtjeva za te sadržaje (hdmi izlazi/ulazi,neke posebne spec.), buduci da su svi 4k tv-i HDR postoji li onda razlike, itd itd...

 

I imate li neke TV uredjaje koje bi preporucili?

 Da, preporučili bi LGev oled od 65 ili 75 incha, ovisno kako daleko sjediš.

Jedino što nisi rekao koliko love misliš potrošiti i kako velik TV tražiš.

 

Tu ti ima previše stvari da bi ti netko ovako na daljinu mogao pomoći. Dolby Vision je navodno najbolji od onda tri. Ali, ja sam ipak uzeo Samsung koji ga ne podržava zbog nekih drugih stvari (npr akcija 5 god. garancije, velika popularnost pa lako na netu pronađeš što te zanima o TV-u, prilično dobre FALD performanse...)

Da sam imao tri puta više love, uzeo bi 75" OLED, i ne bi uopće gledao ostale karakteristike, sve drugo bi sredio s nekakvim externim playerom...

 

Moj savjet, idu na temu Odabir TVa, pa pročitaj posljednjih X stranica, ovisno koliko imaš vremena i volje za proučavanje što bi bilo najbolje za tebe

 Pa budjet bi bio cca 1000 eura 65"...

 

Sto se te grupe tice, pitao sam nekoliko puta, a nista konkretno nisam dobio, od povratnih informacija...

 Ma da, ima malo ljudi koji poznaju više modela, različitih proizvođača i još k tome da znaju trenutne cijene.

Kako se recimo sad kreće cijena onog 65q80t?

Je bila kakva akcija?

Ima i jedan Sony kojeg zajedno spominju kad i njega.

 

I onaj 65" oled koji se pojavio u dućanima i cijela tema je bila zatrpana njime.

 

Eto, pronađi ta tri modela na temi, pogledaj im cijene, pokoji kratki review na YouTube i onda se javi ovdje i pitaj što može, a što ne može.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Da, Plex nece transkodirati HDR, moze ga samo pustati kao direct stream (passtrough), dalje od toga ne ide. Dakle, client app na nekom uredjaju, u tvom slucaju tv, mora podrzavati sve zivo kako nebi bilo transcodinga videa. Nisam siguran za transcoding zvuka kako utjece na cijelu pricu, iako mislim da je zvuk zaseban transcode i nema utjecaja.

Plex je nazalost jos uvijek podlozan nekim kompromisima, iako sve mmanjim. Mi imamo mozda dodatni kompromis kad nam trebaju titlovi. Recimo prije si imo transcoding na plexu kad god uvalis neke titlove, jer nije to znao zaobici ili je server dobivao krive informacije, a onda je to popravljeno.

 

Najvaznija stvar kod plexa je client app, ondosno uredjaj na kojem je client app, jer mozes imat u kuci NASA server, dzaba ti ako tvoj krajnji uredjaj ne podrzava sve zivo...tada nastupa transcoding i naprezanje servera, buffering, lagovi i kojesta. Dakle, cilj je imati direct play svo vrijeme, ako zelis besprijekoran rad...i dobru propusnost (meni je tu lan pouzdaniji od wifi-a, mada mislim da ni jedan tv nema 1gbit lan).

 

Ja recimo server i client imam na pc-u i preko hdmi tv je extended screen, jer je plex app na tvu uzas sa podrskom pa sam prestao koristiti lan, stalno neki transcoding.

Plex media player na windowsu mi je client i zvace sve formate, jer graficka podrzava sve. Ono sto ja ne mogu je HDR, jer hdr u win10 je katastrofa, a i tv mi nije bas za hdr, tako da je taj dio moj kompromis.

 

Uglavnom, svi koji namjeravate imati Plex, kojeg svakako preporučujem, drzite se boldanog gore kao br 1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 14:43 (DamirDz).
4 godine
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Imam nekoliko pitanja u vezi ove teme... naime gledam uzeti TV za multimediju, ponajvise za gledanje 4k filmova i ponesto vikend igranja na konzolama...

 

HDR, HDR10+, Dolby Vision... koje su razlike, koji je bolji dozivljaj za gledanje filmova, na sto trebam obratiti pozornost pri potrazi tv uredjaja, ima li nekih hardverskih zahtjeva za te sadržaje (hdmi izlazi/ulazi,neke posebne spec.), buduci da su svi 4k tv-i HDR postoji li onda razlike, itd itd...

 

I imate li neke TV uredjaje koje bi preporucili?

 Da, preporučili bi LGev oled od 65 ili 75 incha, ovisno kako daleko sjediš.

Jedino što nisi rekao koliko love misliš potrošiti i kako velik TV tražiš.

 

Tu ti ima previše stvari da bi ti netko ovako na daljinu mogao pomoći. Dolby Vision je navodno najbolji od onda tri. Ali, ja sam ipak uzeo Samsung koji ga ne podržava zbog nekih drugih stvari (npr akcija 5 god. garancije, velika popularnost pa lako na netu pronađeš što te zanima o TV-u, prilično dobre FALD performanse...)

Da sam imao tri puta više love, uzeo bi 75" OLED, i ne bi uopće gledao ostale karakteristike, sve drugo bi sredio s nekakvim externim playerom...

 

Moj savjet, idu na temu Odabir TVa, pa pročitaj posljednjih X stranica, ovisno koliko imaš vremena i volje za proučavanje što bi bilo najbolje za tebe

 Pa budjet bi bio cca 1000 eura 65"...

 

Sto se te grupe tice, pitao sam nekoliko puta, a nista konkretno nisam dobio, od povratnih informacija...

 Ma da, ima malo ljudi koji poznaju više modela, različitih proizvođača i još k tome da znaju trenutne cijene.

Kako se recimo sad kreće cijena onog 65q80t?

Je bila kakva akcija?

Ima i jedan Sony kojeg zajedno spominju kad i njega.

 

I onaj 65" oled koji se pojavio u dućanima i cijela tema je bila zatrpana njime.

 

Eto, pronađi ta tri modela na temi, pogledaj im cijene, pokoji kratki review na YouTube i onda se javi ovdje i pitaj što može, a što ne može.

 Q80T mi je daleko preko budjeta, gledao sam Q70T i on mi je krajnja granica budjeta do koje bih isao...

 

Ovo je neka okvirna ponuda koju gledam:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/samsung-qe65q70t-televizijski-prijamnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/sony-4k-kd-65xh8096-televizijski-prijemnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/hisense-uhd-65u8qf-uled-televizor-smart-tv

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/hisense-h65u8b-uled-4k-uhd-televizor

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/sony-4k-kd-65xh8077-televizor-smart-tv-

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/samsung-ue65tu8072-televizijski-prijamnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/tcl-65c815-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/lg-65nano803na-televizor

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-65-samsung-ue65tu8502uxxh-smart-tv-uhd-4k-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-bt-energetska-klasa-a-750100872?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
BeLLicus kaže...

LOTR i Hobbit 4k Extended triologija 569.5 GB, ideš bejbe 

 skinuo ih u roku 3h

iskreno kvaliteta i nije nesto, vidi se da su to jednostavno stariji filmovi.

 

znaci na ovo potrosio preko pola od jednog HDDa.

 

HDR nekako u mnogo scena prilcno mutan

imao sam i 1080p verziju hobbita i iskreno izgleda ostrije nego ova verzija u 4k HDRu.

mozda sam malo salty sto je hobbit inace film za djecu i sto sam se natjerao da ga jos jednom pogledam.

LOTR zauvijek ostaje must watch a ovaj hobbit dok sam gledao u par navrata kontam ono dudeeee sta ja ovo gledam uopce

CGI nula bodova,bolje u LOTR gdje su glumci pravi maske nosili.

otisao sam offtopic... uuuglavnom ne znam kakvo je kod vas stanje ali ovaj 4k HDR preko 550giga ne preporucujem skidat pogotovo ako imate losiji internet

 

@CyberDemonVZ  Plex na Samsung playeru ima problema ponekad, stavis neki titl ili jos gore ako je audio DTS odjednom i slika vise nije HDR sve blijedo bude.

najbolja solucija firetv stick 4k i nemas vise nikad tih problema

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Nista od tih tv-a ti nece dati pravi hdr, iako nemam iskustva s hdrom, to bi ti potvrdili i na temi za odabir tv-a. Ta lova bi ti dala hdr na dijagonali 55" eventualno.

Mozda je samsung q70t najblizi nekom ok hdru, ali to je edge led model.

Za te novce od cca 1000€ u ovom low-mid segmentu bolje ici onda jos vecu dijagonalu 75", ili ustediti pa loviti 65" do 6000kn.

Osobno imam Hisense u7a od prije 2 godine, ali to nebih bas preporucavao za vece novce, to su bile dobre kupnje 55" za ispod 3500kn.

Nekakav samsung bi bio solidan izbor, ta serija tu80/85, trebalo vidket sta je bolje.

Ili eventualno sony 65xf9005 ako jos ima gdje za priblizne novce, jer je to model 2018. To vec ima pravi hdr.

12 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
mali.kresho kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Imam nekoliko pitanja u vezi ove teme... naime gledam uzeti TV za multimediju, ponajvise za gledanje 4k filmova i ponesto vikend igranja na konzolama...

 

HDR, HDR10+, Dolby Vision... koje su razlike, koji je bolji dozivljaj za gledanje filmova, na sto trebam obratiti pozornost pri potrazi tv uredjaja, ima li nekih hardverskih zahtjeva za te sadržaje (hdmi izlazi/ulazi,neke posebne spec.), buduci da su svi 4k tv-i HDR postoji li onda razlike, itd itd...

 

I imate li neke TV uredjaje koje bi preporucili?

 Da, preporučili bi LGev oled od 65 ili 75 incha, ovisno kako daleko sjediš.

Jedino što nisi rekao koliko love misliš potrošiti i kako velik TV tražiš.

 

Tu ti ima previše stvari da bi ti netko ovako na daljinu mogao pomoći. Dolby Vision je navodno najbolji od onda tri. Ali, ja sam ipak uzeo Samsung koji ga ne podržava zbog nekih drugih stvari (npr akcija 5 god. garancije, velika popularnost pa lako na netu pronađeš što te zanima o TV-u, prilično dobre FALD performanse...)

Da sam imao tri puta više love, uzeo bi 75" OLED, i ne bi uopće gledao ostale karakteristike, sve drugo bi sredio s nekakvim externim playerom...

 

Moj savjet, idu na temu Odabir TVa, pa pročitaj posljednjih X stranica, ovisno koliko imaš vremena i volje za proučavanje što bi bilo najbolje za tebe

 Pa budjet bi bio cca 1000 eura 65"...

 

Sto se te grupe tice, pitao sam nekoliko puta, a nista konkretno nisam dobio, od povratnih informacija...

 Ma da, ima malo ljudi koji poznaju više modela, različitih proizvođača i još k tome da znaju trenutne cijene.

Kako se recimo sad kreće cijena onog 65q80t?

Je bila kakva akcija?

Ima i jedan Sony kojeg zajedno spominju kad i njega.

 

I onaj 65" oled koji se pojavio u dućanima i cijela tema je bila zatrpana njime.

 

Eto, pronađi ta tri modela na temi, pogledaj im cijene, pokoji kratki review na YouTube i onda se javi ovdje i pitaj što može, a što ne može.

 Q80T mi je daleko preko budjeta, gledao sam Q70T i on mi je krajnja granica budjeta do koje bih isao...

 

Ovo je neka okvirna ponuda koju gledam:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/samsung-qe65q70t-televizijski-prijamnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/sony-4k-kd-65xh8096-televizijski-prijemnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/hisense-uhd-65u8qf-uled-televizor-smart-tv

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/hisense-h65u8b-uled-4k-uhd-televizor

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/sony-4k-kd-65xh8077-televizor-smart-tv-

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/samsung-ue65tu8072-televizijski-prijamnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/tcl-65c815-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/lg-65nano803na-televizor

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-65-samsung-ue65tu8502uxxh-smart-tv-uhd-4k-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-bt-energetska-klasa-a-750100872?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 O, pa ti si se lijepo pripremio :)

Ma, od kad sam kupio prošlogodišnji model Samsunga (Q70R, pogledaj dal ga ima u dućanima!) više ne gledam različite modele pa ti dalje ne mogu pomoći. Ali mislim da kolega nije daleko od istine kad kaže da za tu cijenu nema PRAVOG HDRa. 

Ali to te ne mora smetati. Dobiti ćeš super sliku, pogotovo ako prelaziš s nekog starijeg TV-a.

 

Btw,  čitaj sve što se ovdje piše. Ako misliš da će te smetati što se moraš igrati sa softverom i povezivanjem s računalom, gledaj koji TV ima te mane, pa njih preskoči... Ili ako baš želiš Dolby Vision, onda preskočiš Samsung... Itd.. makar morat ćeš raditi kompromise. Za 1000Eur i 65" ne možeš imati baš sve..

 

P.S. Onog OLEDA 65" koji se spomenuo u temi više nema, vidim da ga ne spominješ?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
za Dolby Vision triba koristiti disk verzije ili stream... trenutno ne postoje soft playeri koji imaju Dolby Vision... znači ili stream ili hard playeri

ja sam uzeo u lipnju XG9505 65"...uzeo jer imam potrebu da mi bude i monitor za PC...pa ne želim imati opterećenja od burn-in

između manjeg oled-a i većeg lcd-a za istu lovu...VEĆE JE BOLJE:)...i ovih 65" je brzo postalo malo:)

A što se tiče samog TV--a...među najboljima LCD-ima koje možemo kupiti

ili Sony XF...XG...XH seriju ili LG oled...sve ostalo su kompromisi


što se tiče HDR-a... očito je da ovisi o količini svjetla kod produkcije samog filma...tako da smo ipak i mi popušili tu njihovu priču kako će nas HDR izbaciti iz cipela a na kraju se to svelo na gorak okus u ustima

bilo bi nepošteno reći da razlika ne postoji ali ipak nije tolika koliku smo očekivali

za potpuno HDR iskustvo potrebno je imati TV od 4000 nits...s druge strane tek ovi skuplji LCD idu do 1000 i nekoliko njih do 2000...a onda imaš ovu analizu di ispada da nas muljaju sami filmski studiji pa ti njihovi uradtci niti ovih 1000 ne mogu 100% iskoristiti



eto kolega je skinuo za 3h tih 520GB...meni će trebati 80h....ustvari već imam gotove Hobbit...sad sam pustio laptop da se odmori pa da krenem na LOTR

Ako ništa drugo..nakon gledanja...budemo vidjeli dal ostaje na HDD ili ide DELATE

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
za sve one koji žele biti 100% sigurni da remux bude 100% kopija filma i orginal zvuka je najbolje ako imaju dobru brzinu interneta da skinu full verziju i od nje sami naprave remux...tu čak ne treba niti jače računalo jerbo se ništa ne kodira

trenutno sam kratak i sa brzinom i sa odgovarajućim računalom...međutim i onako za ove remuxe koje skidam znam da su 1:1...jerbo kao što rekoh to ne zahtijeva neko jako računalo niti ke to proces koji vremenski traje

ustvari ja bi čak i voli da ove remuxe koje skidam imaju samo orginal zvuk...međutim imaju sve audio zapise

ovi koji kopiraju samo stave disk u uhd BR player(PC) pokrenu odgovarajući program i samo izaberu glavni m2ts file i njega kopiraju...sve to skupa ne traje više od 10-15 minuta

porastom brzine interneta postalo je gubitak vremena i resursa se baviti kodiranjem...za razliku od kopiranja za remux koje traje u vrh glave 10-15 minuta kodiranje s kompresijom traje u satima i još ako staviš dvostruku provjeru
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
HCMAA kaže...
za Dolby Vision triba koristiti disk verzije ili stream... trenutno ne postoje soft playeri koji imaju Dolby Vision... znači ili stream ili hard playeri

ja sam uzeo u lipnju XG9505 65"...uzeo jer imam potrebu da mi bude i monitor za PC...pa ne želim imati opterećenja od burn-in

između manjeg oled-a i većeg lcd-a za istu lovu...VEĆE JE BOLJE:)...i ovih 65" je brzo postalo malo:)

A što se tiče samog TV--a...među najboljima LCD-ima koje možemo kupiti

ili Sony XF...XG...XH seriju ili LG oled...sve ostalo su kompromisi


što se tiče HDR-a... očito je da ovisi o količini svjetla kod produkcije samog filma...tako da smo ipak i mi popušili tu njihovu priču kako će nas HDR izbaciti iz cipela a na kraju se to svelo na gorak okus u ustima

bilo bi nepošteno reći da razlika ne postoji ali ipak nije tolika koliku smo očekivali

za potpuno HDR iskustvo potrebno je imati TV od 4000 nits...s druge strane tek ovi skuplji LCD idu do 1000 i nekoliko njih do 2000...a onda imaš ovu analizu di ispada da nas muljaju sami filmski studiji pa ti njihovi uradtci niti ovih 1000 ne mogu 100% iskoristiti



eto kolega je skinuo za 3h tih 520GB...meni će trebati 80h....ustvari već imam gotove Hobbit...sad sam pustio laptop da se odmori pa da krenem na LOTR

Ako ništa drugo..nakon gledanja...budemo vidjeli dal ostaje na HDD ili ide DELATE

 Nisam imao priliku gledati "pravi" hdr, ali ni cijela ta prica od pocetka zvuci kao dobro upakovani gimmick. Toliko se spominje i hvali da ti mora postati sumnjivo, podsjeca me sve one price kod tv-a prije 10ak godina: 100hz, 200hz, 800hz motion...ili megapixeli na kamerama.

 

Vjerujem da to ima efekta i da te na nekim stvarima izvali iz cipela, na nekim dokumentarcima i sl., ali vjerujem da na vecini filmova ne znaci skoro nista, a pogotovo je upitno kako se ponasa na starim filmovima, remaster verzijama i sl...

Eto vec imaju komentari za hobbit i lotr, gdje ima brutalnih scena na kojima bi se ocekivao neki wow efekt.

 

Ja sam osobno imam 4k sdr verzije, jos ih moram malo testirati i vidjeti, teske su ccca 40-50gb/filmu.

Sa remuxima se osobno ne bakcem, ono sto sam testirao, ja jednostavno nemam tako "precizno" oko da mi se isplati tako ogromna razlika tipa 8gb spram 50-60gb. Razlike ja tu uocim kad stanem 50cm blizu tv-a i budu mi ne znatne. Audiofil nisam, niti posjedujem neke sustave.

Takodjer nema primjetnih razlika niti izmedju 1080 i 4k, jer tv radi poprilicno dobar upscale, ali kazem 4k pretezno nemam, jer su vecina ujedno i hdr.

 

Bitno mi je da nema vidljivih zamucenja, loseg kontrasta i da nema graina, iako grain je nekada i izvorno prisutan.

6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
nisam ni ja audiofil niti baš neki filmofil...znam i ja da neke velike razlike između remux i uhd rip od 30GBi nema...iskreno skidam samo remux onog za što znam da mi valja(film sam po sebi)...jerbo sam to već gledao

ustvari imam i dosta 2K remuxa...i što je "najgore"...s obzirom kako dobro tv pravi upscaled onaj tko ne zna (pa i ja sam) bi teško rekao da nije 4K

za mnoge stare filmove je i obični BR(1080) overkill i vide se produkcijske mane

što je još najgore kod gledanja hdr... brightness je na max pa se i diode brže troše...tv se više grije pa kad ugasim tv škripa plastike traje i satima...ustvari to se dešava vjerojatno svima samo nisu im tv-i u sobi pa da ga gledaju s kreveta...pa ga ugasiš prije spavanja i onda kreće rad materijala s obzirom na toplinu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
neaktivan
offline
4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Ako govorimo o novijim serijama(zadnjih 5 godina) na primeu ili netfliksu, vrlo je očita razlika između hdr i sdr sadržaja na oledu.  S time da to ima veze i sa kakvim kamerama je snimano i slično, ja još nisam vidio dobar hdr sadržaj da je stariji od 3-4 godine.

 

Tako da stariji filmovi i serije glede hdra nula bodova. Nije mi jasno lotr hdr, to je snimano pred dvadeset godina i napravili su nekakav remaster valjda, to vjerojatno ništa ne valja.

 

Kod igara nije tolika razlika, jedino nba21 izgleda dosta bolje u hdr nego u sdr što sam vidio, ostale sve mogu proći komotno i u sdr verziji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
gogogogic kaže...

Ako govorimo o novijim serijama(zadnjih 5 godina) na primeu ili netfliksu, vrlo je očita razlika između hdr i sdr sadržaja na oledu.  S time da to ima veze i sa kakvim kamerama je snimano i slično, ja još nisam vidio dobar hdr sadržaj da je stariji od 3-4 godine.

 

Tako da stariji filmovi i serije glede hdra nula bodova. Nije mi jasno lotr hdr, to je snimano pred dvadeset godina i napravili su nekakav remaster valjda, to vjerojatno ništa ne valja.

 

Kod igara nije tolika razlika, jedino nba21 izgleda dosta bolje u hdr nego u sdr što sam vidio, ostale sve mogu proći komotno i u sdr verziji.

 Tako je, rade remaster SDR u HDR containeru.

 

Peak brightness onda ostaje na 200 nita, ali je color gamut veci. 

 

Tako da 4K HDR remaster nije pravi HDR, ali izgleda bolje nego obican 4k remaster i svakako bolje nego 1080p remasteri. Medutim prodaja magle uglavnom. Tek sad zapravo od 2019 ide pravo snimanje u Dolby Visionu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 18:08 (Mitch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Mitch kaže...
gogogogic kaže...

Ako govorimo o novijim serijama(zadnjih 5 godina) na primeu ili netfliksu, vrlo je očita razlika između hdr i sdr sadržaja na oledu.  S time da to ima veze i sa kakvim kamerama je snimano i slično, ja još nisam vidio dobar hdr sadržaj da je stariji od 3-4 godine.

 

Tako da stariji filmovi i serije glede hdra nula bodova. Nije mi jasno lotr hdr, to je snimano pred dvadeset godina i napravili su nekakav remaster valjda, to vjerojatno ništa ne valja.

 

Kod igara nije tolika razlika, jedino nba21 izgleda dosta bolje u hdr nego u sdr što sam vidio, ostale sve mogu proći komotno i u sdr verziji.

 Tako je, rade remaster SDR u HDR containeru.

 

Peak brightness onda ostaje na 200 nita, ali je color gamut veci. 

 

Tako da 4K HDR remaster nije pravi HDR, ali izgleda bolje nego obican 4k remaster i svakako bolje nego 1080p remasteri. Medutim prodaja magle uglavnom. Tek sad zapravo od 2019 ide pravo snimanje u Dolby Visionu.

 da, ogromna razlika, bas neki dan pogledao The Gentlemen u 4K HDR znaci nacrtalo mi osmijeh na lice kako je HDR dobar u tom filmu, pogotovo odma na pocetku filma kad pricaju u tamnoj kuhinji i onda upali ona svjetla povis kuhinjskog stola i jos u mnogo scena.

takodje u John wick 3 odlican HDR a ovo u Lotr i hobbitu prodavanje magle

6 godina
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
Za sada jedino planet earth i blue planet su ono stvarno 4K HDR poslastica... možda ne toliko HDR koliko baš tih 4K.

Ja osobno volim da je slika(fotografija) čista bez te "filmske" zrnatosti...koja uopće nije tu radi umjetnosti nego isključivo je stvar tehničke prirode analogne trake...ali eto u međuvremenu su tu zrnatosti pretvorili u umjetnost

Zato je problem kod transfera analogne trake u digitalni oblik...ta zrnatost je šum...koja oduzima detalje i kad to skeniraš u 4K onda se tu ne radi o 8mpx nego pola i više od toga pojede šum

A sam hdr ovisi o količini svjetla na snimanju..tako da čim u filmovima imaš situaciju da su snimali u ne kotroliranim svjetlosnim uvjetima imaš problem.

trenutno jedino video igre mogu prikazati svu raskoš tih 8mpx i hdr...odnosno CGI novijeg datuma...i eventualno dokumentarci.

Međutim to je sad zaheb... jerbo te njihove muljaže otežavaju odluku kod kupnje tv-a... kupuješ bolje i skuplje kad ono sam sadržaj je takav da ne može iskoristiti sav taj hardware

problem je i CGI jerbo 2K i 4K CGI nemaju istu proizvodnu cijenu...stoga svi škrtare

film koji je trenutno s najvećom zaradom je završen u 2K i izdan na 4K kao upscaled

kako ono ide...jedan te isti film si kupio četri puta...na VHS...na DVD...na BR i sad na UHD BR


a već ima za uzeti 8K TV...a to što u ovom trenutku ne postoji sadržaj...koga briga
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci
DamirDz kaže...

Nista od tih tv-a ti nece dati pravi hdr, iako nemam iskustva s hdrom, to bi ti potvrdili i na temi za odabir tv-a. Ta lova bi ti dala hdr na dijagonali 55" eventualno.

Mozda je samsung q70t najblizi nekom ok hdru, ali to je edge led model.

Za te novce od cca 1000€ u ovom low-mid segmentu bolje ici onda jos vecu dijagonalu 75", ili ustediti pa loviti 65" do 6000kn.

Osobno imam Hisense u7a od prije 2 godine, ali to nebih bas preporucavao za vece novce, to su bile dobre kupnje 55" za ispod 3500kn.

Nekakav samsung bi bio solidan izbor, ta serija tu80/85, trebalo vidket sta je bolje.

Ili eventualno sony 65xf9005 ako jos ima gdje za priblizne novce, jer je to model 2018. To vec ima pravi hdr.

 Pa bas zato trazim savjet ovdje...65" mi je sasvim taman, mislim da bi mi 75" bilo previse za sobu 4x4m...

 

Nisam siguran jel Q70T vrijedan dodatnih novaca naspram recimo Hisensea U8B i Samsunga T8000/8500 koji su cca 2000kn jeftiniji...

 

Q70T je 4k/120hz i dobar je za novu generaciju konzola (odmah da napomenem da nisam HC gamer) jedino ne podrzava Dolby Vision...

 

Hisense U8B naspram Samsung TU8000/8500 serije ima 100hz,ali ima nesto losiji input lag...

 

Staviti cu neke recenzije...

 

Za Hisense U8B:

 

 

 

Samsung TU8000/8500:

 

 

 

Na kraju Samsung Q70T:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70t-qled

 

 

CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...
CyberDemonVZ kaže...
mali.kresho kaže...

Imam nekoliko pitanja u vezi ove teme... naime gledam uzeti TV za multimediju, ponajvise za gledanje 4k filmova i ponesto vikend igranja na konzolama...

 

HDR, HDR10+, Dolby Vision... koje su razlike, koji je bolji dozivljaj za gledanje filmova, na sto trebam obratiti pozornost pri potrazi tv uredjaja, ima li nekih hardverskih zahtjeva za te sadržaje (hdmi izlazi/ulazi,neke posebne spec.), buduci da su svi 4k tv-i HDR postoji li onda razlike, itd itd...

 

I imate li neke TV uredjaje koje bi preporucili?

 Da, preporučili bi LGev oled od 65 ili 75 incha, ovisno kako daleko sjediš.

Jedino što nisi rekao koliko love misliš potrošiti i kako velik TV tražiš.

 

Tu ti ima previše stvari da bi ti netko ovako na daljinu mogao pomoći. Dolby Vision je navodno najbolji od onda tri. Ali, ja sam ipak uzeo Samsung koji ga ne podržava zbog nekih drugih stvari (npr akcija 5 god. garancije, velika popularnost pa lako na netu pronađeš što te zanima o TV-u, prilično dobre FALD performanse...)

Da sam imao tri puta više love, uzeo bi 75" OLED, i ne bi uopće gledao ostale karakteristike, sve drugo bi sredio s nekakvim externim playerom...

 

Moj savjet, idu na temu Odabir TVa, pa pročitaj posljednjih X stranica, ovisno koliko imaš vremena i volje za proučavanje što bi bilo najbolje za tebe

 Pa budjet bi bio cca 1000 eura 65"...

 

Sto se te grupe tice, pitao sam nekoliko puta, a nista konkretno nisam dobio, od povratnih informacija...

 Ma da, ima malo ljudi koji poznaju više modela, različitih proizvođača i još k tome da znaju trenutne cijene.

Kako se recimo sad kreće cijena onog 65q80t?

Je bila kakva akcija?

Ima i jedan Sony kojeg zajedno spominju kad i njega.

 

I onaj 65" oled koji se pojavio u dućanima i cijela tema je bila zatrpana njime.

 

Eto, pronađi ta tri modela na temi, pogledaj im cijene, pokoji kratki review na YouTube i onda se javi ovdje i pitaj što može, a što ne može.

 Q80T mi je daleko preko budjeta, gledao sam Q70T i on mi je krajnja granica budjeta do koje bih isao...

 

Ovo je neka okvirna ponuda koju gledam:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/samsung-qe65q70t-televizijski-prijamnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/sony-4k-kd-65xh8096-televizijski-prijemnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/hisense-uhd-65u8qf-uled-televizor-smart-tv

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/hisense-h65u8b-uled-4k-uhd-televizor

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/sony-4k-kd-65xh8077-televizor-smart-tv-

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/samsung-ue65tu8072-televizijski-prijamnik

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/tcl-65c815-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici-od-146-do-164-cm-58-65/lg-65nano803na-televizor

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-65-samsung-ue65tu8502uxxh-smart-tv-uhd-4k-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-bt-energetska-klasa-a-750100872?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 O, pa ti si se lijepo pripremio :)

Ma, od kad sam kupio prošlogodišnji model Samsunga (Q70R, pogledaj dal ga ima u dućanima!) više ne gledam različite modele pa ti dalje ne mogu pomoći. Ali mislim da kolega nije daleko od istine kad kaže da za tu cijenu nema PRAVOG HDRa. 

Ali to te ne mora smetati. Dobiti ćeš super sliku, pogotovo ako prelaziš s nekog starijeg TV-a.

 

Btw,  čitaj sve što se ovdje piše. Ako misliš da će te smetati što se moraš igrati sa softverom i povezivanjem s računalom, gledaj koji TV ima te mane, pa njih preskoči... Ili ako baš želiš Dolby Vision, onda preskočiš Samsung... Itd.. makar morat ćeš raditi kompromise. Za 1000Eur i 65" ne možeš imati baš sve..

 

P.S. Onog OLEDA 65" koji se spomenuo u temi više nema, vidim da ga ne spominješ?

Trenutno gledam filmove i igram na Sharp 43" fhd tvu starom 5 6 godina....

 

Oled bi izbjegavo, zbog toga sto je sve spojeno na njega, Ps4, komp...a cesto znam pustiti live na YT koji ima staticnu sliku, pa zbog burn in-a...

 

Kolegi iznad sam napisao nesto za ove tvee koje gledam pa slobodno skicni i daj misljenje...

 

Btw, hvala vam unaprijed na pomoci....

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 10:52 (mali.kresho).
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4K HDR filmovi...serije... dokumentarci

Soba 4x4...ako ti je udaljenost gledanja bar 3.5 ja bih isao na 75", a to bi ti svatko preporucio. 65 ce brzo postati malo.

Ja ti osobno ne mogu reci vrijedi li tih 2000kn vise. Rekao bih da u odnosu na hisense vrijedi, u odnosu na tu80/85 rekao bih ne pogotovo ako ces uzeti tu80 u 75". Ali to je stvarno do osobe i koliko netko sitnicari.

 

Pusti hisense i njihove specifikacije, narocito 100hz. To mozda jeste panel 100/120hz, ali upitno je moze li on dati taj refresh rate preko hdmi-a. Moj hisense isto ima 100hz panel, ali preko hdmi-a je lockan na 60hz. Tako da to trebas dobro istraziti ako ti ulazi u neki izbor.

 

Bojim se da taj q70t zbog edge led gubi dosta spram onih koji su FALD.

Ovaj samsung tu80/85 ima jako dobar kontrast sto je se jedna od najvaznijih stvari, sdr brightness bi mogao biti malo veci, mozda je 85 tu cak i bolji od 80, treba vidjeti. 300 i vise za sdr je sasvim dovoljno.

 

Ako ti je hdr bas bitan, onda je od ponudjenih q70t jedini izbor tu.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice